Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 7:34 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 82 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: pH metr
PříspěvekNapsal: čtv čer 21, 2012 11:33 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
My jsme si s klukama včera objednali tento, zatím od lidí, co ho mají slyším jen chválu, je jak na sliny tak i na moč atd..... zatím čekáme, až nám dojde.

http://craftgen.eu/sqcshop/index.php/ph-metr-p29


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pH metr
PříspěvekNapsal: stř črc 04, 2012 9:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Zuzima píše:
Dobrý den pane Jardo, chtěla bych Vás poprosit o radu ohledně zakoupeného ph metru PH 100:
1) opravdu není nutné pořizovat čistící roztok s pepsinem ani prostředky pro (pozdější) kalibraci? z obchodu byl dodán zkalibrován (4 - 7 - 10)
bude používán pouze pro moč, příp. sliny
2) má se pH moči odečítat okamžitě po ponoření nebo počkat, až se nebude měnit hodnota teploty a tím i pH?
3) může se osušit i ta skleněná část? v návodu psáno, že otěr snižuje životnost
Mnohokrát Vám děkuji

1)To je špatně pochopené, ale minimálně rok by jste to potřebovat neměla.
2)Dokud bliká čte a jak přestane blikat, je naměřeno.
3)Osušit ano, ale ne drhnout, prostě jen lehce otřít třeba froté ručníkem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pH metr
PříspěvekNapsal: stř črc 04, 2012 9:41 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
http://www.mall.cz/ph-metry/voltcraft-pht-02-atc#folder

Podle obrázku by tento mohl mít plochou elektrodu nebo aspoň dobře ukrytou skleněnou. Se skleněnou bych určitě na pravidelné používání nedoporučil, dá se velmi snadno rozbít.

Bez dotazu u prodejce to z obrázku nezjistíte, takové kvality obrázek nedosahuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pH metr
PříspěvekNapsal: stř črc 04, 2012 9:43 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
jani píše:
My jsme si s klukama včera objednali tento, zatím od lidí, co ho mají slyším jen chválu, je jak na sliny tak i na moč atd..... zatím čekáme, až nám dojde.

http://craftgen.eu/sqcshop/index.php/ph-metr-p29

I na ty sliny budete mít asi problém, má moc utopenou sondu a bude třeba slintat jako bernardýn. Jinak na měření pH stolice je naprosto nevhodný, to by pak nikdo nevyšťoural.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pH metr
PříspěvekNapsal: čtv črc 05, 2012 7:34 am 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
jani píše:
My jsme si s klukama včera objednali tento, zatím od lidí, co ho mají slyším jen chválu, je jak na sliny tak i na moč atd..... zatím čekáme, až nám dojde.

http://craftgen.eu/sqcshop/index.php/ph-metr-p29

Dejte vědět jak Vám funguje, za ty peníze by to mohla být zajímavá volba


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pH metr
PříspěvekNapsal: ned říj 28, 2012 3:56 pm 
Offline

Registrován: pon říj 22, 2012 10:00 am
Příspěvky: 11
jani píše:
My jsme si s klukama včera objednali tento, zatím od lidí, co ho mají slyším jen chválu, je jak na sliny tak i na moč atd..... zatím čekáme, až nám dojde.

Bohužel od Craftgenu jsem na něj čekal bezvýsledně 14 dnů, po 2 urgencích žádná rekace. Jako by firma neexistovala. Koupil jsem pak stejný na http://www.hypermotoshop.cz/ph-metr?keyword=ph%20metr došel za 3 dny a ještě jsem přibalil pár ptákovin pro auto za jedno poštovné \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pH metr
PříspěvekNapsal: ned říj 28, 2012 4:07 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
pred tyzdnom som po dlhsom case kalibrovala svoj pH meter, mam tento:

http://www.e-pristroje.cz/pictures/meter/p004.jpg

kalibracne roztoky som mala 7 a 4.
7 mi skalibroval bez problemov, na 4 mi vsak na pH metri naskakovala- aj sa ustalila- hodnota 2,9. Opakovala som niekolkokrat, no vzdy ten isty vysledok.
V com moze byt problem, zly kalibracny roztok... \":?:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pH metr
PříspěvekNapsal: ned říj 28, 2012 6:27 pm 
Offline

Registrován: pon říj 22, 2012 10:00 am
Příspěvky: 11
ovekyska píše:
pred tyzdnom som po dlhsom case kalibrovala svoj pH meter

Problémy mohou být 3:
1. Špatný kalibrační roztok
2. Špatný pH - metr.
3. Obojí špatné.
Budeme optimisti, takže budeme věřit, že špatná je jen 1 věc. Nejsnadnější bude zkusit jiné roztoky (oba) roztok se známým a ověřeným pH okolo 4 a 7 pro kontrolu. Pokud to dá stejný výsledek, je vadný pH metr. Jinak pH metr by se měl kontrolovat aspoň 1x týdně, protože za 1 měsíc tyto levné ujedou i o 1 jednotku pH. Kalibrace by měla proběhnout při výrobcem předepsané teplotě, většinou 25°C. Může být vadný i roztok s pH7 a tím se to celé posune.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pH metr
PříspěvekNapsal: ned říj 28, 2012 6:29 pm 
Offline

Registrován: sob zář 22, 2012 6:17 pm
Příspěvky: 2
Praktik píše:
Bohužel od Craftgenu jsem na něj čekal bezvýsledně 14 dnů, po 2 urgencích žádná rekace. Jako by firma neexistovala. Koupil jsem pak stejný na http://www.hypermotoshop.cz/ph-metr?keyword=ph%20metr došel za 3 dny a ještě jsem přibalil pár ptákovin pro auto za jedno poštovné \":D\"

Mám ten samý, funguje bez problémů. Za cenu téměř třetinovou. Poštovné zdarma. Kupoval jsem zde: http://www2.buyincoins.com/new_en/details/digital-ph-meter-tester-water-lcd-monitor-pen-aquarium-product-3317.html Na ebay by se určitě našel taky levnější než u nás, ostatně jako skoro všechno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pH metr
PříspěvekNapsal: sob lis 17, 2012 10:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
ovekyska píše:
pred tyzdnom som po dlhsom case kalibrovala svoj pH meter, mam tento:

http://www.e-pristroje.cz/pictures/meter/p004.jpg

kalibracne roztoky som mala 7 a 4.
7 mi skalibroval bez problemov, na 4 mi vsak na pH metri naskakovala- aj sa ustalila- hodnota 2,9. Opakovala som niekolkokrat, no vzdy ten isty vysledok.
V com moze byt problem, zly kalibracny roztok... \":?:\"

Člen Praktik vám odpovídá správně, ale nejčastější chybou je starý kalibrační roztok.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pH metr
PříspěvekNapsal: sob lis 17, 2012 11:02 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
Jarda píše:
Člen Praktik vám odpovídá správně, ale nejčastější chybou je starý kalibrační roztok.

Jarda,
Praktik,
dakujem vam za reakcie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pH metr
PříspěvekNapsal: čtv pro 13, 2012 8:58 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Stalo se mi, že PH100 s plochou elektrodou najednou neměří, respektive měří ale furt plus mínus stejnou hodnotu (kolem 5) a nereaguje ani na kalibraci.

Vypadá to, že odešla elektroda (teď je to tři týdny po záruce:)), než ji vyměním chci se zeptat jestli se vám to někomu už nestalo nebo netušíte čím by to mohl být.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pH metr
PříspěvekNapsal: pon pro 24, 2012 7:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
Stalo se mi, že PH100 s plochou elektrodou najednou neměří, respektive měří ale furt plus mínus stejnou hodnotu (kolem 5) a nereaguje ani na kalibraci.

Vypadá to, že odešla elektroda (teď je to tři týdny po záruce:)), než ji vyměním chci se zeptat jestli se vám to někomu už nestalo nebo netušíte čím by to mohl být.

Já ho mám již několik let a funguje perfektně, sice se občas vybijí baterky, ale to je vlastně jediný servis, čili by jste musel mít vyloženě smůlu. Já bych v rámci plného restartu sondu sundal a nandal, dal nové baterky a teprve pokud i pak nenaskočí zajišťoval bych novou. U mě třeba zpočátku proběhl takový problém, že sonda s přístrojem nechtěla komunikovat a jiná soda tam maká v pohodě dodnes.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pH metr
PříspěvekNapsal: ned led 13, 2013 12:13 am 
Offline

Registrován: čtv led 26, 2012 12:58 pm
Příspěvky: 45
Bydliště: Polička
Jarda píše:
Já ho mám již několik let a funguje perfektně, sice se občas vybijí baterky, ale to je vlastně jediný servis, čili by jste musel mít vyloženě smůlu. Já bych v rámci plného restartu sondu sundal a nandal, dal nové baterky a teprve pokud i pak nenaskočí zajišťoval bych novou. U mě třeba zpočátku proběhl takový problém, že sonda s přístrojem nechtěla komunikovat a jiná soda tam maká v pohodě dodnes.

Ph metr mám stejný jak často ho kalibrujete? A kalibrační roztoky za přijatelnou cenu sháníte kde? Jinak jsem sním moc spokojen \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pH metr
PříspěvekNapsal: ned led 13, 2013 11:56 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Honzek píše:
Ph metr mám stejný jak často ho kalibrujete? A kalibrační roztoky za přijatelnou cenu sháníte kde? Jinak jsem sním moc spokojen \":-)\"

Řeknu na rovinu, že velice málo, tak maximálně 4x ročně, času nemám nazbyt a přesnost je i tak bohatě dostatečná. Jinak kalibrační roztoky mám z tohoto serveru http://www.e-pristroje.cz/merici_pristroje-phmetry.html a zatím jsem nespotřeboval ani první dodávku, ony ty tablety vydrží v suchém stavu velice dlouho.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 82 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz