Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát dub 19, 2024 8:11 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 168 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Ovocie a zelenina vseobecne
PříspěvekNapsal: sob bře 28, 2015 11:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
domorodec píše:
Zdravím Vás. Chtěl bych se Vás zeptat, zda je tento návod z jednoho webu podle Vás ok. (je to myšleno pro mixování v mixérů). Samozřejmě jsem četl Vaše přízpěvky o tom, že tělo špatně zpracovává smoothies, ale pokud se tyto nápoje budou dělat tak, že se ovoce, nebo zelenina nebudou úplně drtit, ale uvedou se pouze do takového tekutějšího stavu, kde je stejně nutné to v pouse prokousat, pak by to mělo být v pořádku?

Začneme tedy s banány (hodí se ale i jiné sladké ovoce jako
jablka, hrušky nebo sezónně meruňky), přidáme hrst listové
zeleniny (zelí, různé druhy salátů, špenát, kapusta, rukola,
polníček, řeřicha; vůbec nejlepší jsou pak plané byliny jako
kopřiva, pampeliška, jitrocel a mnoho dalších) a přidáme namočená
semínka (sezamové, lněné, chia, slunečnicové, dýňové, konopné),
která zvýší podíl bílkovin a dodají také zdravé tuky, potřebné pro
vstřebání vitamínů A, D, E, K.

Děkuji

To je otázka pohledu. Obecně lze takto připravenou mixáž nazvat zdravou, ale zda se i dobře tráví, to již nechám na vás a z pohledu některých dietních směrů je to nesmysl, který je potenciálně dosti škodlivý. Já osobně bych si to nedal, na můj vkus je to jako když vařila kočička s pejskem dort, chybí jenom kousek mýdla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovocie a zelenina vseobecne
PříspěvekNapsal: pát dub 03, 2015 3:47 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 26, 2011 11:26 am
Příspěvky: 150
Bydliště: Košice
V zelenine bol nájdený pesticíd prothioconazol , chlorečnany... http://www.potravinynapranyri.cz/Search.aspx?ext=y&sbranch=82&lang=cs&design=default&archive=archive&listtype=tiles
Tak čo jesť z obchodu?

_________________
PRED NAKUPEM V OBCHODNYCH RETAZCOCH SI POZRI STRANKU: http://www.potravinynapranyri.cz/
Výrobca vakcín Merck (MSD) v 2. polroku 2009 zaplatil lekárom najmenej 18,8 milióna dolárov:
http://bit.ly/OuRIXq


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovocie a zelenina vseobecne
PříspěvekNapsal: úte dub 28, 2015 7:08 am 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
No mrkvička je zdravá. Aj odšťavovať sa dá aj schrúmať.
Dobrú chuť.


Přílohy:
Mrkev.jpg
Mrkev.jpg [ 28.74 KiB | Zobrazeno 13991 krát ]

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Ovoce, zelenina x pesticidy
PříspěvekNapsal: sob kvě 23, 2015 11:50 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 26, 2015 12:16 am
Příspěvky: 4
Ahoj, mám dotaz. Prohlížel jsem si forum a viděl jsem, že zde nejsou oblibené u některých uživatelů farmářské trhy a tak podobně. Jsem panelákové dítě z betonové džungle, takže možnost pěstovat si zdravé ovoce či zeleninu je u mě malá.

Chci se zeptat na pár věcí:

1) Doporučujete farmářské trhy na nákup ovoce a zeleniny a proč?
2) Jaká je jistota, že to není jenom podvod?
2) Pokud nedoporučujete, jaký jiný tip byste mi dali? Kde si mohu sehnat ovoce a zeleninu bez pesticidů atd. ?

Chci jíst zdravá kvalitní rajská jablka, jablka a další ovoce a zeleninu.

Předem Vám děkuji za tipy a rady. \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovoce, zelenina x pesticidy
PříspěvekNapsal: ned kvě 24, 2015 8:33 am 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
1) doporučuji, protože se tam setkáš přecjen (až na výjimky) s pěstiteli, popovídáš si, uděláš si obrázek
2) žádné "to" neexistuje, jde o konkrétní lidi, žádnou organisaci
3) ovoce a zeleninu seženeš přece ode všech, u kterých ovoce a zelenina rostou. Seznam se s pár lidmi a ber od nich a je to. Zkus systém "bedýnky", je toho plno. Zkus se s někým spojit, kdo má podobné spády a je třeba o trošku dál, připoj se k němu a berte společně (ovoce, zeleninu, pečivo, maso, mléko, vejce - všechno někde existuje a dá se sehnat).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovocie a zelenina vseobecne
PříspěvekNapsal: ned kvě 24, 2015 8:52 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
milo1 píše:
V zelenine bol nájdený pesticíd prothioconazol , chlorečnany... http://www.potravinynapranyri.cz/Search.aspx?ext=y&sbranch=82&lang=cs&design=default&archive=archive&listtype=tiles
Tak čo jesť z obchodu?

Tak v supermarketové zelenině by jste toho asi našel mnohem více, což stejně neznamená že je špatné ji jíst, stále to má větší výhody jak vepřové konzervy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovoce, zelenina x pesticidy
PříspěvekNapsal: ned kvě 24, 2015 9:40 am 
Offline

Registrován: čtv bře 26, 2015 12:16 am
Příspěvky: 4
Děkuji Martino. Ještě by mě zajímalo, jaký máš např. názor na nákup a rozvoz bedýnek z e-shopů? Jako příklad uvedu třeba freshbedynky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovoce, zelenina x pesticidy
PříspěvekNapsal: ned kvě 24, 2015 10:04 am 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Názor mám takový, že je to potřeba se poinformovat, vyzkoušet to, a udělat si názor sám.
Nejlépe jest se vyhnout anonymitě a přestat klást dotazy na forech. Co vám brání se rozjet tam, odkud chcete nakupovat a seznámit se s těmi lidmi a s jejich produkcí?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovoce, zelenina x pesticidy
PříspěvekNapsal: ned kvě 24, 2015 1:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
rizecek.se.salatem píše:
Ahoj, mám dotaz. Prohlížel jsem si forum a viděl jsem, že zde nejsou oblibené u některých uživatelů farmářské trhy a tak podobně. Jsem panelákové dítě z betonové džungle, takže možnost pěstovat si zdravé ovoce či zeleninu je u mě malá.

Chci se zeptat na pár věcí:

1) Doporučujete farmářské trhy na nákup ovoce a zeleniny a proč?
2) Jaká je jistota, že to není jenom podvod?
2) Pokud nedoporučujete, jaký jiný tip byste mi dali? Kde si mohu sehnat ovoce a zeleninu bez pesticidů atd. ?

Chci jíst zdravá kvalitní rajská jablka, jablka a další ovoce a zeleninu.

Předem Vám děkuji za tipy a rady. \":-)\"

Je otázkou, zda se dá něco tvrdit aniž by to člověk přímo viděl a mohl si to osahat. Jistota není nikdy, ale pokud daného prodejce osobně znám, byl jsem třeba u něj a viděl že opravdu zboží produkuje, třeba, že jeho slepice chodí kolem domu, jsou na zeleném a evidentně dobře živené, co více chcete za garance. Myslíte, že něco takového za vás uhlídá nějaká frustrovaná šoumenka z nějaké inspekce, to je přeci blbost, nemyslíte. Základ je se s dodavatelem osobně znát a pak je jistota kvality opravdu vysoká.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovocie a zelenina vseobecne
PříspěvekNapsal: pon říj 26, 2015 3:38 pm 
Offline

Registrován: čtv led 30, 2014 3:20 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den pane Jardo,

ráda bych se zeptala, zda je nějaká pravda na tom že by snad měly ovesné vločky způsobovat ztráty vápníku v těle.
V diskusích nejsou ovesné vločky moc chválené kvůli obsahu škodlivých toxinů a žluklému tuku. Je tomu tak i v případě použití vloček vyrobených doma na vločkovači? Obilné kaše připravuji dětem k snídani (jáhlové, ovesné, pohankové).

Děkuji moc za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovocie a zelenina vseobecne
PříspěvekNapsal: stř říj 28, 2015 8:44 am 
Offline

Registrován: pon úno 02, 2015 8:24 pm
Příspěvky: 35
Dobrý den, poradíte mně prosím recept na pohankovou a jáhlovou kaši ? Podotýkám, že by měla být raw a podle zásad dělené stravy. Dělá se i kaše z rýže ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovocie a zelenina vseobecne
PříspěvekNapsal: čtv říj 29, 2015 9:49 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Lenka B píše:
Dobrý den, poradíte mně prosím recept na pohankovou a jáhlovou kaši ? Podotýkám, že by měla být raw a podle zásad dělené stravy. Dělá se i kaše z rýže ?

Co tím vlastně myslíte? Normálně si uvařit jáhly a pohanku umíte, ni? Je to velmi dobré a chutné a je to doslova hned. Raw, tedy syrové, to jíst nemůžete, nebo snad ano? Většina z nás jí jáhly či pohanku dušené se zeleninou všeho druhu, pohanka je výborná k zakysané (tedy syrové). Kaši z rýže zná každý - když je rýže nepropláchlá, či moc obroušená, či nějaký "moučný" druh, rozvařující se. Nebo když ji prostě uděláte přesmoc. To se jí také, proč ne? Určité recepty dokonce tuto rýži vyžadují. S kaší z rýže také tedy není problém.
O co vám vlastně jde?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovocie a zelenina vseobecne
PříspěvekNapsal: čtv lis 05, 2015 7:13 pm 
Offline

Registrován: pát črc 24, 2015 6:14 pm
Příspěvky: 30
Lenka B píše:
Dobrý den, poradíte mně prosím recept na pohankovou a jáhlovou kaši ? Podotýkám, že by měla být raw a podle zásad dělené stravy. Dělá se i kaše z rýže ?

Syrové obilniny a pseudoobilniny jsou velmi nezdravé. Je nesmysl snažit se za každou cenu jíst všechno RAW jen proto, že je to dnes moderní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovocie a zelenina vseobecne
PříspěvekNapsal: čtv lis 05, 2015 11:25 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Jíst obilí syrové nebylo moderní nikdy (a nikdy nebude). Syrová zrna se jedla jen v nouzi a v období největšího hladu a v situaci, kdy je nebylo lze nějak upravit. syrové zrní dělá blbě i zvěři (a ta je na to lépěji zařízena). Stráví to jen ptactvo (některé).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovocie a zelenina vseobecne
PříspěvekNapsal: pát lis 06, 2015 8:53 am 
Offline

Registrován: pon úno 02, 2015 8:24 pm
Příspěvky: 35
Jde mi o to, jestli je pravda, že jsou kaše lépe stravitelné a tudíž by mě přestala zlobit páchnoucí plynnatost a byly by vhodné i na zánět tlustého střeva. Na netu jsem našla většinou obiloviny s ovocem, mlékem, jogurtem, vejci, ... To podle pana Zajíčka asi není správně. S tím raw jsem to myslela tak, jestli je vhodnější třeba pohanku místo vaření na cca 8 hodin máčet a pak rozmixovat. S jáhlami a rýží to tak nejde.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 168 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz