Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:08 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Schindeleho mineraly
PříspěvekNapsal: úte črc 13, 2010 3:22 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 13, 2010 3:12 pm
Příspěvky: 134
Zdravim,

zaujimal by ma Vas nazor na tieto mineraly a ich uzivanie a absorbciu traviacim traktom a samozrejme vyuzitelnost telom. Lebo akurat som si precital diskusiu o destilovanej vode a tak a obavam sa ze pojedanim tychto mineralov sa bude diat prave to co nieje ziadane, tj pit anorganicke mineraly, neviem totiz ake su organicke a anorganice, nemam v tom jasno \":)\" Vdaka

Zloženie na 100 g prášku:
Oxid kremičitý SiO2 61,9g
Oxid hlinitý Al2O3 15,7g
Oxid draselný K2O 3,49g
Oxid železitý Fe2O3 5,3g
Oxid vápenatý CaO 1,6g
Oxid horečnatý MgO 1,58g
Oxid sodný Na2O 1,94g
Mangán Mn 0,032g
Meď Cu 0,0044g
Zinok Zn 0,0098g
Kobalt Co 0,00115g
Molybdén Mo 0,00018g
Bór B 0,00003g
Chróm Cr 0,009g
Nikel Ni 0,006g
Vanád V 0,0121g
Fosfor P 0,044g

Energia 0 kJ
Bielkoviny 0
Tuky 0
Cukry 0

_________________
We`re not in Wonderland anymore, Alice


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Schindeleho mineraly
PříspěvekNapsal: úte črc 13, 2010 7:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Alex píše:
Zdravim,

zaujimal by ma Vas nazor na tieto mineraly a ich uzivanie a absorbciu traviacim traktom a samozrejme vyuzitelnost telom. Lebo akurat som si precital diskusiu o destilovanej vode a tak a obavam sa ze pojedanim tychto mineralov sa bude diat prave to co nieje ziadane, tj pit anorganicke mineraly, neviem totiz ake su organicke a anorganice, nemam v tom jasno \":)\" Vdaka

Zloženie na 100 g prášku:
Oxid kremičitý SiO2 61,9g
Oxid hlinitý Al2O3 15,7g
Oxid draselný K2O 3,49g
Oxid železitý Fe2O3 5,3g
Oxid vápenatý CaO 1,6g
Oxid horečnatý MgO 1,58g
Oxid sodný Na2O 1,94g
Mangán Mn 0,032g
Meď Cu 0,0044g
Zinok Zn 0,0098g
Kobalt Co 0,00115g
Molybdén Mo 0,00018g
Bór B 0,00003g
Chróm Cr 0,009g
Nikel Ni 0,006g
Vanád V 0,0121g
Fosfor P 0,044g

Energia 0 kJ
Bielkoviny 0
Tuky 0
Cukry 0

Organické minerály se vyskytují pouze v živé stravě, tedy v ovoci a zelenině, jinak jde vždy o anorganické minerály, ale i ty se dají dělit podle stupně úpravy a nejvstřebatelnější jsou koloidní minerály. Netuším, co obsahuje tato směs, nikdy jsem se tím hlouběji nezabýval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Schindeleho mineraly
PříspěvekNapsal: úte črc 13, 2010 8:57 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 13, 2010 3:12 pm
Příspěvky: 134
Jarda píše:
Organické minerály se vyskytují pouze v živé stravě, tedy v ovoci a zelenině, jinak jde vždy o anorganické minerály, ale i ty se dají dělit podle stupně úpravy a nejvstřebatelnější jsou koloidní minerály. Netuším, co obsahuje tato směs, nikdy jsem se tím hlouběji nezabýval.

Vdaka a ked sa mozem este spytat nieje to na temu mineraly ale ide o lactulose, disacharid laktozy, ktora ma v creve plnit ulohu prebiotika. Da sa kupit v lekarni pod viacerymi nazvami, ci je to vhodne pouzivat ako doplnok na udrzanie poctu bifidobakterii.

_________________
We`re not in Wonderland anymore, Alice


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Schindeleho mineraly
PříspěvekNapsal: úte črc 13, 2010 9:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Alex píše:
Vdaka a ked sa mozem este spytat nieje to na temu mineraly ale ide o lactulose, disacharid laktozy, ktora ma v creve plnit ulohu prebiotika. Da sa kupit v lekarni pod viacerymi nazvami, ci je to vhodne pouzivat ako doplnok na udrzanie poctu bifidobakterii.

Je to vhodné, ale zbytečně drahé, daleko lepší je domácí kefír.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Schindeleho mineraly
PříspěvekNapsal: úte črc 13, 2010 10:01 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 13, 2010 3:12 pm
Příspěvky: 134
Jarda píše:
Je to vhodné, ale zbytečně drahé, daleko lepší je domácí kefír.

Super, vdaka za info, na ten kefir musim nejako prejst v najblizich tyzdnoch \":)\"

_________________
We`re not in Wonderland anymore, Alice


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Schindeleho mineraly
PříspěvekNapsal: úte črc 13, 2010 10:10 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Mně osobně se tam velmi nelíbí oxid hlinitý. Na střední škole v hodinách chemie nás učili, že je jedovatý, a na internetu se dá vygooglit, že je podezřelý jako možná příčina vzniku Alzheimerovy choroby.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Hliník#Zdravotn.C3.AD_rizika

Prostě já bych to nejedla.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Schindeleho mineraly
PříspěvekNapsal: úte črc 13, 2010 10:18 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 13, 2010 3:12 pm
Příspěvky: 134
Kometa píše:
Mně osobně se tam velmi nelíbí oxid hlinitý. Na střední škole v hodinách chemie nás učili, že je jedovatý, a na internetu se dá vygooglit, že je podezřelý jako možná příčina vzniku Alzheimerovy choroby.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Hliník#Zdravotn.C3.AD_rizika

Prostě já bych to nejedla.

Mno ved prave to mi tam nesedi tiez, ako zjedol som uz s toho nejaky ten gram, urcite z toho telo daco vstrebe , preto som sa pytal tu na fore ohladne vstrebatelnosti aby si clvoek nevyrobil opacny efekt. Ten hlinik sa vraj vstrebe v ovela mensich davkach ako je pripustna hodnota, no len potom kde skonci ostatok.

_________________
We`re not in Wonderland anymore, Alice


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Schindeleho mineraly
PříspěvekNapsal: stř pro 01, 2010 11:13 pm 
Offline

Registrován: pát zář 24, 2010 10:16 am
Příspěvky: 9
Bydliště: Linz-Rakousko
Dobry den, potrebovala bych vedet, jestli neni mozne se nejak predavkovat uzivanim Schindeleho mineralu spolecne se Sanogelem (2 pol.lz denne), dale horciku (11 moka lzicek na 1,5litru - moje vyzkousena denni davka), dale denne 200mg zinku - brany spolecne s medi a borem , a viteminem C? Dekuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Schindeleho mineraly
PříspěvekNapsal: čtv pro 02, 2010 11:50 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
madlenka píše:
Dobry den, potrebovala bych vedet, jestli neni mozne se nejak predavkovat uzivanim Schindeleho mineralu spolecne se Sanogelem (2 pol.lz denne), dale horciku (11 moka lzicek na 1,5litru - moje vyzkousena denni davka), dale denne 200mg zinku - brany spolecne s medi a borem , a viteminem C? Dekuji

To je divně postavený dotaz, společné užívání čehokoliv se Sanogelem je nesmysl, protože on si to všechno stáhne do sebe a vlastně tak nefunguje ani Sanogel, ani nic jiného. Vždy se musí udržovat přiměřený odstup od užívání Sanogelu, jinak nemusíte brát nic. Teoreticky se samozřejmě dá předávkovat cokoliv, ale u těchto doplňků je to velice nepravděpodobné a jediné, co by se předávkovat dalo, je měď a případně bór, ostatní pouze v nějaké nesmyslně vysoké jednorázové dávce. Postup jak správně tato doplňky dávkovat se zde již rozebíral, tak to prohledejte a nastudujte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Schidleho mineraly
PříspěvekNapsal: stř čer 15, 2011 11:44 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 08, 2010 9:24 am
Příspěvky: 133
Bydliště: Slovensko Nitriansky kraj
Dobry den p.Zajiček
Aky mate prosim vas nazor na Schindleho mineraly, naozaj su to kvalitne mineraly
dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Schidleho mineraly
PříspěvekNapsal: stř čer 15, 2011 9:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
stevo69 píše:
Dobry den p.Zajiček
Aky mate prosim vas nazor na Schindleho mineraly, naozaj su to kvalitne mineraly
dakujem

Tak kvalitní nepochybně jsou, ale docela drahé, což na nich vidím jako chybu na kráse.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Schindeleho mineraly
PříspěvekNapsal: stř čer 15, 2011 10:49 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 14, 2011 11:08 pm
Příspěvky: 165
p Jarda

ono otazne je ci tie mineraly aj telo zuzitkuje lebo to ze su drahe to je sice pravda ale zase ak maju skutocne pomoct cena isto nebude rozhodovat ci kupit alebo nekupit a clovek to zoberie bez vahania.

viem ze mineraly su v tom prasku v anorganickej forme a tiez zvazujem kupu schindeleho mineralov a zaujima ma vas nazor ci telo si z toho piesku nieco aj vezme alebo to len prejde cezo mna a nedaj boze ma to este zanesie niecim nestravitelnym.

vsae ich chvalia a je o nich aj kniha ale samozrejme musime brat s rezervou tieto oslavne choraly aj ked isto je to zaujimava alternativa na rozne neduhy len neviem nakolko ucinna a stavitelna, hm lenze malokto ma tu osobnu skusenost s tymito mineralmi a tak asi sa mozeme len dohadovat ci pomahaju alebo nie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Schindeleho mineraly
PříspěvekNapsal: čtv čer 16, 2011 9:48 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
topper1982 píše:
p Jarda

ono otazne je ci tie mineraly aj telo zuzitkuje lebo to ze su drahe to je sice pravda ale zase ak maju skutocne pomoct cena isto nebude rozhodovat ci kupit alebo nekupit a clovek to zoberie bez vahania.

viem ze mineraly su v tom prasku v anorganickej forme a tiez zvazujem kupu schindeleho mineralov a zaujima ma vas nazor ci telo si z toho piesku nieco aj vezme alebo to len prejde cezo mna a nedaj boze ma to este zanesie niecim nestravitelnym.

vsae ich chvalia a je o nich aj kniha ale samozrejme musime brat s rezervou tieto oslavne choraly aj ked isto je to zaujimava alternativa na rozne neduhy len neviem nakolko ucinna a stavitelna, hm lenze malokto ma tu osobnu skusenost s tymito mineralmi a tak asi sa mozeme len dohadovat ci pomahaju alebo nie.

Stejné, nebo skoro stejné, výsledky se dají pořídit i bílým jílem, který je za zlomek té ceny. Něco si vezme vždy, ale určitě je vhodnější organická forma, toto je z nouze ctnost. Pomáhají určitě o tom není třeba spekulovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Schindeleho mineraly
PříspěvekNapsal: pon kvě 14, 2012 10:38 pm 
Offline

Registrován: pát dub 06, 2012 12:38 pm
Příspěvky: 76
Bydliště: Košice SR
http://www.schindele-mineraly.cz/o_mine ... hp?p=objev v článku sa píše:
Říkal jsem si - co dělá dobře mým stromům, pomůže i mně. Trpěl jsem po těžké otravě masem už mnoho let velmi bolestivým nadýmáním, měl jsem velmi vysoký obsah kyselin v moči - hodnoty kolem 7,6 - 7,8 a následkem velmi vysokého obsahu kyselin v moči jsem trpěl dnou. Sužovaly mne také neustálé záněty krčních mandlí.
Zaujíma ma obsah kyselin v moči, je to tu myslené ako pH???
V článku, ktorý predstavuje tak super niečo, je to asi dosť velky nedostatok!!!
Ja riešim momentálne Dnu a mám práve na tejto hodnote udržiavať pH, nieje to volovina čo tam ten pán píše? alebo myslel kyselinu močovú v krvi? ale tam som našla úplne iné honoty:

Referenčné hodnoty :
Jednotka: mmol/l

Vek Muži Ženy
Do 5 dní 113 - 470 113 - 470
Do 4 rokov 131 - 340 101 - 303
Do 11 rokov 178 - 381 178 - 381
Do 14 rokov 190 - 440 190 - 363
Do 17 rokov 268 - 482 190 - 381
Viac ako 17 rokov 200 - 482 135 - 380


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Schindeleho mineraly
PříspěvekNapsal: sob kvě 19, 2012 7:43 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Renka píše:
http://www.schindele-mineraly.cz/o_mineralech.php?p=objev v článku sa píše:
Říkal jsem si - co dělá dobře mým stromům, pomůže i mně. Trpěl jsem po těžké otravě masem už mnoho let velmi bolestivým nadýmáním, měl jsem velmi vysoký obsah kyselin v moči - hodnoty kolem 7,6 - 7,8 a následkem velmi vysokého obsahu kyselin v moči jsem trpěl dnou. Sužovaly mne také neustálé záněty krčních mandlí.
Zaujíma ma obsah kyselin v moči, je to tu myslené ako pH???
V článku, ktorý predstavuje tak super niečo, je to asi dosť velky nedostatok!!!
Ja riešim momentálne Dnu a mám práve na tejto hodnote udržiavať pH, nieje to volovina čo tam ten pán píše? alebo myslel kyselinu močovú v krvi? ale tam som našla úplne iné honoty:

Referenčné hodnoty :
Jednotka: mmol/l

Vek Muži Ženy
Do 5 dní 113 - 470 113 - 470
Do 4 rokov 131 - 340 101 - 303
Do 11 rokov 178 - 381 178 - 381
Do 14 rokov 190 - 440 190 - 363
Do 17 rokov 268 - 482 190 - 381
Viac ako 17 rokov 200 - 482 135 - 380

Tak je to napsané nějak zmatečně a také dost nadšenecky, nicméně je pravda, že dnu tím řešit můžete, ale na ní špičkově fungují obyčejné okurky, to jsem zde již psal.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz