Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 20, 2024 3:36 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 200 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: "Superpotraviny"
PříspěvekNapsal: pát úno 04, 2011 11:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Spirulína je levnější než chlorella. A pokud nekecám, tak snad u chlorelly musí být porušená buněčná struktura, aby z toho člověk něco měl. Pokud tu někdo máte mikroskop, mohla bych vám zaslat tabletky od dvou různých výrobců a mohli byste ověřit, zdali je opravdu dezintegrovaná.

Ptala jsem se jednoho prodejce téhle zeleně na rozdíl mezi nimi, pokud jsme to sem už někam napsala, tak se omlouvám. Odpověděl mi, že chlorella je lepší na detoxikaci, hlavně střeva. Spirulina je lepší na záněty a na ledviny. Doporučuje napřed brát chlorellu a vyčistit střeva a pak pokračovat se spirullinou.

S tím narušením buněčné struktury máte pravdu a mnoho lidí to neví, což je vlastně připravuje o peníze, protože kupují zdánlivě levný a špatný produkt s velice nízkou využitelností. Jinak oboje je velice prospěšné a ta chlorela je přeci jen trochu lepší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Superpotraviny"
PříspěvekNapsal: pát úno 04, 2011 11:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Vím, že tu pan Jarda nabízí nepražené kakaové boby a nepražené kakao. Zřejmě od firmy Lifefood, což je pro mě velmi důvěryhodná firma, neb za ní stojí lidé, co to dělají z přesvědčení.
Kakaové boby mi nechutnají, ale nepražené kakao si sama občas kupuji a během psaní tohoto příspěvku jsem vypila 2 hrníčky kakaa \":lol:\" .
Přesto chci pro úplnost informací a možnou diskuzi uvést i opačné názory.

http://www.living-foods.com/articles/toxiccacao.html

Pro anglicky nečtoucí ve zkratce: Paulovi ve 20 letech diagnostikovali zánětlivé onemocnění střev (Crohna nebo ulcerozní kolitidu). Pátral (jako asi my všichni zde) jak si pomoci a navzdory tomu, že ho doktoři varovali, že mu syrová strava uškodí, tak přešel na vitariánství a jeho zdraví se rychle lepšilo. Začal psát knížky o zdraví, přednášet a učit lidi jak jíst a žít jednoduše.
Uvádím to jen tak pro vaši představu, čí je to názor.
No a tenhle Paul tvrdí, že kakao, i ve své syrové formě, je nebezpečné a lidé by to měli vědět.
Jeho přítel Jeremy byl první z rawfoodistů, kdo se začal zabývat kakaem. Ohromilo ho, začal ho doporučovat jako náhražku běžného kakaa a kávy a dokonce ho začal prodávat. Ale po čase začal zjišťovat, že se vitariáni kolem něj po kakau necítí dobře. Jeho zjištění:
- žádné zvíře v přírodě nejí kakao
- pokud by ho nějaké zvíře jedlo, zkrátí mu kakao život, nebo ho rovnou zabije
- domorodci, kteří jedli kakao, jedli pouze plod (obsahuje všechny dobré látky, ale neobsahuje ty špatné) a kakové semeno používali pouze jako přídavek do psychedelických nápojů.
-domorodci to tedy nejedli jako jídlo nebo doplněk stravy, ale užívali ho pouze pro posvátné účely.
- kakao je jedna z nejvíce návykových látek.
- kakao je super toxické pro játra
- stimuluje a dráždí ledviny a nadledvinky, což může způsobovat nespavost, noční můry, náměsíčnost, třes a extrémní nabuzenost.
- je extrémně zanášející kvuli toxinům v tucích, které obsahuje. Plus ty tukové řetězce jsou vysoce komplexní a proto je potřeba mnoho námahy na jejich rozložení.
- Výsledek dlouhodobého užívání je vysoká úroveň jaterní a krevní toxicity a může způsobovat extrémní změn nálad, výbuchy hněvu, násilí, depresi a závratě.
- V některých případech dlouhodobého užívání se vyskytla závislost, sexuální dysfunkce, "lack of reasoning" - nevím,c o přesně tím myslí, jde o nějaký nedostatek co se rozhodování/úsudku týče, a snížená vůle.
- Mega dávka 40ti a více bobů působí jako halucinogen a způsobuje účinky jako LSD a hašiš.

Podle jeho zjišťování se zdá, že lidé, užívající vařený kakaový prášek, mají méně toxických účinků než ti, co užívají celé pražené boby a mnohem mnohem méně než ti, co užívají celé syrové kakaové boby.

Sice je spousta lidí, co kakao konzumují a považují za superpotravinu, ale on si myslí, že jsou na kakau závislí. Nezná nikoho, kdo by ho dlouhodobě jedl a neměl toxické účinky. Velmi podobnou závislost mají lidé na vařeném jídle a odmítají uznat, že jim škodí.

Pak článek ještě pokračuje méně důležitými informacemi o tom, jak mu jde o zdraví lidí a proto je varuje atd..
Je jasné, že tenhle Paul je docela extrémista. Přesto ale na tom, co říká, může být něco pravdivého.

Tak to nedovedu posoudit, já osobně jsem se setkal vždy s problémy u lidí užívajících pražené kakao, ale u toho syrového jsem problém nikdy nezaznamenal. Ovšem nemám nijak rozsáhlé zkušenosti, tento problém jsem nikdy cíleně nesledoval a trochu pravdy je asi na všem, čili se na to trochu zaměřím a pokud něco zjistím, tak dám vědět.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Superpotraviny"
PříspěvekNapsal: ned úno 06, 2011 8:56 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Nuž teda, pri tých cenách za nepražené kakové bôby od Lifefoodu sa toho ani nedá toľko zjesť, aby si tým človek nejako výrazne ublížil \":D\" . Ja si tak raz do týždňa pomeliem tak 4-5 bôbikov spolu s ľanovým semiačkom a pridám do rozšľahaného tvarohu, lepší termix v obchode nekúpime \":)\" tak dúfam, že ma to časom nepoloží. Aj tak si myslím, že 30 min. v zápche v centre mesta narobí väčšiu šarapatu v organizme.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Superpotraviny"
PříspěvekNapsal: pon úno 07, 2011 11:03 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Sybilla píše:
Nuž teda, pri tých cenách za nepražené kakové bôby od Lifefoodu sa toho ani nedá toľko zjesť, aby si tým človek nejako výrazne ublížil \":D\" . Ja si tak raz do týždňa pomeliem tak 4-5 bôbikov spolu s ľanovým semiačkom a pridám do rozšľahaného tvarohu, lepší termix v obchode nekúpime \":)\" tak dúfam, že ma to časom nepoloží. Aj tak si myslím, že 30 min. v zápche v centre mesta narobí väčšiu šarapatu v organizme.

To máte pravdu, zase tolik bych se jich nebál.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Superpotraviny"
PříspěvekNapsal: úte úno 22, 2011 7:10 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Nepražené kakao je jemný prášek vyráběný v Peru z nepražených kakaových bobů v bio kvalitě důkladným mletím po částečném odlisování kakaového másla.
Jemný prášek z nepražených kakaových bobů se sníženým obsahem tuku.

Nerozumím tomu co je na tom kakaovém tuku špatné, že se odtučňuje? Pokud jde o přírodní produkt tak proč to?
Jinak jsem tu narazil na příspěvek, který před dlouhodobou konzumací varoval. Jardou je tu uváděno, že to problém narozdíl od "umělého" vařeného kakaa není. Osobně se přikláním k tomu, že denní konzumace v SP by nic, krom lehké "čoko-závislosti" způsobovat nemusela, nebo se pletu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Superpotraviny"
PříspěvekNapsal: úte úno 22, 2011 9:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Nepražené kakao je jemný prášek vyráběný v Peru z nepražených kakaových bobů v bio kvalitě důkladným mletím po částečném odlisování kakaového másla.
Jemný prášek z nepražených kakaových bobů se sníženým obsahem tuku.

Nerozumím tomu co je na tom kakaovém tuku špatné, že se odtučňuje? Pokud jde o přírodní produkt tak proč to?
Jinak jsem tu narazil na příspěvek, který před dlouhodobou konzumací varoval. Jardou je tu uváděno, že to problém narozdíl od "umělého" vařeného kakaa není. Osobně se přikláním k tomu, že denní konzumace v SP by nic, krom lehké "čoko-závislosti" způsobovat nemusela, nebo se pletu?

Ono na tom tuku nic špatného není, ale pokud se týká použití, tak tam trochu komplikuje situaci. Pokud totiž syrové boby pouze rozmělníte, je to jako u oříšků a drť začne oxidovat, přičemž tuk žlukne. Z tohoto důvodu je vhodnější ho odstranit a je po problému. Zvýší se tím skladovatelnost a užitná hodnota, protože vyrobit tak jemný prášek se vám v domácích podmínkách asi nepovede. Osobně u syrového kakaa zásadní problém nevidím, ale jako každé jiné potraviny je potřeba mít na paměti, že všeho moc škodí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Superpotraviny"
PříspěvekNapsal: stř bře 30, 2011 11:54 pm 
Offline

Registrován: stř bře 30, 2011 11:48 pm
Příspěvky: 2
Kustovnice se skutečně dá přidat snad do čehokoliv. Recept na jednoduchý štrůdl je zde: http://www.kustovnice-goji.cz/strudl-goji-recept/ a plus je, že jídlo obohatí nejen o živiny, ale taky pěkně vypadá \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Superpotraviny"
PříspěvekNapsal: čtv bře 31, 2011 12:04 am 
Offline

Registrován: stř bře 30, 2011 11:48 pm
Příspěvky: 2
Kometa píše:
Vy nekonzumujete NIC dovezeného z číny? Podle mě se dá sehnat kustovnice více i méně kvalitní. Třeba té co prodávají v Albertu za 30kč a je vysloveně křupavá opravdu nevěřím, že byla sušena na sluníčku.

O jaké účinky se vám jedná?

je to pravda, taky mně udivilo, jak je křupavá... Možná je nakonec nejlepší si ji vypěstovat sami doma \":)\" http://www.kustovnice-goji.cz/pestovani ... nice-doma/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Superpotraviny"
PříspěvekNapsal: čtv bře 31, 2011 9:29 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Len123 píše:
je to pravda, taky mně udivilo, jak je křupavá... Možná je nakonec nejlepší si ji vypěstovat sami doma \":)\" http://www.kustovnice-goji.cz/pestovani ... nice-doma/

Pěstovat ji v místních podmínkách není zase tak jednoduché a pokud vezmu například naprosto nezničitelný rakytník řešetlákový, tak já osobně bych si vybral ten rakytník.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Superpotraviny"
PříspěvekNapsal: sob kvě 07, 2011 4:48 pm 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Jaký máte názor na ženšen pětilistý, jiaogulan, konzumaci listů v sálatech, případné negativní účinky, návykovost apod?

Video 0 58 až 3 44.
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1031 ... 223000013/
.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Superpotraviny"
PříspěvekNapsal: ned kvě 08, 2011 7:33 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Pavelka. píše:
Jaký máte názor na ženšen pětilistý, jiaogulan, konzumaci listů v sálatech, případné negativní účinky, návykovost apod?

Video 0 58 až 3 44.
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1031 ... 223000013/
.

Osobně bych se toho nebál, je to výborná bylina a nevidím důvod k obavám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: dávky spirulina a ml.ječmen
PříspěvekNapsal: sob zář 03, 2011 5:22 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Tak jsem na digitální váze odměřil kolik je

- denní dávka 10g spiruliny...vychází to cca 2 vrchovaté č.lž. \":)\"

Mladý ječmen také možno dávkovat cca 2 č.lž. denně...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: superpotraviny
PříspěvekNapsal: pát zář 09, 2011 9:56 pm 
Offline

Registrován: ned črc 31, 2011 10:18 am
Příspěvky: 34
wikipedie uvádí jako superpotraviny:

açaí (Euterpe oleracea), Brazílie, Venezuela
borůvky (Vaccinium angustifolium a Vaccinium corymbosum), severní Evropa, Rusko, Kanada, USA, Chile
brusinky (Vaccinium macrocarpon), severní Evropa, Rusko, USA, Kanada, Chile
goji-kustovnice (wolfberry, Lycium barbarum), Čína
červené hrozny (red, Vitis vinifera), Asie, Evropa, USA
mango (Mangifera indica), Indie, JV Asie, jižní Pacifik
granátové jablko (Punica granatum), středomoří, USA
rakytník (Hippophae rhamnoides), Asie, Evropa

Zřejmě mají namysli pouze ovoce, ale neva
osobně bych z našich plodin přidala určitě aronii, pohanku, konopí/len, divoké černé višně, vojtěšku/jetel, švestky/trnky, česnek, cibuli, křen, šípky a možná i kopřivu na špenát a (lékárníky u nás zbytečně zatracovaný) kostival.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: superpotraviny
PříspěvekNapsal: sob zář 10, 2011 8:10 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Petra2 píše:
wikipedie uvádí jako superpotraviny:

açaí (Euterpe oleracea), Brazílie, Venezuela
borůvky (Vaccinium angustifolium a Vaccinium corymbosum), severní Evropa, Rusko, Kanada, USA, Chile
brusinky (Vaccinium macrocarpon), severní Evropa, Rusko, USA, Kanada, Chile
goji-kustovnice (wolfberry, Lycium barbarum), Čína
červené hrozny (red, Vitis vinifera), Asie, Evropa, USA
mango (Mangifera indica), Indie, JV Asie, jižní Pacifik
granátové jablko (Punica granatum), středomoří, USA
rakytník (Hippophae rhamnoides), Asie, Evropa

Zřejmě mají namysli pouze ovoce, ale neva
osobně bych z našich plodin přidala určitě aronii, pohanku, konopí/len, divoké černé višně, vojtěšku/jetel, švestky/trnky, česnek, cibuli, křen, šípky a možná i kopřivu na špenát a (lékárníky u nás zbytečně zatracovaný) kostival.

To by jste přidala celkem správně a určitě by se našlo i mnoho dalších.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Superpotraviny"
PříspěvekNapsal: úte říj 04, 2011 1:45 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
Dobrý den Vám přeji, Jaroslave, páteční setkání s Vámi bylo inspirující, děkuji, že jsem se s Vámi mohl setkat a vidět, ať se nekontaktujeme jen a jen přes Internet.

Prosím Vás, chtěl jsem se zeptat k zeleným potravinám - mladý ječmen a chlorella. Kdesi jsem četl, že jde o komplexní potraviny, které tělu dodají všechny potřebné vitaminy, minerály, stopové prvky a enzymy. Nevím, zda je to pravda, ale pokud ano, tak mne napadlo... manželka skončila 14denní půst (při návštěvě u Vás měla 12. den) a já půst právě zahájil, ale jen krátký - jen pár dní (nejvýše sedmidenní) a pak mne napadlo, že bych na půst navázal stravovacím režimem, kdy bych jedl denně pouze uvedené zelené superpotraviny. Spočítal bych si, kolik ječmene a kolik chlorelly jíst s ohledem na energii, abych denně přijal například 4000 kJ no a bral bych tyto zelenáče v poměru 1:1 (nebo v poměru jiném?) v množství, které by tento energetický příjem zajistilo. Krom toho samozřejmě vodu, jakou pijete Vy = osmotickou.

Slibuju si od toho jednak zkusit, jak by se člověk cítil, no a také to, že bych vlastně nejedl nic, co by mne zanášelo... ze zelenáčů v těle nic nesedimentuje, vše se zužitkuje a navíc chlorella přece perfektně čistí, váže na sebe škodliviny a vynáší je z těla ven... doufám by se mi přestaly rozpadat i ty zuby, které se mi na vitariánství rozpadají... tedy pokud zelenáče obsahují i ten molybden, který v souvislosti s kazivostí zubů zmiňujete.

Lze tedy dlouhodobě žít jen na ječmeni a chloreře a vodě, dostane tělo vše co potřebuje včetně energie, přijímá-li se dostatečně velké množství těchto superpotravin?

Děkuji předem za Váš názor, Jindra


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 200 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz