Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 27, 2024 9:14 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 488 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 33  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: ned led 23, 2011 6:57 pm 
Offline

Registrován: stř bře 31, 2010 9:51 am
Příspěvky: 21
Nabízím kefírky, osobní odběr v České Lípě.
Zdarma, nebo za nějakou přebytečnou užitečnou sazenici na zahradu (kus ostružiníku, bylinka, odkopek angreštu a ták).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: pon led 24, 2011 3:00 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát říj 08, 2010 12:01 pm
Příspěvky: 56
Taky mám nadbytek kefírové houby. Osobní odběr Ostrava.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: úte led 25, 2011 1:01 pm 
Offline

Registrován: ned led 16, 2011 12:30 am
Příspěvky: 165
Jenik2011 píše:
http://kefirova-houba.webnode.cz/
Tibi houba (do mléka) 1x dávka AKCE 70Kč, Tibi krystaly (do vody) 1x dávka 100Kč.
Do druhého dne + dobírka 100Kč.
Dám vědět až dorazí.


http://www.ulozto.cz/7557714/tibi-jpg
V pondělí oznámení o odeslání na e-mail.
Dnes v 11:00 ČP doručila až ke dveřím \":-)\".
1x dávka Tibi houba 54g/63ml = 6PL lžíc = 2l mléka (kefíru)

http://kefirova-houba.webnode.cz/otazky-a-odpovedi/
Na dva hrnky kefíru:
* 1 - 2 polévkové lžíce kefírových houbiček
* 1/2 litru mléka
Více info viz. link.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: úte led 25, 2011 1:09 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Jenik2011 píše:
Jenik2011 píše:
http://kefirova-houba.webnode.cz/
Tibi houba (do mléka) 1x dávka AKCE 70Kč, Tibi krystaly (do vody) 1x dávka 100Kč.
Do druhého dne + dobírka 100Kč.
Dám vědět až dorazí.

http://www.ulozto.cz/7557714/tibi-jpg
V pondělí oznámení o odeslání na e-mail.
Dnes v 11:00 ČP doručila až ke dveřím \":-)\".
1x dávka Tibi houba 54g/63ml = 6PL lžíc = 2l mléka (kefíru)

http://kefirova-houba.webnode.cz/otazky-a-odpovedi/
Na dva hrnky kefíru:
* 1 - 2 polévkové lžíce kefírových houbiček
* 1/2 litru mléka
Více info viz. link.

Nemám ráda skrytou reklamu.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Tibetská houba
PříspěvekNapsal: stř led 26, 2011 12:18 am 
Offline

Registrován: sob led 08, 2011 10:19 pm
Příspěvky: 10
Nabízím kefírovou houbu, zašlu kamkoli, v případě zájmu písněte na email Jindra131@seznam.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: úte úno 01, 2011 12:41 am 
Offline

Registrován: ned led 16, 2011 12:30 am
Příspěvky: 165
To Kometa:
Jedná se o mou praktickou zkušenost kterou dokladuji přílohou nikoliv o skrytou reklamu. \":roll:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: stř úno 02, 2011 12:41 pm 
Offline

Registrován: úte zář 21, 2010 5:14 pm
Příspěvky: 71
Bydliště: Zlín
Pane Jardo ve vašich Publikovaných tématech jsem našel poznámku u domácího kefíru,že by mohl obsahovat alkohol.Jsem řidič z povolání a pravidelně jsem si místo jedné svačiny bral 1/2 litru kefíru.Je možnost -nadýchat-v případě kontroly Policie? Nemám bohužel kde toto otestovat.
Děkuji.Zdenek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: stř úno 02, 2011 12:55 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv zář 30, 2010 11:14 am
Příspěvky: 24
zdenin píše:
Pane Jardo ve vašich Publikovaných tématech jsem našel poznámku u domácího kefíru,že by mohl obsahovat alkohol.Jsem řidič z povolání a pravidelně jsem si místo jedné svačiny bral 1/2 litru kefíru.Je možnost -nadýchat-v případě kontroly Policie? Nemám bohužel kde toto otestovat.
Děkuji.Zdenek.

Áno máte pravdu, kefír môže obsahovať alkohol, rovnaký problém som riešil aj ja.
Ale zistil som, že to sa týka iba kefíru, ktorý je našumený - -bublinkový, najmä
ak je dlhšie v chladničke. Čerstvé kefíry sú úplne smotanové, hladké a bez bubliniek
a nie je v nich alkohol. Ináč v práci som fúkal tesne po raňajkách 4dcl kefíru a ovsené vločky
a Dreger ukázal 0,00%. Ale veru lepilo mi...čo keď náhodou....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: stř úno 02, 2011 1:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
zdenin píše:
Pane Jardo ve vašich Publikovaných tématech jsem našel poznámku u domácího kefíru,že by mohl obsahovat alkohol.Jsem řidič z povolání a pravidelně jsem si místo jedné svačiny bral 1/2 litru kefíru.Je možnost -nadýchat-v případě kontroly Policie? Nemám bohužel kde toto otestovat.
Děkuji.Zdenek.

Je to málo pravděpodobné a i pokud by jste nadýchal, není problém trvat na pití kefíru a nechat si udělat krev, kde již nebude problém dokázat, že jste nepil alkohol. Ona je to situace naprosto stejná, jako když má člověk přemnožené kvasinky a nacpe se něčím sladkým, tam si toho alkoholu vyrábí dokonce mnohem více a běžně s tím také není problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: stř úno 02, 2011 4:31 pm 
Offline

Registrován: stř dub 21, 2010 2:24 pm
Příspěvky: 160
Nevíte náhodou někdo, jestli je i teď přes zimu možnost kozího nepasterovaného kozího mléka? Po kefíru je mi smutno a z mlék z obchodu se mi to nechce dělat. Moc děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: stř úno 02, 2011 10:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Lenka píše:
Nevíte náhodou někdo, jestli je i teď přes zimu možnost kozího nepasterovaného kozího mléka? Po kefíru je mi smutno a z mlék z obchodu se mi to nechce dělat. Moc děkuji.

V zimním období je kozí mléko celkem nedostatkový produkt, čili to vidím jako problém, ale můžete v tomto období používat klidně kravské, třeba běžně dodávané Selské mléko s tučností 3,5%.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: čtv úno 03, 2011 10:51 am 
Offline

Registrován: stř črc 14, 2010 4:02 pm
Příspěvky: 113
My dáváme nyní houbičce Bio Mléko Amálka - je sice trochu dražší, ale kvalita se zdá velice dobrá - navíc je jen lehce pasterizované.
Ještě bych se chtěla zeptat - kdy je pití mléka z kefír. houbičky nejvhodnější - lez popíjet během dne - nebo je lépe večer před spaním? A jaké množství? Nám v rodině nyní velmi chutná - přesto si myslím všeho s mírou .A jak je to s ph tohto skvělého nápoje? Děkuji předem za Váš názor.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: čtv úno 03, 2011 11:10 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
esie píše:
My dáváme nyní houbičce Bio Mléko Amálka - je sice trochu dražší, ale kvalita se zdá velice dobrá - navíc je jen lehce pasterizované
Já jen malou zmínku k biomléku Amálka - ono je tady od nás z Vysočiny, trochu jsem si o něm pozjišťoval u výrobce detaily, tak jen chci podotknout, že je nehomogenizované, což si nejsem jist, zda je na obalu uvedeno a beru to jako velké plus, protože homogenizované mléko dost zatěžuje ledviny. Amálka je v tomto směru lepší. Navíc, všechny výrobky Amálka jsou z nehomogenizovaného (leč pasterovaného) mléka. Aspoň něco lepšího oproti velkoprodejcům v supermarketech.
Ale osobně beru mléko pro kefírku výhradně z mlékobaru, tam je nehomogenizované nepasterované, zcela syrové.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: čtv úno 03, 2011 11:47 am 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Houbička je velice schopná, zvládá kefírovat i nejobyčejnější odtučněné krabicové. Já na ní leju polotučné bio trvanlivé a vesele papká a roste.

pH mi snižuje, ne že ne. Ale to udělá i C vitamín a taky je prospěšný.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: čtv úno 03, 2011 10:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
esie píše:
My dáváme nyní houbičce Bio Mléko Amálka - je sice trochu dražší, ale kvalita se zdá velice dobrá - navíc je jen lehce pasterizované.
Ještě bych se chtěla zeptat - kdy je pití mléka z kefír. houbičky nejvhodnější - lez popíjet během dne - nebo je lépe večer před spaním? A jaké množství? Nám v rodině nyní velmi chutná - přesto si myslím všeho s mírou .A jak je to s ph tohto skvělého nápoje? Děkuji předem za Váš názor.

Doba naprosto dle vašich představ a objem zcela podle vaší chuti, klidně se dá použít i jako specielní dieta, tedy jako jediné jídlo po celý den. Trochu zvedá kyselost, ale nic strašného se nekoná, čili prakticky bez problémů.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 488 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 33  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 173 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz