Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát dub 26, 2024 1:27 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 200 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: "Superpotraviny"
PříspěvekNapsal: úte říj 04, 2011 3:41 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 01, 2011 6:25 pm
Příspěvky: 31
Dlouhodobou konzumaci jen uvedeného a zároveň prospívat, si tedy nedovedu představit. Kdyby byl člověk kozička, kravička, prostě jakýkoliv býložravec, tak řeknu fajn, nevidím problém. Je třeba si uvědomit, že se jedná o sušený prášek (tabletku). I když se dá voda k tomu, vazby už nebudou totožné jako u čerstvého (vibrace, energetika jinde)a navíc dané složky obsahují nestravitelné části, sloužící jako kartáč. Ty při dlouhodobém užívání mohou způsobit podráždění trávicího traktu, a přiznejme si, že nemáme ani bachor ani čepec ani sléz, abychom jedli pouze toto a jako hlavní složku.
Co se týká zubů, jedení velkého množství ovoce je úskalí vitariánství. Zelené to sice zlepší, zejména šťávy z pampelišek, ale v zimě nastává problém, protože zelené cukrované chudinky ze supermarketu ty účinky mají minimální. Mám jeden tip, dlouhodobě ozkoušený, a tím je schrupnutí 1-2 ks syrové brambory denně, dokud tělo to akceptuje. Dá se to před i po jídle. Každé načasování má svoje a podle toho synergické účinky na jednotlivé orgány těla, každopádně pro zuby je lepší po. Už během jednoho dne je cítit určité zpevnění. Dělám to intuitivně roky od dětství, a i to je jeden z důvodů, proč mám pořád chrup ve výborném stavu.

_________________
Když budete neustále krmit svou mysl novými věcmi, nikdy nedosáhnete hlubších úrovní uvnitř sebe. Zůstanete na místě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Superpotraviny"
PříspěvekNapsal: stř říj 05, 2011 8:33 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Jindra píše:
Dobrý den Vám přeji, Jaroslave, páteční setkání s Vámi bylo inspirující, děkuji, že jsem se s Vámi mohl setkat a vidět, ať se nekontaktujeme jen a jen přes Internet.

Prosím Vás, chtěl jsem se zeptat k zeleným potravinám - mladý ječmen a chlorella. Kdesi jsem četl, že jde o komplexní potraviny, které tělu dodají všechny potřebné vitaminy, minerály, stopové prvky a enzymy. Nevím, zda je to pravda, ale pokud ano, tak mne napadlo... manželka skončila 14denní půst (při návštěvě u Vás měla 12. den) a já půst právě zahájil, ale jen krátký - jen pár dní (nejvýše sedmidenní) a pak mne napadlo, že bych na půst navázal stravovacím režimem, kdy bych jedl denně pouze uvedené zelené superpotraviny. Spočítal bych si, kolik ječmene a kolik chlorelly jíst s ohledem na energii, abych denně přijal například 4000 kJ no a bral bych tyto zelenáče v poměru 1:1 (nebo v poměru jiném?) v množství, které by tento energetický příjem zajistilo. Krom toho samozřejmě vodu, jakou pijete Vy = osmotickou.

Slibuju si od toho jednak zkusit, jak by se člověk cítil, no a také to, že bych vlastně nejedl nic, co by mne zanášelo... ze zelenáčů v těle nic nesedimentuje, vše se zužitkuje a navíc chlorella přece perfektně čistí, váže na sebe škodliviny a vynáší je z těla ven... doufám by se mi přestaly rozpadat i ty zuby, které se mi na vitariánství rozpadají... tedy pokud zelenáče obsahují i ten molybden, který v souvislosti s kazivostí zubů zmiňujete.

Lze tedy dlouhodobě žít jen na ječmeni a chloreře a vodě, dostane tělo vše co potřebuje včetně energie, přijímá-li se dostatečně velké množství těchto superpotravin?

Děkuji předem za Váš názor, Jindra

Tak obávám se, že to není ideální nápad a členka dandeliona vám to píše správně. Jako doplněk ano, ale jako hlavní potravinu to vidím dosti problematické i když nikdy jsem nic takového nezkoušel, jde pouze o názor.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Superpotraviny"
PříspěvekNapsal: stř říj 05, 2011 11:26 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
dandeliona píše:
Co se týká zubů ... mám jeden tip, dlouhodobě ozkoušený, a tím je schrupnutí 1-2 ks syrové brambory denně před i po jídle, každopádně pro zuby je lepší po
Děkuji za obě odpovědi ohledně superpotravin. Dandeliono děkuji za tuto zmínku, syrový brambor pro mne není problém, je to celkem chutná věc. Rád vyzkouším, díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Biospirulina
PříspěvekNapsal: pát říj 14, 2011 11:07 am 
Offline

Registrován: pát říj 14, 2011 10:35 am
Příspěvky: 2
Dobry den,
Uzivam denne biospirulinu jelikoz nemam pristup k cerstvym bylinkam.Jaky je vas nazor na tento preparat?Dekuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Biospirulina
PříspěvekNapsal: ned říj 16, 2011 7:16 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Alyda píše:
Dobry den,
Uzivam denne biospirulinu jelikoz nemam pristup k cerstvym bylinkam.Jaky je vas nazor na tento preparat?Dekuji

Jednoznačně pozitivní, neshledávám na jeho pravidelném užívání žádná negativa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Superpotraviny"
PříspěvekNapsal: čtv lis 03, 2011 4:41 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 14, 2011 11:08 pm
Příspěvky: 165
p Jarda

Je mozne trstinovu melasu radit medzi tzv superfood?

Viem ze ludske telo a teda creva a travenie sa s cukrami nekamarati ale o melase som cital toho uz dost a aj uzival ju a melasa podla vsetkeho aspon co tvrdi teoria posobi neutralne az zasadito vdaka obsiahnutym mineralom takze by melasa mala byt zdrava nie?

Viem ze ste niekde pisali ze melasa je nevhodna ked ma clovek kvasinky ale kvasinky sa predsa tvoria ked telu davame prekyslujucu stravu ale melasa posobi zasadito takze by v tomto mohla skor pomoct nie?

nerozumiem tomu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Superpotraviny"
PříspěvekNapsal: čtv lis 03, 2011 5:46 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 396
topper1982 píše:
p Jarda

Je mozne trstinovu melasu radit medzi tzv superfood?

Viem ze ludske telo a teda creva a travenie sa s cukrami nekamarati ale o melase som cital toho uz dost a aj uzival ju a melasa podla vsetkeho aspon co tvrdi teoria posobi neutralne az zasadito vdaka obsiahnutym mineralom takze by melasa mala byt zdrava nie?

Viem ze ste niekde pisali ze melasa je nevhodna ked ma clovek kvasinky ale kvasinky sa predsa tvoria ked telu davame prekyslujucu stravu ale melasa posobi zasadito takze by v tomto mohla skor pomoct nie?

nerozumiem tomu

Tak myslím, že je zdravá, ale superpotravina to nebude. Nejspíš není až tolik zásaditá a obsahuje příliš mnoho cukru. Osobně si myslím, že přírodní cukr, např. v ovoci, v medu je zdravý a pokud člověk nemá extrémně přemnožené kvasinky a nepřehání to s množsvím, tak nevadí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Superpotraviny"
PříspěvekNapsal: čtv lis 03, 2011 10:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
topper1982 píše:
p Jarda

Je mozne trstinovu melasu radit medzi tzv superfood?

Viem ze ludske telo a teda creva a travenie sa s cukrami nekamarati ale o melase som cital toho uz dost a aj uzival ju a melasa podla vsetkeho aspon co tvrdi teoria posobi neutralne az zasadito vdaka obsiahnutym mineralom takze by melasa mala byt zdrava nie?

Viem ze ste niekde pisali ze melasa je nevhodna ked ma clovek kvasinky ale kvasinky sa predsa tvoria ked telu davame prekyslujucu stravu ale melasa posobi zasadito takze by v tomto mohla skor pomoct nie?

nerozumiem tomu

Je to víceméně tak, jak to píše člen Igi a osobně bych melasu s kvasinkou nepářil. Někdy to sice ani jinak nejde, ale to je z nouze ctnost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Superpotraviny"
PříspěvekNapsal: čtv lis 03, 2011 11:19 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Igi píše:
Tak myslím, že je zdravá, ale superpotravina to nebude. Nejspíš není až tolik zásaditá a obsahuje příliš mnoho cukru. Osobně si myslím, že přírodní cukr, např. v ovoci, v medu je zdravý a pokud člověk nemá extrémně přemnožené kvasinky a nepřehání to s množsvím, tak nevadí.

Tak, asi najlepšia melasa bude táto:
cwww.mj-krasazdravi.cz/mj-krasazdravi/eshop/0/3/5/2-TRTINOVY-EXTRAKT-Cerny-zazrak-680g-trtinova-melasa
Zo všetkých čo sú na trhu je najmenej sladká.
Niečo bližšie o melase sa píše tu:
http://raciofit.sk/novinky/melasa.pdf
Nie je to síce vedecký rozbor, ale na základnú orientáciu v účinkoch melasy to bude postačovať.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Superpotraviny"
PříspěvekNapsal: pát lis 04, 2011 10:16 am 
Offline

Registrován: čtv dub 14, 2011 11:08 pm
Příspěvky: 165
Sybilla dik za info

ono o melase som precital toho uz ovela viac \":)\" a aj zahranicne prelozene zdroje takze nemusis mi sem podsuvat nic o melase, moja otazka na p Jardu znela ze ked je zasadita ako je mozne ze sa bije s kvasinkami \":)\"

o melase je toho ovela ovela viac popisane kade tade ked sa pohrabes v googli

a ci je najlepsia melasa ktora je najmenej sladka je na zvazenie, kde je zaruka ze prave ta najmenej sladka melasa je aj najkvalitnejsia alebo je najzdravsia? Ano mozno je kedze prave konkretne tuto pod nazvom cierny zazrak uzivam a je aj citelne najdrahsia ale ci je najzdravsia nemam nikde dokazane ani podlozene laboratornymi testami.

mna skor zaujima to ze ak melasa posobi zasadito nerozumiem potom preco je nevhodna pri kvasinkach ved kvasinky ma dnes kazdy takze vlastne melasu nemoze jest nikto , skoda a pritom je to take zdrave ako vsade citam


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Superpotraviny"
PříspěvekNapsal: ned lis 06, 2011 8:29 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
topper1982 píše:
Sybilla dik za info

ono o melase som precital toho uz ovela viac \":)\" a aj zahranicne prelozene zdroje takze nemusis mi sem podsuvat nic o melase, moja otazka na p Jardu znela ze ked je zasadita ako je mozne ze sa bije s kvasinkami \":)\"

o melase je toho ovela ovela viac popisane kade tade ked sa pohrabes v googli

a ci je najlepsia melasa ktora je najmenej sladka je na zvazenie, kde je zaruka ze prave ta najmenej sladka melasa je aj najkvalitnejsia alebo je najzdravsia? Ano mozno je kedze prave konkretne tuto pod nazvom cierny zazrak uzivam a je aj citelne najdrahsia ale ci je najzdravsia nemam nikde dokazane ani podlozene laboratornymi testami.

mna skor zaujima to ze ak melasa posobi zasadito nerozumiem potom preco je nevhodna pri kvasinkach ved kvasinky ma dnes kazdy takze vlastne melasu nemoze jest nikto , skoda a pritom je to take zdrave ako vsade citam

Tak třeba ananas je také vysoce zásaditý a kvasinky ho milují, to je obtížné říci, co je u daného člověka množí a co ne. Důležité je pochopit logiku spalování cukrů a tuků, pak vám to bude jasné, čili buď bez sacharidů a tedy i melasy, nebo stále vysoké pH a pak klidně i s melasou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Superpotraviny"
PříspěvekNapsal: pon lis 07, 2011 12:43 am 
Offline

Registrován: čtv čer 23, 2011 12:42 pm
Příspěvky: 150
Bydliště: slovensko-zlate moravce
rozmislam o tom ze zaexperimentujem a zacnem doma ( v dome ) pestovat zel.jacmen ... mate niekto skusenosti s pestovanim ?
treba na to nejake specialne semeno, lebo v zahranicnom obchode som videl take semiacka a teda je otaska ci je to nejaka specialna odroda jacmena alebo len predrazene zbozie \":lol:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Superpotraviny"
PříspěvekNapsal: pon lis 07, 2011 10:01 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
borisek píše:
rozmislam o tom ze zaexperimentujem a zacnem doma ( v dome ) pestovat zel.jacmen ... mate niekto skusenosti s pestovanim ?
treba na to nejake specialne semeno, lebo v zahranicnom obchode som videl take semiacka a teda je otaska ci je to nejaka specialna odroda jacmena alebo len predrazene zbozie \":lol:\"

To jde pěstovat z jakéhokoliv osiva, kromě mořeného, to je jedovaté.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Superpotraviny"
PříspěvekNapsal: úte lis 08, 2011 11:53 pm 
Offline

Registrován: pon kvě 25, 2009 12:14 am
Příspěvky: 4
Jen tak pro zajímavost, tohle jsem našel k tomu nepraženému kakau:



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Superpotraviny"
PříspěvekNapsal: stř lis 09, 2011 10:48 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
[quote="demon":vov1t401]Jen tak pro zajímavost, tohle jsem našel k tomu nepraženému kakau:



Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 200 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz