Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:23 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 662 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 45  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: stř kvě 25, 2011 4:39 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 17, 2011 11:20 pm
Příspěvky: 110
Jarda píše:
Já ho prostě dávám přímo do jídla, ale zda vám to bude chutnat, to opravdu netuším, nicméně je to snad nejjednodušší aplikace.

Děkuji za radu mně se bude také náramně hodit, nebo to nestíhám všechno vzít.Nenapadlo mně ,že to mohu dát do jídla


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: stř kvě 25, 2011 8:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
magdalena píše:
Děkuji za radu mně se bude také náramně hodit, nebo to nestíhám všechno vzít.Nenapadlo mně ,že to mohu dát do jídla

Tak do jídla můžete dát prakticky cokoliv, aby se to dalo jíst a neobracel se z toho žaludek. Uvědomte si, že vlastně normálně ty látky tělo bere právě z jídla, čili pouze tím trochu vylepšíte to jídlo a tělo má to získávání těch látek trochu snazší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: čtv kvě 26, 2011 7:26 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 17, 2011 11:20 pm
Příspěvky: 110
Děkuji moc, tak se mě bude lépe zvládat to užívání aspoň vidíte jaká jsem trouba, protože vždycky čekám, aby to užila a pak hlídám hodiny aby pojedla. Opravdu nevím proč mě to nenapadlo - přečetla jsem si to a vzala za své.Nadále i když jsem zdravá držím dietu jen na oslavu, že to dobře dopadlo jsem si vzala 1 bonbon čokoládovo višnový.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: čtv kvě 26, 2011 10:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
magdalena píše:
Děkuji moc, tak se mě bude lépe zvládat to užívání aspoň vidíte jaká jsem trouba, protože vždycky čekám, aby to užila a pak hlídám hodiny aby pojedla. Opravdu nevím proč mě to nenapadlo - přečetla jsem si to a vzala za své.Nadále i když jsem zdravá držím dietu jen na oslavu, že to dobře dopadlo jsem si vzala 1 bonbon čokoládovo višnový.

Tak slavit se zase tak bát nemusíte a dopřát si jeden bombon je trápení, prostě si jich jeden den dejte dle chuti a pak třeba půl roku nic, rozhodně to je lepší než si dávat jeden každý den.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pát kvě 27, 2011 6:30 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 17, 2011 11:20 pm
Příspěvky: 110
Děkuji to jste mě potěšil ,já myslela jen jeden a pak nic- dost jsem si užila myslím s tím okem jak mi to 2x týdně proplachovali vlastně propichávali ten kanálek a je to opravdu lahoda to pak dokážete vše, když víte ,že můžete.
Taková 4 denní hladovka je výborná- 2 dny ji berete jako omezení a pak ty 2 dny byly krásná euforie a ani se mi nechtělo začíst jíst- je to normální? Ani to nerozšiřuji , nebo na mne koukají jak na mimozemštana. I ten pan primář říkal tak to nic pro mne.
Prostě Vy to víte kdo zkusí, opravdu jak pes jak se říká tak pak je vše pro něj snadněji prostě si to do té hlavy dá toto je pro mne dobré a šmytec.
Tak jsem jich sežrala 6 , ale už nemám chuť.Což je výborně a zase můžu chodit kolem hromady sladkostí a můžou mi být ukradené.
Děkuji za radu a přeji krásný a pohodový víkend. \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pát kvě 27, 2011 8:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
magdalena píše:
Děkuji to jste mě potěšil ,já myslela jen jeden a pak nic- dost jsem si užila myslím s tím okem jak mi to 2x týdně proplachovali vlastně propichávali ten kanálek a je to opravdu lahoda to pak dokážete vše, když víte ,že můžete.
Taková 4 denní hladovka je výborná- 2 dny ji berete jako omezení a pak ty 2 dny byly krásná euforie a ani se mi nechtělo začíst jíst- je to normální? Ani to nerozšiřuji , nebo na mne koukají jak na mimozemštana. I ten pan primář říkal tak to nic pro mne.
Prostě Vy to víte kdo zkusí, opravdu jak pes jak se říká tak pak je vše pro něj snadněji prostě si to do té hlavy dá toto je pro mne dobré a šmytec.
Tak jsem jich sežrala 6 , ale už nemám chuť.Což je výborně a zase můžu chodit kolem hromady sladkostí a můžou mi být ukradené.
Děkuji za radu a přeji krásný a pohodový víkend. \":D\"

Ono to je vlastně všechno pouze signalizace problémů a vaše buňky jenom řvou o pomoc, čili čím více jim nakládáte, tím více řvou a je jenom na dotyčném, aby tuto jednoduchou logiku pochopil a převedl do denní praxe. Jinak euforie z hladu je normální, to buňky po dlouhé době mají klid od jedů a mohou vám také dopřát klid, protože nemusí řvát o pomoc. Kdo si to nevyzkouší, ten to nikdy nepochopí, tím se není potřeba zatěžovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: stř čer 01, 2011 10:30 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
Zdravíčko p. Zajíček.
Väčšinou tu píšete, že pri začatí podávania Lugolovho roztoku, môže byť cítiť štítna žľaza. Prvý krát večer 5 kvapiek + HCl, Ráno tiež 5 kvapiek + HCl a mal som pocit, že dosť cítim pečeň. Aspoň som mal také jemné tlaky v tejto oblasti, veľmi nepravidelné žiadna ostrá bolesť, len taký tupý tlak. Podobný ako pri pečeňovej očistnej kúre. Tretiu dávku som teda nazvyšoval a ostal na 5 kvp. Tlaky už neboli tak som teraz 4-5x na 6 kvp + HC, zatiaľ stále v pohode.
Som si vedomý, že odporúčate začinat od 1 kvapky, ale tak reku keď niekto začne 1.x na 15kvp tak by som mal 5 kvp ustáť.
Mohli teoreticky tie prvé tri dávky po 5kv zlikvidovať dačo v pečeni? Štítnu žľazu som necítil vôbec.

Prajem pekný večer.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: čtv čer 02, 2011 10:31 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
mohy píše:
Zdravíčko p. Zajíček.
Väčšinou tu píšete, že pri začatí podávania Lugolovho roztoku, môže byť cítiť štítna žľaza. Prvý krát večer 5 kvapiek + HCl, Ráno tiež 5 kvapiek + HCl a mal som pocit, že dosť cítim pečeň. Aspoň som mal také jemné tlaky v tejto oblasti, veľmi nepravidelné žiadna ostrá bolesť, len taký tupý tlak. Podobný ako pri pečeňovej očistnej kúre. Tretiu dávku som teda nazvyšoval a ostal na 5 kvp. Tlaky už neboli tak som teraz 4-5x na 6 kvp + HC, zatiaľ stále v pohode.
Som si vedomý, že odporúčate začinat od 1 kvapky, ale tak reku keď niekto začne 1.x na 15kvp tak by som mal 5 kvp ustáť.
Mohli teoreticky tie prvé tri dávky po 5kv zlikvidovať dačo v pečeni? Štítnu žľazu som necítil vôbec.

Prajem pekný večer.

Sice to přesně nechápu to vaše dávkování, ale takto se zdá, že startujete na 24-30 kapkách a to je opravdu nerozumné, zvláště pokud jste před tím lugol nikdy nepoužíval. Tento postup vám může rozházet dost věcí a taky vám může být dost zle, což bych já určitě nezkoušel. Prostě jde o stejnou blbost jako vězně z koncentráku narvat řízkama, většinou zkolabuje, nebo dokonce natáhne brka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: čtv čer 02, 2011 10:44 am 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
Držal som sa tohoto:
Jarda píše:
Tak 50 mg jódu je na první pokus opravdu bohatýrská dávka, ale sám mám vyzkoušenou o dost větší porci a celkem bez potíží. Tady jde spíše o pomalý nárůst dávek a ne to takhle najednou oroštovat. Bakterie tím nijak nerozhodíte, ty co tam mají bydlet jód celkem snesou, ale ty šmejdi mají smůlu. Nevím jak u té tinktury, ale Lugolův roztok se bere denně, čili zde bych to asi vyzkoušel podobně, ale musíte si přesně zjistit kolik mg jódu je v jedné kapce a pomalu navyšovat. Startovní množství tak do 15 mg denně a tak týden ho brát, pak pomalu vystoupat na 30 mg, zase týden a zvýšit na 50 mg, zase týden, přičemž jako maximum bych asi uvažoval 100 mg, ale dodávat se dá i mnohem více, to záleží na reakcích. Důležité je stále sledovat teplotu v ústech a pokud bude vyšší, tak již opatrně, případně úplně přestat.

Čiže 1,39x5kvp= 6,95mg ráno a 6,95mg večer čo je 13,9mg za deň, tak ako píšete.
Nejak mi uniká odkiaľ máte tých 24-30 kvapiek. Či sa to stou HCl násobí x 2,5 - 3 ?

Edit:
Citace:
4-5x na 6 kvp + HC, zatiaľ stále v pohode
to je myslené štvrtá a piata dávka v poradí, nie za jeden deň.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pát čer 03, 2011 8:01 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
mohy píše:
Držal som sa tohoto:
Jarda píše:
Tak 50 mg jódu je na první pokus opravdu bohatýrská dávka, ale sám mám vyzkoušenou o dost větší porci a celkem bez potíží. Tady jde spíše o pomalý nárůst dávek a ne to takhle najednou oroštovat. Bakterie tím nijak nerozhodíte, ty co tam mají bydlet jód celkem snesou, ale ty šmejdi mají smůlu. Nevím jak u té tinktury, ale Lugolův roztok se bere denně, čili zde bych to asi vyzkoušel podobně, ale musíte si přesně zjistit kolik mg jódu je v jedné kapce a pomalu navyšovat. Startovní množství tak do 15 mg denně a tak týden ho brát, pak pomalu vystoupat na 30 mg, zase týden a zvýšit na 50 mg, zase týden, přičemž jako maximum bych asi uvažoval 100 mg, ale dodávat se dá i mnohem více, to záleží na reakcích. Důležité je stále sledovat teplotu v ústech a pokud bude vyšší, tak již opatrně, případně úplně přestat.

Čiže 1,39x5kvp= 6,95mg ráno a 6,95mg večer čo je 13,9mg za deň, tak ako píšete.
Nejak mi uniká odkiaľ máte tých 24-30 kvapiek. Či sa to stou HCl násobí x 2,5 - 3 ?

Edit:
Citace:
4-5x na 6 kvp + HC, zatiaľ stále v pohode
to je myslené štvrtá a piata dávka v poradí, nie za jeden deň.

Tak potom je to cekem v pořádku, já jsem to pochopil, že si dáváte 4x-5x 6 kapek denně a to by bylo na začátek opravdu dost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pát čer 03, 2011 8:46 am 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
Keď sme si to tak pekne ujasnili \":D\" čo ta pečienka na ktorú som sa pôvodne pýtal.
Netuším, či ma lugol dosah aj tu, alebo pôsobí len v čreve. Síce ak niečo v črevách zdochlo, tak rozkladajúce sa telíčka sú kýsle, tým pádom sa niečo vstrebáva aj do krvi a pečeň to filtruje, tak preto tie tlaky?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: sob čer 04, 2011 12:38 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 26, 2011 11:26 am
Příspěvky: 150
Bydliště: Košice
Jód sa predsa nachádza aj v organickej forme v potravinách.
6 uncí porcie morských rýb, (nie tuniak kebo obsahuje vela tažkých kovov) obsahuje 650 mikrogramov jódu čo je značné množstvo v potravine, ak nejete ryby máte smolu. Jodidovanu sol by som nedoporučoval, ako sa tu už uviedlo vela soli škodí na iné veci.
prepáčte ale mám dojem že nejak davte do popredia rôzne prípravky, kapky pritom strava bohatá na jod je viac.

_________________
PRED NAKUPEM V OBCHODNYCH RETAZCOCH SI POZRI STRANKU: http://www.potravinynapranyri.cz/
Výrobca vakcín Merck (MSD) v 2. polroku 2009 zaplatil lekárom najmenej 18,8 milióna dolárov:
http://bit.ly/OuRIXq


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: sob čer 04, 2011 7:25 am 
Offline

Registrován: pát dub 01, 2011 7:38 am
Příspěvky: 107
milo1 píše:
Jód sa predsa nachádza aj v organickej forme v potravinách.
6 uncí porcie morských rýb, (nie tuniak kebo obsahuje vela tažkých kovov) obsahuje 650 mikrogramov jódu čo je značné množstvo v potravine, ak nejete ryby máte smolu. Jodidovanu sol by som nedoporučoval, ako sa tu už uviedlo vela soli škodí na iné veci.
prepáčte ale mám dojem že nejak davte do popredia rôzne prípravky, kapky pritom strava bohatá na jod je viac.

To by me zajimalo jak chcete upravit vysoky deficit jodu pojidanim morskych ryb. Ze byste denne snedl 30 kilo ryb? I s odpovidajicim mnozstvim tezkych kovu (nejsou jenom v tunakovi)?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: sob čer 04, 2011 8:19 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
mohy píše:
Keď sme si to tak pekne ujasnili \":D\" čo ta pečienka na ktorú som sa pôvodne pýtal.
Netuším, či ma lugol dosah aj tu, alebo pôsobí len v čreve. Síce ak niečo v črevách zdochlo, tak rozkladajúce sa telíčka sú kýsle, tým pádom sa niečo vstrebáva aj do krvi a pečeň to filtruje, tak preto tie tlaky?

Tak jód nebere pouze štítná žláza, ale žláza obecně a ne zrovna málo, čili i játra ho potřebují pro svoji činnost. Navíc, jak správně píšete, dostanou celkem pokouřit, když likvidují mrtvolky těch šmejdů, které jste vykynožil dávkou jódu. Předpokládám, že si to sedne a bude klid, případně by asi bylo vhodné játra vyčistit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: sob čer 04, 2011 8:22 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
milo1 píše:
Jód sa predsa nachádza aj v organickej forme v potravinách.
6 uncí porcie morských rýb, (nie tuniak kebo obsahuje vela tažkých kovov) obsahuje 650 mikrogramov jódu čo je značné množstvo v potravine, ak nejete ryby máte smolu. Jodidovanu sol by som nedoporučoval, ako sa tu už uviedlo vela soli škodí na iné veci.
prepáčte ale mám dojem že nejak davte do popredia rôzne prípravky, kapky pritom strava bohatá na jod je viac.

Deficity, tak velké jak zde řešíme, se stravou prakticky srovnat nedají, nebo jen velice obtížně, například celodenním pojídáním mořských řas a pokud si něco takového jeden den vyzkoušíte, tak raději budete pít lugol, to jsem si jistý.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 662 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 45  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz