Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř kvě 01, 2024 1:48 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon pro 05, 2011 12:35 pm 
Offline

Registrován: pon srp 22, 2011 4:59 pm
Příspěvky: 57
Během několika měsíců mého zájmu o zdravou výživu jsem si pořídil několik myslím šikovných pomůcek. Určitě nejsou jedinými podobnými výrobky na trhu (případně by nešly vyrobit), ale zase mají společné to, že jsou pěkné a praktické tak, že bych si v případě jejich rozbití pořídil nové. Nejsou ani nejlevnější, ale myslím, že spokojenost při každodenním používání relativizuje tyto ve většině případů stokorunové částky.
Pokud zde přidáte i své tipy s krátkým popisem výhod, budu jen rád.

_________________
www.inklinace.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Rhino Horn
PříspěvekNapsal: pon pro 05, 2011 12:38 pm 
Offline

Registrován: pon srp 22, 2011 4:59 pm
Příspěvky: 57
Rhino Horn - konvička na výplach nosu

Cena kolem 260 Kč, v barvě červené nebo modré. Má tvar dýmky, takže se velmi dobře drží v ruce, je lehká, na rozdíl od keramiky se při jejím pádu nic nestane. V krabičce najdeme i odměrku na sůl.
Výborně zpracované stránky výrobce: http://www.yogaprosess.com/czech/index.html

_________________
www.inklinace.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Zavařovací skleničky
PříspěvekNapsal: pon pro 05, 2011 12:49 pm 
Offline

Registrován: pon srp 22, 2011 4:59 pm
Příspěvky: 57
Zavařovací skleničky jako dózy

Pro různé oříšky, semínka, kokos, lichořešnici atd. jsem chtěl pořídit nějaké pěkné dózy. Na trhu je jich víc, ale i ty menší stojí klidně přes sto korun. Podle mě zbytečnost. V domácích potřebách jsem nakoupil obyčejné zavařovací skleničky se zlatým víčkem (Franco 720 ml, 14 Kč za kus). V kuchyňské lince vypadají výborně.
Ve větších pak mám různé prášky (minerály, vitamíny).

_________________
www.inklinace.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Nakličovací skleničky Biosnacky
PříspěvekNapsal: pon pro 05, 2011 1:00 pm 
Offline

Registrován: pon srp 22, 2011 4:59 pm
Příspěvky: 57
Nakličovací skleničky Biosnacky

Zavařovací skleničky jsou výborné také na nakličování. Síťovina s gumičkou se mi ale moc nepozdávala, a tak jsem si raději připlatil za nakličovací skleničky Biosnacky: http://sproutingseeds.go-6.com/. 4 kusy jsou tak akorát, mám je na plastovém podnosu, abych je mohl naráz přenášet a aby z nich mohla odtékat voda.
Naněštěstí u nás nejsou k sehnání, proto jsem je bral z Německa, takže se jejich cena 5 až 6 € prodraží o poštovné, příp. také převod peněz (http://www.e-biomarkt.de/Keim-und-Oelsaaten/Keimsaaten/Keimglas-A-Vogel::5903.html).

_________________
www.inklinace.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Keramický nůž Domestic
PříspěvekNapsal: pon pro 05, 2011 1:10 pm 
Offline

Registrován: pon srp 22, 2011 4:59 pm
Příspěvky: 57
Keramický nůž Domestic

Podle marketingových tvrzení ničí klasické kovové nože vitamíny, prý dokonce více než vaření. Asi bych to, stejně jako všechno, co má cíl prodat, nebral moc vážně. S keramickými se ale prý dobře krájí i ta měkčí zelenina a ovoce, a také mají dlouho vydržet ostré. A tak když měli v Albertu v akci keramický nůž Domestic s čepelí dělky 12,7 cm za 259 Kč, vzal jsem ho. Spokojenost.

_________________
www.inklinace.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Vakuové nádoby Dafi
PříspěvekNapsal: pon pro 05, 2011 1:19 pm 
Offline

Registrován: pon srp 22, 2011 4:59 pm
Příspěvky: 57
Vakuové nádoby Dafi

Saláty a salátové směsi, které jsem si kupoval, byly při skladování velmi brzy oschlé, nepěkně vypadající a s horší chutí. Vyzkoušel jsem proto vakuové nádoby Dafi za slušnou cenu 255 Kč (2,7 l, pumpička za 85 Kč, poštovné 150 Kč: http://www.elektro-kalous.cz/catalog/advanced_search_result.php?keywords=VACUUM%20DAFI&sort=3a&page=2). Údajně u podobných nádob ale může časem povolit těsnění. Zatím je ale vše v pořádku a salát je z nich i po třech dnech chuťově výborný (štavnatý), i když už třeba nevypadá tak dobře jako po zakoupení.

_________________
www.inklinace.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Vodní filtr Oasa FAM1
PříspěvekNapsal: pon pro 05, 2011 1:34 pm 
Offline

Registrován: pon srp 22, 2011 4:59 pm
Příspěvky: 57
Vodní filtr Oasa FAM1

Malé vstupní i provozní náklady: cena 790 Kč, filtrační patrona na 800 l stojí 230 Kč. Základem je konvice z varného skla, v příslušenství je i sklenička s nařízlým dnem na louhování čaje (dělám v ní např. zázvorový čaj).

_________________
www.inklinace.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte pro 06, 2011 11:03 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát dub 01, 2011 7:27 pm
Příspěvky: 50
Ty vakuové misky jsem si pořídil taky. Akorát jsem musel první sadu hned vyreklamovat - netěsnily malé misky. Nosím si v nich do práce jídlo. Keramické nože je také dobrá investice. Ostatní věci jsem jsem řešil levnějším způsobem: na výplach nosu plastovou lahev (jak radí Jarda), dóz mám spousty od medu a kokosového oleje, které používám i na klíčení. Teď jsem si pořídil Mixér Braun MR 570, který toho zvládne celkem hodně a místa zabere oproti klasickému robotu relativně málo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř pro 07, 2011 5:22 pm 
Offline

Registrován: pon srp 22, 2011 4:59 pm
Příspěvky: 57
Určitě se na to dá jít různě. Pro mě bylo třeba kritériem to, aby to bylo praktické, slušně vypadalo a stálo rozumnou cenu.

Smaltovaný hrnek 1,8 l na Sankhapraksalanu

Další věc, kterou mám ve výbavě, je hrnek cca 1,8 l, koupený v domácích potřebách (na internetu jsem přitom na nějaký hodně velký, kromě plechového, se kterým nemám dobrou zkušenost, nenarazil). Cena někde kolem 130-ti korun. Na rozdíl od plastové láhve se z něj dá pít plnými doušky, což je u Sankhapraksalany dost užitečné.

_________________
www.inklinace.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv pro 08, 2011 10:35 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
PetrJ píše:
Určitě se na to dá jít různě. Pro mě bylo třeba kritériem to, aby to bylo praktické, slušně vypadalo a stálo rozumnou cenu.

Smaltovaný hrnek 1,8 l na Sankhapraksalanu

Další věc, kterou mám ve výbavě, je hrnek cca 1,8 l, koupený v domácích potřebách (na internetu jsem přitom na nějaký hodně velký, kromě plechového, se kterým nemám dobrou zkušenost, nenarazil). Cena někde kolem 130-ti korun. Na rozdíl od plastové láhve se z něj dá pít plnými doušky, což je u Sankhapraksalany dost užitečné.

Tak to opravdu užitečné je, sám podobný hrnek využívám a takto se to dá lít přímo do krku velice rychle.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv pro 08, 2011 7:34 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv srp 25, 2011 2:08 pm
Příspěvky: 46
Bydliště: Ostrava
Přidávám námět na využití plastových lahví od mléka. Poličku mám na chodbě v chladu a temnu a působí i dekorativně \":wink:\" . Suroviny se výborně dávkují.


Přílohy:
xDSC00502.jpg
xDSC00502.jpg [ 43.33 KiB | Zobrazeno 24929 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv pro 08, 2011 10:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Damila píše:
Přidávám námět na využití plastových lahví od mléka. Poličku mám na chodbě v chladu a temnu a působí i dekorativně \":wink:\" . Suroviny se výborně dávkují.

Také takto uchovávám mnoho potravin, je to dobré proti molům a vzdušné vlhkosti.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob pro 10, 2011 1:06 pm 
Offline

Registrován: pon srp 22, 2011 4:59 pm
Příspěvky: 57
Džbán s víčkem na kefír z tibetské houby

Ikea, cena 49 Kč (http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/40186223/?query=J%C3%84MKA+D%C5%BEb%C3%A1n+s+v%C3%AD%C4%8Dkem). Víčko má z jedné strany výlevku, z druhé sítko. Za tip děkuji panu Josefovi (http://www.zdravi-az.cz/Forum/viewtopic.php?f=21&t=1817).

_________________
www.inklinace.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte pro 13, 2011 7:02 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv srp 25, 2011 2:08 pm
Příspěvky: 46
Bydliště: Ostrava
Nádobka na výrobu tvarohu z domácího kefíru
V centru Ostravy (ul. Puchmajerova 3) nedávno otevřeli firemní prodejnu sýrů a prodávají tam mj. sýr ricotta v zajímavé nádobce, která se dá krásně využít k výrobě domácího tvarohu z domácího kefíru. Nádobka má tři díly - vnější plastová nádobka, do ní je vložen plastový košík, který má dno cca 1 cm nad dnem vnější nádobky a víčko.
Tvaroh vyrábím tak, že kefír z tibetských houbiček nechám přezrát tak, aby se dole vytvořila syrovátka, nahoře plave tvarohová hmota, ze které oddělím houbičky a hmotu přendám do plastového košíku. Nechám trošku okapat a vložím do nádobky, přiklopím víčko a dám do lednice. Tvaroh dále odkapává, takže je dobré čas od času tekutinu vylít (nebo vypít). Do druhého dne je tvaroh pěkně pevný a používám jej do sirné patlanice. Tato nádobka se hodí na výrobu tvarohu z cca 1 litru mléka, tvarohu se vytvoří 250 - 300 g podle kvality mléka. Nádobka (i se sýrem) vyjde v prodejně asi na 30 Kč, prodejny této firmy jsou i v Olomouci, Hradci Králové a Brně. Přikládám názorné obrázky.


Přílohy:
1aDSC00516.jpg
1aDSC00516.jpg [ 16.06 KiB | Zobrazeno 24806 krát ]
2aDSC00518.jpg
2aDSC00518.jpg [ 18.6 KiB | Zobrazeno 24806 krát ]
3aDSC00519.jpg
3aDSC00519.jpg [ 15.54 KiB | Zobrazeno 24806 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř pro 14, 2011 7:10 pm 
Offline

Registrován: pon srp 22, 2011 4:59 pm
Příspěvky: 57
Damila píše:
Nádobka (i se sýrem) vyjde v prodejně asi na 30 Kč, prodejny této firmy jsou i v Olomouci, Hradci Králové a Brně. Přikládám názorné obrázky.

Pokud se nepletu (hledal jsem podle adresy), jedná se o tuto firmu?: http://orrero.cz/RenderTable.aspx?TabRef=default. Rád bych ten tvaroh vyzkoušel...

_________________
www.inklinace.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 123 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz