Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte dub 30, 2024 3:35 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 488 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 33  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: čtv úno 03, 2011 10:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Houbička je velice schopná, zvládá kefírovat i nejobyčejnější odtučněné krabicové. Já na ní leju polotučné bio trvanlivé a vesele papká a roste.

pH mi snižuje, ne že ne. Ale to udělá i C vitamín a taky je prospěšný.

Je pravda, že se naučí na všechno, ale to krabicové svinstvo bych v rámci dobrého zdraví raději vynechal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: pát úno 04, 2011 1:42 pm 
Offline

Registrován: úte zář 21, 2010 5:14 pm
Příspěvky: 71
Bydliště: Zlín
Chtěl bych si usušit houbičku a uschovat.Radíte ji též posypat sušeným mlékem.Myslíte že stejně by posloužil i Sunar?
Děkuji.Zdenek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: pon úno 07, 2011 12:05 pm 
Offline

Registrován: úte úno 01, 2011 3:23 pm
Příspěvky: 2
Pokud by mel nekdo zajem o kefirouvou houbu v Roudnici n.L. a okoli, rad se podelim. Mirek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: pon úno 07, 2011 12:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
zdenin píše:
Chtěl bych si usušit houbičku a uschovat.Radíte ji též posypat sušeným mlékem.Myslíte že stejně by posloužil i Sunar?
Děkuji.Zdenek.

Podle mě by to nemělo nijak vadit a postup je popsán v jednom z článků na hlavních stránkách v Publikovaných tématech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: sob úno 12, 2011 6:43 am 
Offline

Registrován: úte zář 21, 2010 5:14 pm
Příspěvky: 71
Bydliště: Zlín
Jarda píše:
Podle mě by to nemělo nijak vadit a postup je popsán v jednom z článků na hlavních stránkách v Publikovaných tématech.

Promiňte za další otázku-a co tak posypat usušenou houbičku sušenou syrovátkou a nebo raděj shánět přímo sušené mléko.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: sob úno 12, 2011 8:01 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
zdenin píše:
Promiňte za další otázku-a co tak posypat usušenou houbičku sušenou syrovátkou a nebo raděj shánět přímo sušené mléko.

Dle mého názoru by to mělo být mléko u té syrovátky nevím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: sob úno 12, 2011 12:32 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Proč jí vlastně chcete sušit? Nenašlo by se nějaké méně pracné řešení?

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: sob úno 12, 2011 12:45 pm 
Offline

Registrován: úte zář 21, 2010 5:14 pm
Příspěvky: 71
Bydliště: Zlín
Kometa píše:
Proč jí vlastně chcete sušit? Nenašlo by se nějaké méně pracné řešení?

No tak co jsem se zatím dočetl tak se dají uchovat buď v mrazničce a nebo usušit a do lednice.Mám jí totiž moc a není zájem tak si ji chci uložit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: sob úno 12, 2011 12:50 pm 
Offline

Registrován: úte zář 21, 2010 5:14 pm
Příspěvky: 71
Bydliště: Zlín
Jarda píše:
Dle mého názoru by to mělo být mléko u té syrovátky nevím.

Moc děkuji a jak jsem již jednou psal tak Vaše stránky jsou opravdu NEJ.co se dají natoto téma najít a každý kdo to jen myslí trochu se svým zdravím dobře tak by je měl studovat a studovat. Jenže jak jsem se i sám v mém okolí přesvědčil ta všichni věří bílým plášťům.A i když se řídím vašimi radami zatím jen z části-stále studuju Vaše návody-tak mi už vyšel pozitivně plivací test!! A neumíte si představit jakou z toho mám radost.
Přeji do další Vaší práce vše NEJ.NEJ a zase NEJ.Zdenek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: ned úno 13, 2011 9:42 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
zdenin píše:
Moc děkuji a jak jsem již jednou psal tak Vaše stránky jsou opravdu NEJ.co se dají natoto téma najít a každý kdo to jen myslí trochu se svým zdravím dobře tak by je měl studovat a studovat. Jenže jak jsem se i sám v mém okolí přesvědčil ta všichni věří bílým plášťům.A i když se řídím vašimi radami zatím jen z části-stále studuju Vaše návody-tak mi už vyšel pozitivně plivací test!! A neumíte si představit jakou z toho mám radost.
Přeji do další Vaší práce vše NEJ.NEJ a zase NEJ.Zdenek.

Tak vidíte, jak to jde i bez MUDrců, ono když budou ještě chvilku vydírat zbytek obyvatelstva, tak většina lidí pochopí, že je lepší se léčit sám. Každopádně je to účinnější a bezpečnější, přičemž důkazy jsou jasné, všude kde podobné akce proběhly, klesla úmrtnost až podivně moc. Dokonce čím byla akce delší, tím více klesala úmrtnost, někde i o neuvěřitelných 53% a to už stojí za trochu přemýšlení, zda tu péči vůbec potřebujeme.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: ned úno 13, 2011 8:00 pm 
Offline

Registrován: úte zář 21, 2010 5:14 pm
Příspěvky: 71
Bydliště: Zlín
Jarda píše:
Tak vidíte, jak to jde i bez MUDrců, ono když budou ještě chvilku vydírat zbytek obyvatelstva, tak většina lidí pochopí, že je lepší se léčit sám. Každopádně je to účinnější a bezpečnější, přičemž důkazy jsou jasné, všude kde podobné akce proběhly, klesla úmrtnost až podivně moc. Dokonce čím byla akce delší, tím více klesala úmrtnost, někde i o neuvěřitelných 53% a to už stojí za trochu přemýšlení, zda tu péči vůbec potřebujeme.

Ve Vašich publikovaných tématech o kefírové houbičce píšete že je dobré ji jednou za čas propláchnout vodou,ale někde jsem četl i jiný Váš názor,že neproplachovat protože houbička příjde o ten šlem a právě ten dělá kefír.Můžete prosím napsat co houbě více vyhovuje? Děkuji.Zdenek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: úte úno 15, 2011 5:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
zdenin píše:
Ve Vašich publikovaných tématech o kefírové houbičce píšete že je dobré ji jednou za čas propláchnout vodou,ale někde jsem četl i jiný Váš názor,že neproplachovat protože houbička příjde o ten šlem a právě ten dělá kefír.Můžete prosím napsat co houbě více vyhovuje? Děkuji.Zdenek.

Ano, občas ji vykoupat může, ale v čisté a nechlorované vodě, ale denní koupání je opravdová hovadina a netuším který moula to rozšířil po internetu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: stř úno 16, 2011 9:15 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 439
Kometa píše:
Proč jí vlastně chcete sušit? Nenašlo by se nějaké méně pracné řešení?

Mám vyzkoušené, že když dáte do lednice málo houbičky do hodně mléka, tak 2-3 týdny vydrží. Když ji vyndám, mám výborný kefír.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: pát úno 18, 2011 1:24 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Houbičku neproplachuju a je jí fajn.

Posuzuju zralost kefíru tak, že mám houbičku ve skleněné sklenici a považuju kefír za hotový, až když nahoře je houbička s tvarohem a dole už jen syrovátka nebo co to je (nažloutlá kyselá voda). Dokud je ještě dole "bílá voda"=mléko, tak je tam ještě dost nepřeměněné laktozy. Pokud potřebuju kefíru více a do sklenice se mi nevejde a mám ji v porcelánovém "nočníku", je to s posuzováním trošku obtížnější.

Ale chtěla jsem se zeptat - nemáte někdo vyzkoumané, jestli rychlost kefírování lze ovlivnit zamícháním? Teoreticky se tím urychlí styk houbičky s ještě nezkefírovaným mlékem, které se jinak drží u dna sklenice a jen pomalu stoupá nahoru.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: pát úno 18, 2011 4:14 pm 
Offline

Registrován: sob pro 18, 2010 9:06 pm
Příspěvky: 4
Kdo shání houbu BRNO, Ivančice tak at mi napíše soukromou zprávu. Cena symbolická - doprava, mléko


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 488 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 33  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz