Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:03 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Amygdalin (Laetril) B17
PříspěvekNapsal: pon lis 19, 2012 1:49 pm 
Offline

Registrován: pon lis 19, 2012 1:42 pm
Příspěvky: 3
Surne kupim original tablety amygdalin z firmy Cytopharma (Amigdalina 500mg, 100tbl.) a tiez amygdalin injekcny roztok
(Amygdalin Injectable Solution 10cc/3g) box of 10, alebo aspon jedno z toho. Dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Amygdalin (Laetril) B17
PříspěvekNapsal: čtv kvě 09, 2013 8:01 pm 
Offline

Registrován: pát dub 05, 2013 2:06 pm
Příspěvky: 66
K amygdalinu. Dají se prosím jíst semínka z meruněk, které konzumujeme v létě? Jako malý děcka jsme to louskali a jedli a šíleně nám to chutnalo. Říkám si jak bude sezona, naloupeme a schováme. Stačí prý tak 10 jader denně. Jinak podvědomě jím semínka z jablek, strašně mi chutnají a v těch by měl být taky amygdalin.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Amygdalin (Laetril) B17
PříspěvekNapsal: čtv kvě 09, 2013 8:33 pm 
Offline

Registrován: pát dub 05, 2013 2:06 pm
Příspěvky: 66
Koukám, že jsem dost nesmyslně zařadila svůj dotaz ohledně amygdalinu a mer. jader. Vyfiltrovala jsem si amygdalin a nezkoumala dál. Tak prosím o přeřazení do vhodného vlákna. Moc děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Amygdalin (Laetril) B17
PříspěvekNapsal: ned kvě 12, 2013 12:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
lucie5 píše:
K amygdalinu. Dají se prosím jíst semínka z meruněk, které konzumujeme v létě? Jako malý děcka jsme to louskali a jedli a šíleně nám to chutnalo. Říkám si jak bude sezona, naloupeme a schováme. Stačí prý tak 10 jader denně. Jinak podvědomě jím semínka z jablek, strašně mi chutnají a v těch by měl být taky amygdalin.

Dávkování není tak kritické, dá se jich jíst i 60 ks denně a určitě si tím nic nezpůsobíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Amygdalin (Laetril) B17
PříspěvekNapsal: čtv srp 08, 2013 4:40 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob srp 21, 2010 11:37 pm
Příspěvky: 59
lucie5 píše:
Říkám si jak bude sezona, naloupeme a schováme.

Ale s tým lúpaním marhuľových jadier je to problém, lebo majú tak pevnú škrupinu, že to nejde ani kladivom, snáď len po takých viacerých riadnych úderoch, kedy skáče už aj drevená doska a až je napokon rozmliaždené už aj jadro \":(\". Mám doma plnú papierovú tašku ešte z minulého leta, ale rozbíjať to v činžiaku nie je dosť dobre možné. Nemáte prosím niekto nejaký fígeľ, ako na to?

_________________
"Keď ráno vstaneš, poďakuj za ranné svetlo, za svoj život a silu. Poďakuj za jedlo a radosť zo života. Ak nenachádzaš dôvod k vďake, hľadaj chybu sám v sebe." Tecumseh Shawnee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Amygdalin (Laetril) B17
PříspěvekNapsal: čtv srp 08, 2013 5:11 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
Louskat je ve svěráku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Amygdalin (Laetril) B17
PříspěvekNapsal: čtv srp 08, 2013 6:07 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
Mám dvě bedny ( ze dvou stromů ) merunkových jader a když jsem to trošku studovala na netu, tak jsem zjistila, že \":shock:\" :
Pecky meruněk obsahují jádra (mandle) a tyto můžeme rozdělit na dva druhy, a to sladké a hořké. Sladké jsou většinou ty běžně dostupné a lze je zcela běžně nakoupit třeba na trhu. Hořké jsou ty, které nás zajímají - získávají se divokých (planných) meruněk a obsahují největší koncentraci vitamínu B17.
Meruňková jádra obsahují velmi mnoho mimo jiné i hořčíku a kalia. Hořké jadérka (NE SLADKÁ) navíc obsahují látku zvanou amygdalin jinak známou jako vitamín B17. Amygdalin je tzv. kyanogenní glykosid, který v přítomnosti vody odštěpuje kyselinu kyanovodíkovou. Tato látka je už po mnoho let nasazovaná při alternativní léčbě rakoviny.
Phillip Day (autor mnoha knih, zaobírající se právě touto tématikou) doporučuje nemocným rakovinou jíst denně 30-50 jader. (ca 0,7 jadérka X váha v kg) ne však najednou - ale rozděleně během celého dne. V případě nemoci začínáme s 10 jadérky denně a během 2-3 týdnů zvyšujeme na konečné množství. Najednou lze sníst pouze 5-7 jader. Hořké meruňkové jadérka jsou malá, 100g odpovídá cca 200-250ks jader, tedy denní dávka je cca 20g. Lidé, kteří jsou zdraví a chtějí meruňková jadérka jíst jako prevenci, by měli denně sníst 5-10ks jader. Jádra by se měli jíst ve vzpomínané kombinaci se sušenými meruňkami, papayou nebo ananasem - protože enyzmy obsáhnuté v tomto ovoci, mají dodatečný vhodný účinek a navíc zpříjemní konzumaci hořkých jader.
Více zde: http://bio-pro-zdravi.webnode.cz/produc ... dra-a-b17/

Dědek kořenář - Břetislav Nový:
Meruňková jádra s amygdalinem (vitamín B17)
Amygdalin je kyanoglykosid, který se rozkládá vlhkostí a enzymatickou činností na cukr a jedovatý kyanovodík.
Rakovinové buňky mají obrovskou spotřebu cukru a proto přednostně vychytávají z oběhu i amygdalin (B17). Ten se vcucne do buňky, která z něj sežere cukr a zůstane v ní jedovatý kyanovodík. Hladová rakovinová buňka si tak vlastní žravostí způsobí otravu a to chceme. Hodná a slušná buňka zdravé tkáně není tak hladová a tak se v ní nevytvoří jedu tolik, aby ji to zničilo. Je tedy nutno amygdalin podávat v dostatečném množství, aby byl účinným jedem rakovinovým buňkám a nepoškozoval zdravé.
Doporučuji tedy dlouhodobě po dobu rakoviny užívat tolik hořkých jader meruněk za den, kolik je vám let plus vaše váha v kilogramech a to děleno 20. Tuto dávku brát každých 60-90 minut a skončit asi 2 hodiny před nočním odpočinkem nebo před půlnocí. V noci nebrat.
Šetrnější alternativou je brát jedno jádro každou čtvrthodinu po celý den mimo noc.
Kdyby se vám dělalo nevolno, tak na 3-6 hodin přestat jádra užívat, napít se 12K 2-4 ml v 1,5 dcl teplé vody a potom si v každé porci několik jader dočasně ubrat.
Při prevenci, chemoterapii nebo ozářkách doporučuji brát jaderpoloviční dávku.
Berete-li jiné amygdalinové přípravky schválené jako potravní doplňky, tak ve vašich porcích uberte 1 z pěti jader. Berete-li injekční formy amygdalinu, uberte 3 z pěti jader každé porce.
Zajímavostí je specifické působení jen na nemocné buňky s vysokou látkovou výměnou, takže lze očekávat i poškození buněk infikovaných mikroby i viry, protože efekt je podobný jako u bílých krvinek. Lze tedy očekávat, že klient bude odolnější na infekční nemoci a záněty.
Poznamenávám, že stará, špatně skladovaná v horku nebo vlhku a pražená jádra jsou téměř bez B17 a tudíž jsou na...
B17 je hořký cukr...
Sladká jádra meruněk nejsou účinná, protože v nich amygdalin téměř není.
Kdo si chce dělat prevenci, tak doporučuji poloviční dávky na 3-4 týdny v září až říjnu, kdy to je fyziologicky nejvhodnější.
http://www.dedekkorenar.cz/zbozi-a-prod ... -p291.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Amygdalin (Laetril) B17
PříspěvekNapsal: čtv srp 08, 2013 7:50 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
Hořký jsou i v normálních meruňkách z obchodu, nedávno jsem snědl jádra asi ze 2 kil meuněk. A na prevenci není potřeba tolik té látky, aspoň je jistota že se člověk nepředávkuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Amygdalin (Laetril) B17
PříspěvekNapsal: čtv srp 08, 2013 8:43 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob srp 21, 2010 11:37 pm
Příspěvky: 59
jani píše:
Mám dvě bedny ( ze dvou stromů ) merunkových jader a když jsem to trošku studovala na netu, tak jsem zjistila, že \":shock:\" :

Zdravím ťa, jani,
vďaka za informácie, v minulosti som na ne tiež narazila, ale som si pomyslela, či to nie je účelová propagácia, teda aby sme jadrá marhúľ kupovali namiesto toho, aby sme si zužitkovali tie svoje, tak teda neviem \":(\" .

_________________
"Keď ráno vstaneš, poďakuj za ranné svetlo, za svoj život a silu. Poďakuj za jedlo a radosť zo života. Ak nenachádzaš dôvod k vďake, hľadaj chybu sám v sebe." Tecumseh Shawnee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Amygdalin (Laetril) B17
PříspěvekNapsal: pát srp 09, 2013 6:10 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
Kde by brali jádra z planých meruněk ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Amygdalin (Laetril) B17
PříspěvekNapsal: pát srp 09, 2013 7:31 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
jani píše:
Mám dvě bedny ( ze dvou stromů ) merunkových jader a když jsem to trošku studovala na netu, tak jsem zjistila, že \":shock:\" :

urcite to postupne snez. pro klid ne vic nez 50 denne, i kdyz by to bylo asi jedno.
Amygdalin a radu dalsich uzitecnych latek maji i sladka jadra, ale min. A ten kyanovodik se uvolnuje pouze v rakovinovych bunkach, protoze ty maji v sobe nejakou latku, ktera Amygdalin stepi. normalni bunky ji nemaji a kyanovodik se nevytvari. nekde bych to nasel presne, ale je to zbytecne. Myslim, ze to vyzkoumal dr Krebs (hezke jmeno pro cloveka zabyvajiciho se lecbou rakoviny, nem. rakovina = Krebs)

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Amygdalin (Laetril) B17
PříspěvekNapsal: ned zář 01, 2013 8:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Nso ci píše:
Zdravím ťa, jani,
vďaka za informácie, v minulosti som na ne tiež narazila, ale som si pomyslela, či to nie je účelová propagácia, teda aby sme jadrá marhúľ kupovali namiesto toho, aby sme si zužitkovali tie svoje, tak teda neviem \":(\" .

Tuto látku obsahuje celkem široké spektrum potravin a zrovna meruňková jádra někdo takto z nějakého důvodu vyzdvihl, třeba lněné semínko na tom není o moc hůře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Amygdalin (Laetril) B17
PříspěvekNapsal: pon zář 02, 2013 4:45 pm 
Offline

Registrován: pon srp 19, 2013 12:38 pm
Příspěvky: 44
Jarda píše:
Tuto látku obsahuje celkem široké spektrum potravin a zrovna meruňková jádra někdo takto z nějakého důvodu vyzdvihl, třeba lněné semínko na tom není o moc hůře.

Nejvíce amygdalinu mají hořká jádra meruněk. Ale pozor, existují i sladká jádra mandlí, ty nemyjí valný smysl, kupujte jen hořká.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Amygdalin (Laetril) B17
PříspěvekNapsal: stř říj 16, 2013 10:54 am 
Offline

Registrován: stř říj 16, 2013 10:52 am
Příspěvky: 1
Dobrý den,
Nabízím výrobky od originálního Mexického výrobce Cytopharmy:
Amygdalin Tablets 500 mg 2 700,00 Kč
Amygdalin Tablets 100 mg 860,00 Kč
Amygdalin Injectable Powder 3 000,00 Kč
Vitamin B15 890,00 Kč
Jedná se o pravidelné dodávky, žádný prodej zbytků. Expirace u všech výrobků je 2015, jedná se o originální balení. Pravidelné dodávky a zásoby na skladě jsou samozřejmostí. ¨
Výrobky zasílám na dobírku.
V případě zájmu mne kontaktujte na:
objednavka@mastercoimport.cz
tel. 731 127 733
Lukáš N.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Amygdalin (Laetril) B17
PříspěvekNapsal: čtv lis 14, 2013 9:54 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 14, 2013 9:52 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den,
Pokud máte zájem o B17 (originál Mexiko), potom piště na:
objednavka@mastercoimport.cz
či volejte na
731127733


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz