Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 1:39 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: pH papírky USA
PříspěvekNapsal: sob črc 17, 2010 9:01 am 
Offline

Registrován: pon bře 08, 2010 10:01 pm
Příspěvky: 14
Bydliště: Nový Jičín
Dobrý den pane Jarku,
koupila jsem si papírky na měření pH moči,jsem lehce rozčarována,jelikož mi prodali něco jiného.No nic tento výrobek dám otci,využije jej při své cukrovce.Dočetla jsem se,že máte možnost prodat kvalitnější výrobek za 350 Kč.Pokud je to možné,ráda bych jej od Vás koupila.Děkuji.Lenka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pH papírky USA
PříspěvekNapsal: sob črc 17, 2010 9:50 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
lipka píše:
Dobrý den pane Jarku,
koupila jsem si papírky na měření pH moči,jsem lehce rozčarována,jelikož mi prodali něco jiného.No nic tento výrobek dám otci,využije jej při své cukrovce.Dočetla jsem se,že máte možnost prodat kvalitnější výrobek za 350 Kč.Pokud je to možné,ráda bych jej od Vás koupila.Děkuji.Lenka

Napište mě do soukromé zprávy adresu, ovšem vzhledem k poštovnému, je vhodnější kupovat více zboží naráz. Do toho vás rozhodně nenutím, ale koukněte se i na sole hořčíku a draslíku, čímž by se poštovné rozmělnilo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pH papírky USA
PříspěvekNapsal: stř říj 06, 2010 9:50 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 439
Objevila jsem firmu, která dováží velmi přesné ph papírky.



Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
3ewt2zdh


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pH papírky USA
PříspěvekNapsal: sob říj 23, 2010 7:47 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Zahraniční swanson za 6 dolarů nabízí papírky na test pH v rozmezí 5-9,5 pH
(15feet=asi 15 stop dlouhé, píšou že je to na stovky náměrů pH)
http://www.swansonvitamins.com/SWB001/ItemDetail?n=692

Jak objednávat ze zahraničí viz jiné vlákno:


Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pH papírky USA
PříspěvekNapsal: ned lis 21, 2010 9:52 pm 
Offline

Registrován: pát dub 16, 2010 9:48 pm
Příspěvky: 49
ahojte prisli mi papieriky z I HERBU a tam maju ph papiriky za 10 dolarov a teraz je ak objednate nad 40 dolarov tak postovne je zdarma su to presne tie pH papieriky co maju tuna ludia so Swansonu aj pan Jarda takze nevahajte http://www.iherb.com/Peelu-Body-Rescue- ... /5310?at=0


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pH papírky USA
PříspěvekNapsal: čtv lis 25, 2010 3:12 am 
Offline

Registrován: pát říj 15, 2010 9:07 pm
Příspěvky: 19
Na swansonu je mají za 6dolarů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pH papírky USA
PříspěvekNapsal: sob lis 27, 2010 7:56 pm 
Offline

Registrován: pát dub 16, 2010 9:48 pm
Příspěvky: 49
asi nenakupujes cez net za postovne ta vyjde omnoho viac a cena bude tak kolo 350 kc uz to mam davno vyriesene tak preto som to poslal ak objednas cez 40 dolarov do konca novembra tak si mal postovne zdarma takze tak


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pH papírky USA
PříspěvekNapsal: sob lis 27, 2010 9:22 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
[quote="Beladona":1b7vjion]Objevila jsem firmu, která dováží velmi přesné ph papírky.


Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1b7vjion


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Duotest pH 7-10
PříspěvekNapsal: stř pro 15, 2010 6:18 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Často mám pocit že nemám kontrolu nad pH 8...., neb stupnice u většiny papírků je jen do ph8.....
...tak jsem mrknul na Aukro a mají tam občas německé Duotest pH 7-10(opět rolka pH papírku kde se utrhne velikost dle potřeby)... Na Aukru za solidní cenu dá se sehnat i od důvěryhodných osob(možno zjistit podle komentářů ostatních uživatelů Aukra co už od dané osoby něco kupovala...)
http://aukro.cz/item1343102070.html
(je tam i obrázek a popis, krabička obsahuje 1 roličku papírků (5m) ...)

Když mám pH v modrém tak na papírkách USA nevidím už moc velký rozdíl odstínu zda je to opravdu pH8 , nebo něco okolo 7,6-7,8..., nebo už přes 8....(aby člověk včas udělal protiopatření na moc vysoké pH...třeba bílé víno, nebo vit.C....)

Myslím že by měl mít člověk k dispozici i nějaké spolehlivé papírky nad pH8, aby měl jistotu že to s něčím nepřepískl.... \":!:\" Anebo si pořídit ten jediný doporučovaný typ pH metru...ne jako já kdy sem chtěl na pH metru ušetřit...a vyhodil sem prachy oknem...už nefunguje, neb do něj cosi nateklo a kontakty zrezly.... \":cry:\"

PS: papírky ze zahraničního swansonu jsou akorát v jiné krabičce, ale jinak jsou to také Hydrion.... \":wink:\"


Naposledy upravil muflon dne pát pro 24, 2010 10:45 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Duotest pH 7-10
PříspěvekNapsal: stř pro 15, 2010 8:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Často mám pocit že nemám kontrolu nad pH 8...., neb stupnice u většiny papírků je jen do ph8.....
...tak jsem mrknul na Aukro a mají tam občas německé Duotest pH 7-10(opět rolka pH papírku kde se utrhne velikost dle potřeby)... Na Aukru za solidní cenu dá se sehnat i od důvěryhodných osob(možno zjistit podle komentářů ostatních uživatelů Aukra co už od dané osoby něco kupovala...)
http://aukro.cz/item1343102070.html
(je tam i obrázek a popis, krabička obsahuje 1 roličku papírků (5m) ...)

Když mám pH v modrém tak na papírkách USA nevidím už moc velký rozdíl odstínu zda je to opravdu pH8 , nebo něco okolo 7,6-7,8..., nebo už přes 8....(aby člověk včas udělal protiopatření na moc vysoké pH...třeba bílé víno, nebo vit.C....)

Myslím že by měl mít člověk k dispozici i nějaké spolehlivé papírky nad pH8, aby měl jistotu že to s něčím nepřepískl.... \":!:\" Anebo si pořídit ten jediný doporučovaný typ pH metru...ne jako já kdy sem chtěl na pH metru ušetřit...a vyhodil sem prachy oknem...už nefunguje, neb do něj cosi nateklo a kontakty zrezly.... \":cry:\"

PS: až mi dojdou papírky ze zahraničního swansonu a srovnám spolehlivost měření, tak ještě písnu.... \":wink:\"

Pokud se člověk chce pohybovat na hodnotách těsně kolem pH 8, tak je opravdu vhodnější ten kvalitní pH metr, ale na běžný provoz, kdy vám pH alespoň jednou za den spadne pod hodnotu 6-7 pH, není důvod tu horní hodnotu honit, protože i pokud bude nad 8 pH, tak se nic nestane, ale nesmí se tam držet dlouho.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát pro 17, 2010 10:49 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
muflon píše:
Na jinem foru jsem se docetl ze cituju: "Moč nieje najspolahlivejšým indikátorom prekyslenia organizmu (pH u neho ,,pláva" s pocitmi ako je stres , žial , radosť atď) , spolahlivejšie údaje sú z čerstvéj kvapky krvy."
Toto se mi vůbec nelíbí. Krev je lehce alkalická s pH od 7,35 do 7,40 a organismus si zatraceně intenzívně hlídá, aby toto rozpětí pH nebylo překročeno (nahoru ani dolů). Takže, i když je tělo například hodně překyselené po konzumaci velmi nevhodné stravy, krev musí zůstat takto lehce alkalická (a organismus s tím má zatraceně těžkou práci). To je důvod, proč se to z krve snad ani poznat nedá (míním tím doma, v laických podmínkách). Vždyť si to (samozřejmě s močí) otestujte - půl hodiny po testovacím jídle změřte pH moči, pak po další půlhodině znovu, na moči je to krásně poznat a měření doma s papírky je snadné. Tahle "orientační" přesnost je naprosto dostatečná - hlavní je vědět, jaké jídlo je alkalizující a jaké naopak (ovšem samozřejmě záleží ještě na dalších podmínkách během trávení, proto je potřeba být u jídla "v pohodě" a třeba během nějaké stresující situace raději vůbec nejíst).
No a po nějaké době takových lakmusových měření získáte takové zkušenosti, že Vám bude stačit k moči už jen přičichnout, eventuálně trošku ochutnat a i bez meření už celkem přesně odhadnete pH moči.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát pro 17, 2010 2:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Jindra píše:
Toto se mi vůbec nelíbí. Krev je lehce alkalická s pH od 7,35 do 7,40 a organismus si zatraceně intenzívně hlídá, aby toto rozpětí pH nebylo překročeno (nahoru ani dolů). Takže, i když je tělo například hodně překyselené po konzumaci velmi nevhodné stravy, krev musí zůstat takto lehce alkalická (a organismus s tím má zatraceně těžkou práci). To je důvod, proč se to z krve snad ani poznat nedá (míním tím doma, v laických podmínkách). Vždyť si to (samozřejmě s močí) otestujte - půl hodiny po testovacím jídle změřte pH moči, pak po další půlhodině znovu, na moči je to krásně poznat a měření doma s papírky je snadné. Tahle "orientační" přesnost je naprosto dostatečná - hlavní je vědět, jaké jídlo je alkalizující a jaké naopak (ovšem samozřejmě záleží ještě na dalších podmínkách během trávení, proto je potřeba být u jídla "v pohodě" a třeba během nějaké stresující situace raději vůbec nejíst).
No a po nějaké době takových lakmusových měření získáte takové zkušenosti, že Vám bude stačit k moči už jen přičichnout, eventuálně trošku ochutnat a i bez meření už celkem přesně odhadnete pH moči.

Máte naprostou pravdu, navíc měření pH krve musí být extrémně přesné a doma se prakticky dělat nedá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Duotest pH 7-10
PříspěvekNapsal: stř pro 22, 2010 12:10 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
muflon píše:
Často mám pocit že nemám kontrolu nad pH 8...., neb stupnice u většiny papírků je jen do ph8.....
...tak jsem mrknul na Aukro a mají tam občas německé Duotest pH 7-10(opět rolka pH papírku kde se utrhne velikost dle potřeby)... Na Aukru za solidní cenu dá se sehnat i od důvěryhodných osob(možno zjistit podle komentářů ostatních uživatelů Aukra co už od dané osoby něco kupovala...)
http://aukro.cz/item1343102070.html
(je tam i obrázek a popis, krabička obsahuje 1 roličku papírků (5m) ...)

Když mám pH v modrém tak na papírkách USA nevidím už moc velký rozdíl odstínu zda je to opravdu pH8 , nebo něco okolo 7,6-7,8..., nebo už přes 8....(aby člověk včas udělal protiopatření na moc vysoké pH...třeba bílé víno, nebo vit.C....)

Myslím že by měl mít člověk k dispozici i nějaké spolehlivé papírky nad pH8, aby měl jistotu že to s něčím nepřepískl.... \":!:\" Anebo si pořídit ten jediný doporučovaný typ pH metru...ne jako já kdy sem chtěl na pH metru ušetřit...a vyhodil sem prachy oknem...už nefunguje, neb do něj cosi nateklo a kontakty zrezly.... \":cry:\"

PS: až mi dojdou papírky ze zahraničního swansonu a srovnám spolehlivost měření, tak ještě písnu.... \":wink:\"

Taky mě na těch papírkách štve, že nízké pH měří hezky, ale vysoké nic moc. Nicméně když jsem papírek ponořila do koupelového roztoku zásaditých solí od DM, tak uplně z fialověl, to mi v moči nikdy neudělal. Vysoké pH paradoxně lépe měří obyčejný Triphan z lékárny.

Nicméně ono to vysoké pH asi neni zas tak nebezpečné - včera jsem byla několik hodin na lyžích, jídlo hlavně ovoce, musli tyčinky, ořechy a porce brambor s tatarkou - ani jsem nepolykala zásadité tabletky - a pH večer bylo okolo osmičky. Takže když si to tělo samo způsobí sportem na čerstvém vzduchu, tak to nemůže být nic špatného (jiná věc by asi byla, kdyby to tam člověk hnal sodou).
Vzpomínám, jak mi urolog v odpoledních hodinách naměřil pH 7 a podle nej to značilo možný zánět močových cest, když to pH je zvýšené... fakt nevím, jestli je to k smíchu nebo k pláči.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pH papírky USA
PříspěvekNapsal: stř pro 22, 2010 1:39 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
Host píše:
Vzal jsem od nich na test 2 druhy kotoučků. Ten speciální pH 5,5-9,0 se stupňováním po 0,5 za 206 Kč nic moc. Druhý DUOTEST pH 5,0-8,0 se stupnicí po 0,3 je naprosto super a i cena 261 Kč myslím ujde. Vřele nedoporučuju klasické univerzal lakmusáky pH 0-12 se kterýma nezměříte lautr nic. Měl jsem díky nim pocit, že se mé pH pohybuje o řád výš než bylo. Zkoušel jsem totiž souběžně měřit podle všech 3 výše uvedených a DUOTEST je jasný vítěz...

Mám také tyto Duotest pH 5-8, hodnoty se tam dají odečíst opravdu velmi přesně. Ale když to srovnám s pH papírky Hydrion od Jardy, tak tyhle Hydrion měří vždy přibližně o 0,3 pH méně, nevím tedy kterým věřit, je to docela dost velký rozdíl. Navíc u těch Hydrion je strašně velký rozdíl, jestli tu barvu srovnám např. 2 nebo 3 vteřiny po namočení, strašně rychle to mění barvu, takže ty Duotest jsou asi spolehlivější, barvu po namočení nemění prakticky vůbec.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Duotest pH 7-10
PříspěvekNapsal: stř pro 22, 2010 10:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Taky mě na těch papírkách štve, že nízké pH měří hezky, ale vysoké nic moc. Nicméně když jsem papírek ponořila do koupelového roztoku zásaditých solí od DM, tak uplně z fialověl, to mi v moči nikdy neudělal. Vysoké pH paradoxně lépe měří obyčejný Triphan z lékárny.

Nicméně ono to vysoké pH asi neni zas tak nebezpečné - včera jsem byla několik hodin na lyžích, jídlo hlavně ovoce, musli tyčinky, ořechy a porce brambor s tatarkou - ani jsem nepolykala zásadité tabletky - a pH večer bylo okolo osmičky. Takže když si to tělo samo způsobí sportem na čerstvém vzduchu, tak to nemůže být nic špatného (jiná věc by asi byla, kdyby to tam člověk hnal sodou).
Vzpomínám, jak mi urolog v odpoledních hodinách naměřil pH 7 a podle nej to značilo možný zánět močových cest, když to pH je zvýšené... fakt nevím, jestli je to k smíchu nebo k pláči.

U papírků je určitá nepřesnost normální, na přesná měření je vždy nutný pH metr. Jinak vysoké pH nevadí, pokud je krátkodobé, ale v delším horizontu, třeba pár dnů, již může znamenat značný problém a klidně se dá takto i zabít. Víceméně celkem spolehlivě smrtelné je pH 9,3, ale to by se člověk musel sakra snažit, aby se k němu dopracoval. Tím vás nechci strašit, pouze upozorňuji, že ani vysoké pH není zrovna zdravé.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz