Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv kvě 02, 2024 5:02 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Konopná mastička
PříspěvekNapsal: úte zář 25, 2012 4:52 pm 
Offline

Registrován: úte zář 25, 2012 4:48 pm
Příspěvky: 5
Dobrý den,

nabízím přebytky konopné masti z letošní sklizně.

Mastička je vyráběna z kokosového tuku, který se mi jeví pro tento účel vhodnější, než lékařská vazelína. Při výrobě byla důsledně hlídána teplota.

Letos jsem vařil mastičku podruhé, s loňskými produkty byla v mém okolí veliká spokojenost - fungovala např. na bércové vředy (podstatné zlepšení, které nedokázaly žádné jiné masti), bolesti nohou způsobené zánětem žil, opařeniny, drobné ranky, akné apod.

Cena je 100 Kč za 100ml kelímek bez poštovného. V případě převodu 45,-Kč bez ohledu na množství, při dobírce 70,-Kč. Možnost osobního předání v Ústí n/Labem.

Pokud máte zájem, pište na email martinbig1@seznam.cz


Přílohy:
P1180582_2.jpg
P1180582_2.jpg [ 50.08 KiB | Zobrazeno 18566 krát ]


Naposledy upravil Bigoss dne ned zář 30, 2012 6:11 pm, celkově upraveno 1
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konopná mastička
PříspěvekNapsal: stř zář 26, 2012 6:10 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Ahoj, nechápu, co je myšleno tím, že při výrobě byla důsledně hlídána teplota. Mohl bys nám tu popsat, jakým způsobem jsi mastičku vyráběl?

A jaká je cena? To co tu uvádíš je jen poštovný, ne? \":)\"

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konopná mastička
PříspěvekNapsal: ned zář 30, 2012 6:11 pm 
Offline

Registrován: úte zář 25, 2012 4:48 pm
Příspěvky: 5
Ahoj, tou teplotou je myšleno, že jsem hlídal hranici 90stupňů a doby 1,5 hodiny, kdy je zaručeno, že nedochází k "odpařování" aktivních látek, tedy hlavně léčivého CBD. Tento postup byl s odstupem dvou dní vždy zopakován. A s tou cenou - vypadlo mi tam 100Kč za 100ml, díky za upozornění \":roll:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konopná mastička
PříspěvekNapsal: úte říj 02, 2012 3:30 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Bod tání je 66 °C a bod varu 180 °C.


_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konopná mastička
PříspěvekNapsal: úte říj 02, 2012 7:24 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Bigoss píše:
Dobrý den,

nabízím přebytky konopné masti z letošní sklizně.

Mastička je vyráběna z kokosového tuku, který se mi jeví pro tento účel vhodnější, než lékařská vazelína. Při výrobě byla důsledně hlídána teplota.

Letos jsem vařil mastičku podruhé, s loňskými produkty byla v mém okolí veliká spokojenost - fungovala např. na bércové vředy (podstatné zlepšení, které nedokázaly žádné jiné masti), bolesti nohou způsobené zánětem žil, opařeniny, drobné ranky, akné apod.

Cena je 100 Kč za 100ml kelímek bez poštovného. V případě převodu 45,-Kč bez ohledu na množství, při dobírce 70,-Kč. Možnost osobního předání v Ústí n/Labem.

Pokud máte zájem, pište na email martinbig1@seznam.cz

Moje zkusenost s nakupem masticky. Rozhodl jsem se usetrit 25 Kc na postovnem a rekl jsem Martinovi (Bigoss) ze vezmu 1 kelimek masticky a ze mu poslu penize prevodem, takze doprava bude za 45. Martin mi masticku okamzite odeslal, jeste driv, nez jsem provedl bankovni prevod a poslal mu kopii. Takze aspon po teto strance na mne pusobi velice pozitivne. Samozrejme nejdulezitejsi bude, aby masticka pomohla na lupenku. Snad dnes vecer ji poprve pouzijeme. Kdyz budou nejake vysledky, dam vedet.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konopná mastička
PříspěvekNapsal: úte říj 02, 2012 8:20 pm 
Offline

Registrován: úte zář 25, 2012 4:48 pm
Příspěvky: 5
U mastičky nejde primárně o THC, ale o CBD (oba jsou cannabinoidy) - CBD má více léčivých účinků než THC (to spíš působí proti bolesti apod.). Viz článek na serveru Medigrower - http://medigrower.cz/slovnicek/dekarboxylace-konopi. Laicky řečeno jde o to nepřekročit maximální tepltu, aby se to nespálilo. Už jsem takhle mastičku vyráběl a fungovala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konopná mastička
PříspěvekNapsal: ned říj 14, 2012 9:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28278
Bydliště: Poděbrady
pv33 píše:
Moje zkusenost s nakupem masticky. Rozhodl jsem se usetrit 25 Kc na postovnem a rekl jsem Martinovi (Bigoss) ze vezmu 1 kelimek masticky a ze mu poslu penize prevodem, takze doprava bude za 45. Martin mi masticku okamzite odeslal, jeste driv, nez jsem provedl bankovni prevod a poslal mu kopii. Takze aspon po teto strance na mne pusobi velice pozitivne. Samozrejme nejdulezitejsi bude, aby masticka pomohla na lupenku. Snad dnes vecer ji poprve pouzijeme. Kdyz budou nejake vysledky, dam vedet.

Tak dejte vědět, obecně je konopí velice léčivé, skoro na všechno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konopná mastička
PříspěvekNapsal: pát lis 09, 2012 8:05 pm 
Offline

Registrován: sob dub 07, 2012 9:06 pm
Příspěvky: 4
Ten prodejní produkt,ale vypadá jako kokosový tuk s obsahem
000000,1 % konopí.Mast jsem si taky dělal,tak vím jak má to má vypadat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konopná mastička
PříspěvekNapsal: pon lis 12, 2012 1:35 pm 
Offline

Registrován: úte zář 25, 2012 4:48 pm
Příspěvky: 5
Chufa: Můžu se zeptat, jak má mastička s konopím "vypadat"? Víc zelená, míň zelená, tekutější, failová s puntíky? Fascinuje mě, jak se z obrázku dá poznat, že je tam 0,0000.... to je jedno konopí. Při vší úctě mám jedině a pouze pozitivní ohlasy na její účinky. Pokud bude příspěvek konstruktivní, klidně se do debaty pustím, v tomhle případě mi ale vaše reakce přijde naprosto mimo mísu.
BTW, pokud se jedná o barvu (nic jiného z fotky ani poznat nelze) - víte, že barvu dává mastičce chlorofyl, který rozhodně není tou nejúčinnější látkou konopí ze zdravotního hlediska?
Sám jistě víte, že neplatí "Čím víc proužků, tím víc Adidas".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konopná mastička
PříspěvekNapsal: pon lis 19, 2012 12:33 am 
Offline

Registrován: úte lis 06, 2012 10:41 pm
Příspěvky: 9
Já vyráběl mastičku standartně bud ze sádla, nebo z bambuckého másla. Nedávno jsem navštívil jednoho léčitele, starého efektivního pána a ten řekl, že je to špatně. Prý to musí být lékařská vazelína. Prý at mu ji přinesu a on mi mast vyrobí. Tak se také stalo. Vzhledově je také světlá a na můj pochybovačný dotaz zda má dosto THC, děda tvrdil že má 65 % THC, má prý na to měřák. Tlačil jsem na něho, at mi prozradí jeho výrobní proceduru, ale on že ani za Boha. Prý je to přísně tajné. Tak jestli to míchal ocasem za úplňku či co...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konopná mastička
PříspěvekNapsal: pon lis 19, 2012 10:15 am 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
hej tak tady ta diskuze mne fakt rozesmala. \":lol:\" Ja bych dal radeji prednost sadlu nez vazeline. Preci jen je to "ekologictejsi" a mozna i teoreticky bezpecnejsi. Ale otazka je mozna slozitejsi nez jak se na prvni dojem muze zdat. \"8)\"

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konopná mastička
PříspěvekNapsal: pon lis 19, 2012 10:30 am 
Offline

Registrován: pon srp 01, 2011 9:10 pm
Příspěvky: 143
pv33 píše:
Moje zkusenost s nakupem masticky. Rozhodl jsem se usetrit 25 Kc na postovnem .....

Identická pozitivní zkušenost = doporučuji. Zatim řeším pouze kosmetické drobky /zrohovatělá kůže / a po týdnu vše OK.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konopná mastička
PříspěvekNapsal: pon lis 19, 2012 11:30 am 
Offline

Registrován: úte lis 06, 2012 10:41 pm
Příspěvky: 9
Petr 2 píše:
hej tak tady ta diskuze mne fakt rozesmala. \":lol:\" Ja bych dal radeji prednost sadlu nez vazeline. Preci jen je to "ekologictejsi" a mozna i teoreticky bezpecnejsi. Ale otazka je mozna slozitejsi nez jak se na prvni dojem muze zdat. \"8)\"

Plně s tebou souhlasím, také upřednostnuji přírodu a eko. Děda ale zněl tak tajemně, že by byl hřích to nevyzkoušet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konopná mastička
PříspěvekNapsal: pon lis 19, 2012 11:36 am 
Offline

Registrován: úte lis 06, 2012 10:41 pm
Příspěvky: 9
fox píše:
Identická pozitivní zkušenost = doporučuji. Zatim řeším pouze kosmetické drobky /zrohovatělá kůže / a po týdnu vše OK.

Na kosmetické drobky bude konopná mastička OK. Ovšem na těžší kalibr typu lupenka, ekzémy už ta učinost bude váznout. Pokožku sice pěkně promastí ale problém nevyléčí. Jak psal kdesi Jarda, že patlání čehokoliv na kůži nic neřeší. Je třeba začít šůrovat zevnitř. Tím ale od mastičky neodrazuji, určitě na spoustu běžných problému maká dobře. A hlavně je to také individuální.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konopná mastička
PříspěvekNapsal: pon lis 19, 2012 1:12 pm 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
Klamm píše:
Plně s tebou souhlasím, také upřednostnuji přírodu a eko. Děda ale zněl tak tajemně, že by byl hřích to nevyzkoušet.

Mam rad tajemno, ale nektere je pro mne malo tajemne. Obvzlast kdyz jde o iluzi tajemna. \":wink:\" Ekologie muze byt take tajemna obvzlast kdyz si uvedomis co jeste nemusime o prirodnich zakonech vedet, nebo napr. o tom co si myslime ze vime. (viz kniha Cerna labut).

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz