Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 6:16 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 486 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: úte úno 12, 2019 3:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
nads píše:
Tak cukání je vždy jen když jsem absolutně v klidu - ležím, sedím,.. Ale po nasazení hořčíku je to o dost mín. Asi to už prujem bude, raději uberu. Navíc řeším špatné cévky - propustné, lámavé,..
A když jsem byl u doktora, tak mě poslal na test na tetánii (pokud to píšu správně), podvázali/uškrtili mi ruku, čekalo se 10min na mravenčení, pak povolili a já měl zhluboko dýchat.. a na tom přístroji to jakože praskalo, což byl deficit hořčíku. Jestli je v tom i sodík nebo draslík nevím, ani nevím, jak by to šlo zjistit.

Zkusím na sebe ten hořčík i patlat, jaká varianta je nejlepší? Dát do 100ml 3g a natírat se.. nebo udělat tu hustou kaši - lžíce hořčíku a trochu vody? Nebo je ten poměr, užítí uplně jedno? Včera jsem dal lžičku do 100ml a nacákal to na sebe a šel spát.

Počítám správně, že ve 3g chloridu hořčíku je 0,5g hořčíku?

1 gram chloridu hořčíku obsahuje 120 mg čistého hořčíku a je celkem jedno kolik dáte vody může to být hodně koncentrované. Problém je že pokud se tím namažete a lehnete si do postele všechno se tím zasviní a bude lepit jako mucholapka. Lepší je se tím mazat přes den a před spaním zbytek osprchovat, nebo si roztok nasát do obkladu a ten si nějak připevnit na stehna nebo jinde. Lze použít takovou tu jednorázovou plínku pod děti která má na sobě nepropustnou vrstvu tedy se tím nic nezasviní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: sob úno 16, 2019 9:26 am 
Offline

Registrován: stř led 09, 2019 10:18 am
Příspěvky: 40
Mám odměrku 4,5g, tak jí používám. Včera 4 odměrky (18g) a bez průjmu. Dnes 5, tak uvidím. Ale začíná mě to děsit...
Původně jsem himalájsou sůl nedával, ta hnusná chut mi zas tak nevadí. Ale ono je to i kvůli podpoře nadledvinek. At už dám jakékliv hořčíku, mám teda přidat max 1g soli? Stačí v supermarketu koupit himalájskou sůl? Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: sob úno 16, 2019 9:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
nads píše:
Mám odměrku 4,5g, tak jí používám. Včera 4 odměrky (18g) a bez průjmu. Dnes 5, tak uvidím. Ale začíná mě to děsit...
Původně jsem himalájsou sůl nedával, ta hnusná chut mi zas tak nevadí. Ale ono je to i kvůli podpoře nadledvinek. At už dám jakékliv hořčíku, mám teda přidat max 1g soli? Stačí v supermarketu koupit himalájskou sůl? Děkuji

Tak to je slušná nálož, ale sám mám zkušenost že 2 g čistého hořčíku nemusí být zase tak moc. Podle všeho ho tělo potřebuje tedy si ho bere a průjem se nekoná. Jinak himalájská sůl se dá koupit skoro kdekoliv, mám i na e-schopu a aplikovat dle potřeby i když je otázkou co je ta potřebná dávka, někdo bere i 10 g denně zdánlivě bez problémů a to i dlouhodobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: sob úno 23, 2019 3:05 pm 
Offline

Registrován: ned říj 14, 2018 9:04 am
Příspěvky: 190
Je chlorid hořčíku alkalizující látka? Mně po něm někdy jako kdyby pálí břicho a střeva, tak se bojím aby neokyseloval tělo a to pálení aby nebyl zánět. Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: sob úno 23, 2019 4:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Mojzo píše:
Je chlorid hořčíku alkalizující látka? Mně po něm někdy jako kdyby pálí břicho a střeva, tak se bojím aby neokyseloval tělo a to pálení aby nebyl zánět. Děkuji

Hořčík by měl reagovat zásaditě, ale to ještě neznamená že vám nemůže dráždit střeva, vyzkoušejte tedy jiný druh hořčíku a uvidíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: pon lis 25, 2019 11:44 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Horčíku je na trhu spousta variant, tak doplním přehled toho co jsem průběžně zjistil:

Malát hořečnatý
Obsah elementárního magnesia v 1000 mg sloučeniny: 11-12% = 115 mg
Vstřebatelnost: 70-80%

Magnesium bisglycinát
Obsah elementárního magnesia v 1000 mg sloučeniny: 12-14% = 130 mg
Vstřebatelnost: 70-80%

Magnesium citrát
Obsah elementárního magnesia v 1000 mg sloučeniny: 15% = 150 mg
Vstřebatelnost: 80-90%

Chlorid hořečnatý
Obsah elementárního magnesia v 1000 mg sloučeniny: 12% = 120 mg
Vstřebatelnost: až 89%

Oxid hořečnatý
Obsah elementárního magnesia v 1000 mg sloučeniny: 60% = 600 mg
Vstřebatelnost: cca 4%

Přesné ceny neuvádím, ale orientačně tabletované doplňky mají v 1 tabletě cca 100 mg hořčíku kdy 100 tablet vyjde na nějakých 300-500 Kč (10 g hořčíku za cca 400 Kč).
Pro srovnání 2 kg pharma chloridu hořečnatého stojí kolem 300 Kč a při 12% obsahu je to 240 g hořčíku za 300 Kč (zhruba 30x levnější varianta než tablety).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: úte lis 26, 2019 2:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Horčíku je na trhu spousta variant, tak doplním přehled toho co jsem průběžně zjistil:

Malát hořečnatý
Obsah elementárního magnesia v 1000 mg sloučeniny: 11-12% = 115 mg
Vstřebatelnost: 70-80%

Magnesium bisglycinát
Obsah elementárního magnesia v 1000 mg sloučeniny: 12-14% = 130 mg
Vstřebatelnost: 70-80%

Magnesium citrát
Obsah elementárního magnesia v 1000 mg sloučeniny: 15% = 150 mg
Vstřebatelnost: 80-90%

Chlorid hořečnatý
Obsah elementárního magnesia v 1000 mg sloučeniny: 12% = 120 mg
Vstřebatelnost: až 89%

Oxid hořečnatý
Obsah elementárního magnesia v 1000 mg sloučeniny: 60% = 600 mg
Vstřebatelnost: cca 4%

Přesné ceny neuvádím, ale orientačně tabletované doplňky mají v 1 tabletě cca 100 mg hořčíku kdy 100 tablet vyjde na nějakých 300-500 Kč (10 g hořčíku za cca 400 Kč).
Pro srovnání 2 kg pharma chloridu hořečnatého stojí kolem 300 Kč a při 12% obsahu je to 240 g hořčíku za 300 Kč (zhruba 30x levnější varianta než tablety).

To máte pravdu, vždy je levnější prášková forma, ale zase se s ní hůře pracuje pokud ten prášek člověku nechutná a musel by se třeba tobolkovat, což také není zrovna zdarma a sežere to navíc dost času.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: pon pro 02, 2019 5:38 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Host píše:
Horčíku je na trhu spousta variant, tak doplním přehled toho co jsem průběžně zjistil:

Malát hořečnatý
Obsah elementárního magnesia v 1000 mg sloučeniny: 11-12% = 115 mg
Vstřebatelnost: 70-80%

Magnesium bisglycinát
Obsah elementárního magnesia v 1000 mg sloučeniny: 12-14% = 130 mg
Vstřebatelnost: 70-80%

Magnesium citrát
Obsah elementárního magnesia v 1000 mg sloučeniny: 15% = 150 mg
Vstřebatelnost: 80-90%

Chlorid hořečnatý
Obsah elementárního magnesia v 1000 mg sloučeniny: 12% = 120 mg
Vstřebatelnost: až 89%

Oxid hořečnatý
Obsah elementárního magnesia v 1000 mg sloučeniny: 60% = 600 mg
Vstřebatelnost: cca 4%

Přesné ceny neuvádím, ale orientačně tabletované doplňky mají v 1 tabletě cca 100 mg hořčíku kdy 100 tablet vyjde na nějakých 300-500 Kč (10 g hořčíku za cca 400 Kč).
Pro srovnání 2 kg pharma chloridu hořečnatého stojí kolem 300 Kč a při 12% obsahu je to 240 g hořčíku za 300 Kč (zhruba 30x levnější varianta než tablety).

Zabudol si laktat (magnesium lactate), tiez patri medzi najlepsie formy
https://www.skillcollector.com/assets/m ... -table.png

Plus existuje niekolko dalsich ako orotate, hoci tieto su financne drahsie.

U oxidu sa nazory na vyuzitelnost lisia, nie vsetci suhlasia s tym, ze je to iba 4%, ale vsetci sa zhodnu, ze je to vyrazne menej nez ostatne.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: sob pro 07, 2019 7:17 pm 
Offline

Registrován: stř říj 01, 2014 5:45 pm
Příspěvky: 76
Víte někdo, jaká je vstřebatelnost hořčíku v podobě mléčnanu hořečnatého?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: sob pro 07, 2019 8:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Obsidián píše:
Víte někdo, jaká je vstřebatelnost hořčíku v podobě mléčnanu hořečnatého?

Laktát hořčíku má celkem příjemnou lehce nakyslou chuť, obsahuje 101 mg čistého hořčíku v jednom gramu, tedy zhruba 10% a vstřebatelnost má poměrně dobrou, tedy jde určitě o jeden z doporučitelných zdrojů hořčíku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: ned pro 08, 2019 11:04 am 
Offline

Registrován: stř říj 01, 2014 5:45 pm
Příspěvky: 76
Jarda píše:
Laktát hořčíku má celkem příjemnou lehce nakyslou chuť, obsahuje 101 mg čistého hořčíku v jednom gramu, tedy zhruba 10% a vstřebatelnost má poměrně dobrou, tedy jde určitě o jeden z doporučitelných zdrojů hořčíku.

Aha, děkuji. Vůbec mi nedošlo, že mléčnan je laktát.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: stř pro 11, 2019 11:34 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Obsidián píše:
Víte někdo, jaká je vstřebatelnost hořčíku v podobě mléčnanu hořečnatého?

Ved hned nad tvojim prispevkom som ho spomenul, dokonca je aj v tabulke co som dal, oznaceny cervenym, ako najlepsia forma. To je ono magnesium lactate = mlecnan horecnaty.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: stř bře 25, 2020 12:18 pm 
Offline

Registrován: ned říj 14, 2018 9:04 am
Příspěvky: 190
Chtěl jsem se zeptat na Hořčík navázaný na malát (kyselina jablečná) - kolik denně tohoto hořčíku můžu vzít, aniž by to mělo nějaké negativní efekty v dlouhodobém horizontu?

Beru denně:
4 tablety magnesium malátu (1000mg tableta, 115mg hořčíku v tabletě ) - co jsem našel, tak příjem kyseliny jablečné denně v suplementu by měl být cca 200mg, při fybromyalgii může být až 3g (3000mg). Dám 2 tablety po probuzení a 2 v průběhu dne.
2 tablety magnesium bysglicinát (100mg hořčíku v tabletě) - dávám před spaním.

Takhle jak to dávám je mi dobře, říkal jsem si ale že takový příjem kyseliny jablečné v dlouhodobém horizontu nemusí být ideální. Máte někdo zkušenosti? Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: stř bře 25, 2020 9:08 pm 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
Mojzo píše:
Chtěl jsem se zeptat na Hořčík navázaný na malát (kyselina jablečná) - kolik denně tohoto hořčíku můžu vzít, aniž by to mělo nějaké negativní efekty v dlouhodobém horizontu?

Beru denně:
4 tablety magnesium malátu (1000mg tableta, 115mg hořčíku v tabletě ) - co jsem našel, tak příjem kyseliny jablečné denně v suplementu by měl být cca 200mg, při fybromyalgii může být až 3g (3000mg). Dám 2 tablety po probuzení a 2 v průběhu dne.
2 tablety magnesium bysglicinát (100mg hořčíku v tabletě) - dávám před spaním.

Takhle jak to dávám je mi dobře, říkal jsem si ale že takový příjem kyseliny jablečné v dlouhodobém horizontu nemusí být ideální. Máte někdo zkušenosti? Díky

Jaké pH má vzniklý roztok? Hořčík by měl vůči kyselině působit jako alkalický pufr.

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: ned srp 23, 2020 9:09 pm 
Offline

Registrován: sob led 25, 2020 2:26 pm
Příspěvky: 13
Dobrý den,
chci se zeptat zda je normální při užívání Chloridu hořečnatého řídká stolice.
Chlorid užívám 4 den cca. 2 čajové lžičky na 3l vody bez průjmu, ale po užívání mám ráno i večer hodně řídkou stolici.
Při prvním užití jedné čajové lžičky v 1,5l vody jsem vypil půl flašky a okamžitě nastal průjem.
Teď ani po 2 čajových lžičkách nemám průjem.
Má se teda dávka snížit? Nebo jak řešit řídkou stolici?
Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 486 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz