Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte dub 30, 2024 6:17 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 351 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: pát led 13, 2012 2:37 pm 
Offline

Registrován: pon dub 12, 2010 10:53 am
Příspěvky: 33
Realizováno 7 objednávek. V ideálním případě doručeno za 10 dní, v počátcích asi 5 týdnů. 1 zásilka se ztratila - řešit s ČP bezvýznamné, nikde obyč. zásilku neevidují. Někdy to jde přes Phu někdy přes Brno. Na krabici není napsáno poštovné (4$), jen celková cena zboží, takže ikdyž kurz $ stoupá( ze 17 na 20) a objednávám pořád za 25-26$ + 4$, celníci to zatím pouštějí, ačkoli to 22 Euro už přesahuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: stř led 18, 2012 4:33 pm 
Offline

Registrován: ned led 16, 2011 12:30 am
Příspěvky: 165
13.12. objednáno
14.12. celnice LA
12.01. celnice Brno
16.01. k vyzvednutí pošta Praha

Dodáno za 34dní.
(DHL Global)

Zboží:
NOW-01417 Chromemate 200mcg 180 Caps
NOW-02938 Betain HCl 648mg 120 Caps.
NOW-01486 Selenium Yeast Free 200mcg 180Vcaps.

Celkem s dopravou $31.97 .


Přílohy:
Betain HCl.jpg
Betain HCl.jpg [ 64.83 KiB | Zobrazeno 16595 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: čtv úno 02, 2012 2:38 pm 
Offline

Registrován: pon dub 12, 2010 10:53 am
Příspěvky: 33
Kaňa píše:
Realizováno 7 objednávek. V ideálním případě doručeno za 10 dní, v počátcích asi 5 týdnů. 1 zásilka se ztratila - řešit s ČP bezvýznamné, nikde obyč. zásilku neevidují....

Oprava - 100% úspěšnost doručení. Moje 2. objednávka expedovaná z Iherb.com 14.10.2011 dorazila dnes 2.2.2012 úspěšně za pěkných 111 dní - čest a sláva ČPoště.

Jinak na Iherb lze ke každé objednávce zvolit i 1 produkt zadarmo, teď např. mají mimo jiné: Ubiquinol, 100 mg, 7 Softgels (běžná cena 4,95 $)...

Objednal jsem nyní mimo jiné na vyzkoušení NuNaturals, NuStevia White Stevia Powder, 12 oz (340 g) za 13,97 $.

Pokud objednáváte poprvé , můžete použít můj kód na slevu 5$ - MIX559 (neomezená platnost), který se zadává při objednávce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: pát úno 03, 2012 12:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Kaňa píše:
Oprava - 100% úspěšnost doručení. Moje 2. objednávka expedovaná z Iherb.com 14.10.2011 dorazila dnes 2.2.2012 úspěšně za pěkných 111 dní - čest a sláva ČPoště.

Jinak na Iherb lze ke každé objednávce zvolit i 1 produkt zadarmo, teď např. mají mimo jiné: Ubiquinol, 100 mg, 7 Softgels (běžná cena 4,95 $)...

Objednal jsem nyní mimo jiné na vyzkoušení NuNaturals, NuStevia White Stevia Powder, 12 oz (340 g) za 13,97 $.

Pokud objednáváte poprvé , můžete použít můj kód na slevu 5$ - MIX559 (neomezená platnost), který se zadává při objednávce.

Česká pošta ve své monopolní péči o klienta zraje jako dobré víno, nicméně ta vaše zkušenost je opravdu obdivuhodná, mají se opravdu čím chlubit, hlavně by mě zajímalo, kde platí ta blbost co mají na dveřích každého auta "Dnes podáte, zítra dodáme" no není to k smíchu, nebo spíše k pláči.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: pát bře 09, 2012 12:08 pm 
Offline

Registrován: pon srp 08, 2011 12:06 pm
Příspěvky: 11
Iherb - osobní zkušenosti - objednáváme přes dva roky, jediné co nás dokáže rozhodit je český byrokratismus. Vřele doporučuji ženám progesteronový krém, tady v podstatě nesehnatelný, nebo sehnatelný, ale s parafínem nebo alespoň parabeny, pokud mají problémy s PMS nebo jsou před menopauzou, jakož i těm, které trápí dominance estrogenu. Potravinové doplňky a "jídlo", kde patří i koření, henna na vlasy a další radosti, které těžko koupíte tady, tam seženene bezpečně a za příjemnou cenu. Akorát ta cena za poštu, když je toho více nebo pak ten přístup pošty nebo celnice.

...akorát, někdy oblíbené položky prostě přestanou dodávat, což naštve, třeba čisté trávicí enzymy z červené řepy ve vegi kapslích, bez plnidel, stearátů atp ... http://www.iherb.com/Quantum-Nutrition- ... 23336?at=0


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: stř kvě 30, 2012 7:51 am 
Offline

Registrován: ned zář 19, 2010 4:06 pm
Příspěvky: 44
iHerb.com je opravdu jedna z nejkvalitnejsich US spolecnosti co se tyce prodeje mnozstvi potravinovych doplnku. Jeji arzenal vsak obcas postrada opravdu spickove produkty, ktere se musi shanet jinou cestou. Vlastne v cechach jiz pro sebe, ostatni a pacienty hooodne dlouho neobjednavam zadne doplnky. Pouze OO-KH je vyjimkou.

Nicmene od teto spolecnosti jsem jiz za ta leta objednal za sta tisisce a vzdy s maximalni spokojenosti. O CLO a DPH se mi postara DHL nikoliv Ceska Posta. Dodani je cca do 3 dnu. International Air Mail nepouzivam.

Kdyby chtel nekdo vyuzit muj referencni, neomezeny 100Kc ci (200Kc pri objednavce nad 40$) slevovy kod, tak je zde : JIR272
Sroll


Naposledy upravil Sroll dne ned říj 07, 2012 3:09 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: úte čer 12, 2012 8:41 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Objednaval niekto cez international mail na slovensko, nad hodnotu 22 eur?
Je rovno na baliku uvedena faktura, alebo je vnutri? Zastavi sa to na poste a colnici potrebuju poslat nejaku fakturu?

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: úte čer 12, 2012 7:49 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 29, 2011 5:20 pm
Příspěvky: 25
Bydliště: Bratislava
Xion píše:
Objednaval niekto cez international mail na slovensko, nad hodnotu 22 eur?
Je rovno na baliku uvedena faktura, alebo je vnutri? Zastavi sa to na poste a colnici potrebuju poslat nejaku fakturu?

Moja najdrahšia objednávka bola $34,59 (v tom čase 25,85 €) a neplatil som nič navyše. Z mojich štyroch objednávok boli tri nad 22 € a ani pri nich som nič neplatil. Na niektorých bola prispinkovaná nejaká poznámka, ale nikto odomňa nikdy nič nechcel. Faktúra je myslím len vo vnútri, ale nemám poruke krabicu, tak Ti to neviem potvrdiť.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: pát srp 24, 2012 9:08 pm 
Offline

Registrován: stř pro 02, 2009 5:56 pm
Příspěvky: 10
Tak objednáno 6.3.2012 a dnes 24.8.2012 doručeno.... skoro půl roku.
Už jsem na to málem zapomněl a na poště jsem se divil. By mě zajímalo kudy to cestovalo \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: pát srp 24, 2012 9:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
martinerss píše:
Tak objednáno 6.3.2012 a dnes 24.8.2012 doručeno.... skoro půl roku.
Už jsem na to málem zapomněl a na poště jsem se divil. By mě zajímalo kudy to cestovalo \":)\"

Obdivuhodná zkušenost, která pouze potvrzuje neuvěřitelnou "spolehlivost" naší pošty a lidé si stále na něco neoprávněně stěžují, vždyť kdo by to dělal lépe?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: úte srp 28, 2012 10:45 pm 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 6:20 pm
Příspěvky: 254
Ono to nemusí byť záležitosť Českej pošty, mne sa už pár krát stalo, že balík z iherbu prišiel za 3 mesiace.

Na SK to funguje tak, že ak balík dorazí na SK, zaeviduje sa na colnici, oni presne vedia, kedy balík prekročil hranice, stačí tam zavolať a spýtať sa, či je tam evidovaný balík na moje meno a kedy balík dorazil na SK. Väčšinou je to skôr problém toho, že ten balík sa niekde cestou v nejakých medzinárodných skladoch asi zabudne. Ak colnica balík zadrží, vybavuje sa to aspoň na SK väčšinou dosť promptne. Colnica má takisto presne prehľad o tom, koľko balíkov bolo zadržaných na moje meno a koľko krát som platila DPH alebo clo.

Doteraz ale netuším podľa akého systému colnici tie balíky zadržiavajú, alebo či je to úplne náhodný proces, že vyberú len isté zásielky na kontrolu obsahu prekračujúce hodnotu 22 eur.

Pozor, ak zásielka ide cez DHL, automaticky sa preclieva a platíte DPH - a práve tento proces môže niekedy na colnici trvať aj týždeň, závisí aký tam majú zrovna "nával". Kdežto u toho nepoisteného airmail, máte oveľa väčšiu šancu, že sa vyhnete platbe DPH, dokonca aj pri zásielkách nad 22 Eur.

Spoľahlivosť iherbu, asi so 150 zásielok sa mi doteraz stratila len jedna a ešte aj tú mi iherb nahradil, aj keď to nebola jeho povinnosť pri nepoistenej zásielke typu airmail. Slovenská colnica mi aj dosť veľa zásíelok zadržala, ale nikdy nerobila s ničím problémy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: sob zář 01, 2012 8:23 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
bludicka píše:
Ono to nemusí byť záležitosť Českej pošty, mne sa už pár krát stalo, že balík z iherbu prišiel za 3 mesiace.

Na SK to funguje tak, že ak balík dorazí na SK, zaeviduje sa na colnici, oni presne vedia, kedy balík prekročil hranice, stačí tam zavolať a spýtať sa, či je tam evidovaný balík na moje meno a kedy balík dorazil na SK. Väčšinou je to skôr problém toho, že ten balík sa niekde cestou v nejakých medzinárodných skladoch asi zabudne. Ak colnica balík zadrží, vybavuje sa to aspoň na SK väčšinou dosť promptne. Colnica má takisto presne prehľad o tom, koľko balíkov bolo zadržaných na moje meno a koľko krát som platila DPH alebo clo.

Doteraz ale netuším podľa akého systému colnici tie balíky zadržiavajú, alebo či je to úplne náhodný proces, že vyberú len isté zásielky na kontrolu obsahu prekračujúce hodnotu 22 eur.

Pozor, ak zásielka ide cez DHL, automaticky sa preclieva a platíte DPH - a práve tento proces môže niekedy na colnici trvať aj týždeň, závisí aký tam majú zrovna "nával". Kdežto u toho nepoisteného airmail, máte oveľa väčšiu šancu, že sa vyhnete platbe DPH, dokonca aj pri zásielkách nad 22 Eur.

Spoľahlivosť iherbu, asi so 150 zásielok sa mi doteraz stratila len jedna a ešte aj tú mi iherb nahradil, aj keď to nebola jeho povinnosť pri nepoistenej zásielke typu airmail. Slovenská colnica mi aj dosť veľa zásíelok zadržala, ale nikdy nerobila s ničím problémy.

To máte dobré zkušenosti, na našich celnicích vím o zkušenostech mnohem horších i když chápu, že jde spíše o zvůli a závist konkrétní osoby v procesu proclení zúčastněné, která si chce na někom buď vybít vztek, nebo mu dokázat, že na to prostě má "právo" i s tím jsem se setkal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: sob zář 01, 2012 9:47 pm 
Offline

Registrován: sob lis 14, 2009 10:07 pm
Příspěvky: 109
Ráda bych se zeptala, při objednávce z iherb je vhodnější více objednávek za nižší hodnotu nebo jedna velká, případně kde je hranice nad kterou neobjednávat? Jde mi o to, jak to vychází s placením cla apod. Díky moc za radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: sob zář 01, 2012 10:14 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Inka píše:
Ráda bych se zeptala, při objednávce z iherb je vhodnější více objednávek za nižší hodnotu nebo jedna velká, případně kde je hranice nad kterou neobjednávat? Jde mi o to, jak to vychází s placením cla apod. Díky moc za radu.

To je asi treba spocitat pro konkretni objednavku. Problem je, ze kdyz prelezes nejaky limit, obavam se ze to ted je jen 50 dolaru nebo EUR, tak platis DPH a clo. A kdyz to rozdelis na vic objednavek, tak pri kazde zvlast platis dopravu a prodelas zas na ty doprave.

Pokud mate nekdo z Cech nastudovane od kdy se plati DPH a clo, a predevsim jestli vite jaka je praxe, tedy jestli to DPH opravdu vzdy vyzaduji, tak prosim poradte. Uvazuju jen o objednavce asi za 70 dolaru, tedy ne z iherb, ale to je jedno.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: ned zář 02, 2012 9:32 am 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 6:20 pm
Příspěvky: 254
Ja som dlhú dobu robila veľa malých objednávok do 22 Eur, ale odkedy iherb zvýšil poštovné na 6 USD u airmail, sa viac oplatí zaplatiť u každého balíka DPH (objednávam v hodnote okolo 50 USD), než to deliť do malých objednávok, to ale platí v SK, kde sa platí DPH 19%, v Čechách neviem. Asi z troch balíkov mi takto zadržia jeden, takže je to pre mňa výhodnejšie.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 351 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 116 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz