Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 7:16 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 488 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: pát dub 08, 2016 5:50 pm 
Offline

Registrován: stř zář 03, 2014 4:20 pm
Příspěvky: 18
Bydliště: Opava
KarelBo píše:
Dobrý den, sháním kefírku. Neměl by někdo? Ideálně okolí Pardubic, nebo i poštou. Děkuji

Prodejci i dárci:
http://www.uspesna-lecba.cz/tibetska-houba/
http://zivotni-energie.cz/tibetska-houb ... staly.html

Prodejce:
http://kefirova-houba.webnode.cz/

Nejspíš bude na netu stránek i víc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: úte srp 09, 2016 1:44 pm 
Offline

Registrován: úte srp 09, 2016 1:33 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, dávám kefírovou tibetskou houbu do kozího mléka už rok...a kefír je výborný...kozu mám bílou rohatou , takže poradit sice neumím ale spíš se chci zeptat na názor..kefírová houba umí z nepasterizovaného mléka opravdu zničit např..klíšťovou encef..nebo podobné nebezpečnosti?? My si právě děláme kefírek z nepasterizovaného mléka z tohoto důvodu... a databáze dárců a prodejců tibetské houby je jestli smím vespodu pod články na stránce : http://www.uspesna-lecba.cz/tibetska-houba/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: úte srp 09, 2016 5:01 pm 
Offline

Registrován: sob črc 16, 2016 6:52 pm
Příspěvky: 78
Lenka7 píše:
Dobrý den, dávám kefírovou tibetskou houbu do kozího mléka už rok...a kefír je výborný...kozu mám bílou rohatou , takže poradit sice neumím ale spíš se chci zeptat na názor..kefírová houba umí z nepasterizovaného mléka opravdu zničit např..klíšťovou encef..nebo podobné nebezpečnosti?? My si právě děláme kefírek z nepasterizovaného mléka z tohoto důvodu... a databáze dárců a prodejců tibetské houby je jestli smím vespodu pod články na stránce : http://www.uspesna-lecba.cz/tibetska-houba/

Obávám se, že klíšťová encefalitida by přežila i v kefíru. Alespoň tak jsem to někde četla, že ji údajně zničí jedině pasterizace.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: ned srp 21, 2016 1:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Lenka7 píše:
Dobrý den, dávám kefírovou tibetskou houbu do kozího mléka už rok...a kefír je výborný...kozu mám bílou rohatou , takže poradit sice neumím ale spíš se chci zeptat na názor..kefírová houba umí z nepasterizovaného mléka opravdu zničit např..klíšťovou encef..nebo podobné nebezpečnosti?? My si právě děláme kefírek z nepasterizovaného mléka z tohoto důvodu... a databáze dárců a prodejců tibetské houby je jestli smím vespodu pod články na stránce : http://www.uspesna-lecba.cz/tibetska-houba/

Ono to je trochu jinak a to zda pasterizujete mléko, nebo ne na tom asi moc neovlivní. Na kozu asi i tak saháte a pak se třeba tou rukou bez omytí najíte, což by možná také bohatě k nákaze stačilo a stejně ji nedostanete. Pochopitelně je otázkou, zda ji koza má, či nikoliv, podle všeho spíše ne, ale především záleží na odolnosti vašeho imunitního systému a pokud ho máte v pořádku i tak by jste ji podle všeho chytit neměla. Kefírky toho zvládnou docela dost zlikvidovat, ale nic není nikdy stoprocentní, dokonce ani ta pasterizace v domácích podmínkách, protože na všechno saháte a infikovat se tedy dá čímkoliv jak strava, tak strávník. Předpokládám že tento problém nikdo z našich předků aktivně neřešil a nevím o zdokumentovaném případu kdy by k takovému nakažení došlo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: pon srp 22, 2016 6:54 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Lenka7 píše:
Dobrý den, dávám kefírovou tibetskou houbu do kozího mléka už rok...a kefír je výborný...kozu mám bílou rohatou , takže poradit sice neumím ale spíš se chci zeptat na názor..kefírová houba umí z nepasterizovaného mléka opravdu zničit např..klíšťovou encef..nebo podobné nebezpečnosti?? My si právě děláme kefírek z nepasterizovaného mléka z tohoto důvodu... a databáze dárců a prodejců tibetské houby je jestli smím vespodu pod články na stránce : http://www.uspesna-lecba.cz/tibetska-houba/

Měl jsem kozy roky - také rohaté (velmi velké a rohaté, byť ne bílé), celoročně přes den na pastvě (prostě venku). Mléko na pití jsme nikdy nepasterovali, ostatně jsem ani neměli ledničku, tedy nebylo ani přechlazené. Jen mléčné výrobky z něj asi pasterované byly, přecjen se na ně užívala vyšší teplota než pokojová. Děti byly s kozami ve tyku neustále. Myslíte si, že sliny, chlupy, pot, zvířat, trus, moč, které denně "konsumujete", jsou méně nakažlivé než to mléko?
Snad to trošku přeháníte. Ostatně kočky a psi vám domů nanosí desítky klíšťat denně - pokud je klíšťový rok - kolikrát se to plazilo pozemi, človíček to rozšlápl, napité, hnusný krvavý flek, klidně bosou nohou, že ... . Ovšem třeba letos nejsou klíšťata skoro žádná, alespoň v našem kraji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: pon srp 29, 2016 6:22 am 
Offline

Registrován: úte bře 01, 2016 7:01 am
Příspěvky: 1
Dobrý den, mám zájem koupit tibetskou houbu. Zaplatím předem za odeslání poštou.
Děkuji.
Míša


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: pon srp 29, 2016 8:33 am 
Offline

Registrován: pát úno 14, 2014 9:11 pm
Příspěvky: 188
Jarda píše:
Ono to je trochu jinak a to zda pasterizujete mléko, nebo ne na tom asi moc neovlivní. Na kozu asi i tak saháte a pak se třeba tou rukou bez omytí najíte, což by možná také bohatě k nákaze stačilo a stejně ji nedostanete. Pochopitelně je otázkou, zda ji koza má, či nikoliv, podle všeho spíše ne, ale především záleží na odolnosti vašeho imunitního systému a pokud ho máte v pořádku i tak by jste ji podle všeho chytit neměla. Kefírky toho zvládnou docela dost zlikvidovat, ale nic není nikdy stoprocentní, dokonce ani ta pasterizace v domácích podmínkách, protože na všechno saháte a infikovat se tedy dá čímkoliv jak strava, tak strávník. Předpokládám že tento problém nikdo z našich předků aktivně neřešil a nevím o zdokumentovaném případu kdy by k takovému nakažení došlo.

Prípady nakazenia boli aj zo syrov robených zo surového mlieka, zväčša sa syry konzumujú prekysané , takže pravdepodobne nízke ph ten vírus nezničí tak ako by zničilo za nejaký deň salmonelu(určité nízke ph) . Vraj väčšina nakazení s KE prebehne nepozorovane a človek potom ani nevie že už je imúnny. Tuto v našom kraji keď testovali všetky registrované kozy a ovce na KE , nenašla sa žiadna. Ale koza keď sa nakazí tak je vírus v mlieku len krátko, niekde sa uvádza pár dní inde že až do mesiaca, kolíše to. A tipujem že koza ktorá sa už raz nakazila má už doživotnú imunitu takže u párročných kôz je pravdepodobné že je riziko nakazenia z mlieka malé. Dalo by sa to zistiť z krvi kozy, protilátky alebo čo, proste či si tým niekedy prešla ale lacné to asi nebude . Na zraze SCHOK vraj vraveli že už pracujú aj na vakcíne pre kozy.

_________________
Není šedivých dnů. To jsou jen unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost. Werich


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: sob zář 17, 2016 10:30 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Moonika píše:
Prípady nakazenia boli aj zo syrov robených zo surového mlieka, zväčša sa syry konzumujú prekysané , takže pravdepodobne nízke ph ten vírus nezničí tak ako by zničilo za nejaký deň salmonelu(určité nízke ph) . Vraj väčšina nakazení s KE prebehne nepozorovane a človek potom ani nevie že už je imúnny. Tuto v našom kraji keď testovali všetky registrované kozy a ovce na KE , nenašla sa žiadna. Ale koza keď sa nakazí tak je vírus v mlieku len krátko, niekde sa uvádza pár dní inde že až do mesiaca, kolíše to. A tipujem že koza ktorá sa už raz nakazila má už doživotnú imunitu takže u párročných kôz je pravdepodobné že je riziko nakazenia z mlieka malé. Dalo by sa to zistiť z krvi kozy, protilátky alebo čo, proste či si tým niekedy prešla ale lacné to asi nebude . Na zraze SCHOK vraj vraveli že už pracujú aj na vakcíne pre kozy.

Nepředpokládám že by vakcinace koz problém nějak řešila, pouze to vyřeší dobrý příjem výrobcům těch vakcín a po čase ze dojde k závěru, že tudy cesta nevede. Za našich předků to nikdo neřešil a silně pochybuji, že by to nikdo neřešil, pokud by zde nějaké výrazné riziko bylo. Onemocnění si dříve nikdo nemohl dovolit, tedy většina postupů u produkce potravin byla vyřešena tak aby zdraví zlepšovala a ne ničila.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: ned led 15, 2017 12:44 am 
Offline

Registrován: stř pro 14, 2016 12:37 am
Příspěvky: 26
Dobrý den,
v Lidlu prodávají Kefírové mléko 1,1 % tuku a také Plnotučné od fa Pilos
Piju dlouhodobě kefírové mléko a myslím si že v Lidlu mají kvalitní,ne vše tam je kvalitní,
sýry,salámy,to stojí za starou belu ,
sle ty kefírové mléka jsou OK


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: ned led 15, 2017 12:03 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
martin6879 píše:
Dobrý den,
v Lidlu prodávají Kefírové mléko 1,1 % tuku a také Plnotučné od fa Pilos
Piju dlouhodobě kefírové mléko a myslím si že v Lidlu mají kvalitní,ne vše tam je kvalitní,
sýry,salámy,to stojí za starou belu ,
sle ty kefírové mléka jsou OK

To vše jsou ale jen a jen vaše dojmy a projekce. O zmíněných výrobcích nevíte zhola nic. (ani o těch chválených, ani o těch, co stojí "za starou belu".)
Mléčné výrobky (zvláště ty zakysané) zn. Pilos ovšem občas konzumuji také, ten kefír se dělá buď ve středních Čechách, na Moravě nebo na Vysočině, nevím, jak to mají rozdělené. Nejlepší je ten plnotučný kefír v litrové lahvi, je pekelně hustý, pít se skoro nedá, a hodí se i přímo do salátu, na tzatziky, na omáčky atd.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: pon led 16, 2017 12:13 pm 
Offline

Registrován: stř pro 14, 2016 12:37 am
Příspěvky: 26
asi máte pravdu
nicméně jaktože když konzumuji denně kefír , který obsahuje probiotika , dále už tři týdny beru lugolův roztok ,selen,vit A,E,C, koloidní stříbro pod jazyk ,mám GKS100, tak se ptám jaktože dostanu chřipku,nyní se mě ujala střevní chřipka,průjem, včera celý den zvracení , dnes bolesti v nosní dutině a pomalu to přechází na krk , tak ani prevence nepomohla , zase jsem nucen nasadit paralen, strepfen a pokud to nezabere tak ATB , a ještě beru endiaron ,ten je supper ten mi zabral na průjem a zvracení a bez vedlejších účinků

znovu opakuji, moje zkušenosti jsou že koloidní sříbro,lugol,kefír bez jakýchkoliv léčebných účinků a se spoustou vedlejších účinků !!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: pon led 16, 2017 12:37 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 17, 2014 9:54 pm
Příspěvky: 242
martin6879 píše:
asi máte pravdu
nicméně jaktože když konzumuji denně kefír , který obsahuje probiotika , dále už tři týdny beru lugolův roztok ,selen,vit A,E,C, koloidní stříbro pod jazyk ,mám GKS100, tak se ptám jaktože dostanu chřipku,nyní se mě ujala střevní chřipka,průjem, včera celý den zvracení , dnes bolesti v nosní dutině a pomalu to přechází na krk , tak ani prevence nepomohla , zase jsem nucen nasadit paralen, strepfen a pokud to nezabere tak ATB , a ještě beru endiaron ,ten je supper ten mi zabral na průjem a zvracení a bez vedlejších účinků

znovu opakuji, moje zkušenosti jsou že koloidní sříbro,lugol,kefír bez jakýchkoliv léčebných účinků a se spoustou vedlejších účinků !!!!

myslim ze je to v te udavane dobe - tri tydny nejsou nijak dlouha doba. myslim ze na nastartovani imunity to proste nestaci a chce to delsi dobu - u me po chemoterapii a 35 letech prezirani to vypada ze to budu rovnat roky spis nez mesice nebo tydny. a dale doporucuji kontrolu zda i vse ostatni do sebe zapada co nejlepe.
hodit se do pohody spis nez resit proc to nefunguje tak jak si nalinkujeme podle nasich, casto nepresnych, predstav...

_________________
https://www.petr-langr.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: pon led 16, 2017 3:59 pm 
Offline

Registrován: úte čer 18, 2013 1:08 pm
Příspěvky: 13
martin6879 píše:
asi máte pravdu
nicméně jaktože když konzumuji denně kefír , který obsahuje probiotika , dále už tři týdny beru lugolův roztok ,selen,vit A,E,C, koloidní stříbro pod jazyk ,mám GKS100, tak se ptám jaktože dostanu chřipku,nyní se mě ujala střevní chřipka,průjem, včera celý den zvracení , dnes bolesti v nosní dutině a pomalu to přechází na krk , tak ani prevence nepomohla , zase jsem nucen nasadit paralen, strepfen a pokud to nezabere tak ATB , a ještě beru endiaron ,ten je supper ten mi zabral na průjem a zvracení a bez vedlejších účinků

znovu opakuji, moje zkušenosti jsou že koloidní sříbro,lugol,kefír bez jakýchkoliv léčebných účinků a se spoustou vedlejších účinků !!!!

Nerozumiem načo by ste mali pri chrípke užívať antibiotiká ? A skusil ste sa aj otužovať ? Imunitu posilníte z 90% pohybom vonku a to na viac hodín denne. Netreba na to ani žiadne veci čo ste písal. Ale samozrejme , že imunita sa nevybuduje za 3 týždne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: sob led 21, 2017 6:43 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
martin6879 píše:
asi máte pravdu
nicméně jaktože když konzumuji denně kefír , který obsahuje probiotika , dále už tři týdny beru lugolův roztok ,selen,vit A,E,C, koloidní stříbro pod jazyk ,mám GKS100, tak se ptám jaktože dostanu chřipku,nyní se mě ujala střevní chřipka,průjem, včera celý den zvracení , dnes bolesti v nosní dutině a pomalu to přechází na krk , tak ani prevence nepomohla , zase jsem nucen nasadit paralen, strepfen a pokud to nezabere tak ATB , a ještě beru endiaron ,ten je supper ten mi zabral na průjem a zvracení a bez vedlejších účinků

znovu opakuji, moje zkušenosti jsou že koloidní sříbro,lugol,kefír bez jakýchkoliv léčebných účinků a se spoustou vedlejších účinků !!!!

Tak samotné probiotické kultury sice pomohou, ale pouze na nich to nestojí. Třeba máte vysoké hladiny železa, nebo feritinu a to pak chytnete každý šmejd který jde okolo. Velice dobře vám radí člen foreteller, denní pohyb venku na zdravém vzduchu to je cesta ke zdraví.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: stř dub 11, 2018 8:00 pm 
Offline

Registrován: úte bře 20, 2018 12:14 am
Příspěvky: 26
Zdravím vespolek. Pořídila jsem si kefírovou houbu, ale musím říct, že se do toho musím hodně nutit.. má to nějaký divný ocas a občas je mi z toho fakt na nic když to piju \":(\" Tak se chci zeptat, jestli se to dá zakomponovat do nějakého jídla? Vařením či pečením to prospěšné asi umře, že? Případně domácí jogurt z kvalitního domácího mléka - nahradí to účinky kefíru z tibetské houby? Ten si dělám a chutná mi \":-)\" Dík.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 488 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz