Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon kvě 06, 2024 12:37 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 486 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 33  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: stř zář 22, 2010 9:14 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 2:22 pm
Příspěvky: 286
Bydliště: Roudnice nad Labem
Jarda píše:
Co je na tom nepochopitelného, každý den o lžičku nahoru, na pěti se pokadím, tak tedy je jasné, že vydržím čtyři lžičky a ty beru tak dlouho, dokud nedostanu další průjem, což může trvat 2-4 měsíce a pak zase uberu, dokud se nedostanu z deficitu. Udržovací dávka je většinou jedna lžička a u někoho i méně, to záleží na spotřebě, kterou vyvolá hlavně stres. Průjem vás demineralizuje a tím tělo nemá adekvátní zásobu zásaditých minerálů na neutralizaci vznikajících kyselin. Není tedy vhodné ho mít delší dobu, protože se tělo zásadním způsobem oslabuje a to je dost nebezpečné, čili pokud nejde o průjem z otravy, tak se okamžitě snažit ho zastavit, třeba bílou rýží s banánem.

Po té hořčíkové bombě se mi stále nedaří dát střeva do pořádku a zvýšit ph. PH je pořád kolem šesti, a stolice stále řidší. Každý den jím banány a meloun a večer piji kefír. Energie přes den jde, ale večer mám v těle horkost a chodím brzo spát, protože se mi brzo zavírají oči. I ten hořčík jsem přestala pít. Musím zvolit poslední možnost sodu do klystýru, abych zvýšila ph, když ani meloun nepomáhá?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: stř zář 22, 2010 9:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28281
Bydliště: Poděbrady
zuzis píše:
Po té hořčíkové bombě se mi stále nedaří dát střeva do pořádku a zvýšit ph. PH je pořád kolem šesti, a stolice stále řidší. Každý den jím banány a meloun a večer piji kefír. Energie přes den jde, ale večer mám v těle horkost a chodím brzo spát, protože se mi brzo zavírají oči. I ten hořčík jsem přestala pít. Musím zvolit poslední možnost sodu do klystýru, abych zvýšila ph, když ani meloun nepomáhá?

Nyní se vyprdněte na pH, to neudržíte pokud bude průjem, protože zásadité minerálie vyjdou při průjmu spodem a nemáte čím to pH vytvořit. Také jsem vám psal, že není vhodné ho mít delší dobu, protože se tělo zásadním způsobem oslabuje a to je dost nebezpečné, čili pokud nejde o průjem z otravy, tak se okamžitě snažit ho zastavit, třeba bílou rýží s banánem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: stř zář 22, 2010 9:56 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 2:22 pm
Příspěvky: 286
Bydliště: Roudnice nad Labem
Jarda píše:
Nyní se vyprdněte na pH, to neudržíte pokud bude průjem, protože zásadité minerálie vyjdou při průjmu spodem a nemáte čím to pH vytvořit. Také jsem vám psal, že není vhodné ho mít delší dobu, protože se tělo zásadním způsobem oslabuje a to je dost nebezpečné, čili pokud nejde o průjem z otravy, tak se okamžitě snažit ho zastavit, třeba bílou rýží s banánem.

Bánany jím každý den asi pět. Ale s rýží jsem to nezkoušela. A nepomohlo by třeba černé uhlí? Nebo jednodenní půst?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: stř zář 22, 2010 10:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28281
Bydliště: Poděbrady
zuzis píše:
Bánany jím každý den asi pět. Ale s rýží jsem to nezkoušela. A nepomohlo by třeba černé uhlí? Nebo jednodenní půst?

Tak třeba to uhlí i hladovění zabere, ale proč ne běžná rýže, to nechápu co vymýšlíte, prostě bych to zastavil třeba sušenýma borůvkama, to je jedno čím, ale zastavit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: čtv říj 07, 2010 9:33 am 
Offline

Registrován: pon zář 20, 2010 5:22 pm
Příspěvky: 9
Bydliště: Brno
Vzhladom na to ze mam kamene v zlcniku (chirurg tvrdil ze plny, okamzite vybrat, do konca leta neprezijete, dostanete zltacku, zapal slinivky etc...) a ja som zatial (hoci s bolestami) spokojna tak ako som so vsetkymi svojimi organmi, rozhodla som sa riesit to. Tak som chcela pre zaciatok skusit brat co najviac horcika, nech sa kusok kamene porozpustaju a niekedy v zime skusit prvu ocistu jater.
Zacala som rano 1 kavovou lyzickou do 0.5l vody, to som mala 3 dni, dnes som skusila dve a prisiel rovno prujem. Je mozne pit ten horcik vo vode aj vo vacsich mnozstvach, alebo posobi ako prehanadlo? Neviem teraz ci to bolo teda sposobene tym ze bolo tej soli privelka koncentracia, alebo skor tym ze moje telo uz vacsiu davku samotneho horcika neznesie.
Este (kym som zohnala chlorid) som posledny mesiac miesto toho na kamene pila chanca piedra, moze to mat suvis s tym? (aj ked ten ani neviem ci dodava telu horcik, alebo posobi nejak inak) Aj ked neverim ze 1 mesiac by mal taky vplyv na pripadny deficit, ktory vzhladom na mnozstvo tych kamenov budem mat asi naozaj velky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: čtv říj 07, 2010 6:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28281
Bydliště: Poděbrady
elfinka píše:
Vzhladom na to ze mam kamene v zlcniku (chirurg tvrdil ze plny, okamzite vybrat, do konca leta neprezijete, dostanete zltacku, zapal slinivky etc...) a ja som zatial (hoci s bolestami) spokojna tak ako som so vsetkymi svojimi organmi, rozhodla som sa riesit to. Tak som chcela pre zaciatok skusit brat co najviac horcika, nech sa kusok kamene porozpustaju a niekedy v zime skusit prvu ocistu jater.
Zacala som rano 1 kavovou lyzickou do 0.5l vody, to som mala 3 dni, dnes som skusila dve a prisiel rovno prujem. Je mozne pit ten horcik vo vode aj vo vacsich mnozstvach, alebo posobi ako prehanadlo? Neviem teraz ci to bolo teda sposobene tym ze bolo tej soli privelka koncentracia, alebo skor tym ze moje telo uz vacsiu davku samotneho horcika neznesie.
Este (kym som zohnala chlorid) som posledny mesiac miesto toho na kamene pila chanca piedra, moze to mat suvis s tym? (aj ked ten ani neviem ci dodava telu horcik, alebo posobi nejak inak) Aj ked neverim ze 1 mesiac by mal taky vplyv na pripadny deficit, ktory vzhladom na mnozstvo tych kamenov budem mat asi naozaj velky.

Chlorid hořečnatý není vhodné brát nárazově ve větším množství, ale ideální je dát si ho do PET lahve s vodou a pít ho po celý den průběžně, což zajistí rovnoměrné vstřebávání. Ve větších dávkách se chová jako projímadlo, což také není u většiny lidí na škodu, ale tak se toho hořčíku vstřebá opravdu minimum. Je vhodné to udržet těsně před stavem průjmu a dorovnání deficitu trvá zpravidla 2-4 měsíce. Také se dá použít jako mazání na kůži, což jsem zde také popisoval, tak si to dohledejte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: úte lis 09, 2010 8:49 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv zář 30, 2010 11:14 am
Příspěvky: 24
Pôvod názvu horčík je práve od horkej chuti jeho solí, ale že je to tak hnusne horké, to som netušil.
Mám zarobený roztok MgCl2x6H2O ( hexahydrát, ten už nie je hygroskopický) tak, aby 1ml roztoku obsahoval 100mg horčíku, ale kopnúť do seba povedzme 5ml doliatych vodou na 50ml v poldecáku je docela výkon, bléééé.
A priliatie do pollitra odšťavenej šťavy zničí komplet šťavu - hnusne zhorkne.
Je to priam masochizmus. \":(\"
Nechápem ako dostávate do tela také dávky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: úte lis 09, 2010 9:29 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28281
Bydliště: Poděbrady
Atman píše:
Pôvod názvu horčík je práve od horkej chuti jeho solí, ale že je to tak hnusne horké, to som netušil.
Mám zarobený roztok MgCl2x6H2O ( hexahydrát, ten už nie je hygroskopický) tak, aby 1ml roztoku obsahoval 100mg horčíku, ale kopnúť do seba povedzme 5ml doliatych vodou na 50ml v poldecáku je docela výkon, bléééé.
A priliatie do pollitra odšťavenej šťavy zničí komplet šťavu - hnusne zhorkne.
Je to priam masochizmus. \":(\"
Nechápem ako dostávate do tela také dávky.

Vhodný postup není to do sebe valit koncentrované, ale dát třeba lžičku práškové hořečnaté soli do 1,5 litru vody, přidat trošku himalájské soli a pak jde o skoro normální hořkou minerálku, kterou popíjíte v průběhu dne. Postup jsem zde již popisoval a mnoho lidí potvrdilo, že chuť se tím zásadně změní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: ned lis 14, 2010 3:55 pm 
Offline

Registrován: pon zář 20, 2010 5:22 pm
Příspěvky: 9
Bydliště: Brno
Rozmýšľala som nad tým, koľko toho horčíka vlastne v tejto forme vypijem, a pokial je 1 lyžička prášku 1 gram, tak po zrátaní atómových hmotností to vychádza na 120mg horčíka na 1 lyžičku. Všade sa uvádza ako odporúčaná denná dávka horčíka okolo 400mg, ale mňa napríklad už pri 2 lyžičkách tohto roztoku preháňa. Je tá odporúčaná denná dávka počítaná ako počet atómov horčíka, či v nejakej zlúčenine? Lebo takto mi to naozaj nesedí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: ned lis 14, 2010 6:28 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv zář 30, 2010 11:14 am
Příspěvky: 24
Nejako zle rátate...chlorid horečnatý bezvodý obsahuje 25% Mg. ( Mr MgCl2 je 95,2 a Mr Mg je 23,4 teda 23,4/95,2=cca 0,25)
Jedna moja mokka lyžička kopcovitá je cca 2,5g a normálna čajová kopcom je cca 5g, takže mokka dá 625mg Mg a plná čajová 1250mg Mg.
V podstate Vás ale nijako nemusí zaujímať hmotnosť ani percentá, keď ste pod preháňacou dávkou a blížite sa k nej zo spodnej strany, dostáva Vaše telo ideálne množstvo Mg a to je to čo potrebujete, čísla neriešte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: ned lis 14, 2010 6:38 pm 
Offline

Registrován: pon zář 20, 2010 5:22 pm
Příspěvky: 9
Bydliště: Brno
Akurat ze tento chlorid je hexahydrat, tak som tam zaratala aj tych 6H2O.
Vahy tu nemam, tak neviem odmerat kolko presne ma plna lyzicka, ak +- 2.5g tak je to stale menej ako odporucana denna davka. Ale zas je jasne ze kazde telo funguje inak a denna davka pre 50kg zenu bude ina nez pre 80kg chlapa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: ned lis 14, 2010 10:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28281
Bydliště: Poděbrady
elfinka píše:
Rozmýšľala som nad tým, koľko toho horčíka vlastne v tejto forme vypijem, a pokial je 1 lyžička prášku 1 gram, tak po zrátaní atómových hmotností to vychádza na 120mg horčíka na 1 lyžičku. Všade sa uvádza ako odporúčaná denná dávka horčíka okolo 400mg, ale mňa napríklad už pri 2 lyžičkách tohto roztoku preháňa. Je tá odporúčaná denná dávka počítaná ako počet atómov horčíka, či v nejakej zlúčenine? Lebo takto mi to naozaj nesedí.

Atman vám to píše v zásadě správně, mimo tu vodu a ta se vzhledem k silné hygroskopické vlastnosti chloridu hořečnatého stejně nedá správně odhadnout a také to považuji za zbytečné. Jinak uvedený objem a váhy lžiček jsou správně, ale opravdu jediný podstatný je opravdu ten průjem a ostatní nemusíte řešit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: ned lis 14, 2010 10:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28281
Bydliště: Poděbrady
elfinka píše:
Akurat ze tento chlorid je hexahydrat, tak som tam zaratala aj tych 6H2O.
Vahy tu nemam, tak neviem odmerat kolko presne ma plna lyzicka, ak +- 2.5g tak je to stale menej ako odporucana denna davka. Ale zas je jasne ze kazde telo funguje inak a denna davka pre 50kg zenu bude ina nez pre 80kg chlapa

Doporučená denní dávka je scestný údaj a tak, jak někdo dostane průjem po minimálním množství tohoto chloridu, tak deficitní jedinec se nepokadí i při opravdu hovadských dávkách. Jediné spolehlivé diagnostické zařízení je střevo a průjem tu dávku měří opravdu spolehlivě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: pon lis 15, 2010 10:33 am 
Offline

Registrován: stř kvě 20, 2009 4:06 pm
Příspěvky: 21
Bydliště: Olomouc
Já si dnes namíchal 11gramů, každý den navyšuji o 1 g, ale průjem zatím žádný, tak jsem fakt zvědavý,kdy to přijde. A to jsem si myslel, že půlka čajové lžičky ráno je pro mě dostačující \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: úte lis 16, 2010 10:55 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28281
Bydliště: Poděbrady
Mikeš píše:
Já si dnes namíchal 11gramů, každý den navyšuji o 1 g, ale průjem zatím žádný, tak jsem fakt zvědavý,kdy to přijde. A to jsem si myslel, že půlka čajové lžičky ráno je pro mě dostačující \":D\"

Někdy, při vysokém deficitu, jsou dávky opravdu velké, ale toho se nijak bát nemusíte, pokud to srovnáte, tak bude dávka zase nízká, ale trvá to tak dva, až čtyři měsíce.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 486 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 33  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz