Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř kvě 15, 2024 5:39 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 486 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 33  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: čtv črc 08, 2010 10:40 am 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Má chlorid hořečnatý na jazyku pálivou a pak silně hořkou chuť. Jeho konzistence se podobá mokrému sněhu? Pro jistotu.

A jak bych ho měl vzhledem k potřebě odstranit kalcifikaci těch ramenních kloubů dávkovat? Podobně jak jste popisoval, začít kávovou lžičku do 0,5 l studené vody pít ráno a večer na lačno a ještě případně lžičku do 1 dcl vody, do rozprašovače a přes den na kůži a dávku zvětšovat do průjmu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: čtv črc 08, 2010 7:22 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28285
Bydliště: Poděbrady
Pavelka. píše:
Má chlorid hořečnatý na jazyku pálivou a pak silně hořkou chuť. Jeho konzistence se podobá mokrému sněhu? Pro jistotu.

A jak bych ho měl vzhledem k potřebě odstranit kalcifikaci těch ramenních kloubů dávkovat? Podobně jak jste popisoval, začít kávovou lžičku do 0,5 l studené vody pít ráno a večer na lačno a ještě případně lžičku do 1 dcl vody, do rozprašovače a přes den na kůži a dávku zvětšovat do průjmu?

Samotný jsem ho nikdy do úst nedával, čili netuším, ale v roztoku určitě hořký je. Za normálních okolností jde o prášek, který ochotně přijímá vodu a po nějaké době se začne lepit, což by mohlo sníh připomínat. V užívání je jediným omezením průjem, jinak je jedno jaké dávky a kterou cestou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: pát črc 09, 2010 11:11 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jarda píše:
Samotný jsem ho nikdy do úst nedával, čili netuším, ale v roztoku určitě hořký je. Za normálních okolností jde o prášek, který ochotně přijímá vodu a po nějaké době se začne lepit, což by mohlo sníh připomínat. V užívání je jediným omezením průjem, jinak je jedno jaké dávky a kterou cestou.

Ked sa premeni na taky vlhky lepivy sneh, ma to nejaky vplyv na kvalitu, mozem ho kludne nechat tak a pouzivat ho nadalej?

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: pát črc 09, 2010 1:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28285
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Ked sa premeni na taky vlhky lepivy sneh, ma to nejaky vplyv na kvalitu, mozem ho kludne nechat tak a pouzivat ho nadalej?

Pokud nabere vodu, tak se kvalita nijak nesnižuje, akorát se s ním špatně pracuje. Když se vlhkost stane příliš vysokou, je vhodnější přidat trochu vody, vyrobit hustou kaši a dávkovat z lahve tu kaši s kterou se pracuje lépe a jinak je to zcela jedno. Sám chlorid hořečnatý se kontaminovat prakticky nedá, protože sám vytváří skoro sterilní prostředí a má neomezenou životnost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: pon črc 19, 2010 10:18 am 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Doporučil byste podobně jako aplikaci rozprašovačem na kůži, omývat si chloridem hořečnatým i hlavu a vlasy jako prevenci před vypadáváním, remineralizace apod? Případně jak často?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: pon črc 19, 2010 10:35 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28285
Bydliště: Poděbrady
Pavelka. píše:
Doporučil byste podobně jako aplikaci rozprašovačem na kůži, omývat si chloridem hořečnatým i hlavu a vlasy jako prevenci před vypadáváním, remineralizace apod? Případně jak často?

Na vlasy je lepší čaj z kopřiv a pro lidi bez předsudků je ideální vlastní urina.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: stř črc 21, 2010 12:11 pm 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Dobře. Díky.
Ten čaj je z čerstvých kopřiv, jak ho připravit a užívat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: stř črc 21, 2010 4:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28285
Bydliště: Poděbrady
Pavelka. píše:
Dobře. Díky.
Ten čaj je z čerstvých kopřiv, jak ho připravit a užívat?

Vy neumíte udělat čaj? Prostě vezmete hrst kopřiv zalijete je vařící vodou a necháte vyluhovat. Po vychladnutí si tím umyjete vlasy, toť vše. Můžete ho dělat i z kořínků, což je účinnější, ale to vyžaduje nějakou dobu varu a pak stejný postup.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: čtv črc 22, 2010 10:54 am 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Díky. Jasně. Ale někdy se raději zeptat jako vůl než pak dělat zbytečnou chybu. Jak se tu už několikrát podobně psalo. (I když by vás člověk nerad zbytečně obtěžoval). Zdraví je zdraví. Třeba s tím kořenem bych to zřejmě neřešil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: pon srp 09, 2010 10:23 am 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Tak čaj jsem udělal, kopřiby zalil horskou vodou, nechal vystydnout, polil hlavu a po půl hodině opláchnul vodou. Je možné nechat zbytek v pet lahvi a několikrát týdně používat nebo je nutná čerstvá várka?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: pon srp 09, 2010 10:45 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28285
Bydliště: Poděbrady
Pavelka. píše:
Tak čaj jsem udělal, kopřiby zalil horskou vodou, nechal vystydnout, polil hlavu a po půl hodině opláchnul vodou. Je možné nechat zbytek v pet lahvi a několikrát týdně používat nebo je nutná čerstvá várka?

Tak zvenku by asi starší čaj, uskladněný v lednici, zase tolik nevadil, ale vzhledem k ceně kopřiv, bych si raději dělal čerstvý.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: stř srp 11, 2010 9:57 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 2:22 pm
Příspěvky: 286
Bydliště: Roudnice nad Labem
Dá se namíchat chlorid hořečnatý i do ovocných nebo zeleninových šťáv? Nebo se musí pít samotný a mezi jídlem? Moc valnou chuť to nemá


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: stř srp 11, 2010 10:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28285
Bydliště: Poděbrady
zuzis píše:
Dá se namíchat chlorid hořečnatý i do ovocných nebo zeleninových šťáv? Nebo se musí pít samotný a mezi jídlem? Moc valnou chuť to nemá

Asi by to také nevadilo, ale ideální je rozpuštěný ve vodě s trochou solanky z himalájské soli, to potom chutná jako minerálka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: pon zář 20, 2010 4:59 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 2:22 pm
Příspěvky: 286
Bydliště: Roudnice nad Labem
Je zajímavé, jak se dá krásně vyprázdnit po celý den po chloridu hořečnatém. Já ho brala ze začátku cik cak. Pár krát do týdne jednu lžičku ve vodě. Ted jsem zkusila dávkování jak tu pan Jarda radí, čili po jedné lžičce přidávat každý den až do stavu průjmu, pak ubrat. Takže jsem začala od jedné kávové lžičky do 1L vody a pila malými doušky po celý den. Skončila jsem už při pěti lžičkách. Večer mne to pěkně dalo prohnat, pak ještě chvíli i v noci. Zkusla jsem dát ještě další den šest lžiček, jestli ten průjem je opravdu tím, a to už můj žaludek prakticky netrávil vůbec a byl to jak průtokáč po celý den. Jen bych se chtěla zeptat a upřesnit, jak snižovat. Četla jsem dobře, že zase úplně stejně jako při zvyšování? Čili snížit na den vždy o jednu lžičku? A pak třeba na těch čtyřech lžičkách vydržet, dokud nebude znova průjem, pak zase snížit o jednu lžičku? Nebo snižovat rychleji třeba každý den o jednu lžičku? To pak ve finále může být i na jedné lžičce průjem? A jaká je pak udržovací dávka? Nebo zcela hořčík na čas vynechat?

Ještě mne napadla jedna věc. Když má člověk průjem, pak by to mělo ovlivnit i ph, že? Já celé léto jsem prakticky kromě snídaně většinou na melounech, takže ph odpoledne je dost vysoké, někdy až na hraně, ale ted když mám průjem, tak mám ph jen kolem šesti. Je možné, že při průjmu žaludek vůbec netráví a střeva okamžitě veškerou stravu vyloučí, tím se potrava nestačí vstřebat, tudíž ani živiny z ní?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: pon zář 20, 2010 7:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28285
Bydliště: Poděbrady
zuzis píše:
Je zajímavé, jak se dá krásně vyprázdnit po celý den po chloridu hořečnatém. Já ho brala ze začátku cik cak. Pár krát do týdne jednu lžičku ve vodě. Ted jsem zkusila dávkování jak tu pan Jarda radí, čili po jedné lžičce přidávat každý den až do stavu průjmu, pak ubrat. Takže jsem začala od jedné kávové lžičky do 1L vody a pila malými doušky po celý den. Skončila jsem už při pěti lžičkách. Večer mne to pěkně dalo prohnat, pak ještě chvíli i v noci. Zkusla jsem dát ještě další den šest lžiček, jestli ten průjem je opravdu tím, a to už můj žaludek prakticky netrávil vůbec a byl to jak průtokáč po celý den. Jen bych se chtěla zeptat a upřesnit, jak snižovat. Četla jsem dobře, že zase úplně stejně jako při zvyšování? Čili snížit na den vždy o jednu lžičku? A pak třeba na těch čtyřech lžičkách vydržet, dokud nebude znova průjem, pak zase snížit o jednu lžičku? Nebo snižovat rychleji třeba každý den o jednu lžičku? To pak ve finále může být i na jedné lžičce průjem? A jaká je pak udržovací dávka? Nebo zcela hořčík na čas vynechat?

Ještě mne napadla jedna věc. Když má člověk průjem, pak by to mělo ovlivnit i ph, že? Já celé léto jsem prakticky kromě snídaně většinou na melounech, takže ph odpoledne je dost vysoké, někdy až na hraně, ale ted když mám průjem, tak mám ph jen kolem šesti. Je možné, že při průjmu žaludek vůbec netráví a střeva okamžitě veškerou stravu vyloučí, tím se potrava nestačí vstřebat, tudíž ani živiny z ní?

Co je na tom nepochopitelného, každý den o lžičku nahoru, na pěti se pokadím, tak tedy je jasné, že vydržím čtyři lžičky a ty beru tak dlouho, dokud nedostanu další průjem, což může trvat 2-4 měsíce a pak zase uberu, dokud se nedostanu z deficitu. Udržovací dávka je většinou jedna lžička a u někoho i méně, to záleží na spotřebě, kterou vyvolá hlavně stres. Průjem vás demineralizuje a tím tělo nemá adekvátní zásobu zásaditých minerálů na neutralizaci vznikajících kyselin. Není tedy vhodné ho mít delší dobu, protože se tělo zásadním způsobem oslabuje a to je dost nebezpečné, čili pokud nejde o průjem z otravy, tak se okamžitě snažit ho zastavit, třeba bílou rýží s banánem.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 486 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 33  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz