Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 12:29 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vápník
PříspěvekNapsal: pon říj 18, 2010 12:15 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon čer 15, 2009 3:16 pm
Příspěvky: 131
Bydliště: Středočeský kraj
Dobrý den,

již jsem rezignovala na normální lékaře, tak jsem navštívila čínského lékaře...

A ejhle, mám málo vápníku. Hlavně že se pořád divím, že se mi lámou nehty a nerostou vlasy...a doplňuji křemík, zinek a všechno možný, ale vápník mě nenapadl \":-)\". Po hořčíku, jak jsem Vám psala, mě začne bolet hlava a není mi dobře od žaludku, takže ho doplňuji pouze tou vodou z namočených semen, pilulkami ne. Jelikož jsem eliminovala mléčné výrobky, prosím Vás o radu, čím je nejlepší urgentně doplnit vápník. Dělám si mix ze semen, ořechů, jáhlů, kakaa atd. + mák a sezamové semínko. Nemám bohužel možnost ten mák namlít, má to vůbec cenu? A ty semínka se také musí namlít, jinak projdou tělem zbytečně? Ke kozímu mléku se dostanu jen občas. Kde je ještě hodně vápníku?


Předem děkuji za odpověď,

Jana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vápník
PříspěvekNapsal: pon říj 18, 2010 12:57 pm 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
Jana píše:
Dobrý den,

již jsem rezignovala na normální lékaře, tak jsem navštívila čínského lékaře...

A ejhle, mám málo vápníku. Hlavně že se pořád divím, že se mi lámou nehty a nerostou vlasy...a doplňuji křemík, zinek a všechno možný, ale vápník mě nenapadl \":-)\". Po hořčíku, jak jsem Vám psala, mě začne bolet hlava a není mi dobře od žaludku, takže ho doplňuji pouze tou vodou z namočených semen, pilulkami ne. Jelikož jsem eliminovala mléčné výrobky, prosím Vás o radu, čím je nejlepší urgentně doplnit vápník. Dělám si mix ze semen, ořechů, jáhlů, kakaa atd. + mák a sezamové semínko. Nemám bohužel možnost ten mák namlít, má to vůbec cenu? A ty semínka se také musí namlít, jinak projdou tělem zbytečně? Ke kozímu mléku se dostanu jen občas. Kde je ještě hodně vápníku?


Předem děkuji za odpověď,

Jana


Mila Jano rad bych mel tak jednoduchy pohled na svet. S tim vapnikem to nebude tak jednoduche ze staci doplnit a vse bude ok. Telo jaksi funguje komplexneji napr. jen u vapniku se vi ze jeho biologickou dostupnost ridi predevsim vyladenost metabolismu, treba moderni veda rika neco o souvislosti dostatecne hladiny vit D a ukladani vapniku v kostech, ale takoveto kategoricke posuzovani nemam rad. Takze na vstrebatelnost vapniku a jeho biologickou dostupnost muze mit vliv dostatek pohybu na dennim svetle!! Pritom je dulezite popremyslet na tom jak ten vapnik asi v tele putuje. Ze nejdriv se musi nekde vstrebat, ze to vstrebani muze byt ovlivneno kompetitivnimi ionty a skladbou jidelnicku.

Moje osobni zkusenost je takova a muzu nahodit odkazy odkud sem cerpal ze rozstlinna strava typu obilnin a cerealii prislis vstrebani vapniku neprida. Ze obycejne kynuti mouky nejaky smysl ma, ze se tim zlepsuje dostupnost mineralu atd.

No a kdyz uz se vapnik dostane k mistum v tele kde ma svoji biologickou ulohu este neni vyhrano protoze chyba nakonec nemusi byt v jeho nizkem prijmu ale v spatne regulaci, tedy rozhozenem endokrinnim systemu anebo v poskozenych receptorech na vapnik.

Takze muj nazor na vas problem s vapnikem je takovy ze dodavanim vysokych davek vapniku muzete casem zjistit ze ani vysoke davky vas nezbavi priznaku nedostatku vapniku, tzn. ze problem nemusi byt s vapnikem, anebo problem je spis v jine poruse metabolismu ktera se prave projevuje syndromem. Snazte se dopidit primarni priciny, ktera muze byt uplne v necem jinem nez v prijmu vapniku. Zde davam moje takove desatero ktere by vam v dlouhodobe perspektive melo pomoci vic nez suplementace sekundarnich problemu (praskovani). Veda neni neomylna.
MOje desatero pro komplexni lecbu:
me na podobne problemy pomaha nasledujici komplexni terapie podporena dietou ala http://www.pravekadieta.cz, kterou bych rozhodne nepodcenoval ikdyz zni uz od nazvu primitivne, obcas si dopreju podomacku pripravenych mineralnich suplementu-jde predevsim o zinek, chrom, selen, doplneny obcasnym pitim mineralky Vincentka a to vse beru cyklicky v rozmezi 50-500% DDD (pokud dany prvek neco takoveho definovaneho ma) a podle chuti. U selenu se doporucuje maximalne 200 mikrogramu/den po dobu zvysene zateze ci pri rekonvalescenci po nemoci nebo pretizeni treba beru 200 mikrogramu/den po dobu 1 tydne a to este nepravidelne zkratka jak si vzpomenu.

Jinak tocim bylinkove caje.

Takze tady mam zhruba vycuc jak na to jdu od lesa ja (mozna z toho udelam nekdy desatero:)):

Komplexni terapie:
1) dodrzovat pravidelny denni rezim v souladu s cirkadialnim rytmem, doslova chodit spat se slepicema a vstavat, dodrzovat pravidelne cas jidel, obcas zaradit pust, ale hlavne chodit pravidelne alespon 2x denne na cerstvy vzduch nejlepe do lesa, podel reky a na houby, ci jen tak lehce projit, v lete se obcas vykoupat v prirodni vode v rece ci rybniku nehlede na vizualni kvalitu a mirny obsah sinic, napr. lide v Indii se nekoupaji v rekach jen tak nazdarbuh, lidske telo ma tento zpusob ocisty zapsano v DNA a zkratka to potrebuje pro dlouhodobe zdravi, vic vysvetlovat neni treba to je proste empiricky potvrzeny fakt. Timto zpusobem by se mela normalizovat strevni mikroflora, ktera musi byt co nejvic prirozena jinak se nedokazi spravne travit ziviny i z tech nejkvalitnejsich potravin. Mam vyzkouseno ze dost pomaha na kvalitni traveni a stolici a tim i nervy obycejne chozeni naboso v prirode, je potreba se obcas od prirody uspinit. Uzkostliva hygiena neni nic prirozeneho, lidska DNA se vyvinula interakci s okolim!
2) zkusit ranni otuzovani studenou vodou alespon krk a casem treba i cele telo, otuzovani je ale individualni zalezitost a me samozrejme vyhovuje postup ktery je asi neprijemnejsi i pro zacatecnika: Nejdriv teplou sprchu dle pomeru libosti/fakture za teplou vodu a pak koncetiny studenou a pak cele telo a hlavne cca 10-20 s samostatne otuzovat krk. Stitna zlaza se vyskytuje hadej kde?
3) vyhybat se potravinam a zpusobu zpracovani ktery neni overeny po generace, jist sezoni ovoce a zeleninu, jist v klidu a pohode a obcas si po obede schrupnout anebo kdykoliv si telo rekne.
4) nelecit sekundarni problemy nemoci praskovanim, je to neprirozene, zbytecne a vlastne i skodlive, samotne telo ma samo o sobe nejdokonalejsi lecebne mechanismy s nejmensimi moznymi vedlejsimi nezadoucimi ucinky !!!,
5) najit si kazdy den dostatek casu na svoje telo, naslouchat mu nejlepe porad a kdyz chce odpocivat tak mu dat odpocinek nebo o co si rekne, empiricky vyhodnocovat vse co do tela prijde a i formu v jake to vychazi, kvalitni stolice je zaklad. Mit v hlave poradek a nevytesnovat psychicke kliny komercnimi nesmysly, ktere akorat uzaviraji zhoubny kruh.
6) lidske telo je naprogramovane v DNA tak aby dokazalo vymlatit z prirozeneho okoli maximum, prirozne okoli je to co je zapsano v DNA, nedodavali se telu prirozene okoli zacne se telu neceho nedostavat, jde o komplexni zalezitost, konkretne o tech vlivech by bylo tema na dlouho. Zkratka je podstatny fakt ze lidska DNA je jako mor, je sama o sobe dokonala ikdyz posledni dobou diky civilizaci ztraci na dokonalosti. V prirode preziva jen nejsilnejsi druh, ktery se dokazal nejrychleji a nejlepe prizpusobit okoli, zpusoby prizpusobeni a evolucni zmeny kterymi je schopny ziskat ci uz jednou ziskal vyhodu ma zapsane v DNA na tzv. hluchych mistech (seda hmota DNA) o kterych se toho zatim moc nevi, pomalu se zacinaji rozkryvat. Mezi zviraty a lidmi neni v tomto smeru vyznamejsi rozdil. Teda jeden je ze lidska DNA se zda jednodussi nez DNA cerva. I lidska DNA podleha tlaku zmen okoli a pokud sou zmeny okoli prilis drasticke dochazi i v prubehu zivota jedince k nechtenym aktivacim useku DNA (genove prepinace), zmene useku (mutace), pokud sou tyto zmeny v kratkem obdobi prilis rychle metabolismus jedince se s tim tezko popere. Geneticky evolucni vyvoj cloveka zkratka jaksi nestiha kopirovat zmeny okoli, protoze zivot cloveka je delsi nez priroda zamyslela, kdyby zil kratce tak dochazi k rychlejsi variabilite diky krizeni DNA a k rychlejsimu prizpusobovani. Je to jako problem s bakterialni antibiotickou rezistenci. Bakterie maji tak kratky zivot ze pokud nektera disponovana prirozenou imunitou prezije utok toxinu, jeji DNA se rychle prirozenou cestou duplikuje a vznikne imunni generace. Zkratka neprirozene chovani v neprirozenem okoli, tedy v rozporu s informacemi v DNA daneho jedince, zpusobuje metabolicke poruchy. Mozna by se to dalo vysvetlit snadneji a jasneji ale nenapadlo me jak to rict jinak.
7) vliv stravy-to je nadlouho
pokud clovek zije prirozene tak se domnivam ze i psychicka odolnost vuci stresum naroste, ale i tak je lepsi rozpoznat stresy a vychybat se jim nejlepe preventivne.
9) nejist dlouhodobe pravidelne radeji zadne jidlo, Syndrom z prejedeni se z nejakeho jidla je docela dobry indikator jak si skladat jidelnicek a jist pestre.
10) uf sem vysilen, urcite by es nasly i dalsi faktory ale uz nemam sil.


Zde si prectete neco o mikroprvcich:
http://ciselniky.dasta.mzcr.cz/cd_ds4/h ... /AJBYH.htm

Ještě k aminokyselině Lysin:
http://vitainfo.cz/eshop/detail.php?idzb=156
Základní použití a dávkování:

* k doplnění kvality stravy rostlinného původu
* ke zlepšení stavu při virových infekcích, především herpetických (oparových)
* ke zlepšení využití vápníku

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vápník
PříspěvekNapsal: pon říj 18, 2010 3:19 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon čer 15, 2009 3:16 pm
Příspěvky: 131
Bydliště: Středočeský kraj
Dobrý den Petře,

děkuji, ale tohle všechno vím, strávila jsem dost hodin u pana Zajíčka a všechno to teoreticky vím. Práškům jsem nikdy neholdovala, celé mládí jsem chodila spát ve 20 h!! V současné době se dostanu z práce kolem 19 h a pokud chci žít nějaký partnerský šťastný život, se slepicema jít spát nejde \":-)\", prášky na nic neberu...

Syrová strava je super, když nemáte tak strašný sklon k hubnutí jako já a nezničíte si tim postavu, což moc na dobré náladě nepřidá \":-)\"

Život se nemůže takhle nalinkovat pro všechny lidi stejně...ať si říká kdo chce co chce, každý funguje jinak. Nicméně otužuji se, medituji, a přes protesty zrcadla a příbuzných \":-)\" se snažím jíst syrovou stravu. Ne stále.

Nicméně díky za desatero...třeba pomůže někomu jinému. J.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vápník
PříspěvekNapsal: úte říj 19, 2010 12:46 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Vyskusaj monodietu na pomarancoch a pomarancovej stave. Ano schudnes, a co? Po dobrom precistujucom poste telo pribera lahko.
Pomarance odkyseluju, a zaroven obsahuju vela vapnika.
Vapnik sa v tele spravne nevyuzije bez horcika a zinku. Pokial ti horcik robi problemy, ked ho vypijes (mam na mysli chlorid horecnaty), natieraj si ho v 3% roztoku na kozu kazdy den, a kazdy tyzden si urob aspon 2x kupel v Epsomskej soli (je to popisane tu na fore, tema kupel v soli).
Zinok si zozen v chelatovej vazbe.
Pokial zbavujes telo kyselin, cistis ho a dodavas mu vsetky potrebne prvky, tak musi fungovat. Teda presnejsie povedane, zdravotny stav sa zlepsuje.
Jedina moznost, kedy ti za tychto podmienok nefunguje, je vtedy, ked ho nicis emocionalne.

Inak, moj nazor je, ze rozumejsie nez blbnut s vapnikom, je pripravit mu vhodne podmienky aby sa vobec mohol vyuzit. Cize, vapnik vlastne vobec nemusis riesit. Pri vhodnych podmienkach je jeho potreba ovela nizsia, nez sa uvadza pre prekyselenu populaciu, a i samotne pomarance ho bezproblemov pokryju.
Co sa tyka zdravia kosti, tak ovela vacsi vplyv na ich pevnost a zdravy stav ma pravidlny pohyb, necital som prispevky predtym, ale myslim, ze som to tam aj zahliadol. Nie prechadzky alebo upratovanie, ale fyzicka aktivita, ktora kosti a slachy zatazi.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vápník
PříspěvekNapsal: úte říj 19, 2010 8:36 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Jana píše:
Dobrý den,

již jsem rezignovala na normální lékaře, tak jsem navštívila čínského lékaře...

A ejhle, mám málo vápníku. Hlavně že se pořád divím, že se mi lámou nehty a nerostou vlasy...a doplňuji křemík, zinek a všechno možný, ale vápník mě nenapadl \":-)\". Po hořčíku, jak jsem Vám psala, mě začne bolet hlava a není mi dobře od žaludku, takže ho doplňuji pouze tou vodou z namočených semen, pilulkami ne. Jelikož jsem eliminovala mléčné výrobky, prosím Vás o radu, čím je nejlepší urgentně doplnit vápník. Dělám si mix ze semen, ořechů, jáhlů, kakaa atd. + mák a sezamové semínko. Nemám bohužel možnost ten mák namlít, má to vůbec cenu? A ty semínka se také musí namlít, jinak projdou tělem zbytečně? Ke kozímu mléku se dostanu jen občas. Kde je ještě hodně vápníku?


Předem děkuji za odpověď,

Jana

To je naprostá hovadina, protože vápníku je v každé potravině tolik, že není možné ho mít málo. Jedná se o naprosto nesmyslné zaklínadlo moderní medicíny a bohužel k němu dost často zabíhá i alternativka. Pokud máte v pořádku podmínky pro jeho vstřebávání, tak je nemožné ho mít málo, naopak vždy řeším jeho přebytek, nebo nerovnováhu, kdy je usazen v tkáních a není v krvi. Musíte vytvořit podmínky pro jeho vstřebávání a rozpuštění v krvi, k čemuž je nutné dodávat vitamín D3 minimálně 4000 i.u. denně, vitamín B6, tak 100 mg denně, hořčík těsně před stavem průjmu, tedy mezní snesitelnou dávku a vhodné je dodávat i zinek, měď a bór. Bez splnění těchto podmínek to nemůžete z potravin vydolovat i kdyby jste jedla pouze vápník.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vápník
PříspěvekNapsal: ned lis 21, 2010 5:20 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 01, 2009 1:17 pm
Příspěvky: 39
Xion píše:
Vyskusaj monodietu na pomarancoch a pomarancovej stave. Ano schudnes, a co? Po dobrom precistujucom poste telo pribera lahko.
Pomarance odkyseluju, a zaroven obsahuju vela vapnika.
Vapnik sa v tele spravne nevyuzije bez horcika a zinku. Pokial ti horcik robi problemy, ked ho vypijes (mam na mysli chlorid horecnaty), natieraj si ho v 3% roztoku na kozu kazdy den, a kazdy tyzden si urob aspon 2x kupel v Epsomskej soli (je to popisane tu na fore, tema kupel v soli).
Zinok si zozen v chelatovej vazbe.
Pokial zbavujes telo kyselin, cistis ho a dodavas mu vsetky potrebne prvky, tak musi fungovat. Teda presnejsie povedane, zdravotny stav sa zlepsuje.
Jedina moznost, kedy ti za tychto podmienok nefunguje, je vtedy, ked ho nicis emocionalne.

Inak, moj nazor je, ze rozumejsie nez blbnut s vapnikom, je pripravit mu vhodne podmienky aby sa vobec mohol vyuzit. Cize, vapnik vlastne vobec nemusis riesit. Pri vhodnych podmienkach je jeho potreba ovela nizsia, nez sa uvadza pre prekyselenu populaciu, a i samotne pomarance ho bezproblemov pokryju.
Co sa tyka zdravia kosti, tak ovela vacsi vplyv na ich pevnost a zdravy stav ma pravidlny pohyb, necital som prispevky predtym, ale myslim, ze som to tam aj zahliadol. Nie prechadzky alebo upratovanie, ale fyzicka aktivita, ktora kosti a slachy zatazi.

Díky za typ na pomerančovou mmonodietu, ale ne díky, už takhle jsem si monodietama, půstama a syrovou stravou zničila postavu. Myslím, že mi bylo líp, když jsem měla hezkou ženskou postavu a občas byla nemocná, než teď vychrtlá a v depresi \":-)\")), kdy toho všeho lituju a přesně tak - ničim tělo emocionálně.... ale to je jedno, každopádně spíš bych vyzkoušela tu koupel. Hořčík mi problémy nedělá, když ho vypiju, ale když sním prášky. Ta koupel stačí epsomská sůl? Tady jsem se všude dočetla, že je potřeba k tomu himalajská sůl a jedlá soda, takže je to nezbytné tyto tři věci nebo stačí epsomská sůl?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vápník
PříspěvekNapsal: ned lis 21, 2010 11:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
zdravyzivot píše:
Díky za typ na pomerančovou mmonodietu, ale ne díky, už takhle jsem si monodietama, půstama a syrovou stravou zničila postavu. Myslím, že mi bylo líp, když jsem měla hezkou ženskou postavu a občas byla nemocná, než teď vychrtlá a v depresi \":-)\")), kdy toho všeho lituju a přesně tak - ničim tělo emocionálně.... ale to je jedno, každopádně spíš bych vyzkoušela tu koupel. Hořčík mi problémy nedělá, když ho vypiju, ale když sním prášky. Ta koupel stačí epsomská sůl? Tady jsem se všude dočetla, že je potřeba k tomu himalajská sůl a jedlá soda, takže je to nezbytné tyto tři věci nebo stačí epsomská sůl?

Koupele se dají dělat jak v samotné epsomské soli, tak jako zásaditá koupel, kterou uvádíte. Ta se skládá z těch třech složek a od každého se dává cca 30 ml soli. Depresivní stavy tyto koupele každopádně dobře řeší a také na ně funguje infrasauna.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vápník
PříspěvekNapsal: ned črc 03, 2011 11:47 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Jarda píše:
Jeden hořčík na sebe naváže dva vápníky a začne je v této pro tělo vhodné formě dopravovat krví do míst, kde jsou potřeba. Pokud již v těle je těchto látek dost, tak je tělo vyloučí, ale nedojde k sedimentaci ve tkáních.

Je tedy potřeba brát při snaze o rozpuštění vápenných úsad kromě hořčíku i tu D3 nebo ta je stěžejní jen při vstřebávání vápníku ze stravy? Je tu uváděno brát hořčík do průjmu, D3 denně 4000 IU a B6 alespoň 100mg obden. Já té D3 teď určitě moc mít nebudu, u monitoru to moc nepeče a sluním se jen přes léto, no a ta B6 je předpokládám na udržení správné hladiny hořčíku v krvi a ochraně ledvin před kameny?


Naposledy upravil Host dne pon črc 04, 2011 8:49 am, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vápník
PříspěvekNapsal: ned črc 03, 2011 12:28 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Jsem teď 2 týdny na zcela bezmléčné dietě, zkouším, zdali by mi to nepomohlo na klouby, a aniž bych nějak myslela na příjem vápníku, dostala jsem strašnou chuť na mák, začala si kupoval halvu atd.. Tak myslím, že si asi tělo řeklo.

Ale semínka je fakt nutné namlít, tělo je nedokáže natrávit. Melu ručně na mlínku na mák a je to opruz, takže si budu objednávat elektrický mlýnek na kávu Bosch, který by semínka snad také měl rozemlít. Stojí jen cca 400kč.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vápník
PříspěvekNapsal: ned črc 03, 2011 1:29 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Kometa píše:
Jsem teď 2 týdny na zcela bezmléčné dietě, zkouším, zdali by mi to nepomohlo na klouby, a aniž bych nějak myslela na příjem vápníku, dostala jsem strašnou chuť na mák, začala si kupoval halvu atd.. Tak myslím, že si asi tělo řeklo. Ale semínka je fakt nutné namlít, tělo je nedokáže natrávit. Melu ručně na mlínku na mák a je to opruz, takže si budu objednávat elektrický mlýnek na kávu Bosch, který by semínka snad také měl rozemlít. Stojí jen cca 400kč.

Taky jsem denně bagroval půl balení chalvy protože mě honila mlsná a měl jsem obavy o vápník, ale po vlasové analýze jsem z hrůzou zjistil, že bych mohl dělat ředitele vápenky protože ho mám tunu, ale samozřejmě uplně jinde než být má. Jinak nerozumím chutím na mák vs chalva - v té je sezam, ne mák. Zkus mák bílý, ten je podobný ořechům...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vápník
PříspěvekNapsal: ned črc 03, 2011 2:03 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Tak chalva je o chuti, vím. Ale jak v sezamu tak v máku je myslím vápník.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vápník
PříspěvekNapsal: úte črc 05, 2011 7:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Je tedy potřeba brát při snaze o rozpuštění vápenných úsad kromě hořčíku i tu D3 nebo ta je stěžejní jen při vstřebávání vápníku ze stravy? Je tu uváděno brát hořčík do průjmu, D3 denně 4000 IU a B6 alespoň 100mg obden. Já té D3 teď určitě moc mít nebudu, u monitoru to moc nepeče a sluním se jen přes léto, no a ta B6 je předpokládám na udržení správné hladiny hořčíku v krvi a ochraně ledvin před kameny?

Vitamín D3 ovlivňuje opravdu mnoho pochodů v těle, ale zda je potřebný i na rozpuštění vápenných úsad na to odpovědět s jistotou nedovedu. Domnívám se, že nutný není, ale jde pouze o domněnku a pokud tam není vůbec, tak se zase rozpadá celé tělo, čili jeho srovnaná hladina je i tak celkem důležitá a raději si ho nechte vyšetřit, určitě se to vyplatí i když jde o celkem drahé vyšetření. Jinak to píšete správně, na tom není co řešit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vápník
PříspěvekNapsal: stř črc 06, 2011 7:54 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Jarda píše:
Vitamín D3 ovlivňuje opravdu mnoho pochodů v těle, ale zda je potřebný i na rozpuštění vápenných úsad na to odpovědět s jistotou nedovedu. Domnívám se, že nutný není, ale jde pouze o domněnku a pokud tam není vůbec, tak se zase rozpadá celé tělo, čili jeho srovnaná hladina je i tak celkem důležitá a raději si ho nechte vyšetřit, určitě se to vyplatí i když jde o celkem drahé vyšetření. Jinak to píšete správně, na tom není co řešit.

Mě šlo o to nepřepálit případnou denní dávku, riziko kalcifikace tkání není moc příjemná vidina. Chápu, že při deficitu může být 4000 IU v pohodě, ale jinde jsem četl, že i 1000 IU by mohlo stačit. Myslím, že v létě bych ho nemusel brát vůbec pokud se budu opalovat...
Tu B6 ve 100mg dělá jen Swanson? Ptal jsem se na ni na českém e-shopu a prý je Ministerstvo zdravotnictví upozornilo, že je v jedné tabletě 100mg příliš, tak to stahli a nabízejí P-5-P s 20mg, což asi ani nemá smysl komentovat \":roll:\" Zatím mám z lékárny obyč Pyridoxin 30x20mg za 25 Kč což mi přijde levnější než 100/20mg balení P-5-P za 176 Kč od Swansonu.


Naposledy upravil Host dne stř črc 06, 2011 8:04 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vápník
PříspěvekNapsal: stř črc 06, 2011 8:03 am 
Offline

Registrován: pát dub 01, 2011 7:38 am
Příspěvky: 107
Pri deficitu jsou davky 10-50000 IU. Denni davka na udrzeni potrebne hodnoty je 5000 IU, s tim ze ve dny kdy je clovek na slunci neni treba brat nic. Ovsem musi slunci vystavit alespon 40% tela bez kremu s UV filtrem. Opalovani obliceje a rukou (to je to co ma vetsina lidi odhaleno) nevyrabi temer zadny vitamin D. Procital jsem tohle - http://www.vitamindcouncil.org

Taky se tam pise o nezbytnosti brat s vitaminem D horcik. Ten musi byt bezpodminecne prave kvuli kalcifikaci. Dalsi jsou vitamin K, Zinek a Bor. Jeste vitamin A ale k tomu nejsou zadne podrobnosti, tak jsem se nedocetl proc a jak, jestli staci treba betakaroten z chlorelly nebo mrkve.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vápník
PříspěvekNapsal: stř črc 06, 2011 7:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Mě šlo o to nepřepálit případnou denní dávku, riziko kalcifikace tkání není moc příjemná vidina. Chápu, že při deficitu může být 4000 IU v pohodě, ale jinde jsem četl, že i 1000 IU by mohlo stačit. Myslím, že v létě bych ho nemusel brát vůbec pokud se budu opalovat...
Tu B6 ve 100mg dělá jen Swanson? Ptal jsem se na ni na českém e-shopu a prý je Ministerstvo zdravotnictví upozornilo, že je v jedné tabletě 100mg příliš, tak to stahli a nabízejí P-5-P s 20mg, což asi ani nemá smysl komentovat \":roll:\" Zatím mám z lékárny obyč Pyridoxin 30x20mg za 25 Kč což mi přijde levnější než 100/20mg balení P-5-P za 176 Kč od Swansonu.

To se za pár dní zajistit nedá, musel by jste velké dávky brát relativně dlouhou dobu. Při deficitu může být v pohodě i 50000 I.U. a to i dost dlouho. Pokud se opalujete, tak pro představu za cca 30 minut získáte cca 20000 I.U. Ministerstvo zdravotnictví se evidentně svědomitě o své pacienty stará, co kdyby se jim nějaký uzdravil, to se nesmí podcenit, tak čemu se divíte.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz