Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát čer 22, 2018 12:50 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 592 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 36, 37, 38, 39, 40
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: sob lis 04, 2017 2:02 pm 
Administrátor
Administrátor

Macko píše:
dávam si robiť KJ -Lugol.roztok 5% v lekárni,kde mi urobia 50gr....dokedy je to % akčné,po akom čase vyprchá a znehodnotí sa,
lebo podľa chuti sa mi zdá,že je to už bez sily..po 6 týždňoch...je aj bez farby,predtým zhnedol...po 2 kv sa to nespotrebuje,dá sa to ešte zužitkovať? Ď.M.

Pokud je dobře uzavřený a v temnu má prakticky nekonečnou životnost, na tom se nemá co zkazit.

PříspěvekNapsal: úte lis 14, 2017 9:50 am 

Zdravím Jardo prosím tě jsem na 20 kapkách LR natočím do sklenice 1 litr vody nakapu tam 20 kapek a asi za 12 hodin se ten roztok vysráží a vypadáto jako rez mám to vypít ,je to dobře nebo s to má pít hned co to nakapu do sklenice a ta voda je oranžová .

PříspěvekNapsal: úte lis 14, 2017 6:11 pm 
Administrátor
Administrátor

Patrik1989 píše:
Zdravím Jardo prosím tě jsem na 20 kapkách LR natočím do sklenice 1 litr vody nakapu tam 20 kapek a asi za 12 hodin se ten roztok vysráží a vypadáto jako rez mám to vypít ,je to dobře nebo s to má pít hned co to nakapu do sklenice a ta voda je oranžová .

Já bych to do foroty nedělal, naprosto netuším jaké procesy tam probíhají a proč probíhají, ale mnohdy pouze stačí reakce s chlórem, nebo vystavení světlu a podobně.

PříspěvekNapsal: úte led 09, 2018 12:19 pm 

Dobrý den. Moje známá si koupila jód údajně v organické formě. Na svých stránkách slovenský výrobce tvrdí, že pomocí nějakého postupu vyrobí z jodidu draselného a oleje z dýňového semínka (to se píše na etiketě) organickou formu jódu. Myslím si, že termín "organický" znamená, že byl prvek součástí nějakého živého organismu a tudíž by výrobce pro svůj produkt termín "organický" používat neměl. Co si o tom myslíte?

PříspěvekNapsal: úte led 09, 2018 1:34 pm 
Administrátor
Administrátor

Marco píše:
Dobrý den. Moje známá si koupila jód údajně v organické formě. Na svých stránkách slovenský výrobce tvrdí, že pomocí nějakého postupu vyrobí z jodidu draselného a oleje z dýňového semínka (to se píše na etiketě) organickou formu jódu. Myslím si, že termín "organický" znamená, že byl prvek součástí nějakého živého organismu a tudíž by výrobce pro svůj produkt termín "organický" používat neměl. Co si o tom myslíte?

Také jsem to již viděl, ale postup tam není nikde popsán, není nic vysvětleno, jenom chvalozpěvy, tedy za mě asi problém, ale jistě to nevím spíše mě na tom vadí to podivné mlžení producentů a nesmyslná cena.

PříspěvekNapsal: pát led 12, 2018 2:12 am 

Dobry Den Prosim pomozte mi s davkovanim. Kupila som si Lugol's Iodine 12% Solution. Per metrix drops:2,4mg iodine, 3,6mg iodid =6mg elemental iodine per drops/, Dakujem Eva

PříspěvekNapsal: pát led 12, 2018 1:16 pm 
Administrátor
Administrátor

Eva66 píše:
Dobry Den Prosim pomozte mi s davkovanim. Kupila som si Lugol's Iodine 12% Solution. Per metrix drops:2,4mg iodine, 3,6mg iodid =6mg elemental iodine per drops/, Dakujem Eva

Lugol 12% to není zrovna běžná varianta, ale není problém si ho trochu naředit na 1%tní přidáním 11 stejných dílů destilované vody a používat dle normálního dávkování.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 592 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 36, 37, 38, 39, 40

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]