Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:43 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 662 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 45  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: čtv kvě 19, 2011 4:35 pm 
Offline

Registrován: úte úno 02, 2010 6:17 pm
Příspěvky: 8
Igor píše:
Aj tak je to maly obsah a pridrahe riesenie. Na udrziavanie jodu by si musel toho brat 8-10 tbl. denne, minimalne teda 4 tbl., takze to vydrzi zenam na 10 dni. Takze na mesiac je potrebne investovat cca 20 Euro. Nehovoriac o tom ak by si chcel vyrazny defcit jodu v tele dorovnat v nejakom kratsom casovom rozpati.

Na udržiavanie jódu brať 65 mg denne? To je už celkom slušná dávka. No jo, nemusel som to kupovať ak by si mi konečne po dvoch týždňoch namiešal ten lugol, ale .... \":P\".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: čtv kvě 19, 2011 5:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
trampota píše:
vitamín C + Lugol brané spolu a ich reakcia tuto:
http://www.earthclinic.com/Remedies/iodine3.html
preklad:

Lugolov roztok obsahuje zmes 10% jodidu draselného a 5% jódu vo vode.

Pri pridaní kvapky Lugolu do roztoku kyseliny askorbovej (vitamín C), jódová časť Lugolu reaguje s kyselinou askorbovou (Vit C) a jód je premenený na jodid.

Jód plus kyselina askorbová -> kyselina dehydroaskorbová plus jodid

Kyselina dehydroaskorbová je v tele spracovaná rovnakým spôsobom a je rovnako prospešná ako kyselina askorbová (Vit C).
Zároveň ale - v dávke lugolu ostane iba jodid bez jódu. To je v OK, ak sa užíva toto riešenie pre problémy so štítnou žľazou, alebo pre celkový zdravotný stav, pretože väčšina orgánov, hlienové žľazy a endokrinný systém môžu vychytávať ako jodid tak formy jódu.
Ale ak užívate Lugolov roztok špeciálne pre problémy ako fibrocystické ochorenie prsníka alebo pre myómy maternice alebo bakeriálna vaginóza, jodidová forma nie je využiteľná, pretože prsia, krčok maternice a prostata všetky vychytávajú jód, nie jodid. Taktiež jódová zložka je anti-mikrobiálna, takže ak užívate Lugol proti črevnej kandidóze, je lepšie vziať kvapky Lugolu v pohári vody (obsahuje ako jodid tak jód).

takže radšej ich asi brať oddelene, nech to má širší záber v tele.

Velice zajímavá informace a pouze potvrzuje hlubokou logiku skoro 200 let staré historie užívání Lugolova roztoku i když daleko jednodušší je dávat lidem přímo jodid draselný. Je vidět, že dříve na tím lékař hodně přemýšlel, aby pacientovi pokud možno pomohl, což nyní určitě není cílem, tím je zisk a vše ostatní je druhotné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: čtv kvě 19, 2011 5:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
magdalena píše:
Pane Jardo zdravím Vás i ostatní. Byla jsem na vyšetření štítné žlázy sono- krev a vše v pořádku.Užívala jsem 2x balení Kelp a mám využívanou asi dcl lugolu.
Ale po přečtení těch stránek o magnesium oil se mi zdálo že je to problém ve vstřebávání hořčíku a proto jsem si v noci udělala hořčíkovou koupel jen z Epsomské soli a bylo mi pěkně horko. Ráno teplota pod jazykem 36,8.
Ze začátku jsem ji měla 34,5 a po šance- dělala jsem jí s Epsomskou solí 35,4 , po druhé šance taky Epsomská sůl 36,4 Po třetí 36,6 a teď po té koupeli úplně správně.
Takže teď nevím co s tím-mám zřejmě jodu dost ale proč mám tak ledové ruce- že by ten hořčík- vždy jsem měla málo hořčíku-i když jsem jej užívala.Zřejmě jej musím brát přes koupel nebo kapačkami.
Budu vděčná za každou radu- takže teď budu brát jen selen preventivně a lugol žádný?
Ostatní minerály budu brát nadále.Příští týden jdu na krev dám si zkoušku na hořčík Zn,Ca, K, Na a prosím co ještě by jste mně doporučili?
Takže děkuji za rady a čas. \":(\"

Hořčík působí na mnoho funkcí v těle a zásadně umocňuje vstřebávání mnoha dalších prvků, nebo násobí jejich účinky. Vhodné je tedy, jak zde píšu, mít vždy primárně srovnaný hořčík a pak teprve rovnat to ostatní. Stav jódu snadno ověříte lugolovou skvrnou na vnitřní straně zápěstí, to jsem zde popisoval mnohokrát. Někdo opravdu hořčík přes sliznice střeva prakticky nebere a je tedy vhodné ho dodávat přes pokožku. Koupele i kapačky jsou možná dobrá varianta, ale nejvhodnějším řešením je hořčíkový olej, kdy si dáte cca 2,5-3 g chloridu hořečnatého do deci vody, ten roztok dáte do té špricky na mlžení rostlin v bytě a celá se tím nasprejujete, jako při opalování v létě olejem. Je to dokonce i takové mastné a není problém toto opatření konat kdykoliv v průběhu dne, prostě stejně jako při opalování. V těch minerálech vám chybí minimálně ten hořčík, dále je dobré znát měď a železo, případně chloridy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: čtv kvě 19, 2011 9:11 pm 
Offline

Registrován: pát dub 01, 2011 7:38 am
Příspěvky: 107
trampota píše:
môžem potvrdiť, že lugol funguje a dosť rýchlo. beriem ho nejaké 2-3 mesiace tak rekreačne, cca 4 kvapky denne, a studené ruky mi zmizli, ani neviem kedy. ešte mi ostali studené nohy, ale to už iba niekedy a tiež nie ako ľad, ale iba studené. výborná vec.
A jak dlouho ti vydrzi skvrna?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: čtv kvě 19, 2011 10:12 pm 
Offline

Registrován: ned bře 06, 2011 11:01 pm
Příspěvky: 23
Bydliště: Praha - Písnice
Dala by se hladina jódu v těle srovnávat např. jódobromovými koupelemi?

Následující popis jsem vybrala z http://www.zdravnet.cz, http://www.velba.cz a http://lekarnanaprokopce.cz/:

Přírodní jódová minerální voda, tzv. jódobromová solanka, má svůj původ v třetihorním moři. Dobývá se z hloubky 500 - 1000 m. Je to přírodní silně mineralizovaná chloridosodná jódobromová minerální voda se zvýšeným obsahem barnatého a strontnatého iontu, studená, hypertonická.
To znamená, že jako v každém moři je i zde v absolutní převaze ve vodě rozpuštěná kuchyňská sůl, v 1 l minerální vody to je 50 g soli (NaCl). Hlavním léčebným prvkem je však jód, voda jej obsahuje 20 - 25 mg v 1 litru. Jód je rozpuštěn ve formě jodidu, přirozenou cestou se okysličuje na elementární jód, který má vzácnou schopnost sublimace - tedy velmi snadného vypařování z ohřáté solanky do ovzduší. Takto se výrazně obohacuje jódové mikroklima během jódové koupele a formou inhalace během pobytu klienta v jódové koupeli se jeho do organismu dostane značné množství jódu.
Částečně se jód vstřebává také kůží a sliznicemi. Resorpce jódu kůží při celkové jodové koupeli je však malá a cca 100 násobně ji převyšuje vstřebávání cestou sliznic. Znám je jeho lokální antiseptický a desinfekční účinek, daleko významnější z léčebného hlediska je však především jeho účinek celkový, který reguluje štítná žláza a další hormonální orgány. Platí však, že základní účinek jódu nastává v jednotlivých orgánech prostřednictvím cév, je to prakticky neúčinnější přírodní balneologický prvek k léčení cévních onemocní, a to v srdci, mozku i na periferii.
Zlepšením prokrvení dochází ke zlepšení funkce řady orgánů, zlepšuje se výživa chrupavky, což vede ke zlepšení funkce kloubů, zlepšuje se hojení, jsou podporovány protizánětlivé účinky, zlepšuje se funkce nervů, včetně centrálního nervového systému. Jódovou balneací se však do štítné žlázy dostane daleko větší množství jódu, které nejen nastartuje výše uvedené celkové účinky, ale zajistí i dlouhodobý charakter tohoto léčebného efektu. Mezi ně patří i snížení hladiny cholesterolu a krevních tuků.
Přírodní jódobromová koupel je vhodná u cévních onemocnění mozku, srdce, periferních cév, nemocí nervových či nemocí pohybového ústrojí. Projevují se i lokální desinfekční účinky jódu, např. u gynekologických nebo kožních onemocnění.
Pod vlivem jódobromové soli se zintenzivňuje proces iontové výměny mezi lidským tělem a koupelí. Dochází k vylučování toxinů a produktů metabolismu.

Fyzikálně-chemická analýza
Anionty Kationty
chloridu 608.100 mg / kg vápníku 8190 mg / kg
sulfidy 972 mg / kg hořčíku, 4200 mg / kg
dusičnany 17,1 mg / kg draslíku, 1.300 mg / kg
silikáty 75,9 mg / kg amonného 158 mg / kg
bromidy 1.460 mg / kg sodíku, 377.400 mg / kg
jodidy 1.130 mg / kg stroncia 386 mg / kg
Fluoridy <2 mg / kg železa, 10,3 mg / kg
manganu, 10,1 mg / kg

pH 1% roztoku 6,85
vlhkost 5,5%.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pát kvě 20, 2011 7:49 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Madla píše:
Dala by se hladina jódu v těle srovnávat např. jódobromovými koupelemi?

Následující popis jsem vybrala z http://www.zdravnet.cz, http://www.velba.cz a http://lekarnanaprokopce.cz/:

Přírodní jódová minerální voda, tzv. jódobromová solanka, má svůj původ v třetihorním moři. Dobývá se z hloubky 500 - 1000 m. Je to přírodní silně mineralizovaná chloridosodná jódobromová minerální voda se zvýšeným obsahem barnatého a strontnatého iontu, studená, hypertonická.
To znamená, že jako v každém moři je i zde v absolutní převaze ve vodě rozpuštěná kuchyňská sůl, v 1 l minerální vody to je 50 g soli (NaCl). Hlavním léčebným prvkem je však jód, voda jej obsahuje 20 - 25 mg v 1 litru. Jód je rozpuštěn ve formě jodidu, přirozenou cestou se okysličuje na elementární jód, který má vzácnou schopnost sublimace - tedy velmi snadného vypařování z ohřáté solanky do ovzduší. Takto se výrazně obohacuje jódové mikroklima během jódové koupele a formou inhalace během pobytu klienta v jódové koupeli se jeho do organismu dostane značné množství jódu.
Částečně se jód vstřebává také kůží a sliznicemi. Resorpce jódu kůží při celkové jodové koupeli je však malá a cca 100 násobně ji převyšuje vstřebávání cestou sliznic. Znám je jeho lokální antiseptický a desinfekční účinek, daleko významnější z léčebného hlediska je však především jeho účinek celkový, který reguluje štítná žláza a další hormonální orgány. Platí však, že základní účinek jódu nastává v jednotlivých orgánech prostřednictvím cév, je to prakticky neúčinnější přírodní balneologický prvek k léčení cévních onemocní, a to v srdci, mozku i na periferii.
Zlepšením prokrvení dochází ke zlepšení funkce řady orgánů, zlepšuje se výživa chrupavky, což vede ke zlepšení funkce kloubů, zlepšuje se hojení, jsou podporovány protizánětlivé účinky, zlepšuje se funkce nervů, včetně centrálního nervového systému. Jódovou balneací se však do štítné žlázy dostane daleko větší množství jódu, které nejen nastartuje výše uvedené celkové účinky, ale zajistí i dlouhodobý charakter tohoto léčebného efektu. Mezi ně patří i snížení hladiny cholesterolu a krevních tuků.
Přírodní jódobromová koupel je vhodná u cévních onemocnění mozku, srdce, periferních cév, nemocí nervových či nemocí pohybového ústrojí. Projevují se i lokální desinfekční účinky jódu, např. u gynekologických nebo kožních onemocnění.
Pod vlivem jódobromové soli se zintenzivňuje proces iontové výměny mezi lidským tělem a koupelí. Dochází k vylučování toxinů a produktů metabolismu.

Fyzikálně-chemická analýza
Anionty Kationty
chloridu 608.100 mg / kg vápníku 8190 mg / kg
sulfidy 972 mg / kg hořčíku, 4200 mg / kg
dusičnany 17,1 mg / kg draslíku, 1.300 mg / kg
silikáty 75,9 mg / kg amonného 158 mg / kg
bromidy 1.460 mg / kg sodíku, 377.400 mg / kg
jodidy 1.130 mg / kg stroncia 386 mg / kg
Fluoridy <2 mg / kg železa, 10,3 mg / kg
manganu, 10,1 mg / kg

pH 1% roztoku 6,85
vlhkost 5,5%.

Určitě dala, protože u moře to funguje stejně, ale obávám se, že jak cenově, tak časově, bude orální aplikace mnohem lepší. Tělo si jód běžně přes pokožku bere, na tom je založen ten test s lugolovou skvrnou. Klidně tedy můžete vzít štětec a šmrdli, šmrdli se našmrdláte na hnědo jako plot a uvidíte jak to do vás poleze.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pát kvě 20, 2011 10:41 am 
Offline

Registrován: stř pro 08, 2010 10:12 am
Příspěvky: 54
sokol píše:
A jak dlouho ti vydrzi skvrna?

škvrna mi vydrží cca 9-10 hodín. vždy po mesiaci si dám na týždeň pauzu bez lugolu a na konci toho bez-lugolového týždňa urobím nový test, aby som vedela, či sa vôbec ten jód vstrebáva. takže tie moje 4 kvapky denne mi tú škvrnu za mesiac posunú asi o 1 hodinu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pát kvě 20, 2011 11:35 am 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 2:22 pm
Příspěvky: 286
Bydliště: Roudnice nad Labem
Skrvna mi zmizla 3x po sobě po více jak 10ti hodinách, teplota též ok. Dává se jod třeba jednou týdně jako prevence a kolik kapek? Nebo se jen občas zkusí skrvna, a pak se teprve dodá pokud je potřeba?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pát kvě 20, 2011 11:13 pm 
Offline

Registrován: ned bře 06, 2011 11:01 pm
Příspěvky: 23
Bydliště: Praha - Písnice
Jarda píše:
Určitě dala, protože u moře to funguje stejně, ale obávám se, že jak cenově, tak časově, bude orální aplikace mnohem lepší. Tělo si jód běžně přes pokožku bere, na tom je založen ten test s lugolovou skvrnou. Klidně tedy můžete vzít štětec a šmrdli, šmrdli se našmrdláte na hnědo jako plot a uvidíte jak to do vás poleze.

Děkuji, vyzkouším to. \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: sob kvě 21, 2011 8:08 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
zuzis píše:
Skrvna mi zmizla 3x po sobě po více jak 10ti hodinách, teplota též ok. Dává se jod třeba jednou týdně jako prevence a kolik kapek? Nebo se jen občas zkusí skrvna, a pak se teprve dodá pokud je potřeba?

Tak 8 hodin je povinné minimum, ale určitě ne povinné maximum, člověk se srovnaným jódem má skvrnu viditelnou i více než 24 hodin, dokonce lze dosáhnout času až dva dny, ale to už není běžné. Klidně můžete dát jednou týdně cca 10-20 kapek a pokud to nebude stačit, tak třeba po měsíci to týden podráždit na velkých dávkách, tak kolem 40 kapek. Ovšem vždy je třeba se dost sledovat a nepřehnat to, při jakýchkoliv potížích ihned stopnout dodávání. Stav značně ovlivňuje spotřeba strumigenů, což jsou sice vesměs velice zdravé potraviny, ale jód se s nimi nesnáší. Dávku cca 50 mg denně lze u starších lidí běžně dodávat i 6 měsíců a většinou zcela bez potíží.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: ned kvě 22, 2011 1:46 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 17, 2011 11:20 pm
Příspěvky: 110
Jarda píše:
Hořčík působí na mnoho funkcí v těle a zásadně umocňuje vstřebávání mnoha dalších prvků, nebo násobí jejich účinky. Vhodné je tedy, jak zde píšu, mít vždy primárně srovnaný hořčík a pak teprve rovnat to ostatní. Stav jódu snadno ověříte lugolovou skvrnou na vnitřní straně zápěstí, to jsem zde popisoval mnohokrát. Někdo opravdu hořčík přes sliznice střeva prakticky nebere a je tedy vhodné ho dodávat přes pokožku. Koupele i kapačky jsou možná dobrá varianta, ale nejvhodnějším řešením je hořčíkový olej, kdy si dáte cca 2,5-3 g chloridu hořečnatého do deci vody, ten roztok dáte do té špricky na mlžení rostlin v bytě a celá se tím nasprejujete, jako při opalování v létě olejem. Je to dokonce i takové mastné a není problém toto opatření konat kdykoliv v průběhu dne, prostě stejně jako při opalování. V těch minerálech vám chybí minimálně ten hořčík, dále je dobré znát měď a železo, případně chloridy.

Zdravím pana Jardu i ostatní- pane Jardo moc děkuji za odpověď a rady ten hořčík jsem zkusila a je to paráda jsem -dá se říct jiný člověk to sprchování vlastně rosení mi moc pomáhá. Ten lugol užívám nadále i ostatní , ale myslím že to bude vše dobré- aspoň to tak cítím- příští týden jdu na kontrolu.Pak Vám napíšu- ale vím ,že bez vás tady by na tom tak dobře nebyla už si všímá i mé okolí ,prý už vypadám dobře.Hezké dny všem. \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pon kvě 23, 2011 9:33 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
magdalena píše:
Zdravím pana Jardu i ostatní- pane Jardo moc děkuji za odpověď a rady ten hořčík jsem zkusila a je to paráda jsem -dá se říct jiný člověk to sprchování vlastně rosení mi moc pomáhá. Ten lugol užívám nadále i ostatní , ale myslím že to bude vše dobré- aspoň to tak cítím- příští týden jdu na kontrolu.Pak Vám napíšu- ale vím ,že bez vás tady by na tom tak dobře nebyla už si všímá i mé okolí ,prý už vypadám dobře.Hezké dny všem. \":D\"

Vidíte pár blbostí a vše je jinak, najednou je člověk zase happy!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: úte kvě 24, 2011 1:42 pm 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Měl byste nějakou radu jak ještě aplikovat lugol?
Po více jak 10 kapkách jsou pak skvrny na těle velké. Při pití s vodě by si zas člověk nerad barvil zuby na žluto, když už si je několikrát pracně drhnul jedlou soudou s oliv olejem..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: úte kvě 24, 2011 2:30 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 17, 2011 11:20 pm
Příspěvky: 110
Jarda píše:
Vidíte pár blbostí a vše je jinak, najednou je člověk zase happy!

Zdravím všechny a hlavně pana Jardu a přišla jsem před chvílí z kontroly a už jsem prý zdravý člověk pan primář říkal,že mi závidí asi to řekl ,aby mi udělal radost.
Takže děkuji panu Jardovi i vám všem ostatním,kteří jste svými radami také přispěli k uzdravení a v každém případě jsem moc ráda a ano i happy.
Krásný a pohodový den \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: stř kvě 25, 2011 9:19 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Pavelka. píše:
Měl byste nějakou radu jak ještě aplikovat lugol?
Po více jak 10 kapkách jsou pak skvrny na těle velké. Při pití s vodě by si zas člověk nerad barvil zuby na žluto, když už si je několikrát pracně drhnul jedlou soudou s oliv olejem..

Já ho prostě dávám přímo do jídla, ale zda vám to bude chutnat, to opravdu netuším, nicméně je to snad nejjednodušší aplikace.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 662 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 45  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot], Majestic-12 [Bot] a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz