Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte dub 23, 2024 9:51 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 168 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Ovocie a zelenina vseobecne
PříspěvekNapsal: sob lis 07, 2015 1:52 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Lenka B píše:
Jde mi o to, jestli je pravda, že jsou kaše lépe stravitelné a tudíž by mě přestala zlobit páchnoucí plynnatost a byly by vhodné i na zánět tlustého střeva. Na netu jsem našla většinou obiloviny s ovocem, mlékem, jogurtem, vejci, ... To podle pana Zajíčka asi není správně. S tím raw jsem to myslela tak, jestli je vhodnější třeba pohanku místo vaření na cca 8 hodin máčet a pak rozmixovat. S jáhlami a rýží to tak nejde.

Děláte zcela zásadní chybu v tom, že řešíte detaily (jak to rozmixovat, jak to upravit, zda to máčet, která zrna jsou na to nejlepší ...). Řešte podstatu.
Ta je ve vašem uvažování a postojích.
Chcete jíst věci, které k jídlu nejsou, a jsou velkou zátěží pro lidské tělo.
Dobře vám tak.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovocie a zelenina vseobecne
PříspěvekNapsal: sob lis 07, 2015 10:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Daji píše:
Dobrý den pane Jardo,

ráda bych se zeptala, zda je nějaká pravda na tom že by snad měly ovesné vločky způsobovat ztráty vápníku v těle.
V diskusích nejsou ovesné vločky moc chválené kvůli obsahu škodlivých toxinů a žluklému tuku. Je tomu tak i v případě použití vloček vyrobených doma na vločkovači? Obilné kaše připravuji dětem k snídani (jáhlové, ovesné, pohankové).

Děkuji moc za odpověď.

Pokud jsou čerstvě připravené těsně před konzumací, tak ten problém odpadá a vápník, toť otázka, spíše bych se domníval, že toto platí pro kombinaci jogurt ovesné vločky, což se obvykle jí a není to dobře. Obilí s jogurzem ihned kvasí a to pak zvyšuje kyselost, což vyžaduje na eliminaci kvanta vápníku a tím se jeho stav v těle snižuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovocie a zelenina vseobecne
PříspěvekNapsal: sob lis 07, 2015 10:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Lenka B píše:
Jde mi o to, jestli je pravda, že jsou kaše lépe stravitelné a tudíž by mě přestala zlobit páchnoucí plynnatost a byly by vhodné i na zánět tlustého střeva. Na netu jsem našla většinou obiloviny s ovocem, mlékem, jogurtem, vejci, ... To podle pana Zajíčka asi není správně. S tím raw jsem to myslela tak, jestli je vhodnější třeba pohanku místo vaření na cca 8 hodin máčet a pak rozmixovat. S jáhlami a rýží to tak nejde.

Obávám se že na zánět střeva je ideální obilí žádné, prostě ho nejíst vůbec a v žádné formě. Vyzkoušejte dietu SCD, ta je přímo na záněty střeva postavená a poměrně dobře funguje. Obilí s ovocem ihned kvasí, což by ten váš stav ještě zhoršovalo.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 168 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz