Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte dub 30, 2024 8:51 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 351 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 24  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: stř říj 17, 2012 1:00 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
http://xn--iwww-pra.upramene.cz/forum/v ... 51#p106351
Kopretinka píše:
www.iherb.com stránky s doplńky stravy podobne Swansonu, ale mají velmi levné poštovné. Navíc je možno přidat v objednávce slevový kod MCG157 , což sníží cenu o dalších 5-10 dolarů.
Mozna uz to davno vite, jen ze jsem o to zakopnul u pramene, pokud ne tak mam u vas 2.5 - 5 dolaru \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\"

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: sob lis 17, 2012 9:23 am 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
pv33 píše:
Inka píše:
Ráda bych se zeptala, při objednávce z iherb je vhodnější více objednávek za nižší hodnotu nebo jedna velká, případně kde je hranice nad kterou neobjednávat? Jde mi o to, jak to vychází s placením cla apod. Díky moc za radu.
To je asi treba spocitat pro konkretni objednavku. Problem je, ze kdyz prelezes nejaky limit, obavam se ze to ted je jen 50 dolaru nebo EUR, tak platis DPH a clo. A kdyz to rozdelis na vic objednavek, tak pri kazde zvlast platis dopravu a prodelas zas na ty doprave.

Pokud mate nekdo z Cech nastudovane od kdy se plati DPH a clo, a predevsim jestli vite jaka je praxe, tedy jestli to DPH opravdu vzdy vyzaduji, tak prosim poradte. Uvazuju jen o objednavce asi za 70 dolaru, tedy ne z iherb, ale to je jedno.

Pro srovnání - já objednávám ze swansonu vždy kolem 170-180 dolaru, což je s drobným limitem abych neplatil clo, ale platím dph a další tučné popplatky:

Například poslední zásilka:
179$ / 3670Kc = zbozi
70$ / 1435Kc = shipping
870 = poplatky v CR

celkem navíc tedy cca 2300Kč. Mám vyzkoušeno že poplatky mě v tomto objemu navýší cenu zboží o cca 50 - 60%. I tak to vyjde levněji než český swanson a to nemluvím o rozdíly v šíři nabídky

Zkoušeli jste někdo na iherb objednávat v těchto částkách? Vyjdou platby levněji?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: sob lis 17, 2012 10:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
pv33 píše:
To je asi treba spocitat pro konkretni objednavku. Problem je, ze kdyz prelezes nejaky limit, obavam se ze to ted je jen 50 dolaru nebo EUR, tak platis DPH a clo. A kdyz to rozdelis na vic objednavek, tak pri kazde zvlast platis dopravu a prodelas zas na ty doprave.

Pokud mate nekdo z Cech nastudovane od kdy se plati DPH a clo, a predevsim jestli vite jaka je praxe, tedy jestli to DPH opravdu vzdy vyzaduji, tak prosim poradte. Uvazuju jen o objednavce asi za 70 dolaru, tedy ne z iherb, ale to je jedno.

To není vhodné řešení, vyplatí se využít celý bezcelní limit tedy 150 eur v přepočtu na daný denní kurz dolaru a nechat tam cca 10% rezervu pro případný posun kurzu, aby se neplatilo zbytečně clo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: sob lis 24, 2012 1:35 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
sakul píše:
pv33 píše:
Inka píše:
Ráda bych se zeptala, při objednávce z iherb je vhodnější více objednávek za nižší hodnotu nebo jedna velká, případně kde je hranice nad kterou neobjednávat? Jde mi o to, jak to vychází s placením cla apod. Díky moc za radu.
To je asi treba spocitat pro konkretni objednavku. Problem je, ze kdyz prelezes nejaky limit, obavam se ze to ted je jen 50 dolaru nebo EUR, tak platis DPH a clo. A kdyz to rozdelis na vic objednavek, tak pri kazde zvlast platis dopravu a prodelas zas na ty doprave.

Pokud mate nekdo z Cech nastudovane od kdy se plati DPH a clo, a predevsim jestli vite jaka je praxe, tedy jestli to DPH opravdu vzdy vyzaduji, tak prosim poradte. Uvazuju jen o objednavce asi za 70 dolaru, tedy ne z iherb, ale to je jedno.

Pro srovnání - já objednávám ze swansonu vždy kolem 170-180 dolaru, což je s drobným limitem abych neplatil clo, ale platím dph a další tučné popplatky:

Například poslední zásilka:
179$ / 3670Kc = zbozi
70$ / 1435Kc = shipping
870 = poplatky v CR

celkem navíc tedy cca 2300Kč. Mám vyzkoušeno že poplatky mě v tomto objemu navýší cenu zboží o cca 50 - 60%. I tak to vyjde levněji než český swanson a to nemluvím o rozdíly v šíři nabídky

Zkoušeli jste někdo na iherb objednávat v těchto částkách? Vyjdou platby levněji?


Zde je porovnání velmi podobné objednávky ze swanson (viz můj předchozí příspěvek a iherb). Obě objednávky byly za necelých 180 dolarů, cena je i s DPH a dopravou

Swasnon celková cena: necelých 6 tisic Kč
Iherb celková cena: necelých 5 tisíc Kč


Swanon:
179$ / 3670Kc = zbozi
70$ / 1435Kc = shipping
870 = poplatky v CR

Iherb
178$ / 3649Kc = zbozi
28$ / 574c = shipping
794 = poplatky v CR

Poštovné a poplatky: Rozdíl udělalo především levnější poštovné přes iherb a fakt, že není nutné platit další poplatky české poště jako u swansonu
Ceny zboží: Při prvním porovnání cen mi vyšlo, že je swanson o až 10 procent levnější, nicméně u iherb jsou poměrně výrazné slevy při objednávce nad určitou částku a také je možné slevovat díky různým kupónům. Zboží tedy ve finále vyjde plus minus stejně.
Doprava: U swansonu chodí zboží v rámci týdnů až měsíce. V česku jde přes poštu a je nutné absolvovat různé papírování a vyřizování. U iherbu při volbě dopravy přes DHL zboží dorazilo čtvrtý den!!!. Všechny formality vyřídilo DHL, doručilo mi balík domů a já jsem při převzetí jen doplatil DPH.


Dosud jsem uskutečnil cca 5 objednávek přes swanson a jednu přes iherb. Vzhledem k tomu, že při využití maximálního limitu pro neplacení cla (cca 180 dolarů s rezervou) vychází u iherbu balík o 1000Kč levněji, dodání trvá pár dní a není třeba se otravovat s papírováním, je pro mě iherb preferovanou volbou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: ned lis 25, 2012 10:25 am 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Cenu v iherbu můžete ještě snížit pokud zadáte při první objednávce kód RLF591. Bude vám odečteno 10 dolaru z ceny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: pát lis 30, 2012 11:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
Zde je porovnání velmi podobné objednávky ze swanson (viz můj předchozí příspěvek a iherb). Obě objednávky byly za necelých 180 dolarů, cena je i s DPH a dopravou

Swasnon celková cena: necelých 6 tisic Kč
Iherb celková cena: necelých 5 tisíc Kč


Swanon:
179$ / 3670Kc = zbozi
70$ / 1435Kc = shipping
870 = poplatky v CR

Iherb
178$ / 3649Kc = zbozi
28$ / 574c = shipping
794 = poplatky v CR

Poštovné a poplatky: Rozdíl udělalo především levnější poštovné přes iherb a fakt, že není nutné platit další poplatky české poště jako u swansonu
Ceny zboží: Při prvním porovnání cen mi vyšlo, že je swanson o až 10 procent levnější, nicméně u iherb jsou poměrně výrazné slevy při objednávce nad určitou částku a také je možné slevovat díky různým kupónům. Zboží tedy ve finále vyjde plus minus stejně.
Doprava: U swansonu chodí zboží v rámci týdnů až měsíce. V česku jde přes poštu a je nutné absolvovat různé papírování a vyřizování. U iherbu při volbě dopravy přes DHL zboží dorazilo čtvrtý den!!!. Všechny formality vyřídilo DHL, doručilo mi balík domů a já jsem při převzetí jen doplatil DPH.


Dosud jsem uskutečnil cca 5 objednávek přes swanson a jednu přes iherb. Vzhledem k tomu, že při využití maximálního limitu pro neplacení cla (cca 180 dolarů s rezervou) vychází u iherbu balík o 1000Kč levněji, dodání trvá pár dní a není třeba se otravovat s papírováním, je pro mě iherb preferovanou volbou.

Zajímavé info, zatím jsem Swanson hodnotil jako nejlepší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: čtv pro 06, 2012 1:24 am 
Offline

Registrován: čtv úno 09, 2012 7:29 pm
Příspěvky: 73
Jarda píše:
Zajímavé info, zatím jsem Swanson hodnotil jako nejlepší.

Ano, taky jsem se letos přeorientoval ze Swansonu na iHerb. Pravda, Swanson má vše. Řekl bych ale, že 90% věcí mají v iHerb taky, i když třeba v jiném provedení. Zatím dva nákupy a s touto zkušeností už můžu poradit - upozornit na jednu drobnost, která kolegovi Sakulovi zdá se ušla:
iHerb má za určitých podnímek dopravu do EU zcela zdarma. Těmi podmínkami jsou
- cena mezi 40 a 80 dolary
- dodržení váhy (kterou není problém si ohlídat, váhu zboží uvádějí)
- použití DHL.
Počet zásilek přitom není limitován (tedy aspoň, nikde jsem to neviděl; sám jsem ale dvě objednávky za jeden den nedělal). Neměl by tedy být problém si klidně větší zásilku objednat nadvakrát. Model Sakulova nákupu (kdyby místo 178 kupoval jen za 160 - to není velký rozdíl): místo 28 dolarů (+14% DPH z ceny dopravy!) zaplatím jen dvoje odbavení v ČR, tedy 2x 180 Kč místo jednou. Jedinou nevýhodou je doba - dnes doručená zásilka byla objednána 16.11. To jsou 3 týdny.

Edit: V Praze procleno 27.11. S dvěma týdny se počítalo a zbytek asi má na svědomí předvánoční šílení.

Jinak ten rozdíl oproti Swansonu tímto dalším opatřením je už skoro obrovský. Používám k takovému hodnocení (i jiných dodavatelů) na první pohled možná komplikovaný, ale dokonalý ukazatel. Sečtu všechno co jsem zaplatil a podělím součetm tabulkových cen nákupu. Výsledku říkám "cena dolaru" - promítne se v tom nejen aktuální kurs (nevýrazný vliv) ale hlavně všechny vedlejší náklady. (Mimo hodnocení to má ten smysl, že můžu přesně říct na kolik mě která lahvička vyšla, když objednávám pro více lidí). Za poslední dva roky (dřív to nemá smysl, byl o dost jiný kurs) se u Swansonu takováto "cena dolaru" pohybovala mezi 30 a 35 Kč, podle velikosti nákupu. Letošní dva nákupy u iHerb mě vychází na 22 (úvodní sleva) a 24. To vysoce převažuje rozdíl odhadem 10%, o který je Swanson tabulkovou cenou levnější u totožných i podobných produktů. Navíc je myslím šikovnější nakupovat hned jak něco potřebuju než střádat, až budu mít dost velký nákup (a to už nemluvím o těch, kteří velké nákupy nepořádají).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: stř pro 12, 2012 3:52 am 
Offline

Registrován: čtv úno 09, 2012 7:29 pm
Příspěvky: 73
Dnes přišel z iHerbu mail, že od 1.1.13 ruší dopravu zdarma a zavádí cenu 4 dolary.
Asi to i takhle zůstane výhodnější, ale pokud by někdo chtěl vyzkoušet iHerb, bylo by lepší stihnout to do konce roku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: stř pro 12, 2012 7:18 am 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
TO jsou fajn informace. V blízk době to vyzkouším a pokud takto funguje tak iherb naprosto cenově poráží swanson


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: pát pro 14, 2012 10:27 pm 
Offline

Registrován: pon dub 12, 2010 10:53 am
Příspěvky: 33
zadane píše:
Dnes přišel z iHerbu mail, že od 1.1.13 ruší dopravu zdarma a zavádí cenu 4 dolary.
Asi to i takhle zůstane výhodnější, ale pokud by někdo chtěl vyzkoušet iHerb, bylo by lepší stihnout to do konce roku.

Dříve jsem nakupoval na Swanson.com, ale souhlasím, že poštovné relativně levnější zboží prodražuje, navíc pro mne dříve celkem zajímavá nabídka zboží 1+1 zdarma už není tak atraktivní (už si z toho nevyberu), takže v současné době také preferuji iherb.com

Doprava DHL zdarma do konce roku 2012 při objednávce od 40$ do 80$ a hmotnosti do 1,814 kg.

Už to vyvěsili i na web – viz. International Shipping

Global Mail by DHL — Free Shipping
Formerly called International Airmail Read more
Orders up to $80.00, and 4 pounds (1814 grams)
Usually Takes 1-4 weeks, 10 days to Europe and Pacific
Very Reliable, But No Tracking Non-refundable
Free if subtotal over $40.00! Ends December 31st

Pokud objednáváte poprvé, můžete použít můj kód na slevu 5$ - MIX559 (neomezená platnost), který se zadává při objednávce. Při objednávce nad 40$ má slevový kód hodnotu 10$.
Příloha:
MIX3.jpg
MIX3.jpg [ 11.57 KiB | Zobrazeno 16143 krát ]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: pon pro 24, 2012 7:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
zadane píše:
Ano, taky jsem se letos přeorientoval ze Swansonu na iHerb. Pravda, Swanson má vše. Řekl bych ale, že 90% věcí mají v iHerb taky, i když třeba v jiném provedení. Zatím dva nákupy a s touto zkušeností už můžu poradit - upozornit na jednu drobnost, která kolegovi Sakulovi zdá se ušla:
iHerb má za určitých podnímek dopravu do EU zcela zdarma. Těmi podmínkami jsou
- cena mezi 40 a 80 dolary
- dodržení váhy (kterou není problém si ohlídat, váhu zboží uvádějí)
- použití DHL.
Počet zásilek přitom není limitován (tedy aspoň, nikde jsem to neviděl; sám jsem ale dvě objednávky za jeden den nedělal). Neměl by tedy být problém si klidně větší zásilku objednat nadvakrát. Model Sakulova nákupu (kdyby místo 178 kupoval jen za 160 - to není velký rozdíl): místo 28 dolarů (+14% DPH z ceny dopravy!) zaplatím jen dvoje odbavení v ČR, tedy 2x 180 Kč místo jednou. Jedinou nevýhodou je doba - dnes doručená zásilka byla objednána 16.11. To jsou 3 týdny.

Edit: V Praze procleno 27.11. S dvěma týdny se počítalo a zbytek asi má na svědomí předvánoční šílení.

Jinak ten rozdíl oproti Swansonu tímto dalším opatřením je už skoro obrovský. Používám k takovému hodnocení (i jiných dodavatelů) na první pohled možná komplikovaný, ale dokonalý ukazatel. Sečtu všechno co jsem zaplatil a podělím součetm tabulkových cen nákupu. Výsledku říkám "cena dolaru" - promítne se v tom nejen aktuální kurs (nevýrazný vliv) ale hlavně všechny vedlejší náklady. (Mimo hodnocení to má ten smysl, že můžu přesně říct na kolik mě která lahvička vyšla, když objednávám pro více lidí). Za poslední dva roky (dřív to nemá smysl, byl o dost jiný kurs) se u Swansonu takováto "cena dolaru" pohybovala mezi 30 a 35 Kč, podle velikosti nákupu. Letošní dva nákupy u iHerb mě vychází na 22 (úvodní sleva) a 24. To vysoce převažuje rozdíl odhadem 10%, o který je Swanson tabulkovou cenou levnější u totožných i podobných produktů. Navíc je myslím šikovnější nakupovat hned jak něco potřebuju než střádat, až budu mít dost velký nákup (a to už nemluvím o těch, kteří velké nákupy nepořádají).

Tak to už zní vůbec dobře, ale jak vidím už to zase fungovat nebude. Tu cenu dolaru počítám stejně a tento postup je pro mě překvapením, protože o ceně bez poštovného slyším poprvé.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: pon pro 24, 2012 9:08 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 15, 2011 7:34 am
Příspěvky: 90
Bydliště: Sereď
To postovne zdarma na IHERB pri nakupe nad 40 USD je uz cca 2 mes. dokonca ak objednavam nad 60 USD ide dole z naakupu dalsich 10 %, ale pozor, od 1.1.2013 uz postovne zase nebude gratis,ale myslim ide zase na 4 € . Takze mate este par dni na nakup bez postovneho....
To upozornenie o postovnom zadarmo je napisane na stranke IHERB pod dopravou DHL tesne pred uhradou...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: sob led 05, 2013 11:27 am 
Offline

Registrován: stř dub 25, 2012 11:50 am
Příspěvky: 35
Na stránke IHERB je uvedené:

Special Offer!
- 10-Day Shipping: Price varies
- Carrier is DHL Global Mail.
- For orders weighing 4 lbs. (or 1814 grams,) or less.
- Flat fee of $4 for orders over $40

- Offer available to countries listed below.
- 10-day average shipping time, with possible delays/extra expenses due to customs.
- Tracking information is not available for this method.


z uvedeného vyplýva, že zadarmo budú balíky do 4 lbs. a nepresiahnu hodnotu $40.

Chcel by som sa spýtať, ako to je s clom a poplatkami na Slovensku? Ide o to či sa mi skôr vyplatí poslať balík do ČR alebo na Slovensko.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: sob led 05, 2013 10:35 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 09, 2012 7:29 pm
Příspěvky: 73
chost píše:
Na stránke IHERB je uvedené:

Special Offer!
- 10-Day Shipping: Price varies
- Carrier is DHL Global Mail.
- For orders weighing 4 lbs. (or 1814 grams,) or less.
- Flat fee of $4 for orders over $40

- Offer available to countries listed below.
- 10-day average shipping time, with possible delays/extra expenses due to customs.
- Tracking information is not available for this method.


z uvedeného vyplýva, že zadarmo budú balíky do 4 lbs. a nepresiahnu hodnotu $40.

Chcel by som sa spýtať, ako to je s clom a poplatkami na Slovensku? Ide o to či sa mi skôr vyplatí poslať balík do ČR alebo na Slovensko.

To si špatně interpretuješ. Zásilky levnější než 40 dolarů nebyly zadarmo a ani teď nejsou. Naopak, ta cena je něco jako minimální nákup, abys měl výhodnou dopravu. Je to popsané o kousek nahoře, jen si od 1.1.13 vyměň "zdarma" za "pouze 4 dolary". To je stále levnější než většina doprav v českých eshopech - iHerb dopravu dotuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: čtv led 10, 2013 11:44 am 
Offline

Registrován: stř dub 25, 2012 11:50 am
Příspěvky: 35
zadane píše:
To si špatně interpretuješ. Zásilky levnější než 40 dolarů nebyly zadarmo a ani teď nejsou. Naopak, ta cena je něco jako minimální nákup, abys měl výhodnou dopravu. Je to popsané o kousek nahoře, jen si od 1.1.13 vyměň "zdarma" za "pouze 4 dolary". To je stále levnější než většina doprav v českých eshopech - iHerb dopravu dotuje.

Ospravedlňujem sa, asi som to zle pochopil. \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 351 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 24  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 120 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz