Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:17 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 662 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 45  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: sob lis 04, 2017 2:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Macko píše:
dávam si robiť KJ -Lugol.roztok 5% v lekárni,kde mi urobia 50gr....dokedy je to % akčné,po akom čase vyprchá a znehodnotí sa,
lebo podľa chuti sa mi zdá,že je to už bez sily..po 6 týždňoch...je aj bez farby,predtým zhnedol...po 2 kv sa to nespotrebuje,dá sa to ešte zužitkovať? Ď.M.

Pokud je dobře uzavřený a v temnu má prakticky nekonečnou životnost, na tom se nemá co zkazit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: úte lis 14, 2017 9:50 am 
Offline

Registrován: úte čer 27, 2017 12:52 pm
Příspěvky: 42
Zdravím Jardo prosím tě jsem na 20 kapkách LR natočím do sklenice 1 litr vody nakapu tam 20 kapek a asi za 12 hodin se ten roztok vysráží a vypadáto jako rez mám to vypít ,je to dobře nebo s to má pít hned co to nakapu do sklenice a ta voda je oranžová .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: úte lis 14, 2017 6:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Patrik1989 píše:
Zdravím Jardo prosím tě jsem na 20 kapkách LR natočím do sklenice 1 litr vody nakapu tam 20 kapek a asi za 12 hodin se ten roztok vysráží a vypadáto jako rez mám to vypít ,je to dobře nebo s to má pít hned co to nakapu do sklenice a ta voda je oranžová .

Já bych to do foroty nedělal, naprosto netuším jaké procesy tam probíhají a proč probíhají, ale mnohdy pouze stačí reakce s chlórem, nebo vystavení světlu a podobně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: úte led 09, 2018 12:19 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte dub 13, 2010 8:22 am
Příspěvky: 16
Dobrý den. Moje známá si koupila jód údajně v organické formě. Na svých stránkách slovenský výrobce tvrdí, že pomocí nějakého postupu vyrobí z jodidu draselného a oleje z dýňového semínka (to se píše na etiketě) organickou formu jódu. Myslím si, že termín "organický" znamená, že byl prvek součástí nějakého živého organismu a tudíž by výrobce pro svůj produkt termín "organický" používat neměl. Co si o tom myslíte?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: úte led 09, 2018 1:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Marco píše:
Dobrý den. Moje známá si koupila jód údajně v organické formě. Na svých stránkách slovenský výrobce tvrdí, že pomocí nějakého postupu vyrobí z jodidu draselného a oleje z dýňového semínka (to se píše na etiketě) organickou formu jódu. Myslím si, že termín "organický" znamená, že byl prvek součástí nějakého živého organismu a tudíž by výrobce pro svůj produkt termín "organický" používat neměl. Co si o tom myslíte?

Také jsem to již viděl, ale postup tam není nikde popsán, není nic vysvětleno, jenom chvalozpěvy, tedy za mě asi problém, ale jistě to nevím spíše mě na tom vadí to podivné mlžení producentů a nesmyslná cena.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pát led 12, 2018 2:12 am 
Offline

Registrován: pát led 12, 2018 1:58 am
Příspěvky: 1
Dobry Den Prosim pomozte mi s davkovanim. Kupila som si Lugol's Iodine 12% Solution. Per metrix drops:2,4mg iodine, 3,6mg iodid =6mg elemental iodine per drops/, Dakujem Eva


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pát led 12, 2018 1:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Eva66 píše:
Dobry Den Prosim pomozte mi s davkovanim. Kupila som si Lugol's Iodine 12% Solution. Per metrix drops:2,4mg iodine, 3,6mg iodid =6mg elemental iodine per drops/, Dakujem Eva

Lugol 12% to není zrovna běžná varianta, ale není problém si ho trochu naředit na 1%tní přidáním 11 stejných dílů destilované vody a používat dle normálního dávkování.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: čtv pro 13, 2018 5:33 pm 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
Zdravím, rád by som si objednal Lugolov roztok, chcel by som sa spýtať, či je toto vhodný na uživanie prípade natieranie na kožu ? páči sa mi že je to 500 ml za 10 eur čo je fakt dobra cena až sa mi nechce veriť, pretože som pozeral na internete a tam je napríklad 1 % 30 ml za 15 eur a tunak 500ml za 10 eur,

dávam sem odkaz bol by som vdačný za radu. https://www.centralchem.sk/eshop/lugolo ... bot-500ml/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: čtv pro 13, 2018 7:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Menma21 píše:
Zdravím, rád by som si objednal Lugolov roztok, chcel by som sa spýtať, či je toto vhodný na uživanie prípade natieranie na kožu ? páči sa mi že je to 500 ml za 10 eur čo je fakt dobra cena až sa mi nechce veriť, pretože som pozeral na internete a tam je napríklad 1 % 30 ml za 15 eur a tunak 500ml za 10 eur,

dávam sem odkaz bol by som vdačný za radu. https://www.centralchem.sk/eshop/lugolo ... bot-500ml/

Přesné složení jsem tam na první pohled nenašel, ale vše nasvědčuje tomu že jde o klasiku dle lékopisu a neměl by v tom být problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: sob pro 15, 2018 8:58 pm 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
Dobre ďakujem za pomoc, ešte by som sa chcel spýtať či má nedostatok jodu cenu riešit cez lugolov roztok, nestačí nejaké riasy užívať ? Mám doma pár takých doplnkov a pýtam sa že by to bolo vhodne ako náhrada namiesto ten roztok? Snažím sa čo najmenej vrážať na doplnky a viem že budem musiet objednávať aj ine tak terza som trochu na pochybách.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: ned pro 16, 2018 9:13 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Menma21 píše:
Dobre ďakujem za pomoc, ešte by som sa chcel spýtať či má nedostatok jodu cenu riešit cez lugolov roztok, nestačí nejaké riasy užívať ? Mám doma pár takých doplnkov a pýtam sa že by to bolo vhodne ako náhrada namiesto ten roztok? Snažím sa čo najmenej vrážať na doplnky a viem že budem musiet objednávať aj ine tak terza som trochu na pochybách.

Tak jistě že to jde, přírodní zdroje jsou i lepší a méně nebezpečné z pohledu případného předávkování.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pon pro 17, 2018 6:50 pm 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
Dobre som rád že si možem pomôcť aj takto, zaujimalo by ma ale dávkovanie, lugolov roztok sa dáva zo začiatku 1 kvapka a dvíha sa to ako to ma byt s takýmito riasami atď ?
Alebo aké môžu byť príznaky toho že som dávku už prehnal, niečo na štýl ako s vitamínom C a horčíkom - hnačka, je aj tu niečo také alebo sa dostavia nejake negatívne pocity a stavy ?

Musím dodať že v minulosti a do nedávna som sa velmi stresoval, dovolim si tvrdit že moje nadobličky si užili svoje a sú velmi vyčerpané - pomôže to aj v takomto prípade ? Kedže sa jedna o párový orgán so štítnou žľazou, tam by som tvrdil aj opak, potím sa vo velkom čo je vraj príznak zvýšenej aktivity štítnej, okrem toho ale nemám žiadny další "priznak" no teplotu pod jazykom som mal vždy nejak 36,5-36,7 nikdy som nenameral menej, má zmysel to nejak extra riešiť alebo sa radšej okrem doplnkov venovať čo najlepšiej strave? Zdravé tuky, pomale sacharidy niečo na štýl strukovín , vynechat bielu muku, jesť všetko bezlepkové , a občas nejake ryby, maslo a velmi zriedka syr ? Do toho aspon zeleninvé štavy.

Čítam viacej tém, napríklad spomínané Nadobličky a čo som si všimol veľa ľudí skúšalo fakt všeličo a výsledky proste sa moc nezlepšili aj napriek fakt velkej snahe a ochote zmeniť zvyky, čo ma trochu ponára do depresií.. sám nemam poriadne energiu riešit tieto problémy snažil som sa ale ak sa mam snažit fakt z posledných síl a na konci aj tak proste minimalny výsledok s ktorým stejnak niesom schopný fungovať ako človek tak fakt neviem či to má cenu, samozrejme nevzdám to len je to dosť demotivujúce.

ďakujem za akékoľvek rady \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pon pro 17, 2018 8:05 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
[quote="Menma21":2smht3ft]
Alebo aké môžu byť príznaky toho že som dávku už prehnal, niečo na štýl ako s vitamínom C a horčíkom - hnačka, je aj tu niečo také alebo sa dostavia nejake negatívne pocity a stavy ?

...
ďakujem za akékoľvek rady \":)\"[/quote:2smht3ft]
Slušný návod v Aj je zde: http://jeffreydachmd.com/wp-content/upl ... rst-ND.pdf

Příprava na jód: Selen (ideálně jako selenomethionin 200 ug/den) , zinek+měď, Vitaminy A, D, E, B-komplex, hořčík, slaná voda (1g soli na 250 ml vody). Lze něco ráno (zapít vodou s kapkou jablečného octa) a něco si nechat večer
Proč: Jakmile tělo začne dostávat jód, tak zrychlí metabolismus a začne spotřebovávat zásoby. [b:2smht3ft]Bez selenu, zinku a vitamínu A si člověk rozhodí štítnou žlázu a věci s ní související. [/b:2smht3ft]

Vitamín C časově oddělit od Lugolu aspoň o hodinu nebo dvě, stejně tak MSM. Vitamíny A, D, E jsou rozpustné v tucích, tj konzumovat s jídlem, které obsahuje tuk.

Pokud člověk cítí štítnou žlázu (já to měl jako tlak ve štítné žláze, pocit, jako by zvětšila objem a nechtěla se vejít na původní místo), tak je to prý nedostatkem vitamínu A – na den nebo dva přestat s jódem (dodat vitamín A ideálně jako olej z tresčích jater nebo jíst

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: úte pro 18, 2018 9:35 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Menma21 píše:
Dobre som rád že si možem pomôcť aj takto, zaujimalo by ma ale dávkovanie, lugolov roztok sa dáva zo začiatku 1 kvapka a dvíha sa to ako to ma byt s takýmito riasami atď ?
Alebo aké môžu byť príznaky toho že som dávku už prehnal, niečo na štýl ako s vitamínom C a horčíkom - hnačka, je aj tu niečo také alebo sa dostavia nejake negatívne pocity a stavy ?

Musím dodať že v minulosti a do nedávna som sa velmi stresoval, dovolim si tvrdit že moje nadobličky si užili svoje a sú velmi vyčerpané - pomôže to aj v takomto prípade ? Kedže sa jedna o párový orgán so štítnou žľazou, tam by som tvrdil aj opak, potím sa vo velkom čo je vraj príznak zvýšenej aktivity štítnej, okrem toho ale nemám žiadny další "priznak" no teplotu pod jazykom som mal vždy nejak 36,5-36,7 nikdy som nenameral menej, má zmysel to nejak extra riešiť alebo sa radšej okrem doplnkov venovať čo najlepšiej strave? Zdravé tuky, pomale sacharidy niečo na štýl strukovín , vynechat bielu muku, jesť všetko bezlepkové , a občas nejake ryby, maslo a velmi zriedka syr ? Do toho aspon zeleninvé štavy.

Čítam viacej tém, napríklad spomínané Nadobličky a čo som si všimol veľa ľudí skúšalo fakt všeličo a výsledky proste sa moc nezlepšili aj napriek fakt velkej snahe a ochote zmeniť zvyky, čo ma trochu ponára do depresií.. sám nemam poriadne energiu riešit tieto problémy snažil som sa ale ak sa mam snažit fakt z posledných síl a na konci aj tak proste minimalny výsledok s ktorým stejnak niesom schopný fungovať ako človek tak fakt neviem či to má cenu, samozrejme nevzdám to len je to dosť demotivujúce.

ďakujem za akékoľvek rady \":)\"

Člen pefi vám odpověděl myslím perfektně a jenom dodám že vždy je lepší dávat organické zdroje jódu, tedy ze stravy. Jinak jeden ruský lékař vymyslel docela zajímavou věc s názvem Синий йод, kde se liho-vodní jódová tinktura zabuduje do škrobovité hmoty a chová se prakticky jako zdroj organického jódu. Jde o docela dobrou vychytávku ovšem ta tinktura se zde sehnat nedá jedině z Ruska nebo Ukrajiny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: stř pro 19, 2018 8:44 pm 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
Zdravím, ďakujem za rady, už som chcel začať suplementovať ale keď vidím tak radšej ešte počkám nech mi príde objednaná B-complex a Zinok. Ohladom zinku - musí sa to užívať aj s meďou ? Ten vitamín A, môžem ho nejak dodávať cez uvarenú mrkvu? Tej slanej vode nerozumiem, aký má dôvod ?

Vitamín C som dvíhal dennu dávku až po 21 gramov, tu som mal strašnú plynatosť a celkovo mi bolo nejak blbo, tak som sa rozhodol že budem dávať 2x10 gramov za deň, ráno a večer. Horčík mam myslím ešte od pána Jardu, Tiež plnánujem zistiť koľko je +- horná hranica u mňa.

Štitnu žľazu moc necítim, jediná vec u mňa je že sa fakt rýchlo spotím, a dosť veľa. Ešte mam aj hrčku na pravej strane krku niekde uprostred. Okrem toho mávam studené ruky ale hlavne nohy, tie su niekedy ako ľad..

Viac si myslím že je u mna problém s nadobličkami čiže je vhodne teda dodávať ten jód ? Čital som že hyperfunkcia štitnej žľazy môže robiť hypofunkciu nadobličiek, mávam pomerne dosť nízky tlak, a veľké unavy, som dosť stresový typ človeka, všetko berem moc osobne dalo by sa povedať že asi až precitlivený, depresie mávam často, a najhoršie na tom všetkom je mozgová hmla.. uplne niekedy sa cítim ako totalny idiot.. nepamätám si čo som ráno jedol, moja kratkodobá aj dlhodobá pamäť je takmer neexistujúca.. vnímanie predmetov, textu atď niekedy poriadne ani nechápem.. no hrozne niečo.. už som trochu ale odbočil.

Selén mam doma 200 mcg tablety, stačí to?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 662 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 45  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz