Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát dub 19, 2024 11:14 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Melasa
PříspěvekNapsal: stř čer 02, 2010 2:48 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 439
Už několikrát jsem tu narazila na zmínku o melase. Koupila jsem si ji a je moc dobrá.
Můžete mi prosím říct, jaké má pozitivní účinky a jak jí nejlépe jíst (kdy, s čím)? Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Melasa
PříspěvekNapsal: stř čer 02, 2010 8:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Už několikrát jsem tu narazila na zmínku o melase. Koupila jsem si ji a je moc dobrá.
Můžete mi prosím říct, jaké má pozitivní účinky a jak jí nejlépe jíst (kdy, s čím)? Díky.

Hlavní přínos je vysoký obsah železa a hořčíku, ale obsahuje i mnoho jiných důležitých látek. Nejvhodnější je jíst ji samotnou, protože jde přeci jenom o určitou variantu cukru a ten vždy v kombinaci s jinou potravinou podporuje kvašení, což silně zvedá kyselost. Já osobně ji skoro nejím, právě z tohoto důvodu a melasu i med používám velice omezeně, pouze večer před spaním a bez čehokoliv dalšího. Je potřeba si uvědomit, že i melasa a med jsou cukry a velice vyhovují kvasinkám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Melasa
PříspěvekNapsal: pát čer 04, 2010 10:35 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Beladona píše:
Už několikrát jsem tu narazila na zmínku o melase. Koupila jsem si ji a je moc dobrá.
Můžete mi prosím říct, jaké má pozitivní účinky a jak jí nejlépe jíst (kdy, s čím)? Díky.

Tak ako pise Jarda, takze mne to pripada najvhodnejsie vecer nalacno pred spanim si dat polievkovu lyzicu... striedat med a melasu, podla chuti. To je ale ideal, podla mna po nejakom zeleninovom salate, alebo vegetarianskom zeleninovom jedle bez obilovin, to zas tak kvasit nebude. Takze ja osobne by som to jedol nalacno, alebo k zeleninovemu salatu. K ovociu nie, a k obilovinam urcite nie.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Melasa
PříspěvekNapsal: sob čer 05, 2010 7:28 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Tak ako pise Jarda, takze mne to pripada najvhodnejsie vecer nalacno pred spanim si dat polievkovu lyzicu... striedat med a melasu, podla chuti. To je ale ideal, podla mna po nejakom zeleninovom salate, alebo vegetarianskom zeleninovom jedle bez obilovin, to zas tak kvasit nebude. Takze ja osobne by som to jedol nalacno, alebo k zeleninovemu salatu. K ovociu nie, a k obilovinam urcite nie.

Je pravda, že se zeleninou s ní problém není a kvašení nenastává, ale zase se k zelenině moc chuťově nehodí, nebo alespoň mě tak nechutná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Melasa
PříspěvekNapsal: pon čer 14, 2010 7:38 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Napadá mě oblíbená kombinace: rozemleté raw kakaové boby s rozinkami, zakápnuté medem a v tom by se i ta polévková lžíce melasy mohla ztratit... Před sportem ideální \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Melasa
PříspěvekNapsal: pon čer 14, 2010 8:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Napadá mě oblíbená kombinace: rozemleté raw kakaové boby s rozinkami, zakápnuté medem a v tom by se i ta polévková lžíce melasy mohla ztratit... Před sportem ideální \":wink:\"

To asi není špatný nápad, protože uvedená kombinace je plná minerálů, výsledný produkt patrně bude zásaditý a energetická hodnota také velice slušná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Melasa
PříspěvekNapsal: pon pro 02, 2013 11:54 pm 
Offline

Registrován: ned bře 17, 2013 11:43 am
Příspěvky: 3
Trochu jsem hledal ohledne melasy na internetu a nasel jsem zajimavy clanek nebo spis propagacni material pro bio melasu.
http://hvezdicka.ic.cz/Melasa/cernyzazrak.html
Kde se mimo jine pise, ze je znacny rozdil mezi melasou repnou a trtinovou, prevazne v tom, ze trtinova ma v tele, na rozdil od repne, pusobit zasadite. Muze tuto informaci nekdo potvrdit? Pripadne jak by se dalo otestovat? Jake mnozstvi snist a za jak dlouho otestovat treba pH moci?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Melasa
PříspěvekNapsal: sob úno 08, 2014 7:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Dreed84 píše:
Trochu jsem hledal ohledne melasy na internetu a nasel jsem zajimavy clanek nebo spis propagacni material pro bio melasu.
http://hvezdicka.ic.cz/Melasa/cernyzazrak.html
Kde se mimo jine pise, ze je znacny rozdil mezi melasou repnou a trtinovou, prevazne v tom, ze trtinova ma v tele, na rozdil od repne, pusobit zasadite. Muze tuto informaci nekdo potvrdit? Pripadne jak by se dalo otestovat? Jake mnozstvi snist a za jak dlouho otestovat treba pH moci?

Tak její zásadité účinky nejsou zase tak zázračné jak se tvrdí, alespoň jsem je nikdy nepozoroval. Jíst ji můžete tak řádnou polévkovou lžíci denně, tím nic nepokazíte a pH testovat průběžně.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz