Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 9:17 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 351 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 24  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: stř bře 07, 2018 4:26 pm 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
Objednavka (necelych 20Eur), ktora mi mala dojst medzi 8. a 20. februarom mi este NEDOSLA...
Mam kontaktovat iHerb.com ? Cakat uz nemienim...
Stalo sa niekomu z vas nieco podobne, napr. ze mu nedozla objednavka z iHerb.com ?

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: stř bře 07, 2018 5:45 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 17, 2014 9:54 pm
Příspěvky: 242
JednorazovyNICK píše:
Objednavka (necelych 20Eur), ktora mi mala dojst medzi 8. a 20. februarom mi este NEDOSLA...
Mam kontaktovat iHerb.com ? Cakat uz nemienim...
Stalo sa niekomu z vas nieco podobne, napr. ze mu nedozla objednavka z iHerb.com ?

stalo se mi pouze behem vanoc kde to trvalo opravdu dlouho ale to je pochopitelne, zatim mi z cca 20 objednavek vse doslo a vetsinou spis k tomu drivejsimu datu ktery udavaji...

_________________
https://www.petr-langr.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: stř bře 07, 2018 6:37 pm 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
ash píše:
stalo se mi pouze behem vanoc kde to trvalo opravdu dlouho ale to je pochopitelne, zatim mi z cca 20 objednavek vse doslo a vetsinou spis k tomu drivejsimu datu ktery udavaji...

Už som tam napísal. Dúfam, že sa všetko porieši. Ak nie, tak som prišiel o super výhodné doplnky výživy, lebo druhý krát stamaď neobjednám, ak sa to nevyrieši...
Sk*rvené Slovensko, kde sú potravinové doplnky X násobne drahšie než v USA...

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: sob led 19, 2019 4:08 pm 
Offline

Registrován: sob led 19, 2019 4:01 pm
Příspěvky: 5
zdravím, jsem tu nový, a hned mne zaujalo toto téma nákupů na iherb.com.

Pročetl jsem těch několik let. Nicméně poslední rok už nikdo nepíše.

Proto se chci zeptat, jestli máte stále tak dobré zkušenosti? Kupujete stále na iherbu?

K tomu DHL mám jednu otázku. Oni si vždy účtují ten poplatek za to, že to DPH/clo za zákazníka předplatí? Nebo jim to musím nějak odsouhlasit takovouto službu? Chci si objednat asi za 40USD(což je více než 22EUR).

děkuji
Bož


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: sob led 19, 2019 5:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Klocek píše:
zdravím, jsem tu nový, a hned mne zaujalo toto téma nákupů na iherb.com.

Pročetl jsem těch několik let. Nicméně poslední rok už nikdo nepíše.

Proto se chci zeptat, jestli máte stále tak dobré zkušenosti? Kupujete stále na iherbu?

K tomu DHL mám jednu otázku. Oni si vždy účtují ten poplatek za to, že to DPH/clo za zákazníka předplatí? Nebo jim to musím nějak odsouhlasit takovouto službu? Chci si objednat asi za 40USD(což je více než 22EUR).

děkuji
Bož

Tak firma funguje dokonce lépe než dříve a lidé tam kupují běžně. Odsouhlasení je nutné, můžete tedy tu předraženou službu odmítnout, nicméně nedovedu si představit jak sám provádíte bez zkušeností celní řízení v našem buranově kde žádné normální a fixní mantinely jednání celníků neexistují. Oni si v podstatě mohou dělat co chtějí, není na to žádná vymahatelná norma kterou by se mohl člověk řídit. Za daných podmínek máte dvě možnosti a to koupit pod 22 EUR a všemu se vyhnout, nebo naopak maximálně rozmělnit nesmyslné poplatky a koupit těsně pod limit 150 EUR a vyhnout se tak jenom clu. Vyloženě doporučuji jako doklad přikládat výpis provedené transakce z bankovního účtu a tím se vyhnout zlovůli celníků, kteří vás v pohodě oholí klidně o dalších 500-800,-Kč na clu tak že vymyslí jak jste přesáhl uvedenou limitní hranici o pár dolarů. Například tím že si připočítají dopravu která je sice již v platbě zahrnuta, ale není samostatně vyčíslena, dle vlastních nesmyslných tarifů a pokud to budete chtít reklamovat tak za poplatek 1200,-Kč. Sice jde o přímé plivnutí do obličeje, ale co by jste v našem kocourkově čekal než sviňárnu to je přeci národní sport.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: sob led 19, 2019 7:19 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 17, 2014 9:54 pm
Příspěvky: 242
Jarda píše:
Klocek píše:
zdravím, jsem tu nový, a hned mne zaujalo toto téma nákupů na iherb.com.

Pročetl jsem těch několik let. Nicméně poslední rok už nikdo nepíše.

Proto se chci zeptat, jestli máte stále tak dobré zkušenosti? Kupujete stále na iherbu?

K tomu DHL mám jednu otázku. Oni si vždy účtují ten poplatek za to, že to DPH/clo za zákazníka předplatí? Nebo jim to musím nějak odsouhlasit takovouto službu? Chci si objednat asi za 40USD(což je více než 22EUR).

děkuji
Bož

Tak firma funguje dokonce lépe než dříve a lidé tam kupují běžně. Odsouhlasení je nutné, můžete tedy tu předraženou službu odmítnout, nicméně nedovedu si představit jak sám provádíte bez zkušeností celní řízení v našem buranově kde žádné normální a fixní mantinely jednání celníků neexistují. Oni si v podstatě mohou dělat co chtějí, není na to žádná vymahatelná norma kterou by se mohl člověk řídit. Za daných podmínek máte dvě možnosti a to koupit pod 22 EUR a všemu se vyhnout, nebo naopak maximálně rozmělnit nesmyslné poplatky a koupit těsně pod limit 150 EUR a vyhnout se tak jenom clu. Vyloženě doporučuji jako doklad přikládat výpis provedené transakce z bankovního účtu a tím se vyhnout zlovůli celníků, kteří vás v pohodě oholí klidně o dalších 500-800,-Kč na clu tak že vymyslí jak jste přesáhl uvedenou limitní hranici o pár dolarů. Například tím že si připočítají dopravu která je sice již v platbě zahrnuta, ale není samostatně vyčíslena, dle vlastních nesmyslných tarifů a pokud to budete chtít reklamovat tak za poplatek 1200,-Kč. Sice jde o přímé plivnutí do obličeje, ale co by jste v našem kocourkově čekal než sviňárnu to je přeci národní sport.

zkusenosti s iherb perfektni. pouzivam prubezne dva roky. dvacet objednavek provedeno minimalne. vse dorazilo v poradku az na progesteron krem ktery celnici - sukl oznacil za lecivo a preventivne zlikvidoval aby me ochranil/okradl... takze pozor co objednavate.
nyni objednavam vse jen pod 22€ at neresim kraviny. jinak mam celni reseni proslapnute. delal jsem to dvakrat ale nebavi me to. radeji tam 100,- za dopravu a rozdelim to asi po te petistovce jak to vychazi... \":)\" na poste pak maji krasne nekolik krabicek i kdyz by mohlo byt vse v jedne. takovy je svet... \":)\")

_________________
https://www.petr-langr.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: sob led 19, 2019 8:08 pm 
Offline

Registrován: sob led 19, 2019 4:01 pm
Příspěvky: 5
No mám v košíku 3 věci. Vitámín D3, Vitamín D3 a Ca+Mg+Zn.

Nechápu ale tyto věci.
1.Jak platíte stovku za poštovné? Mě u balíčku za 13USD vychází nejlevnější poštovné 7.95USD.
2.Ten výpis mám jak a kdy a kde přiložit? U které varianty(u které celkové částky)?

Nicméně spočetl jsem si, že když dám vše do jednoho balíku, zaplatím prodejci částku+nejlevnější přepravu. A k ceně+dopravě jsem připočetl 21%DPH. Vychází to o asi 80kč levněji, než rozdělit vše na jednotlivé balíčky. 80Kč není zase tak moc. A jestli ta přepravní služba si něco vezme za řízení, a případně celníci, tak se to dokonce i oplatí.

Ty vitamíny jsou tam tak 3-7x levnější než u nás. Poštovné také není výrazně dražší. I tak se o oplatí....

děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: sob led 19, 2019 8:44 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 17, 2014 9:54 pm
Příspěvky: 242
Klocek píše:
No mám v košíku 3 věci. Vitámín D3, Vitamín D3 a Ca+Mg+Zn.

Nechápu ale tyto věci.
1.Jak platíte stovku za poštovné? Mě u balíčku za 13USD vychází nejlevnější poštovné 7.95USD.
2.Ten výpis mám jak a kdy a kde přiložit? U které varianty(u které celkové částky)?

Nicméně spočetl jsem si, že když dám vše do jednoho balíku, zaplatím prodejci částku+nejlevnější přepravu. A k ceně+dopravě jsem připočetl 21%DPH. Vychází to o asi 80kč levněji, než rozdělit vše na jednotlivé balíčky. 80Kč není zase tak moc. A jestli ta přepravní služba si něco vezme za řízení, a případně celníci, tak se to dokonce i oplatí.

Ty vitamíny jsou tam tak 3-7x levnější než u nás. Poštovné také není výrazně dražší. I tak se o oplatí....

děkuji

- cena postovneho se velmi ruzni. berte to jako cca 100,- za balicek. vetsina produktu ktere kupuju maji postovne pod stovku za balicek (oznaceni shipping saver) zkuste se podivat jestli tam neni podobny D3 od jineho vyrobce s levnejsi dopravou - uvedeny shipping saver
- no pri celnim rizeni pokud ho chcete realizovat (vycisleni dph a pripadne cla) najdete si nekde na internetu co celni rizeni obnasi a ze neco stoji (treba kdyz ho za vas "vyridi" ceska posta)
- a prave proto ze to vychazi o cca 80 kc nebo tak nejak podle toho co vse kupuju navic rozhazim to do vice balicku. at ziji obaly! \":-)\"

_________________
https://www.petr-langr.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: sob led 19, 2019 8:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Klocek píše:
No mám v košíku 3 věci. Vitámín D3, Vitamín D3 a Ca+Mg+Zn.

Nechápu ale tyto věci.
1.Jak platíte stovku za poštovné? Mě u balíčku za 13USD vychází nejlevnější poštovné 7.95USD.
2.Ten výpis mám jak a kdy a kde přiložit? U které varianty(u které celkové částky)?

Nicméně spočetl jsem si, že když dám vše do jednoho balíku, zaplatím prodejci částku+nejlevnější přepravu. A k ceně+dopravě jsem připočetl 21%DPH. Vychází to o asi 80kč levněji, než rozdělit vše na jednotlivé balíčky. 80Kč není zase tak moc. A jestli ta přepravní služba si něco vezme za řízení, a případně celníci, tak se to dokonce i oplatí.

Ty vitamíny jsou tam tak 3-7x levnější než u nás. Poštovné také není výrazně dražší. I tak se o oplatí....

děkuji

D3 bych se předem zeptal na celnici do jaké síly to projde bez problémů, minerály nejsou problém.
1) Pokud jste zaregistrovaný a žijete v ČR mělo by to být za 2 USD s tím že balík vůbec nejde z USA, ale z Holandska kde mají pobočku pro EU.
2) Pokud vám celní řízení na zboží nad 22 EUR bude řešit přepravce tedy DHL vyplníte od nich zaslaný formulář a tam přiložíte soubor v PDF. Pokud to budete řešit celně sám předpokládám že vše budete muset doložit přímo u nich, ale to vyzkoušené nemám.
Nedovedu posoudit zda se to vyplatí u těch malých zásilek nikdy jsem do 22 EUR nekupoval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: pon led 21, 2019 2:39 pm 
Offline

Registrován: sob led 19, 2019 4:01 pm
Příspěvky: 5
děkuji

Zavolal jsem na celní správu a ti mě odkázali na SUKL. Volám na SUKL a ti mě odkázali na celní správu. Nicméně našel jsem toto.
Na této stránce https://www.celnisprava.cz/cz/dalsi-kom ... eciva.aspx je odstavec

"DOVOZ ZÁSILEK LÉČIVÝCH PŘÍPRAVKŮ ZE TŘETÍCH ZEMÍ ZEJMÉNA V POŠTOVNÍM STYKU JE ZAKÁZÁN (§ 87 ZÁKONA O LÉČIVECH)

V případě, že si objednáte přípravky ze třetích zemích, může se při dovozu této zásilky do ČR jednat o léčivé přípravky. Zásilkový výdej léčivých přípravků ze třetích zemí do ČR však není povolen, a proto takto dovážené léčivé přípravky nelze propustit do celního režimu volného oběhu.

Na základě četných dotazů občanů jsou níže pro rychlou orientaci uvedeny seznamy léčivých látek obsažených v léčivých přípravcích (nikoliv vyčerpávající), které jsou dle dosavadních zjištění nejčastěji předmětem dovozu v poštovních či expresních zásilkách. Dle odborných informací lze látky uvedené na seznamech použít za účelem ovlivnění fyziologických funkcí prostřednictvím významného farmakologického nebo metabolického účinku, a přípravky, které je obsahují, jsou tak považovány za léčivé přípravky ve smyslu definice léčivého přípravku (§ 2 zákona o léčivech).
Seznam léčivých látek obsažených v HLP a VLP".

Pod HLP je vypsán také vitamín D v množství 0.025mg/den. Takže takových 1000IU=25mg/den. Což je ze třetí země zakázáno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: pon led 21, 2019 2:58 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 17, 2014 9:54 pm
Příspěvky: 242
Klocek píše:
děkuji

Zavolal jsem na celní správu a ti mě odkázali na SUKL. Volám na SUKL a ti mě odkázali na celní správu. Nicméně našel jsem toto.
Na této stránce https://www.celnisprava.cz/cz/dalsi-kom ... eciva.aspx je odstavec

"DOVOZ ZÁSILEK LÉČIVÝCH PŘÍPRAVKŮ ZE TŘETÍCH ZEMÍ ZEJMÉNA V POŠTOVNÍM STYKU JE ZAKÁZÁN (§ 87 ZÁKONA O LÉČIVECH)

V případě, že si objednáte přípravky ze třetích zemích, může se při dovozu této zásilky do ČR jednat o léčivé přípravky. Zásilkový výdej léčivých přípravků ze třetích zemí do ČR však není povolen, a proto takto dovážené léčivé přípravky nelze propustit do celního režimu volného oběhu.

Na základě četných dotazů občanů jsou níže pro rychlou orientaci uvedeny seznamy léčivých látek obsažených v léčivých přípravcích (nikoliv vyčerpávající), které jsou dle dosavadních zjištění nejčastěji předmětem dovozu v poštovních či expresních zásilkách. Dle odborných informací lze látky uvedené na seznamech použít za účelem ovlivnění fyziologických funkcí prostřednictvím významného farmakologického nebo metabolického účinku, a přípravky, které je obsahují, jsou tak považovány za léčivé přípravky ve smyslu definice léčivého přípravku (§ 2 zákona o léčivech).
Seznam léčivých látek obsažených v HLP a VLP".

Pod HLP je vypsán také vitamín D v množství 0.025mg/den. Takže takových 1000IU=25mg/den. Což je ze třetí země zakázáno.

hodne zalezi kdo to jak realne kontroluje. nevim jak jsou prisni ted ale treba v roce 2017 mi dorucili bez problemu: Healthy Origins, Vitamin D3, 5,000 IU, 360 Softgels. v baliku ze ktereho se platilo dph. celkem byl nad 22€. ale v dalsi zasilce uz mi neprosel zminovany progesteronovy krem..

_________________
https://www.petr-langr.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: pon led 21, 2019 3:08 pm 
Offline

Registrován: sob led 19, 2019 4:01 pm
Příspěvky: 5
Když jsem se díval na tu saver poštu, tak na některé vitamíny D3 je snížena cena za poštovné na těch 4-5USD. Nicméně když přepočtu celkovou cenu a množství tablet v balení, tak mě pořád vychází nejvýhodněji to balení 400ks bez sníženého poštovného.

Nicméně napsal jsem přímo do iherbu, jestli jim celníci ty vitamíny vracejí.

Je tu někdo, kdo si v poslední době nechává z iherbu posílat přímo vitamín D3 ve větší koncentraci, v ceně do 22EUR?

A věděl by někdo, jestli když to celníci vrátí, mám nárok u iherbu na vyplácení peněz za produkt(bez poštovného samozřejmě) zpět?

děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: pon led 21, 2019 3:25 pm 
Offline

Registrován: sob led 19, 2019 4:01 pm
Příspěvky: 5
Dívám se a ten Healthy Origins, Vitamin D3 je u nás prodáván, takže asi je i registrován. Takže asi nedělají problémy na celníci. Ale jak to není u nás prodáváno, tak je velká šance, že to není ani registrováno. To něco stojí a aby to jen registrovali a neprodávali, tak to je trochu blbost.

Právě proto se ptám, jestli iherb vrátí peníze aspoń za zboží...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: pon led 21, 2019 3:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Klocek píše:
Když jsem se díval na tu saver poštu, tak na některé vitamíny D3 je snížena cena za poštovné na těch 4-5USD. Nicméně když přepočtu celkovou cenu a množství tablet v balení, tak mě pořád vychází nejvýhodněji to balení 400ks bez sníženého poštovného.

Nicméně napsal jsem přímo do iherbu, jestli jim celníci ty vitamíny vracejí.

Je tu někdo, kdo si v poslední době nechává z iherbu posílat přímo vitamín D3 ve větší koncentraci, v ceně do 22EUR?

A věděl by někdo, jestli když to celníci vrátí, mám nárok u iherbu na vyplácení peněz za produkt(bez poštovného samozřejmě) zpět?

děkuji

Pokud to z nějakého důvodu neprojde a to zrovna u toho déčka je docela reálné pokud je silnější než 1000 IU, tak to dají většinou do likvidace a pokud to pošlou zpět, což není tak jisté, stejně asi nedostanete nic. Iherb si totiž odečte poštovné sem které je rozumné+poštovné zpět které je nesmyslné a zbude skoro prd, nebo vůbec nic, tedy je to zhruba stejně výhodné a oboje vám neřeší problém. Myslím že by jste měl již pochopit že pokud má nyní ČR hodnocení rozvojové země není to bez důvodu a je z toho vidět že zde vše špičkově funguje. Hlavně funguje státní kleptokracie, což je nynější oligarchická forma demokratického okrádání většiny pod jakoukoliv záminkou. Nakonec není to tak dlouho co v Anglii fungovala daň z hlavy a obdobné formy daně jsou ve všech banánových republikách. Ve své podstatě jde vždy o daň z blbosti akorát se různě nazývá, protože pokud lid není blbý libovolně nazvanou daň z blbosti platit odmítne sejde se na náměstích a daň se nekoná. Zde je vhodné si brát příklad z Frantíků tam to má letité základy už z dob králů a funguje jim to dobře. Mnohdy se tak zamezí vícenásobnému zdanění čehokoliv protože si vemte třeba blbý rohlík a spočítejte si kolik by vás stál bez těch několikerých daní kdy zaplatíte daň z daně a navrch ještě daň z daně předchozí daně již několikrát zdaněného zboží.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: pon led 21, 2019 6:16 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Taky je potřeba při deklarování obsahu nepsat "léčiva" nebo "vitamíny", ale "potravinové doplňky" nebo "kosmetika" a podbně. Celního úředníka není dobré dráždit, ani mu dávat námět k zbytečnému přemýšlení.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 351 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 24  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz