Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 27, 2024 9:53 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 488 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 33  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: ned bře 02, 2014 5:53 pm 
Offline

Registrován: ned lis 17, 2013 9:15 pm
Příspěvky: 1
Ahojte, také sháním Tibetskou houbu na výrobu kefíru. Přestože je v Hodoníně plno prodejen zdravé výživy, houbu nemají a stále jenom slibují, že možná v příštím zboží a to je už od vánoc.
Pokud někdo má, ráda odkoupím. Děkuji. Zdenula


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: ned bře 09, 2014 3:59 pm 
Offline

Registrován: ned bře 02, 2014 12:40 pm
Příspěvky: 4
Nikdo se neozval takže jsem hledal další možnosti jak se k houbě dostat a našel jsem stránky http://zivotni-energie.cz/tibetska-houb ... staly.html . Kde jsem se domluvil s pánem na osobním převzetí. Takže pokud ještě někdo shání houbu tak může zkusit kromě fóra zde i ty stránky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: ned bře 09, 2014 9:38 pm 
Offline

Registrován: stř srp 17, 2011 5:02 pm
Příspěvky: 124
Dobrý den,
má někdo zkušeností s tím, že by houbička sice pracovala, ale nevytvážela by enzymy(po konzumaci je člověk unavený). Přitom používám nepasterizované mkéko.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: úte bře 18, 2014 8:10 pm 
Offline

Registrován: stř bře 14, 2012 11:02 pm
Příspěvky: 12
Dobrý den, měl bych takový dotaz. Nevíte někdo čím to může být, že se mi houbičky nemnoží? Kefír dělají skvělý jak chuťově tak i konzistence je super, ale tím že se mi nemnoží nemohu ji darovat dál... \":(\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: úte bře 18, 2014 9:25 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 08, 2011 9:46 am
Příspěvky: 259
renis píše:
Dobrý den, měl bych takový dotaz. Nevíte někdo čím to může být, že se mi houbičky nemnoží? Kefír dělají skvělý jak chuťově tak i konzistence je super, ale tím že se mi nemnoží nemohu ji darovat dál... \":(\"

Mojí kamarádce se to stalo taky a to má houbičky ode mne a mě se zuřivě množí. Jediný rozdíl mezi námi je, že má doma menší teplo, tak jestli to není tím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: úte bře 18, 2014 11:55 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv srp 25, 2011 2:08 pm
Příspěvky: 46
Bydliště: Ostrava
Dagmara píše:
renis píše:
Dobrý den, měl bych takový dotaz. Nevíte někdo čím to může být, že se mi houbičky nemnoží? Kefír dělají skvělý jak chuťově tak i konzistence je super, ale tím že se mi nemnoží nemohu ji darovat dál... \":(\"
Mojí kamarádce se to stalo taky a to má houbičky ode mne a mě se zuřivě množí. Jediný rozdíl mezi námi je, že má doma menší teplo, tak jestli to není tím.

To by opravdu mohlo být teplotou. Potřebovala jsem umenšit produkci kefíru, takže jsem nádobku s mlékem a kefírkama přechovávala v lednici a houbičky se v chladu téměř nemnožily.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: stř bře 19, 2014 1:25 pm 
Offline

Registrován: stř bře 14, 2012 11:02 pm
Příspěvky: 12
Díky za odpovědi, je pravdou to, že s kefirem pořád měním teploty, den v pokojové teplotě a druhý den to nechávam dokončit v lednici. Zkusím to nechat jen při pokojové teplotě a uvidíme, ono jim asi neustálé střídaní prostředí nedělá dobře...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: pon bře 24, 2014 3:03 pm 
Offline

Registrován: pát dub 06, 2012 12:38 pm
Příspěvky: 76
Bydliště: Košice SR
Máte niekto v Košiciach kefirovu hubu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: úte dub 01, 2014 10:11 am 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Ahojte.
Bude kefírová huba (ešte ju nemám) dobre spolupracovať aj s kozím mliekom, keď je pasterizované ?
Predsa len, kto mi zaručí, že nepasterizované bude "bez problémov", pokiaľ si ho sám nenadojím ? ...
Bude účinok kefíru z pasterizovaného kozieho mlieka výraznejšie menej účinný, než z nepasterizovaného ?
Ja si to nemyslím, lebo kefírová huba je živý organizmus, tak to mlieko nejak "oživí", hoci to nebude až tak účinné ako z nepasterizovaného, ale určite to nebude oveľa menej účinné.
Ďakujem za odpoveď na moju otázku.
\":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: čtv dub 03, 2014 9:09 am 
Offline

Registrován: úte říj 30, 2012 11:31 pm
Příspěvky: 40
Může se kefír z houbičky nějakým způsobem kazit, když je za první den prokvašený tak, až se oddělí syrovátka a pak ještě další den ponechán při normální pokorové teplotě? Kyselé je to fest, to mi nevadí, zase ale aby se tam nedělo už něco nežádoucího..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: čtv dub 03, 2014 10:26 am 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
pokora píše:
Může se kefír z houbičky nějakým způsobem kazit, když je za první den prokvašený tak, až se oddělí syrovátka a pak ještě další den ponechán při normální pokorové teplotě? Kyselé je to fest, to mi nevadí, zase ale aby se tam nedělo už něco nežádoucího..

Pravdepodonbe se zkazit muze. Zena mi ji dala do mrazaku, kdyz jsem nebyl tyden doma a po pokusu ji zprovoznit se mleko akorat divne kazilo. Bylo horke a divne smrdelo. Houbicka pravdepodobne uz nefungovala. Zkusil jsem nekolikrat proplachnout a znovu dat do cersveho mleka, ale uz se nevzpamatovala. Pokud je ale kefir oddeleny a kysely, tak by mela houbicka fungovat. Cim ji mate v lahvi vic, tim rychleji pracuje. Zkousel jsem ruzne druhy mleka, z kazdeho vyjde chutove jiny kefir, takze si musite najit mleko, ze ktereho Vam kefir chutove vyhovuje.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: čtv dub 03, 2014 4:29 pm 
Offline

Registrován: úte říj 30, 2012 11:31 pm
Příspěvky: 40
Houba funguje perfektně, o tom žádná. Spíš mi jde o to, jestli to podstatně delší prokvašování už po nějaké době nemůže být na škodu, přece jen mléčné výrobky v určitém stupni zralosti potřebují chlad.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: pát dub 04, 2014 4:54 am 
Offline

Registrován: sob dub 21, 2012 3:52 am
Příspěvky: 6
pokora píše:
Houba funguje perfektně, o tom žádná. Spíš mi jde o to, jestli to podstatně delší prokvašování už po nějaké době nemůže být na škodu, přece jen mléčné výrobky v určitém stupni zralosti potřebují chlad.

právě že ne. kefírové houbičky mléko konzervují. jediná potíž je, že pokud se s hotovým kefírem nepohne, vytvoří se na povrchu tuhá vrstva a ta může začít plesnivět (černá plíseň). pokud ale dáte kefír do flašky a naplníte až po hrdlo (a vršek se zalije olejem) aby měl co nejmenší povrch, vydrží v teple neomezeně dlouho. testoval jsem kefir z pasterizovaného kravského mléka (homogenizovaného) a vydrželo to pár týdnů, pod dřezem (v teple a tmě) než jsem to nevydržel, odzkoušel a vypil. byl dobře odležený.
... jo, a bez následků.

houbičky se ale nesmí zmrazit, leda by byly vysušené, vlhké se mrazem roztrhají a pomřou, kefír už potom nedělají. v ledničce zalité mlékem vydrží klidně přes dva týdny, jen se potom doporučuje první dva nálevy vyhodit a pít až ten třetí (ale pil jsem i ten první nálev a bez následků).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: sob kvě 03, 2014 10:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
derkel píše:
Dobrý den,
má někdo zkušeností s tím, že by houbička sice pracovala, ale nevytvážela by enzymy(po konzumaci je člověk unavený). Přitom používám nepasterizované mkéko.

To snad ani není možné, pokud pracuje, logicky enzymy vznikají.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: sob kvě 03, 2014 10:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN_2 píše:
Ahojte.
Bude kefírová huba (ešte ju nemám) dobre spolupracovať aj s kozím mliekom, keď je pasterizované ?
Predsa len, kto mi zaručí, že nepasterizované bude "bez problémov", pokiaľ si ho sám nenadojím ? ...
Bude účinok kefíru z pasterizovaného kozieho mlieka výraznejšie menej účinný, než z nepasterizovaného ?
Ja si to nemyslím, lebo kefírová huba je živý organizmus, tak to mlieko nejak "oživí", hoci to nebude až tak účinné ako z nepasterizovaného, ale určite to nebude oveľa menej účinné.
Ďakujem za odpoveď na moju otázku.
\":-)\"

Tam nebude zásadní rozdíl, houbičky zpracují prakticky jakékoliv mléko a výsledek je vždy živý produkt.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 488 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 33  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 74 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz