Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:37 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 662 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: čtv pro 20, 2018 1:28 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Menma21 píše:
Zdravím, ďakujem za rady, už som chcel začať suplementovať ale keď vidím tak radšej ešte počkám nech mi príde objednaná B-complex a Zinok. Ohladom zinku - musí sa to užívať aj s meďou ? Ten vitamín A, môžem ho nejak dodávať cez uvarenú mrkvu? Tej slanej vode nerozumiem, aký má dôvod ?

Dlouhodobé dodávání většího množství zinku může vyvolat deficit mědi. Pokud vaše strava obsahuje málo masa, tak by mělo stačit, že zinek nebudete brát úplně každý den v týdnu a ne s úplně každým jídlem.

Slaná voda se lépe pije, než voda čistá, vám by měla, vzhledem k nízkému poměru Na/K, slaná voda chutnat víc, než voda čistá. Bude li vám naopak připadat nechutná, nepijte ji. Důvodem pití slané vody je dostat do sebe víc tekutin a zvednout průtok ledvinami.

Menma21 píše:
Vitamín C som dvíhal dennu dávku až po 21 gramov, tu som mal strašnú plynatosť a celkovo mi bolo nejak blbo, tak som sa rozhodol že budem dávať 2x10 gramov za deň.

Toho vitamínu C je poměrně hodně. Opět nedělejte to dlouhodobě každý den v týdnu, může to mít vliv na vstřebávání mědi (as to jak dobrý, tak špatný), takto vysoké dlouhodobé dávky vitamínu C zplůsobí, že se vám nakonec vyčerpá něco dalšího. Dělejte aspoň občas nějaké pauzy a neberte vitamín C s každým jídlem (berte ho k masu a zinku).

Menma21 píše:
mávam pomerne dosť nízky tlak, a veľké unavy, som dosť stresový typ človeka, všetko berem moc osobne dalo by sa povedať že asi až precitlivený, depresie mávam často, a najhoršie na tom všetkom je mozgová hmla

S tlakem by vám mohla pomoci ta slaná voda a zinek. S únavou zase ten selen a jód. Co se týče depresí, tam by mohl trochu pomoci vitamín C, zinek a B6, ale bude to chtít dopátrat se příčiny, což bez rozboru krve půjde jedině pokusy s jednotlivými B vitamíny, ale rozbor krve vás nasměruje.

Na mzokovou mlhu mi zabral terpentýn, ale tam jsem na začátku.

Menma21 píše:
Selén mam doma 200 mcg tablety, stačí to?

Stačí, ale jakmile se dostanete k vyšším dávkám jódu, tak asi bude vhodné brát i dvě denně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: sob pro 29, 2018 7:58 pm 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
Zdravím, zase odpisujem kúsok neskôr takže pardon.

Zinok som si objednal spolu s B complexom konrétne tento zinok - https://www.iherb.com/pr/21st-Century-Z ... lets/43824
a B complex mám tento - https://www.iherb.com/pr/Doctor-s-Best- ... Caps/50940

Keď mi to dorazí tak mám v pláne začať to užívať spolu aj s jodom a selénom.

V tejto súvislosti ma napadlo meranie teploty pod jazykom, v minulosti som to meral hneď po prebudení 10 minút a vždy som mal tepolotu 36,6-36,7 možno keby neham dlhšie tak by bolo aj 36,8 čo som si všimol väčšina ludí máva 36,3 ukazuje to na niečo? Mám v pláne to zase odmerať aspon 3-4 rána po sebe potom sem dám výsledky.

Citace:
Slaná voda se lépe pije, než voda čistá,

Aha to som nevedel, no testy sú robene v auguste a od tej doby som dosť zvýšil príjem soli v jedle, dokonca mi velmi chutila... napríklad maslo a soľ alebo maslo soľ a cibuľa... proste som mal obdobie kde som velmi solil a teraz mi moc sol na chuť ani nejde, keby si ju dám do vody asi by mi moc nechutila momentálne. Takže myslím že deficit som v tomto trochu už vyrovnal, často som jedával ovocie teraz málo.. čiže nemyslím si že mam prebytok draslíku.

Citace:
oho vitamínu C je poměrně hodně. Opět nedělejte to dlouhodobě každý den v týdnu, může to mít vliv na vstřebávání mědi

Dobre teda, skúsim si dať na pár dni pauzu a potom budem dávať tak 3 gramy denne aby som sa nerozhodil ešte viac jak som.

Citace:
S tlakem by vám mohla pomoci ta slaná voda a zinek. S únavou zase ten selen a jód. Co se týče depresí, tam by mohl trochu pomoci vitamín C, zinek a B6, ale bude to chtít dopátrat se příčiny, což bez rozboru krve půjde jedině pokusy s jednotlivými B vitamíny, ale rozbor krve vás nasměruje.

Skúsim to potom všetko keď mi prúdu tie veci čo som objednal zaradiť hlavne som zvedavý na selen a jod na tú únavu, a zinok tiež odtestovať tak ako ste poradil v inej téme.. dufam že to príde čo najskôr.

Citace:
Na mzokovou mlhu mi zabral terpentýn, ale tam jsem na začátku.

Mne na mozgovu hmlu vedela pomôcť káva.. asi do júna som kávu vôbec nepil ale začal som si robiť kávové klystíry a dosť mi to pomohlo... aspoň na krátku dobu.. teraz som všímam že mi celkom vie dobre padnúť kokosový olej.. citím sa po nom v celku fajn..

je zaujímavé že napríklad na nadobličky oslabené by sa nemala káva no mne káva vedela v celku dobre zdvihnúť náladu.. hlavne keď ju nepijem pár dní a potom si ju dám .. tak sa cítim dokonca štastný a bez dôvodu.. jak keby si dám nejakú ľahkú drogu... môže to na niečo poukazovať s nadobličkami ?

Ešte ohľadom k tomu terpenýnu dal som si to do googlu a ukazuje mi že je to nejaký olej na riedenie pre maliarov to je ono? Ako to užívate ? Vnútorne / vonkajšie ? Môžete mi ak tak dať odkaz odkiaľ to berete ?

Ak sa smiem spýtať, keďže máte mozgovú hmlu chodíte normálne do práce ?? Alebo máte nejakú diganózu od doktorov a ste na PN ? Zvládate prácu ak teda chodíte do práce? Ja osobne by som pokazil aj železnú guľu ak by ma akurát chytila nejaka silna mozgová hmla.. proste totálne si prídem ako neschopný človek.. ja sa už bojím robiť aj normálne veci .. pretože si prídem úplne hlúpy ... strašne mi to znížilo sebavedomie.. dokonca som aj obmedzil už aj tak moj "skromný" socialny život na úplne minimum ... nemám chuť sa ani stýkať s ľuďmi.. proste som kvôli tomu totálny chudák.. čistá nula.

Takže zatiaľ takto, odpíšem ešte v druhej téme. Ďakujem za rady a pomoc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: ned pro 30, 2018 1:19 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Menma21:

1) B komplex je to výborný, ale ani tak jej neberte každý den, protože tělo se sice přebytečných Bček umí zbavit, ale není to úplně zadarmo. Je lepší postupně najít která konkrétní B-čka vám chybí a dodávat cíleně jednotlivá B-čka a B-komplex zobnout jen občas.

2) Zinek jste ulovil rovněž dobrý, ale i ten bych doporučil nebrat úplně každý den v týdnu, protože nadbytek zinku brání vstřebávání mědi. Taky z počátku (minimálně první měsíc) nezkoušejte vzít víc než těch 50 mg/zinku za den, protože 100 mg zinku by s vámi mohlo docela solidně cloumat - fyzicky i psychicky. Ostatně těch 50 mg je dávka kterou lze poměrně bezpečně brát docela dlouho (jednotky měsíců), ale 100 mg už je dávka, se kterou člověk musí být zatraceně opatrný, aby si během pár týdnů nevyvolal těžký deficit mědi.

Zinek si berte minimálně z počátku určitě s jídlem, snese se i s Vitamínem C.

3) S měřením teploty osobní zkušenost nemám, tedy neporadím.

4) Co se týče té slané vody, opravdu jde jen o to, abyste do sebe s jódem dostal dost tekutin. Že mi chutná slaná voda i voda s octem, zatímco samotná voda ani tolik ne, může být můj osobní problém s elektrolyty. Jedním z příznaků, že málo pijete, je stav, že se jazyk nevejde mezi zuby, což se pozná jednak zvýšenou tendencí kousat se do jazyka a také tak, že jazyk jakoby není krásně zakulacený, ale jakoby hranatý, protože se do něj obtiskují zuby.
Kromě slané vody mi funguje voda s jablečným octem, nebo voda s trochou citronové šťávy.

5) Počítejte s tím, že jakékoliv případné zlepšení stavu bude trvat týdny až měsíce a probíhá tak pomalu a plíživě, že si člověk ani ničeho moc nevšimne. Navíc jakmile tělo dostane něco, co mu dlouho chybělo, ve větší dávce, tak se mohou dostavit dost nepříjemné psychické pocity (já to tak měl se zinkem, jódem i bórem).

6) Pokud vám pomáhají kávové klistýry, tak tam bude souvislost s nedokonale fungujícími játry. Káva mě při konzumaci nakopává, ale současně mám tušení, že dát si kávu je jako šlehnotu nadledvinky bičem, aby makaly, což krátkodobě pomůže, dlouhodobě je to cesta do pekla. Takto nějak funguji v práci - doplazím se tam, dám si kafe a začnu trochu fungovat. Snažím se kávu omezit, ale moc se mi to nedaří.

7) Terpentýn, o kterém je řeč, není syntetický terpentýn z drogérie a malířských potřeb, ale esenciální olej z borovice. Kupovali jsme tento:
https://www.amazon.de/Turpentine-Essent ... 071FGDG4R/

Zkouším ho opatrně vnitřně - max 1 čajovou lžičku terpetnýnu přeliji na polévkovou lžíci a dosypávam cukr krystal tak dlouho, dokud cukr mění barvu. Jako každý essenciální olej to může mít svá rizika - v tomto případě prý odbourávání dělají ledviny a je potřeba hodně pít.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pon pro 31, 2018 9:34 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Menma21 píše:
V tejto súvislosti ma napadlo meranie teploty pod jazykom, v minulosti som to meral hneď po prebudení 10 minút a vždy som mal tepolotu 36,6-36,7 možno keby neham dlhšie tak by bolo aj 36,8 čo som si všimol väčšina ludí máva 36,3 ukazuje to na niečo? Mám v pláne to zase odmerať aspon 3-4 rána po sebe potom sem dám výsledky.

Myslím že člen pefi vám odpovídá celkem vyčerpávajícím způsobem tedy v zásadě není co dodat tedy pouze k té teplotě pod jazykem. Podle toho co píšete by vám štítná asi měla fungovat normálně nicméně správně je to potřeba provádět takto:

Test výkonu štítné žlázy:

Měří se teplota vpravo pod jazykem rtuťovým teploměrem. Pokud není rtuťový, tak použijte galiový, nebo lihový. V případě, že nemáte jiný teploměr než digitální, tak měřte několikrát těsně po sobě a je potřeba vypočítat průměr hodnot. Digitální teploměry jsou zdaleka nejméně přesné a jsou spíše ideální na hod do dálky.

Měření provádějte v následujících intervalech:

Ráno těsně po probuzení, ještě v leže v posteli
Těsně před snídaní
Cca 30 min po snídani
Těsně před obědem
Cca 30 min po obědě
Těsně před večeří
Cca 30 min po večeři
Těsně před spaním

Hodnoty si zapisujte do přehledné tabulky, ideálně po dobu dvou, nebo tří dnů. Všech 8 hodnot v průběhu dne by nikdy nemělo klesnout pod 36,5 °C u zdravého člověka a nikdy by neměla teplota klesnout po jídle. Pokud tomu tak je, je evidentně problém ve funkci štítné žlázy a je třeba ji zrychlit.

Jak správně měřit teplotu pod jazykem:

Pokud si měříte teplotu v ústech, musíte POČKAT ASPOŇ 30 MINUT PO JÍDLE, PITÍ A KOUŘENÍ. Všechny tyto činnosti mají vliv na změnu teploty v dutině ústní - a tím samozřejmě získáte NEPŘESNÝ ÚDAJ.

Při měření teploty v ústech umístěte teploměr POD JAZYK V JEDNÉ Z JEHO "KAPES" PO STRANÁCH, a ne vpředu uprostřed...
V těchto kapsách jsou cévy blíže povrchu, takže naměřená teplota bude bližší tzv.hluboké tělesné teplotě.

Teploměr přidržujte rty nikoli zuby. Dýchejte raději nosem než ústy, i to má vliv na výšku naměřené teploty.
Teplotu by jste si měli měřit nejméně 3 minuty (raději ale 5-7 minut).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: sob črc 13, 2019 7:30 pm 
Offline

Registrován: stř čer 19, 2019 10:15 am
Příspěvky: 4
Dělám si skvrnu na ruce jodovou tinturou .... a když si ji udělám tak na částech zápěstí mi za 2 hodiny ta skvrna kompletně zmizí (jsou od jodu čisté), kdežto na některých místech kůže zůstává 24h viditelný jod ... jak přesně má vypadat to zmizení ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: ned črc 14, 2019 7:15 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Fran píše:
Dělám si skvrnu na ruce jodovou tinturou .... a když si ji udělám tak na částech zápěstí mi za 2 hodiny ta skvrna kompletně zmizí (jsou od jodu čisté), kdežto na některých místech kůže zůstává 24h viditelný jod ... jak přesně má vypadat to zmizení ?

Skvrna se dělá na vnitřní straně předloktí tedy na poměrně slabé pokožce a jinde to pochopitelně může fungovat jinak vzhledem k zásadně rozdílné síle pokožky a rozdílnému prokrvení. Jinak zmizení je zmizení tedy stav kdy není nic vidět.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: čtv zář 19, 2019 11:57 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Da sa niekde zohnat Lugolov roztok bez receptu?

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pát zář 20, 2019 2:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Da sa niekde zohnat Lugolov roztok bez receptu?

Mohu vám ho poslat i když některé lékárny na receptu netrvají.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: stř zář 25, 2019 1:04 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jarda píše:
Mohu vám ho poslat i když některé lékárny na receptu netrvají.

Potrebujem kontakt v Bratislave, nie za 12 eurove postovne z ciech. Dik. (vypadol mi lekarnik, co mi daval recepty, a nemam vela casu riesit to)

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: stř zář 25, 2019 7:14 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Potrebujem kontakt v Bratislave, nie za 12 eurove postovne z ciech. Dik. (vypadol mi lekarnik, co mi daval recepty, a nemam vela casu riesit to)

Tak pochopitelně posílat na Slovensko samotný lugol je nesmysl to je neekonomické, ale v rámci celé větší objednávky se poštovné rozmělní tedy tak to lze řešit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: stř zář 25, 2019 8:26 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jarda píše:
Tak pochopitelně posílat na Slovensko samotný lugol je nesmysl to je neekonomické, ale v rámci celé větší objednávky se poštovné rozmělní tedy tak to lze řešit.

Problem je, ze ja nic ine nepotrebujem. Za 12 eur, by trebalo aj tak velku objednavku, aspon za 50 eur, aby sa to oplatilo posielat a to je aj problem. Neznasam toto rozdelenie ceskoslovenska, to bolo super, ked bola posta celostatna predtym.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: stř zář 25, 2019 8:51 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Problem je, ze ja nic ine nepotrebujem. Za 12 eur, by trebalo aj tak velku objednavku, aspon za 50 eur, aby sa to oplatilo posielat a to je aj problem. Neznasam toto rozdelenie ceskoslovenska, to bolo super, ked bola posta celostatna predtym.

Tak já to chápu a k nákupu vás nenutím jenom píšu jak tento problém řeší klienti ze Slovenska protože jiné řešení to bohužel nemá. Jinak rozdělení ČSSR bylo protiprávním nikým neodsouhlaseným aktem který byl v přímém rozporu s ústavou tedy je klidně možné že se najde časem vláda která tento nezpochybnitelný fakt přijme a vše vrátí do původního stavu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: stř zář 30, 2020 11:57 am 
Offline

Registrován: sob lis 01, 2014 10:29 pm
Příspěvky: 30
Ahoj,
pořídila jsem si před časem lugolův roztok, skvrna z předloktí zmizí do 4 hodin. Tento týden kapu do vody 20 kapek,
od včerejška mně bolí v krku i dnes celou noc jsem kvůli bolesti nespala, uzliny nejsou zduřené, jen bolí v krku při polykání.
Co to znamená?
Díky za odpovědi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: stř zář 30, 2020 7:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
MartinaR píše:
Ahoj,
pořídila jsem si před časem lugolův roztok, skvrna z předloktí zmizí do 4 hodin. Tento týden kapu do vody 20 kapek,
od včerejška mně bolí v krku i dnes celou noc jsem kvůli bolesti nespala, uzliny nejsou zduřené, jen bolí v krku při polykání.
Co to znamená?
Díky za odpovědi.

Tak ono jde o to jak je ten lugol silný, ale i pokud se bavíme o 1%tním pak se bavíme o cca 20 x 1,4 mg tedy zhruba o 20000 násobku doporučené denní dávky. Sice netvrdím že nejde brát i podstatně větší množství nicméně určitě není na začátku doplňování jódu vhodné nějak výrazně tlačit na pilu, tím se štítná spíše vydráždí což se vám asi povedlo. Já bych ho nyní vysadil a nechal ji zklidnit. Ono na to pasuje přirovnání kdy vězně z koncentráku také nebylo možné hned od prvního dně narvat mísou řízků to by ho skoro jistě zabilo. Prostě se musel pomaličku rozjídat lehkou stravou a každý den trochu přidat podle toho co tělo zvládlo a s vyhladovělou štítnou je to v podstatě stejné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: čtv říj 01, 2020 10:36 am 
Offline

Registrován: sob lis 01, 2014 10:29 pm
Příspěvky: 30
Děkuji za odpověď,
jedná se 1%-tní, už včera jsem si nedala druhou polovinu dávky, a dnes už taky ne, ta bolest je hrozná,
od večera kloktám slanou vodu, zatím teda necítím žádnou úlevu. Snad to brzy přejde \":(\"
A až to pomine, pokračovat v těch 20-ti kapkách atd, nebo začít od jedné kapky, nebo zvolit "pomalejší tempo"?

Díky.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 662 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz