Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř dub 17, 2024 12:55 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kombinace potravin, obiloviny...
PříspěvekNapsal: čtv bře 25, 2010 10:23 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
Strava jako rýže, pohanka a jiné je vhodnější konzumovat ve vařené podobě nebo syrové namočené třeba přes noc? Jaký to má dopad pro organismus? Myslím, že třeba rýže nebo i jiné se dají konzumovat dlouhodobě. (Mám na mysli přírodní rýži nebo Basmati) ne klasickou bílou bez ničeho...

Dále jsem pak četl, že je není vhodné kombinovat s ovocem i když s ovocem se toho vůbec pramálo hodí k sobě... A spoustu nevhodných kombinací způsobuje kvašení, což namísto získání energie a živin, udělá kvasný proces a vytváří jedy v organismu... \":(\" máte pravdu a nejen Vy, že základ je čisté střevo, ale zřejmě nestačí jen čistit klystýry, ale taky vyživit a taky jíst vhodné kombinace stravy...

S čím se dají tyto potraviny jako rýže, pohanka, jáhly... kombinovat?

Někde se dokonce uvádí, že ani ovoce s ořechy ne... de fakto to zavání dělenou stravou...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kombinace potravin, obiloviny...
PříspěvekNapsal: čtv bře 25, 2010 10:49 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
teď jsem ještě četl, že pohanka je vcelku velmi vhodná potravina... dříve jsme spolu konzultovali i jáhly... asi se ani jedna z těchto potravin neřadí přímo k obilovinám, ale nejlepší určo namočit, aby byly zachovány všechny látky... je vhodné jejich každodenní konzumace? a nebo třeba to střídat, ale denně mít třeba jáhly, poté pohanku, jindy zase třeba rýži....?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kombinace potravin, obiloviny...
PříspěvekNapsal: čtv bře 25, 2010 10:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28264
Bydliště: Poděbrady
fdh píše:
Strava jako rýže, pohanka a jiné je vhodnější konzumovat ve vařené podobě nebo syrové namočené třeba přes noc? Jaký to má dopad pro organismus? Myslím, že třeba rýže nebo i jiné se dají konzumovat dlouhodobě. (Mám na mysli přírodní rýži nebo Basmati) ne klasickou bílou bez ničeho...

Dále jsem pak četl, že je není vhodné kombinovat s ovocem i když s ovocem se toho vůbec pramálo hodí k sobě... A spoustu nevhodných kombinací způsobuje kvašení, což namísto získání energie a živin, udělá kvasný proces a vytváří jedy v organismu... \":(\" máte pravdu a nejen Vy, že základ je čisté střevo, ale zřejmě nestačí jen čistit klystýry, ale taky vyživit a taky jíst vhodné kombinace stravy...

S čím se dají tyto potraviny jako rýže, pohanka, jáhly... kombinovat?

Někde se dokonce uvádí, že ani ovoce s ořechy ne... de fakto to zavání dělenou stravou...

Rýže a jáhly se musí vařit a ostatní jde namočené. Já obiloviny konzumovat nedoporučuji a pokud ano, tak co nejméně upravené.
Vše se dá kombinovat u jednotlivých lidí jinak, to jsem vám již několikrát říkal a také to zde všude píšu, čili na to není jednoznačná odpověď. Fungují pouze náměry pH a vysledovat si jaké kombinace vám pH zvyšují a jaké pH snižují, vše ostatní je nesmysl řešit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kombinace potravin, obiloviny...
PříspěvekNapsal: čtv bře 25, 2010 11:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28264
Bydliště: Poděbrady
fdh píše:
teď jsem ještě četl, že pohanka je vcelku velmi vhodná potravina... dříve jsme spolu konzultovali i jáhly... asi se ani jedna z těchto potravin neřadí přímo k obilovinám, ale nejlepší určo namočit, aby byly zachovány všechny látky... je vhodné jejich každodenní konzumace? a nebo třeba to střídat, ale denně mít třeba jáhly, poté pohanku, jindy zase třeba rýži....?

V předchozí odpovědi je to již popsáno, snad dost jasně. Pohanku a jáhly teoreticky ano a rýži velice málo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kombinace potravin, obiloviny...
PříspěvekNapsal: pát bře 26, 2010 10:29 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte bře 02, 2010 8:27 am
Příspěvky: 277
Zdravím, mohu se optat, zda je přijatelná forma tato ? : Přivedu vodu v hrnci před bod varu / asi 90 ° / Pak to sundám s plotny, nasypu doň co potřebuji a celé to zabalím do deky a strčím pod duchnu. Tam je to za 2 hodinky akorát. Nic se v podstatě nevaří a nepřepaluje. Dalo by se to takto použít ?
Děkuji.

_________________
Příroda je mocná čarodějka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kombinace potravin, obiloviny...
PříspěvekNapsal: pát bře 26, 2010 10:33 am 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
fdh píše:
Strava jako rýže, pohanka a jiné je vhodnější konzumovat ve vařené podobě nebo syrové namočené třeba přes noc? Jaký to má dopad pro organismus? Myslím, že třeba rýže nebo i jiné se dají konzumovat dlouhodobě. (Mám na mysli přírodní rýži nebo Basmati) ne klasickou bílou bez ničeho...

Dále jsem pak četl, že je není vhodné kombinovat s ovocem i když s ovocem se toho vůbec pramálo hodí k sobě... A spoustu nevhodných kombinací způsobuje kvašení, což namísto získání energie a živin, udělá kvasný proces a vytváří jedy v organismu... \":(\" máte pravdu a nejen Vy, že základ je čisté střevo, ale zřejmě nestačí jen čistit klystýry, ale taky vyživit a taky jíst vhodné kombinace stravy...

S čím se dají tyto potraviny jako rýže, pohanka, jáhly... kombinovat?

Někde se dokonce uvádí, že ani ovoce s ořechy ne... de fakto to zavání dělenou stravou...

Ja som najnovšie vyskúšal jasmínovú 100% nelúpané ryžu s lahko povarenými žampinonami,ochutil to pikantnou kari zmesou,cesnakom,omastil repkovým olejom a chutilo to výborne.
Ale každý ma iné chute.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kombinace potravin, obiloviny...
PříspěvekNapsal: pát bře 26, 2010 11:19 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte bře 02, 2010 8:27 am
Příspěvky: 277
Mat píše:
Ja som najnovšie vyskúšal jasmínovú 100% nelúpané ryžu s lahko povarenými žampinonami,ochutil to pikantnou kari zmesou,cesnakom,omastil repkovým olejom a chutilo to výborne.
Ale každý ma iné chute.

Jasmínka je dobrá a taky ji mají rádi. Po vychladnutí z ní dělám i salát se syrovou zeleninou. Olej tedy používám olivový. Jsem zvědavá na Jardovu odpověď na způsob přípravy rýže. Možná to zas dělám špatně. \":(\"

_________________
Příroda je mocná čarodějka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kombinace potravin, obiloviny...
PříspěvekNapsal: pát bře 26, 2010 12:45 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
rýže je špatná kvůli tomu, že bychom ji nestrávili? jinak Basmati je bezlepková potravina...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kombinace potravin, obiloviny...
PříspěvekNapsal: pát bře 26, 2010 4:22 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
fdh píše:
rýže je špatná kvůli tomu, že bychom ji nestrávili? jinak Basmati je bezlepková potravina...

Ryza je spatna preto, ze prekyseluje a musi sa uvarit, teda obsahuje varene skroby, obilna vlaknina nieje pre creva taka vhodna ako ovocna. Takisto po uvareni nema vitalitu surovych plodov, enzymy, a ak ju nezjes aspon so 75% surovej stravy, sposobuje leukocytozu. Dalej, nema cez 70% vody, takze ide o potravinu, ktora telo zatazuje. Proste, i ked urcite nejde o vyslovene nezdravu potravinu, oproti surovej zelenine a ovociu je pre telo nevhodnejsia. Preto ju urcite nieje vhodne konzumovat ako zakladnu potravinu.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kombinace potravin, obiloviny...
PříspěvekNapsal: pát bře 26, 2010 8:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28264
Bydliště: Poděbrady
Veverka píše:
Zdravím, mohu se optat, zda je přijatelná forma tato ? : Přivedu vodu v hrnci před bod varu / asi 90 ° / Pak to sundám s plotny, nasypu doň co potřebuji a celé to zabalím do deky a strčím pod duchnu. Tam je to za 2 hodinky akorát. Nic se v podstatě nevaří a nepřepaluje. Dalo by se to takto použít ?
Děkuji.

Je to sice trochu vhodnější, než vaření klasickou cestou, ale bohužel nic vhodného to také není. Sice to přežije více vitamínů, ale o ty zase tolik nejde, celý problém je hlavně v enzymech a ty likviduje již teplota nad 52 °C, čili zde jde také o kompletní likvidaci a vše pak musí dohánět slinivka, která tím dostává dost na frak.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kombinace potravin, obiloviny...
PříspěvekNapsal: pát bře 26, 2010 9:05 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte bře 02, 2010 8:27 am
Příspěvky: 277
Jarda píše:
Je to sice trochu vhodnější, než vaření klasickou cestou, ale bohužel nic vhodného to také není. Sice to přežije více vitamínů, ale o ty zase tolik nejde, celý problém je hlavně v enzymech a ty likviduje již teplota nad 52 °C, čili zde jde také o kompletní likvidaci a vše pak musí dohánět slinivka, která tím dostává dost na frak.

Dobře děkuji. Zkusím to na 50 ° co a jak se bude dít a zda to pak bude dobré. Když se nazdaří, má to tu dycinky kdo zbaštit. \":D\"

_________________
Příroda je mocná čarodějka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kombinace potravin, obiloviny...
PříspěvekNapsal: pát bře 26, 2010 9:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28264
Bydliště: Poděbrady
fdh píše:
rýže je špatná kvůli tomu, že bychom ji nestrávili? jinak Basmati je bezlepková potravina...

Není bezlepková obilovina, každá lepek obsahuje, ale třeba ho má málo. Rýže ho má poměrně dost a zdaleka nejde o ideální potravinu. V zemi svého vzniku způsobuje lidem, kteří ji pravidelně dnně jedí, mnoho zdravotních problémů, hlavně likvidací vitamínů skupiny B.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kombinace potravin, obiloviny...
PříspěvekNapsal: pát bře 26, 2010 9:20 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte bře 02, 2010 8:27 am
Příspěvky: 277
Jarda píše:
Není bezlepková obilovina, každá lepek obsahuje, ale třeba ho má málo. Rýže ho má poměrně dost a zdaleka nejde o ideální potravinu. V zemi svého vzniku způsobuje lidem, kteří ji pravidelně dnně jedí, mnoho zdravotních problémů, hlavně likvidací vitamínů skupiny B.

Mě nejde jen o rýži. Tu máme 3x do roka. Spíš máme rádi jáhly a nikdo to nechce chroupat syrové. \":(\"

_________________
Příroda je mocná čarodějka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kombinace potravin, obiloviny...
PříspěvekNapsal: pát bře 26, 2010 9:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28264
Bydliště: Poděbrady
Veverka píše:
Dobře děkuji. Zkusím to na 50 ° co a jak se bude dít a zda to pak bude dobré. Když se nazdaří, má to tu dycinky kdo zbaštit. \":D\"

To jsem sám zvědav, co to provede, takto jsem to upravovat dosud nezkoušel, ale mám dojem, že to nebude nic moc. Já mám zuby jak z ocele, ale máčené jáhly a rýže mě moc nepřesvědčily. Zatím jednoznačným vrcholem mých pokusů o vylomení zubů, byla konzumace sóji, tak jak se prodává, přímo z pytlíku. Zuby to vydržely, ale žaludek a břicho ne, to se opravdu strávit nedalo a muselo to ven, ale zase mám zajímavý zážitek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kombinace potravin, obiloviny...
PříspěvekNapsal: pát bře 26, 2010 9:27 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte bře 02, 2010 8:27 am
Příspěvky: 277
Jarda píše:
To jsem sám zvědav, co to provede, takto jsem to upravovat dosud nezkoušel, ale mám dojem, že to nebude nic moc. Já mám zuby jak z ocele, ale máčené jáhly a rýže mě moc nepřesvědčily. Zatím jednoznačným vrcholem mých pokusů o vylomení zubů, byla konzumace sóji, tak jak se prodává, přímo z pytlíku. Zuby to vydržely, ale žaludek a břicho ne, to se opravdu strávit nedalo a muselo to ven, ale zase mám zajímavý zážitek.

Sama nevím, ale budu referovat. Musím na ně pomalu jináč nic nesvedu. Jsou tu na dobré cestě do kozího, tak to nechci pokazit. \":D\"

_________________
Příroda je mocná čarodějka.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz