Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 4:46 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kyselina solná(HCL) - kde sehnat
PříspěvekNapsal: pon bře 05, 2018 9:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
mendezs píše:
Ono kdyby to bylo vše tak lehké. Ale diky za Vas čas. Jinak jsem si delal krkaci test, dal jsem dve čajové lžičky sody na cc 150 ml vody a vubec nic, takže ta kyselina zase vážně dost chybi.

Tak jistě a postup jak na to máte taky akorát tvrdíte že to nejde, ale to už já za vás nevymyslím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kyselina solná(HCL) - kde sehnat
PříspěvekNapsal: pon lis 05, 2018 5:37 pm 
Offline

Registrován: ned lis 26, 2017 9:02 pm
Příspěvky: 81
ahojte, poprosil by som vas o radu: mam kupenu kyselinu HCL chlorovodíková 3,5%/ potravinarsku https://www.chloritansodny.sk/Kyselina-chlorovodikova-3-5-500ml-d2.htm?tab=description#anch1, je bezpecne ju uzivat na travenie v zriedenej forme (napriklad: v 50ml vody, asi 30 kvapiek HCL 3,5% tesne (pol minuty) pred kazdym jedlom.? nakolko ma dlhodobo trapi naduvanie problemy so zaludkom. vopred dakujem za rady


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kyselina solná(HCL) - kde sehnat
PříspěvekNapsal: pon lis 05, 2018 8:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
ingvius píše:
ahojte, poprosil by som vas o radu: mam kupenu kyselinu HCL chlorovodíková 3,5%/ potravinarsku https://www.chloritansodny.sk/Kyselina-chlorovodikova-3-5-500ml-d2.htm?tab=description#anch1, je bezpecne ju uzivat na travenie v zriedenej forme (napriklad: v 50ml vody, asi 30 kvapiek HCL 3,5% tesne (pol minuty) pred kazdym jedlom.? nakolko ma dlhodobo trapi naduvanie problemy so zaludkom. vopred dakujem za rady

Tak jistě v tom není problém a pokud by to zlobilo před jídlem tak klidně po jídle.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kyselina solná(HCL) - kde sehnat
PříspěvekNapsal: stř pro 19, 2018 1:30 am 
Offline

Registrován: stř pro 19, 2018 12:48 am
Příspěvky: 3
Dobrý den,
Zajímalo by mě zda jste se někdo nesetkal s problémem který me trápí.
Krkací test jsem provedla a ani jeden den jsem si neodrihnula ani po 10 minutách:/ nasadila jsem hcl..že začátku bylo vše ok i když jsem tedy hned od následujícího dne pociťovala zmatenost.
Jedla jsem kyselinu v tabletach cca týden. Ovšem o vikendu kdy jsem si dala trochu tucnejsi jídlo a pivo jsem tedy pociťovala ohromnou bolest žaludku pri spánku.....bolesti jsem se budila a opravdu se divím že jsem se dožíla rána. Ten den me to drzelo snad jeste do 5 hodiny odpolední. Mám prokázány reflux..ale dle krkaciho testu mám málo kyseliny.
Napadlo mě zda není také problem v Mé střevní mikroflore..jelikož vždy se mé stravování projeví v té zmatenost nebo naopak jsem vysoce koncentrovaná. Nějakou chvíli jsem se spravovala gaps stravou (ale trápily me hrozne průjmy jen u vývaru takže jsem se moc nepohnula dál a poté pouze zeleninovou stravou (u které mě trápily silné ženské vytoky)..dohromady asi 9 mesicu..odhaduji že jsem si rozhodila střevní mikrofloru...proto se ptám, pokud je špatná střevní mikroflora, užívat nebo neužívat HCL? Také jak ji navrátit zpět do původního stavu? Jaterní očista delana 3 krát..Ovšem po každé očistě urputná bolest v pravém podzebri (celý onen den po vyprázdnění), zkoušela jsem i zvracení slané vody po ránu, očista střev také za mnou. Nic nepomáhá a me zdravotni problémy se zhoršují...věřila jsem v sílu HCL ale teď mám strach.
Děkuji mnohokrát za Váš čas.


Sent from my SM-G965F using Tapatalk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kyselina solná(HCL) - kde sehnat
PříspěvekNapsal: stř pro 19, 2018 9:37 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Veronika.K píše:
Dobrý den,
Zajímalo by mě zda jste se někdo nesetkal s problémem který me trápí.
Krkací test jsem provedla a ani jeden den jsem si neodrihnula ani po 10 minutách:/ nasadila jsem hcl..že začátku bylo vše ok i když jsem tedy hned od následujícího dne pociťovala zmatenost.
Jedla jsem kyselinu v tabletach cca týden. Ovšem o vikendu kdy jsem si dala trochu tucnejsi jídlo a pivo jsem tedy pociťovala ohromnou bolest žaludku pri spánku.....bolesti jsem se budila a opravdu se divím že jsem se dožíla rána. Ten den me to drzelo snad jeste do 5 hodiny odpolední. Mám prokázány reflux..ale dle krkaciho testu mám málo kyseliny.
Napadlo mě zda není také problem v Mé střevní mikroflore..jelikož vždy se mé stravování projeví v té zmatenost nebo naopak jsem vysoce koncentrovaná. Nějakou chvíli jsem se spravovala gaps stravou (ale trápily me hrozne průjmy jen u vývaru takže jsem se moc nepohnula dál a poté pouze zeleninovou stravou (u které mě trápily silné ženské vytoky)..dohromady asi 9 mesicu..odhaduji že jsem si rozhodila střevní mikrofloru...proto se ptám, pokud je špatná střevní mikroflora, užívat nebo neužívat HCL? Také jak ji navrátit zpět do původního stavu? Jaterní očista delana 3 krát..Ovšem po každé očistě urputná bolest v pravém podzebri (celý onen den po vyprázdnění), zkoušela jsem i zvracení slané vody po ránu, očista střev také za mnou. Nic nepomáhá a me zdravotni problémy se zhoršují...věřila jsem v sílu HCL ale teď mám strach.
Děkuji mnohokrát za Váš čas.


Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Podle všeho HCl trefila nějaké šmejdy-zmatenost a jejich toxiny pak oblbují hlavu, což ještě vůbec neznamená že je něco špatně. Pokud dojde k takovému projevu je vždy dobré odstranit toxiny klystýrem nebo projímadlem. Ohledně mikroflóry je velice dobré vyzkoušet Floraphage to mám na e-schopu a můžete prubnout cca půl hodiny před jídlem dávat 0,5 dcl acidofilního mléka a po jídle cca menší polévkovou lžíci kysaného zelí bez konzervantů tak se dá postupně mikrobiom obnovit. Teoreticky mohou zabrat i enzymy, klidně vyzkoušet třeba pankreatické z lékárny nebo Wobenzym a pokud je stolice světlá určitě vyzkoušejte slaninu nebo škvarky, tím se dá tok žluče dost zlepšit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kyselina solná(HCL) - kde sehnat
PříspěvekNapsal: stř pro 19, 2018 10:57 am 
Offline

Registrován: stř pro 19, 2018 12:48 am
Příspěvky: 3
Jarda píše:
Podle všeho HCl trefila nějaké šmejdy-zmatenost a jejich toxiny pak oblbují hlavu, což ještě vůbec neznamená že je něco špatně. Pokud dojde k takovému projevu je vždy dobré odstranit toxiny klystýrem nebo projímadlem. Ohledně mikroflóry je velice dobré vyzkoušet Floraphage to mám na e-schopu a můžete prubnout cca půl hodiny před jídlem dávat 0,5 dcl acidofilního mléka a po jídle cca menší polévkovou lžíci kysaného zelí bez konzervantů tak se dá postupně mikrobiom obnovit. Teoreticky mohou zabrat i enzymy, klidně vyzkoušet třeba pankreatické z lékárny nebo Wobenzym a pokud je stolice světlá určitě vyzkoušejte slaninu nebo škvarky, tím se dá tok žluče dost zlepšit.

Děkuji mnohokrát za Vaši bleskurychlou odpověď.
Nemohu si tou kyselinou tedy nyní ublížit? Pokud není mikroflora kvalitní?
Mám užívat i dále než mi dorazí ty doplňky na mikrofloru nebo počkat?
Taky mě ulevilo ze jsem měla teplotu minulý týden, bolest kloubů a neuvěřitelná migrena teplotu ani migrenu jsem již vice než 10let neměla...asi to opravdu byly ty toxiny :X
Děkuji ještě jednou za Vás čas.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kyselina solná(HCL) - kde sehnat
PříspěvekNapsal: stř pro 19, 2018 11:32 am 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Jakmikle si vezmu něco, po čem se organizmus nějak aktivizuje, tak to má u mě skoro vždycky negativní dopady na psychiku. Migrény u mě jsou převážně přetížený lymfatický systém, což je další detoxikační kanál. Rychlé zlepšení u mě nastane, jakmile se zbavím obsahu střev. Pokud jsou ty dopady na psychiku nepříjemně velké, tak je potřeba zvolnit a podpořit detioxikační mechanismy. Cílem není si ubližovat. Jedním z příznakům že tělo nezvládá detox, je pocit, že je jazyk příliš velký, což se pozná i tak, že je jazyk jakoby "hranatý" - do tvaru (obrysu) jazyka jsou otištěné zuby.

Mikroflóře lze pomoci domácími jogurty a prebiotiky - ať už v prášku (valosun vyrábí prebiotikum v prášklu, které přidávám do jogurtů), nebo jíst například zelí v různých formách a podobách. U těch jogurtů je potřeba vyzkoušet různé jogurtové kultury, střídat je a řídit se při tom chutí. Pokud člověk ví jak je na tom s histaminem, tak pak lze cíleně jít po kultuře histamin převážně zvyšující nebo naopak histamin převážně snižující. Více je ve vlákně o jogurtech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kyselina solná(HCL) - kde sehnat
PříspěvekNapsal: stř pro 19, 2018 12:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Veronika.K píše:
Děkuji mnohokrát za Vaši bleskurychlou odpověď.
Nemohu si tou kyselinou tedy nyní ublížit? Pokud není mikroflora kvalitní?
Mám užívat i dále než mi dorazí ty doplňky na mikrofloru nebo počkat?
Taky mě ulevilo ze jsem měla teplotu minulý týden, bolest kloubů a neuvěřitelná migrena teplotu ani migrenu jsem již vice než 10let neměla...asi to opravdu byly ty toxiny :X
Děkuji ještě jednou za Vás čas.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Tak pokud HCl nepijete jako vodu neměl by být problém, rozumné dávky tělo celkem slušně snese. Čekat není na co, tělo bez HCl nemůže správně trávit potravu a to je vždy problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kyselina solná(HCL) - kde sehnat
PříspěvekNapsal: pon led 07, 2019 6:03 pm 
Offline

Registrován: úte bře 18, 2014 11:54 am
Příspěvky: 325
Napadla mě otázka, jestli nedostatek HCL v žaludku není způsoben tím, že tělo nemá dost chloru na její výrobu. Vodíku má jistě dost, ale z čeho by v dnešní stravě tělo bralo dostatek chloru? Z kuchyňské soli? Ta spotřeba HCL přece není nijak malá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kyselina solná(HCL) - kde sehnat
PříspěvekNapsal: úte led 08, 2019 3:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
kov píše:
Napadla mě otázka, jestli nedostatek HCL v žaludku není způsoben tím, že tělo nemá dost chloru na její výrobu. Vodíku má jistě dost, ale z čeho by v dnešní stravě tělo bralo dostatek chloru? Z kuchyňské soli? Ta spotřeba HCL přece není nijak malá.

S tím vodíkem bych si nebyl tak jistý, ten produkují bakterie ve střevě a spousta lidí tam má naprosto jiné šmejdy než by tam měla mít. Ten chlór nedovedu vysvětlit, ale nenarazil jsem v této souvislosti na žádnou studii, která by chlór řešila, tedy patrně v této oblasti problém nebude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kyselina solná(HCL) - kde sehnat
PříspěvekNapsal: úte led 08, 2019 11:25 pm 
Offline

Registrován: úte bře 18, 2014 11:54 am
Příspěvky: 325
Jasne. Me jen uplne laicky napadla otazka, jestli nedostatek hcl v organismu neni spis dusledek spatne vyzivy, ne prvotni pricina problemu. Chlor neni v nasi strave uplne beznym prvkem a pokud by ho bylo malo, nebylo by z ceho hcl vytvaret. Prvni jsem premyslel nad tim, kde hcl berou treba krokodyli ci masozrave selmy, ze maji tak silne zaludecni kyseliny, ze muzou sezrat zhnile maso.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kyselina solná(HCL) - kde sehnat
PříspěvekNapsal: stř led 09, 2019 6:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
kov píše:
Jasne. Me jen uplne laicky napadla otazka, jestli nedostatek hcl v organismu neni spis dusledek spatne vyzivy, ne prvotni pricina problemu. Chlor neni v nasi strave uplne beznym prvkem a pokud by ho bylo malo, nebylo by z ceho hcl vytvaret. Prvni jsem premyslel nad tim, kde hcl berou treba krokodyli ci masozrave selmy, ze maji tak silne zaludecni kyseliny, ze muzou sezrat zhnile maso.

Deficit HCl je v naprosté většině případů provázán se stresem prostě se zvedne kortizol a klesne HCl. Výživa má také svůj podíl, ale o chlóru jsem nikdy nezaznamenal skoro nic, spíše draslík, sodík, zinek, některá béčka jinak nevím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kyselina solná(HCL) - kde sehnat
PříspěvekNapsal: stř úno 17, 2021 1:13 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 03, 2020 10:16 pm
Příspěvky: 10
Dobrý den, dá se věřit Betaine HCL z Fichemy? Já těch tabletek jím opravdu dost a kapslování mi vychází jako nejlevnější řešení https://fichema.cz/179-betaine-hcl


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kyselina solná(HCL) - kde sehnat
PříspěvekNapsal: stř úno 17, 2021 1:24 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 394
kov píše:
Jasne. Me jen uplne laicky napadla otazka, jestli nedostatek hcl v organismu neni spis dusledek spatne vyzivy, ne prvotni pricina problemu. Chlor neni v nasi strave uplne beznym prvkem a pokud by ho bylo malo, nebylo by z ceho hcl vytvaret. Prvni jsem premyslel nad tim, kde hcl berou treba krokodyli ci masozrave selmy, ze maji tak silne zaludecni kyseliny, ze muzou sezrat zhnile maso.

Také jsem o tom přemýšlel. Vysvětlil jsem si to tak, že i v přírodě např. ve vodě je rozpuštěno spoustu látek ve formě chloridu. Tudíž chlór lze získat odsud. Vodíku je sice třeba jen ve vodě obrovské množství, problém ale je ho izolovat, bere to dost energie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kyselina solná(HCL) - kde sehnat
PříspěvekNapsal: stř úno 17, 2021 3:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
coltcha píše:
Dobrý den, dá se věřit Betaine HCL z Fichemy? Já těch tabletek jím opravdu dost a kapslování mi vychází jako nejlevnější řešení https://fichema.cz/179-betaine-hcl

Proč by tomu nešlo věřit, jde o chemickou látku v jasně deklarované kvalitě.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz