Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 4:08 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 662 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 45  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: úte bře 08, 2011 12:12 pm 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Zatím vystoupání na 10 kapek Lugolu roztíráním na kuži předloktí.
Je vhodné dál hned pokračovat 11 kapek do 2 dcl vody a pít? Lugol pít na lačno, po jídle pak doplnit selen a hroznové víno?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: úte bře 08, 2011 10:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Pavelka. píše:
Zatím vystoupání na 10 kapek Lugolu roztíráním na kuži předloktí.
Je vhodné dál hned pokračovat 11 kapek do 2 dcl vody a pít? Lugol pít na lačno, po jídle pak doplnit selen a hroznové víno?

Pokud se to do vás vcuclo, tak se dá takto pokračovat. To pití nalačno si vyzkoušejte, každému nemusí vyhovovat. Selen je tam potřeba, ale nechápu to hroznové víno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pon bře 14, 2011 10:29 pm 
Offline

Registrován: ned led 18, 2009 8:48 pm
Příspěvky: 5
Přeji dobrý večer pane Jardo,
mé drahé na hypofunkci štítné žlázy kapu již 2x denně 80 kapek Lugolu s 2x 3 tb. Selénu a teplota pod jazykem
je stále takřka na bodu mrazu / 36,4 36,5 max. / Dlužno dodat, že je teplota vystoupala i při zápalu plic pouze
něco málo přes 37,5. Lugol dávám již druhý měsíc - 1/2 litru již vypila. Dostává dále i lékořici s vit.B + Chrom na
mírný cukr. Poraďte mi prosím, co s ní , moc ji to nechutná a raději by brala ten hormon, po něm se ji alespoň
nezvedá žaludek. Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: úte bře 15, 2011 11:02 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Bergsen píše:
Přeji dobrý večer pane Jardo,
mé drahé na hypofunkci štítné žlázy kapu již 2x denně 80 kapek Lugolu s 2x 3 tb. Selénu a teplota pod jazykem
je stále takřka na bodu mrazu / 36,4 36,5 max. / Dlužno dodat, že je teplota vystoupala i při zápalu plic pouze
něco málo přes 37,5. Lugol dávám již druhý měsíc - 1/2 litru již vypila. Dostává dále i lékořici s vit.B + Chrom na
mírný cukr. Poraďte mi prosím, co s ní , moc ji to nechutná a raději by brala ten hormon, po něm se ji alespoň
nezvedá žaludek. Děkuji

Tak to kontrolujte i přes tu skvrnu na zápěstí, ale pokud je nízká jak teplota, tak nevydrží skvrna viditelná déle jak 8 hodin, je nedostatek celkem jasný. Někdy to opravdu trvá dlouho, ale toto je celkem extrém, nicméně problém může způsobovat i několik dalších možností plynoucích z deficitu jiných látek a asi by bylo vhodné mít vlasovou analýzu, která by vám řekla, co v těle ještě chybí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: úte bře 15, 2011 11:11 pm 
Offline

Registrován: stř dub 21, 2010 2:24 pm
Příspěvky: 160
K tématu ohledně ozáření obyvatel a dodávání jódu: "raději bych používal biologický jód v podobě řas a sépii, kde je ho nejvíce, protože chemický jód se navazuje na biologický (stejné v přírodě pozná stejné) a vylučuje ho z těla ven. Chemický jód sice zabrání navazování radioaktivního jódu do těla, ale přestává fungovat štítná žláza."

Umíte prosím toto tvrzení vyvrátit? Lugolův roztok je taky chemický jód, že?
Nebo lze jód na odražení ozáření podívat i v podobě zvýšeného množství řas, případně výluhů z řas?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: stř bře 16, 2011 1:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Lenka píše:
K tématu ohledně ozáření obyvatel a dodávání jódu: "raději bych používal biologický jód v podobě řas a sépii, kde je ho nejvíce, protože chemický jód se navazuje na biologický (stejné v přírodě pozná stejné) a vylučuje ho z těla ven. Chemický jód sice zabrání navazování radioaktivního jódu do těla, ale přestává fungovat štítná žláza."

Umíte prosím toto tvrzení vyvrátit? Lugolův roztok je taky chemický jód, že?
Nebo lze jód na odražení ozáření podívat i v podobě zvýšeného množství řas, případně výluhů z řas?

No ono o nic jiného vlastně v ten moment ani nejde a naopak bloknutí štítné žlázy je vysoce efektivní způsob radioprotektivní ochrany. Fungovat by měl patrně jakýkoliv jód, ale je otázkou, zda je možné ty potřebné heroické dávky dodat z potravin, dle mého názoru dost problematicky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: čtv bře 17, 2011 6:30 pm 
Offline

Registrován: stř dub 21, 2010 2:24 pm
Příspěvky: 160
Tak jsme si dali na vnitřní zápěstí skvrnku jódu. Já mám dle testů 50% nedostatek jódu, 5tiletý je na tom dle skvrny o něco hůře než já, ale 3-letému skvrna zmizela, už po 3 hodinách tam neměl nic. Ani stopy. Jaké mu mám prosím nasadit dávkování Lugolova roztoku? A jaké mně? Jak to mohu odměřit, dokud nemám pipetku? Mohu třeba zatím pomocí slámky podle oka kapičku, nebo stačí někam jód natřít? Mohu mu teď natřít další skrvnku? Aby se nasytil jódu, což možná teď budeme potřebovat díky událostem v Japonsku.
Ještě jsem zapomněla říct, mám 50% nedostatek jódu, ale skrvnu mám z nás tří ještě pořád hodně viditelnou i po 5 hodinách, zatím. 5-tiletý o něco méně jasnou než já, ale 3-letému zmizela dokonale po 3 hodinách. Jak byste nás prosím nasměroval s dávkováním?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: čtv bře 17, 2011 10:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Lenka píše:
Tak jsme si dali na vnitřní zápěstí skvrnku jódu. Já mám dle testů 50% nedostatek jódu, 5tiletý je na tom dle skvrny o něco hůře než já, ale 3-letému skvrna zmizela, už po 3 hodinách tam neměl nic. Ani stopy. Jaké mu mám prosím nasadit dávkování Lugolova roztoku? A jaké mně? Jak to mohu odměřit, dokud nemám pipetku? Mohu třeba zatím pomocí slámky podle oka kapičku, nebo stačí někam jód natřít? Mohu mu teď natřít další skrvnku? Aby se nasytil jódu, což možná teď budeme potřebovat díky událostem v Japonsku.
Ještě jsem zapomněla říct, mám 50% nedostatek jódu, ale skrvnu mám z nás tří ještě pořád hodně viditelnou i po 5 hodinách, zatím. 5-tiletý o něco méně jasnou než já, ale 3-letému zmizela dokonale po 3 hodinách. Jak byste nás prosím nasměroval s dávkováním?

Já bych zase panice nepropadal, nedostatek jódu je sice v tomto případě dost podstatný, ovšem nejde ani zdaleka o jedinou nebezpečnou látku, která se může dostat až k nám a právě u jódu je to sice možné, ale málo pravděpodobné. Naopak se sem můžou dostat jiné látky, které mají poločas rozpadu mnohem delší a jejichž nebezpečnost, zvláště při vdechnutí, je mnohem vyšší a tomu se jódem zabránit nedá. Jinak na srovnání deficitu lze zpočátku kapat jód i z lahvičky od nějakých jiných kapek, nebo kapátkem z lékárny, případně i z obyčejného brčka na pití a určitě se najde i mnoho dalších možností. Malým dětem asi roztok moc chutnat nebude, to musíte vyzkoušet, čili tam se dávka natře na pokožku a postupně se vstřebá, což je velice bezpečné a prakticky se tímto postupem není možné předávkovat. Pro dospělé jsem zde dávkování při rovnání deficitu popisoval, čili si to projděte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Telesná teplota
PříspěvekNapsal: čtv bře 31, 2011 11:10 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Len tak som si zmeral teplotu pod jazykom.... 35,5 stupňov celzia.... nech už mám Lugol doma....
Ale teraz k teplote v podpazuší.... pod ľavou pazuchou teplota 36,0 a pod pravou 35,7 stupňov celzia....
Nerozumiem tomu. Nie je mi zima... nie je mi zle... je síce pravda, že dnes (mám dovolenku) si študujem za PC už dve hodinky nejaké veci, čiže sa vlastne nehýbem (no idem za pár minút do lesa...na prechádzku) a v takom stave som si zmeral teplotu v podpazuší, ale teplota 36,0 a 35,7 stupňov Celzia (ľavé, pravé).... nie je to málo ?
Takže vidno, že ešte mám čo "opravovať".... už len mať všetko doma...

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Telesná teplota
PříspěvekNapsal: čtv bře 31, 2011 9:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
Len tak som si zmeral teplotu pod jazykom.... 35,5 stupňov celzia.... nech už mám Lugol doma....
Ale teraz k teplote v podpazuší.... pod ľavou pazuchou teplota 36,0 a pod pravou 35,7 stupňov celzia....
Nerozumiem tomu. Nie je mi zima... nie je mi zle... je síce pravda, že dnes (mám dovolenku) si študujem za PC už dve hodinky nejaké veci, čiže sa vlastne nehýbem (no idem za pár minút do lesa...na prechádzku) a v takom stave som si zmeral teplotu v podpazuší, ale teplota 36,0 a 35,7 stupňov Celzia (ľavé, pravé).... nie je to málo ?
Takže vidno, že ešte mám čo "opravovať".... už len mať všetko doma...

To jste opravdu studený jako žába na jaře, ale jde o to kde a jak to měříte, čili si postup ještě důkladně nastudujte a měří se to ráno, těstě po probuzení. ještě v posteli.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Telesná teplota
PříspěvekNapsal: ned dub 03, 2011 5:34 pm 
Offline

Registrován: ned úno 28, 2010 11:25 pm
Příspěvky: 218
Rád bych užíval Lugolův roztok potíráním na tělo. Chci se zeptat na jaké tělesní partie je nejlepší lugolův roztok nanášet a jak často děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Telesná teplota
PříspěvekNapsal: pon dub 04, 2011 10:36 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Sikora píše:
Rád bych užíval Lugolův roztok potíráním na tělo. Chci se zeptat na jaké tělesní partie je nejlepší lugolův roztok nanášet a jak často děkuji

Tam kde to není vidět, tedy třeba do podpaždí a dle potřeby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Jodis koncentrat - doplnenie jodu
PříspěvekNapsal: čtv dub 21, 2011 9:10 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 14, 2011 11:08 pm
Příspěvky: 165
Chcem sa opytat na ento produkt p. Jarda aky mate nazor na jeho vyuzitelnost a vstrebatelnost.

http://anezka.sk/jodis-koncentrat-p-589.html?osCsid=b38d44a5ac8abb1127a99ae72b172420


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jodis koncentrat - doplnenie jodu
PříspěvekNapsal: čtv dub 21, 2011 9:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
topper1982 píše:
Chcem sa opytat na ento produkt p. Jarda aky mate nazor na jeho vyuzitelnost a vstrebatelnost.

http://anezka.sk/jodis-koncentrat-p-589.html?osCsid=b38d44a5ac8abb1127a99ae72b172420

Tak podle popisu jde prakticky o tentýž produkt, který se nazývá Lugolův roztok, akorát je tam navíc sodík a toho má většina lidí spíše nadbytek. Používat se určitě dá a výsledky budou prakticky stejné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pát dub 22, 2011 10:55 am 
Offline

Registrován: čtv úno 17, 2011 11:20 pm
Příspěvky: 110
Zdravím pana Jardu a ostatní. Zjistila jsem ,že mě ta teplota ranní jak kdyby se navyšovala, beru sice kelp ale s Lugolem počkám po té zítřejší šance- jestli mě do doho něco nevleze.
Zjistila jsem na tomto vlákně ,že to není jen o jodu,selenu ale také o mědi ,boru. A tyto minerály nemám a asi při těch línejch lekárnících ani u nás neseženu.
Pan Jarda je nemá v nabídce, potřebuji poradit kde vy jste sehnali.
Podle stavu mých nehtů na rukou(podélné jemné rýhy) je to u mne také nedostatek křemíku.Jíl bílý mám a beru slušnou dávku.
Pane Jardo prosím Vás co by jste mě poradil? Děkuji za jakoukoli radu a Váš čas a ochotu. \":(\" m


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 662 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 45  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz