Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 1:31 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 151 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned dub 12, 2015 5:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
miram píše:
Tady na tomto blogu http://samsobedoktorem.blog.cz/1408/oci ... a-zlucniku je to nejak zmatene napsane, to kdyz si precte nekdo, kdo s ocistama nema jeste zadne zkusenosti, tak si bude myslet, ze ledvinove kaminky skutecne odchazeji pri jaterni ociste.

- Nejprve vyloucite malinke kaminky, ktere jsou tezke a opravdu jako pisek, bezove barvy. Rika se, ze jsou z ledvin.Kdo chce, muze dat do zachodu sitko aby tyto kaminky zachytil, kdo nechce, pocka si na jaterni kameny, ktere jak uz popsano vyse, budou plavat na vode, zelene barvy, ruznych rozmeru a velikosti a jsou to cerstve kameny.

- vetsina lidi ma strach jak se tak velke kameny muzou dostat ven a kudy a plete si je s ledvinovymi kameny ktere se vylucuji moci.

- a nize, moje zkusenost a kameny - prvni vylouceni kamenu, jde o ledvinove kaminky, velke asi jako velka zrnka pisku, bezove barvy, pak zacnou chodit i zelene cerstve z jater jak lze videt

To je opravdu nějaké zmatečné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epsomská sůl
PříspěvekNapsal: ned dub 12, 2015 5:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
ZdeněkS píše:
Dobrý den,použil jsem epsonskou sůl jako projímadlo,do 0,5l vody jsem si dal 1 polévkovou lžíci.Po 2 hodinách se nedostavil výsledek,tak jsem si namíchal 2 polévkové lžice epsomské soli do 0,5l vody.Po dalších 2 hodinách žádný výsledek,pouze se mi hodně nafouklo břicho a mám celkem bolestivé křeče.Nevíte proč nedošlo k vyprázdnění?Stolici jsem neměl 2 dny.Děkuji

Epsomka je z tohoto pohledu docela pomalá, většinou si ji lidé dávají večer a k vyprázdnění dojde až ráno, ale zase to dobu trvá než se to zastaví, tedy pokud chcete rychlost, tak raději klystýr.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epsomská sůl
PříspěvekNapsal: ned říj 11, 2015 10:58 am 
Offline

Registrován: sob říj 10, 2015 10:04 am
Příspěvky: 24
Podle tohoto navodu si chci vyrobit domaci horcikovy sprej.

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epsomská sůl
PříspěvekNapsal: sob lis 14, 2015 9:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
[quote="Stopkaeu":5rdt8ouw]Podle tohoto navodu si chci vyrobit domaci horcikovy sprej.

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epsomská sůl
PříspěvekNapsal: sob bře 19, 2016 5:51 pm 
Offline

Registrován: pát srp 22, 2014 11:43 am
Příspěvky: 18
Může se hodit. Tolik epsomky sem v lékarně ještě nesehnal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epsomská sůl
PříspěvekNapsal: stř dub 20, 2016 8:59 pm 
Offline

Registrován: pát lis 09, 2012 1:47 am
Příspěvky: 11
Dobrý den,
dá se doplňovat espomská sůl i jako zdroj hořčíku? Funguje v těle zásaditě nebo kyselotvorně? Ve foru Jarda píše, že citrát působí zásaditě, tak by mě zajímalo jestli i ES? Pokud je v názvu síran, jedná se o zdroj organické síry jako v msm?
Pokud to je zdroj organické síry, pak by se to dalo použít se lněným olejem jako směs pí.Budwig místo tvarohu?

diky za odpovědi a vysvětlení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epsomská sůl
PříspěvekNapsal: sob dub 23, 2016 8:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
mirec píše:
Dobrý den,
dá se doplňovat espomská sůl i jako zdroj hořčíku? Funguje v těle zásaditě nebo kyselotvorně? Ve foru Jarda píše, že citrát působí zásaditě, tak by mě zajímalo jestli i ES? Pokud je v názvu síran, jedná se o zdroj organické síry jako v msm?
Pokud to je zdroj organické síry, pak by se to dalo použít se lněným olejem jako směs pí.Budwig místo tvarohu?

diky za odpovědi a vysvětlení.

Jako zdroj hořčíku se aplikovat dá, ale je více projímavá, tedy asi tím nedodáte hořčíku tolik jako třeba chloridem hořčíku. Nikdy jsem její reakci v těle nezkoumal, ale síra je kyselá tedy předpokládám kyselou reakci. Organická síra tam určitě není, ale vstřebávat se bude určitě. Aplikace s tím olejem to už je asi blbost, ani nevím zda by se tím nesrazil na nějakou divnou hmotu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epsomská sůl
PříspěvekNapsal: úte srp 23, 2016 7:39 pm 
Offline

Registrován: sob úno 08, 2014 5:47 pm
Příspěvky: 2
Dá se koupit v Jihlavě v lékárně na náměstí. Prodali mi 100g za 61 Kč, nicméně podle paragonu sůl samotná stojí 26,7 Kč - zbytek je kelímek za 22, etikety za 5 a "odsypání" za 7 Kč.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epsomská sůl
PříspěvekNapsal: sob zář 17, 2016 10:19 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
mfilip2 píše:
Dá se koupit v Jihlavě v lékárně na náměstí. Prodali mi 100g za 61 Kč, nicméně podle paragonu sůl samotná stojí 26,7 Kč - zbytek je kelímek za 22, etikety za 5 a "odsypání" za 7 Kč.

To je tedy cena "pro přítele" já ji dodávám za 220,-Kč kilo, ale lékárny vám to nedají do sáčku, je třeba prodávat hodně obalů. Nakonec si všimněte jak se balí farma produkty, nepatrné množství účinné látky a obrovské množství umělé hmoty ve velké papírové krabičce, ovšem ta cena je pak prostě "vyšší". Tam se životní prostředí zcela ignoruje a tuny toxického bordelu jdou pak do zavážek, nebo končí ve spalovnách, nebyl za starých časů ekologičtější papírový kornout, nebo sklenička.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epsomská sůl
PříspěvekNapsal: pát bře 10, 2017 10:10 pm 
Offline

Registrován: pát bře 10, 2017 9:42 pm
Příspěvky: 8
Dobrý den, pane Jardo, prosim Vás o radu, ráda bych použila epsomskou sůl ke koupeli nohou, (vykoupala bych se v tom 30+30+30 celá, ale nemame vanu) zajima mě, jesti do toho lavoru mam dat menší množství a jestli to vůbec bude fungovat, trápí mě neustále se vracející plíseň na nehtech. Jako zdroj horčíku mam denně kapsli peroxidu hořčíku a jestli mi chybí síra to nevím, jak poznat, ale jím ořechy a semínka. Mám tu půl kila farm. kvality, tak jsem přemýšlela, jak to zužitkovat, očisty teď dělat asi není dobré, když kojím. Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epsomská sůl
PříspěvekNapsal: ned bře 19, 2017 11:59 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Dracek píše:
Dobrý den, pane Jardo, prosim Vás o radu, ráda bych použila epsomskou sůl ke koupeli nohou, (vykoupala bych se v tom 30+30+30 celá, ale nemame vanu) zajima mě, jesti do toho lavoru mam dat menší množství a jestli to vůbec bude fungovat, trápí mě neustále se vracející plíseň na nehtech. Jako zdroj horčíku mam denně kapsli peroxidu hořčíku a jestli mi chybí síra to nevím, jak poznat, ale jím ořechy a semínka. Mám tu půl kila farm. kvality, tak jsem přemýšlela, jak to zužitkovat, očisty teď dělat asi není dobré, když kojím. Děkuji

Klidně to tam dejte stejně jako na vanu v tom problém není, mrtvé moře obsahuje mnohem koncentrovanější roztok a lidé se tam koupou klidně celý den. Jinak to množství hořčíku které dodáváte orálně je podle všeho malé, vyzkoušejte se natírat roztokem chloridu hořečnatého, ten se vstřebává velice dobře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epsomská sůl
PříspěvekNapsal: pon bře 27, 2017 8:44 pm 
Offline

Registrován: pát bře 10, 2017 9:42 pm
Příspěvky: 8
Jarda píše:
Klidně to tam dejte stejně jako na vanu v tom problém není, mrtvé moře obsahuje mnohem koncentrovanější roztok a lidé se tam koupou klidně celý den. Jinak to množství hořčíku které dodáváte orálně je podle všeho malé, vyzkoušejte se natírat roztokem chloridu hořečnatého, ten se vstřebává velice dobře.

Ok. Dekuji vam.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epsomská sůl
PříspěvekNapsal: úte kvě 24, 2022 9:36 am 
Offline

Registrován: čtv čer 14, 2012 12:25 pm
Příspěvky: 148
Jak vlastně fungujou , ty hořký soli, třeba když vypiju Zajetickou, tak na jakým principu to tys třeba vyčistí, Tím že se ten hořčí vsákne do organismu A přes

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epsomská sůl
PříspěvekNapsal: stř kvě 25, 2022 6:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
[quote="Tony210":25oid7tt]Jak vlastně fungujou , ty hořký soli, třeba když vypiju Zajetickou, tak na jakým principu to tys třeba vyčistí, Tím že se ten hořčí vsákne do organismu A přes

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epsomská sůl
PříspěvekNapsal: stř kvě 25, 2022 8:03 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 14, 2012 12:25 pm
Příspěvky: 148
Jarda píše:
Pití mořské vody člověka může i zabít nakonec o tom je dost svědectví námořníků tedy pravidelná denní konzumace je asi nesmysl, ale jednorázově v tom nevidím problém. Hořečnaté minerálky ve své podstatě zrychlí vlnění střeva - motilitu a při určité koncentraci obrátí i osmózu střevní stěny tedy tělo se snaží srovnat koncentraci soli ve střevě dodáváním vody z těla a naředí obsah střeva až do stavu průjmu.

Já jsem nemyslel pití mořské vody ale pití hořké vody.
Mobil to napsal blbě zapomněl jsem si to přečíst.
Ale to je jedno odpověď jsem dostal. dik


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 151 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz