Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 27, 2024 2:42 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 55 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kokosový olej
PříspěvekNapsal: pát črc 23, 2010 10:58 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Prodám vysoce kvalitní kokosový olej od firmy Tropicai, rozlévaný do nestandardních obalů.
Cena za 1000 ml je 420,-Kč plus dobírka.
V případě zájmu o menší objem, bude cena oleje zachována a připočítá se pouze rozdíl ceny jiného obalu.
Také je případně možné plnit i obaly dodané zákazníkem.

Jedná se o naprosto ideální tuk, který je tělu prospěšný z mnoha pohledů.
Jedním z hlavních kladů je vysoký obsah kyseliny kaprylové cca 5 %, která mimořádně účinně likviduje kvasinku kandidu (Candida Albicans). Dále svou vhodnou skladbou obsažených mastných kyselin vyloženě šetří játra a nezatěžuje slinivku, se kterou má mnoho lidí vážné potíže a ani to nemusí vědět. Nezanedbatelnou výhodou je zlepšení příjmu vitamínu D při opalování, na což vám stačí, před odchodem na sluníčko, si vzít lžičku tohoto oleje a pak vlastní péče o pleť, protože tento olej naprosto předčí jakékoliv krémy a to i opalovací s nějakým faktorem, protože s ním se prostě nespálíte. Dalším a velice podstatným kladem je snadná skladovatelnost, mimořádně dobrá chuť a jeho vhodnost do většiny jídel i kuchyňských úprav, včetně smažení. Zdaleka se nejedná o celkový výčet kladných vlastností, ten je opravdu dlouhý a v jiné části fóra si o nich můžete přečíst.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koření a dochucovadla
PříspěvekNapsal: čtv srp 12, 2010 11:28 am 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Jarda píše:
..... a přidejte polévkovou lžíci tekutého kokosového oleje.

Má podobný účinek i samotný kokos? Ovoce posypané strouhaným kokosem je velmi chutné, ale dávat si tam tuk mi připadá zvláštní.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koření a dochucovadla
PříspěvekNapsal: čtv srp 12, 2010 9:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Má podobný účinek i samotný kokos? Ovoce posypané strouhaným kokosem je velmi chutné, ale dávat si tam tuk mi připadá zvláštní.

Čerstvý, syrový, strouhaný kokos ano, ale ten prodávaný ne, ten je totiž odtučněný. Proti jeho chuti nic nemám, ale kyseliny kaprylové obsahuje minimum, čili zde je opravdu nutný čistý olej.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koření a dochucovadla
PříspěvekNapsal: čtv srp 12, 2010 10:39 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Odtučněný? Koukla jsem na pytlík a ve 100gr je 60gr tuku, to se mi nezdá moc odtučněné.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koření a dochucovadla
PříspěvekNapsal: pát srp 13, 2010 8:51 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Odtučněný? Koukla jsem na pytlík a ve 100gr je 60gr tuku, to se mi nezdá moc odtučněné.

Vyzkoušejte odšťavnit čerstvý syrový kokos a namočený strouhaný kokos, pak bude vše jasné a pochopíte o čem mluvím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kokosový olej
PříspěvekNapsal: pon srp 16, 2010 10:05 am 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Tak už tuším, proč se ty kokosy chovají odlišně - některé jsou opravdu asi odtučněné. Včera jsem si koupila pytlík v Albertu a tam je tuku jen asi 22%, tedy třetina co v tom, který jsem si koupila minule.

Vaše nabídka kokosového oleje je super, díky, asi jí časem využiji. Jakou má tento olej trvanlivost?

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kokosový olej
PříspěvekNapsal: pon srp 16, 2010 11:20 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Tak už tuším, proč se ty kokosy chovají odlišně - některé jsou opravdu asi odtučněné. Včera jsem si koupila pytlík v Albertu a tam je tuku jen asi 22%, tedy třetina co v tom, který jsem si koupila minule.

Vaše nabídka kokosového oleje je super, díky, asi jí časem využiji. Jakou má tento olej trvanlivost?

Zhruba rok až dva, ale pochybuji, že vám tak dlouho vydrží, je totiž velice chutný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kokosový olej
PříspěvekNapsal: stř srp 18, 2010 12:48 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Co sa tyka sposobu uskladnenia, ten rok - dva je pri izbovej teplote v tme?
Ja som ho porozlieval do mensich flasiek, a vzdy mam vytiahnutu len jednu, ostatne som dal do mrazaku. Nieje to teda nutne? Staci v ladnicke, alebo kludne niekde v spajzi?

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kokosový olej
PříspěvekNapsal: stř srp 18, 2010 8:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Co sa tyka sposobu uskladnenia, ten rok - dva je pri izbovej teplote v tme?
Ja som ho porozlieval do mensich flasiek, a vzdy mam vytiahnutu len jednu, ostatne som dal do mrazaku. Nieje to teda nutne? Staci v ladnicke, alebo kludne niekde v spajzi?

U tohoto oleje to nutné není, ten je vysoce stabilní i v běžné pokojové teplotě, ale zmrazení mu nijak také neškodí a životnost se pak dá garantovat opravdu dlouhodobá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kokosový olej
PříspěvekNapsal: pát srp 20, 2010 6:59 pm 
Offline

Registrován: stř dub 21, 2010 2:24 pm
Příspěvky: 160
Nevadí, když strouhaný kokos z obchodu nebo velmi hrubý strouhaný od Lifefood přidávám skoro do všeho? Do ovocné šťávy nevadí? Do patlaniny nevadí? Do ořechového mléka s odšťavenou mrkví nevadí?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kokosový olej
PříspěvekNapsal: pát srp 20, 2010 8:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Lenka píše:
Nevadí, když strouhaný kokos z obchodu nebo velmi hrubý strouhaný od Lifefood přidávám skoro do všeho? Do ovocné šťávy nevadí? Do patlaniny nevadí? Do ořechového mléka s odšťavenou mrkví nevadí?

Kokos opravdu nevadí skoro nikde, ale přehánět to s ním také nemusíte, všeho s mírou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kokosový olej
PříspěvekNapsal: úte zář 14, 2010 7:30 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Kokosový olej od Lifefoodu má na obalu informaci, že obsahuje 8% kyseliny kaprylové. Je možné, aby se to lišilo?

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kokosový olej
PříspěvekNapsal: úte zář 14, 2010 9:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Kokosový olej od Lifefoodu má na obalu informaci, že obsahuje 8% kyseliny kaprylové. Je možné, aby se to lišilo?

Obávám se, že ta informace je mylná, dosáhnout se dá tak 5,6% a o vyšším podílu jsem zatím neslyšel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kokosový olej
PříspěvekNapsal: sob zář 18, 2010 3:49 pm 
Offline

Registrován: úte srp 31, 2010 2:36 pm
Příspěvky: 26
jak mám prosím přesně užívat kokosový olej, když se chci zbavit kvasinky? Mohu ho užívat i když se snažím zbavit se překyselení?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kokosový olej
PříspěvekNapsal: sob zář 18, 2010 9:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
tina píše:
jak mám prosím přesně užívat kokosový olej, když se chci zbavit kvasinky? Mohu ho užívat i když se snažím zbavit se překyselení?

Používat ho můžete vždy, v tom není problém, akorát musíte dokázat udržet správné pH a to není problém udržet na život podporujících hodnotách stravou, nebo odkyselovačem. Rozumné množství je tak dvě, až čtyři polévkové lžíce denně.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 55 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 152 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz