Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 7:33 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Vápník
PříspěvekNapsal: stř črc 06, 2011 7:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
sokol píše:
Pri deficitu jsou davky 10-50000 IU. Denni davka na udrzeni potrebne hodnoty je 5000 IU, s tim ze ve dny kdy je clovek na slunci neni treba brat nic. Ovsem musi slunci vystavit alespon 40% tela bez kremu s UV filtrem. Opalovani obliceje a rukou (to je to co ma vetsina lidi odhaleno) nevyrabi temer zadny vitamin D. Procital jsem tohle - http://www.vitamindcouncil.org

Taky se tam pise o nezbytnosti brat s vitaminem D horcik. Ten musi byt bezpodminecne prave kvuli kalcifikaci. Dalsi jsou vitamin K, Zinek a Bor. Jeste vitamin A ale k tomu nejsou zadne podrobnosti, tak jsem se nedocetl proc a jak, jestli staci treba betakaroten z chlorelly nebo mrkve.

Tak hořčík musí být bezpodmínečně nejen kvůli vitamínu D3, ten potřebujete k neuvěřitelnému množství pochodů v těle. Vitamín A působí se zinkem a bórem na mnoho pochodů a právě při vystavení slunci se tyto pochody umocňují, čili určitě je vhodné mít veškeré látky srovnané, aby tělo pracovalo perfektně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vápník
PříspěvekNapsal: sob zář 10, 2011 7:41 pm 
Offline

Registrován: stř srp 17, 2011 5:02 pm
Příspěvky: 124
Co děla tělo s nadbytkem vápníku? Hodně mně chutná pomlety mák+mandle+kok.olej, jim tak 100 g denně)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vápník
PříspěvekNapsal: pon zář 12, 2011 8:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
derkel píše:
Co děla tělo s nadbytkem vápníku? Hodně mně chutná pomlety mák+mandle+kok.olej, jim tak 100 g denně)

Většinou ho ukládá do kamenů a zvápenaťuje tkáně, nicméně to vyžaduje splnění více faktorů, jako dostatek vitamínu D3, nedostatek fosforu, hořčíku a vitamínu B6. Teprve potom se stává nadbytek vápníku opravdu nebezpečný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vápník
PříspěvekNapsal: úte dub 30, 2013 8:29 pm 
Offline

Registrován: pát dub 05, 2013 2:06 pm
Příspěvky: 66
http://www.varimezdrave.cz/makove-mleko/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vápník
PříspěvekNapsal: čtv lis 21, 2013 10:21 pm 
Offline

Registrován: pon dub 08, 2013 12:43 pm
Příspěvky: 8
Host píše:
Mě šlo o to nepřepálit případnou denní dávku, riziko kalcifikace tkání není moc příjemná vidina. Chápu, že při deficitu může být 4000 IU v pohodě, ale jinde jsem četl, že i 1000 IU by mohlo stačit. Myslím, že v létě bych ho nemusel brát vůbec pokud se budu opalovat...
Tu B6 ve 100mg dělá jen Swanson? Ptal jsem se na ni na českém e-shopu a prý je Ministerstvo zdravotnictví upozornilo, že je v jedné tabletě 100mg příliš, tak to stahli a nabízejí P-5-P s 20mg, což asi ani nemá smysl komentovat \":roll:\" Zatím mám z lékárny obyč Pyridoxin 30x20mg za 25 Kč což mi přijde levnější než 100/20mg balení P-5-P za 176 Kč od Swansonu.

Zaujíma ma, ak mi vie niekto odpovedať, že aká je využitelnosť al. vstrebatelnosť týchto vitamínov v tabletkách a ci dlhodobe uzivanie nema neg. vplyv na organizmus?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vápník
PříspěvekNapsal: pát lis 22, 2013 12:24 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
[quote="petmar1989":ktdiq52m]Zaujíma ma, ak mi vie niekto odpovedať, že aká je využitelnosť al. vstrebatelnosť týchto vitamínov v tabletkách a ci dlhodobe uzivanie nema neg. vplyv na organizmus?[/quote:ktdiq52m]
vzhledem k tomu, že v tabletách je samozřejmě anorganika (a samozřejmě chybí podstatné biochemické vazby, které v přírodních zdrojích jsou a v tabletě být nemohou), tak co jsem o tomto načetl, využitelnost je nějakých deset patnáct procent, zbytek se částí vyloučí a částí sedimentuje v těle (a samozřejmě předtím přetěžuje ledviny a

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vápník
PříspěvekNapsal: pát lis 22, 2013 1:02 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
[quote="Jindra":3crxsbl1]vzhledem k tomu, že v tabletách je samozřejmě anorganika (a samozřejmě chybí podstatné biochemické vazby, které v přírodních zdrojích jsou a v tabletě být nemohou), tak co jsem o tomto načetl, využitelnost je nějakých deset patnáct procent, zbytek se částí vyloučí a částí sedimentuje v těle (a samozřejmě předtím přetěžuje ledviny a

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vápník
PříspěvekNapsal: sob lis 23, 2013 11:46 am 
Offline

Registrován: úte čer 28, 2011 10:22 pm
Příspěvky: 122
[quote="Jindra":2el0gzyo]vzhledem k tomu, že v tabletách je samozřejmě anorganika (a samozřejmě chybí podstatné biochemické vazby, které v přírodních zdrojích jsou a v tabletě být nemohou), tak co jsem o tomto načetl, využitelnost je nějakých deset patnáct procent, zbytek se částí vyloučí a částí sedimentuje v těle (a samozřejmě předtím přetěžuje ledviny a

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vápník
PříspěvekNapsal: ned lis 24, 2013 1:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
petmar1989 píše:
Zaujíma ma, ak mi vie niekto odpovedať, že aká je využitelnosť al. vstrebatelnosť týchto vitamínov v tabletkách a ci dlhodobe uzivanie nema neg. vplyv na organizmus?

Nic není samospasitelné a jednoznačně pouze dobré, vše má své špatné stránky a tedy i vitamíny v pilulkách, ovšem pokud máte vážné deficity, tak mnoho jiných možností jak je srovnat prostě nemáte. Nakonec to že fungují a dobře si máte možnost zjistit vyšetřením jejich stavu z krve před a po aplikaci. Nicméně třeba u vitamínu D3 bych byl velice opatrný a určitě nevidím rozumné se s ním cpát jen tak z cvičných důvodů, ale vždy pouze na základě vyšetření a zjištěného deficitu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vápník
PříspěvekNapsal: pon lis 25, 2013 8:27 pm 
Offline

Registrován: sob dub 30, 2011 3:08 pm
Příspěvky: 273
Tibetská medicína a základy obnovy zdraví

Vápník Tianshi
K čemu vápník potřebujeme:
1% kalcia nacházejícího se v krvi se účastní práce svalové buňky – smrštění a uvolnění.
Tzn., že mi všichni existujeme díky vápníku, protože vše v našem organismu je založeno na
svalových stazích ( práce srdce, střevní trakt, oči apod.). Miliardy iontů kalcia vstupují a
vystupují z buňky. Díky tomu žijeme. A problém nedostatku kalcia v kostních tkáních
pociťujeme více, v krvi se hladina udržuje - organismus si to hlídá.
Vápník by jsme měli neustále přijímat v potravě, ovšem ukázalo se, že kalcium rostlinného
původu v našem těle nepůsobí a že svou úlohu plní pouze kalcium původu organického –sem
patří kosti - vývar z kostí, chrupavky - (sulc - huspenina ) nebo mléčné výrobky – ( domácí
tučný tvaroh ) a v dnešní době to jíme velmi málo.
Nedostatek vápníku poznáte, když vás bolí nohy, ruce, klouby nebo páteř – tzn., že
organismus čerpá vápník z kostí. – znamená to, že vápník musíme doplňovat každý den!!!!
Protože kosti, to je koloidní systém, který je jako „cementem“ stmelen s kalciem. Pokud je ho
málo tak se naše „želé“ začne rozpadat.
Pokud bychom zkoumali význam vápníku pro organismus, zjistím, že má mnoho funkcí.
Nedostatek vápníku v těle způsobuje až 147 nemocí. A tato onemocnění nejsou jen
onemocnění kosterní soustavy. Nemáte-li dostatek vápníku v těle vznikají aterosklerotické
pláty a sekundární diabetes. Vápník je kromě zinku jedním ze dvou základních prvků
našeho organismu. K nim je třeba ještě přidat jeden minerál a to je křemík. Kdyby
neexistoval vápník, nemohli bychom žít. Když kalcium proniká do buňky, buňka se smršťuje,
když vychází, buňka dilatuje. Celý náš život je o kontrakci a dilataci svalů. Například práce
srdce, střeva a dalších orgánů v těle se děje proto, že miliardy iontů kalcia vcházejí a
vycházejí ze svalových buněk. Pokud tedy v nějakém okamžiku něco nefunguje tak, jak má
( tohoto procesu se účastní pouze 1% vápníku v organismu, tedy ten, který je v krvi), může se
stát nenapravitelná chyba. Tělo se tolik bojí, aby o toto 1% nepřišlo, že si 99% skladuje
v kostech. Ovšem i v kostech hraje vápník důležitou roli. Kosti tvoří koloidní systém –
rosolovitá tekutina, která je vyztužena cementem – ionty kalcia, proto, když je tohoto cementu
málo „rosol“ se začíná bortit. Když je vápníku dostatek „rosol“ je důkladně vyztužen, cítíme
se lehce a volně, pokud je ho málo, cítíme velkou tíhu. Většinou máme nedostatek vápníku.
Rostlinný vápník je nevstřebatelný a organické kalcium je obsaženo ve vývaru z kostí, v
mase, huspenině, mléčných výrobcích. Při pasterizaci mléka zůstane s 1400 miligramu kalcia
jen 140. Denně bychom měli vypít 1 litr domácího mléka nebo deset litrů mléka z obchodu.
Ale 1 l mléka denně obrovsky zatíží slinivku,

_________________
Pokud nejsi připraven změnit svůj život,není ti pomoci.
HIPPOKRATES(460-377 PŘ.KR.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vápník
PříspěvekNapsal: stř lis 27, 2013 1:22 am 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
[quote="RaDu":177dbswq]Tibetská medicína a základy obnovy zdraví

[/quote:177dbswq]
Při pasterizaci mléka zůstane s 1400 miligramu kalcia
jen 140.
- to je pěkná kravina, kam se ten vápník asi zmizí ?

Ale 1 l mléka denně obrovsky zatíží slinivku,

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vápník
PříspěvekNapsal: stř dub 16, 2014 12:45 pm 
Offline

Registrován: pon srp 26, 2013 8:43 pm
Příspěvky: 5
Dobrý den, právě mi dorazili výsledky z vlasové analýzy .Zděsila jsem se 250 % překročení hladiny vápniku. Magnesium mám přesně v normě.O 50% mín železa, zinek good, selen o třetinu mín než má být. Takže z toho plyne nevyužitelnost vápniku? Jsem 20 let na rostlinné stravě, co mám začít dělat jinak. Od začátku roku beru různé vitaminy a minerály co se zde píšou, čtu to tady už půl roku ale nejsem chytřejší - zkoušet na sobě, že tenhle měsíc budu brát Mg s vápníkem, pak D3, potom zas zinek...jedno můžu s jídlem, druhé po...Mám v tom velký zmatek...nasměruje mě někdo jak zjistit a provést co je mému tělu nejvhodnější? díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vápník
PříspěvekNapsal: ned dub 20, 2014 9:49 am 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
Přečtěte si horní část této tabulky a řekněte nám, co z toho pravidelně jíte. http://www.czfcdb.cz/vyhledavani-potrav ... ntu/?id=34

Nadměrný příjem vápníku - jedna z příčin osteoporózy a zlomenin kyčelních kloubů

Více zde: http://www.uspesna-lecba.cz/osteoporoza/
http://www.uspesna-lecba.cz/strava/myty-o-mlece/
http://www.4.waisays.com/ExcessiveCalcium.htm
http://www.sciencedirect.com/science/ar ... 7705002094

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vápník
PříspěvekNapsal: ned dub 20, 2014 10:28 am 
Offline

Registrován: pon srp 26, 2013 8:43 pm
Příspěvky: 5
Ta tabulka obsahuje téměř všechno jídlo. Jím hodně potravin a koření co tam je napsáno. Mléko a syry tak jednou za 2 týdny. No já mám pocit, že to bude něčím jiným - třeba dlouhodobý nedostatek magnesia kvůli stresu a ten vápník se nemohl využít kvůli tomu? Magnesium beru od prosince, tak se to tam asi promítlo do tý analýzy jako dostatek Mg.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vápník
PříspěvekNapsal: sob dub 26, 2014 9:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
olinocka23 píše:
Dobrý den, právě mi dorazili výsledky z vlasové analýzy .Zděsila jsem se 250 % překročení hladiny vápniku. Magnesium mám přesně v normě.O 50% mín železa, zinek good, selen o třetinu mín než má být. Takže z toho plyne nevyužitelnost vápniku? Jsem 20 let na rostlinné stravě, co mám začít dělat jinak. Od začátku roku beru různé vitaminy a minerály co se zde píšou, čtu to tady už půl roku ale nejsem chytřejší - zkoušet na sobě, že tenhle měsíc budu brát Mg s vápníkem, pak D3, potom zas zinek...jedno můžu s jídlem, druhé po...Mám v tom velký zmatek...nasměruje mě někdo jak zjistit a provést co je mému tělu nejvhodnější? díky

Tu analýzu mě můžete poslat do emailu a zavolat, vše vám vysvětlím, nicméně v zásadě nyní dodávat hořčík, který je nutný k ionizaci vápníku a jeho udržení v rozpustné formě. Navíc tyto hodnoty moc nevypovídají, více vypovídají o stavu organizmu poměry v následné tabulce na další straně analýzy, tam se podívejte.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz