Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 12:22 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob bře 13, 2010 11:36 pm 
Offline

Registrován: sob bře 13, 2010 11:32 pm
Příspěvky: 3
Dobry den ci ahoj vsem,

potrebovala bych poradit. Jsem v techto vecech uplny zacatecnik. Nahodou jsem natrefila na info o tibetske kefirove hoube a odtud uz byl jen kousicek k Tibi krystalum a kombuse.... Chtela bych to vyzkouset, ale nevim, zda to nemuze vadit pri kojeni. Jde mi hlavne o to, ze se v napojich vytvari alkohol.... V kefiru predpokladam, ze ne, ale i tak se radsi ujistuji, ze je uzivani vhodne a neohozim tak mimiska....

Moc dekuji.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 14, 2010 1:15 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
ducinka píše:
Dobry den ci ahoj vsem,

potrebovala bych poradit. Jsem v techto vecech uplny zacatecnik. Nahodou jsem natrefila na info o tibetske kefirove hoube a odtud uz byl jen kousicek k Tibi krystalum a kombuse.... Chtela bych to vyzkouset, ale nevim, zda to nemuze vadit pri kojeni. Jde mi hlavne o to, ze se v napojich vytvari alkohol.... V kefiru predpokladam, ze ne, ale i tak se radsi ujistuji, ze je uzivani vhodne a neohozim tak mimiska....

Moc dekuji.

V jednom z clankov, na ktore som tu niekde videl link, bolo uvedene, ze je to priam vhodne.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 14, 2010 8:12 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte bře 02, 2010 8:27 am
Příspěvky: 277
ducinka píše:
Dobry den ci ahoj vsem,

potrebovala bych poradit. Jsem v techto vecech uplny zacatecnik. Nahodou jsem natrefila na info o tibetske kefirove hoube a odtud uz byl jen kousicek k Tibi krystalum a kombuse.... Chtela bych to vyzkouset, ale nevim, zda to nemuze vadit pri kojeni. Jde mi hlavne o to, ze se v napojich vytvari alkohol.... V kefiru predpokladam, ze ne, ale i tak se radsi ujistuji, ze je uzivani vhodne a neohozim tak mimiska....

Moc dekuji.

Zdravím, tibetskou houbu - z mléka připravený kefír jsem pila v těhotenství i při kojení. Neškodí to ani ženě ani dítěti. Naopak si myslím / můj názor / , že se tím podporuje imunitní systém obou. Děti jej pijí také od malička a nemarodí.
Kombuchu jsem v tomto období vynechala úplně a kefírek z tibi krystalků jsem pila jednou za čas, připravený jen z domácích zdrojů / převážně kombinací mrkev + ovoce /, neperlivý.

_________________
Příroda je mocná čarodějka.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 14, 2010 8:52 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
ducinka píše:
Dobry den ci ahoj vsem,

potrebovala bych poradit. Jsem v techto vecech uplny zacatecnik. Nahodou jsem natrefila na info o tibetske kefirove hoube a odtud uz byl jen kousicek k Tibi krystalum a kombuse.... Chtela bych to vyzkouset, ale nevim, zda to nemuze vadit pri kojeni. Jde mi hlavne o to, ze se v napojich vytvari alkohol.... V kefiru predpokladam, ze ne, ale i tak se radsi ujistuji, ze je uzivani vhodne a neohozim tak mimiska....

Moc dekuji.

Tady strach není na místě. Jak kefír, tak tibi jsou jednoznačně vhodné pro pravidelné použití v těhotenství a matce i dítěti mohou pouze prospívat. Sice se v nich tvoří nějaké množství alkoholu, ale to nelze brát jako něco škodlivého. Jde o tak malé dávky, že dítěti nijak vadit nemohou a nakonec jsou mnohem zdravější, než toxiny vyvolávané kvasinkami, která si většina matek namnoží nezodpovědným pojídáním sladkých sajrajtů. Tyto kvasinky právě jak kefír, tak tibi úspěšně likvidují a starají se o pravidelnou, kvalitní defekaci. Potom není zamořováno prostředí střeva a přilehlých orgánů, což samozřejmě svědčí i plodu, který tam dočasně bydlí. Představte si sama sebe, jak se musíte po celou dobu pobytu vyskytovat v zahnívajícím prostředí, které si tam mnoho nezodpovědných matek vytvoří špatnou životosprávou a zaneseným tlustým střevem. Není se pak čemu divit, že mnoho dětí má ihned po narození z těchto příšerných podmínek v břiše matky velké zdravotní potíže. Čisté střevo matky plodu zajistí ideální podmínky k životu a to právě podporují oba tyto vzácné produkty plné prospěšných bakterií.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 14, 2010 8:07 pm 
Offline

Registrován: sob bře 13, 2010 11:32 pm
Příspěvky: 3
Moc dekuji vsem za odpoved a dobre zpravy. Jeste bych rada vedela, v jakem mnozstvi bych priblizne mela napoje konzumovat- pokud to lze nejak stanovit. Cetla jsem, ze kefiru 2 hrnicky denne, tedy 500ml (?) a kefirku z krystalu 1,5 l denne.... Neni to prilis- jde mi jen o ten alkohol, ve 2 l se mozna jiz nejak projevi? Pokud jsem vse dobre pochopila, Kombuchu mam tedy radeji vynechat.....

Dekuji, pekny vecer.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 14, 2010 9:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
ducinka píše:
Moc dekuji vsem za odpoved a dobre zpravy. Jeste bych rada vedela, v jakem mnozstvi bych priblizne mela napoje konzumovat- pokud to lze nejak stanovit. Cetla jsem, ze kefiru 2 hrnicky denne, tedy 500ml (?) a kefirku z krystalu 1,5 l denne.... Neni to prilis- jde mi jen o ten alkohol, ve 2 l se mozna jiz nejak projevi? Pokud jsem vse dobre pochopila, Kombuchu mam tedy radeji vynechat.....

Dekuji, pekny vecer.

Ano, kombucha je vám nyní k ničemu a ty dávky, co uvádíte, dle mého názoru škodit nemohou. Nicméně pokud se bojíte, tak si dejte prostě podle vašich představ, ale například v kefíru je cca 0,5 % alkoholu, což je opravdu málo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 14, 2010 10:09 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte bře 02, 2010 8:27 am
Příspěvky: 277
Kombuchu jsem vynechala plně, že se vyrábí z čajů a poměrně sladkých. Tibetskou houbu jsem pila kdykoliv a jakémkoliv množství. Kefírek z krystalků jsem naopak milovala ze sladšího ovoce a a jen slazený stévií. To piji vždy po litrech. Neuměla jsem nikdy sedět. Stále si všade beru s sebou flašky s dobrým pitím. Množství záleží na Vás. Co Vám bude chutnat a kolik toho snesete. Tam Vám neporadím. Některý den jsem vypila 2 láhve, jindy ledva půlku z 1 a doplňovala jsem tekutiny čistou vodou.

_________________
Příroda je mocná čarodějka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: tibetska kefirova houba
PříspěvekNapsal: ned dub 19, 2015 7:03 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 27, 2011 9:22 pm
Příspěvky: 8
Kefír z houby piju už 14 dnů. Strašně mně chutná, dokážu ho vypít i 1l za den+ 1teplý oběd za den a ovoce, zeleninu. Doteď bylo vše ok. Ale právě od včera mně začalo být hodně špatně chvilku po vypití kefíru a k tomu boláky v nosní dírce, bolest ucha a zubů, jater, hrozná migréna, trochu zácpa. Vše jen na pravě straně. Tak zle mně nebylo snad, ani při očistě jater. Jen se chci zeptat, mám snížit množství nebo naopak vysadit? Podle testu candidu nemám. A co na migrénu? A proč se tak děje?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 19, 2015 7:16 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob lis 10, 2012 11:26 pm
Příspěvky: 56
Bydliště: Český Brod
Kefiru se nema pit vic nez 0,5 litru denne.

_________________
Trpělivost přináší růže, netrpělivost věnce.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 20, 2015 10:31 am 
Offline

Registrován: pon dub 20, 2015 10:26 am
Příspěvky: 1
Zdravím

Chcem sa opýtať chcem pestovať kombuchu a beriem lieky na krčové žily,môžem nato piť kombuchu?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 20, 2015 2:14 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 27, 2011 9:22 pm
Příspěvky: 8
kobra23 píše:
Kefiru se nema pit vic nez 0,5 litru denne.

To si nemyslím, když vše 14dnů fungovalo. Ale zkusím zmenšit množství.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: tibetska kefirova houba
PříspěvekNapsal: úte kvě 19, 2015 12:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
mirrinda píše:
Kefír z houby piju už 14 dnů. Strašně mně chutná, dokážu ho vypít i 1l za den+ 1teplý oběd za den a ovoce, zeleninu. Doteď bylo vše ok. Ale právě od včera mně začalo být hodně špatně chvilku po vypití kefíru a k tomu boláky v nosní dírce, bolest ucha a zubů, jater, hrozná migréna, trochu zácpa. Vše jen na pravě straně. Tak zle mně nebylo snad, ani při očistě jater. Jen se chci zeptat, mám snížit množství nebo naopak vysadit? Podle testu candidu nemám. A co na migrénu? A proč se tak děje?

Tak co do množství je to sice hodně, ale pokud jste schopen trávit mléčnou bílkovinu, neměl by vznikat problém. Ovšem pokud nejste, může se problém projevit. Já bych buď dost ubral, nebo i na pár dní vysadil a uvidíte zda to odezní.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte kvě 19, 2015 12:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Standovka píše:
Zdravím

Chcem sa opýtať chcem pestovať kombuchu a beriem lieky na krčové žily,môžem nato piť kombuchu?

Tak kombuchou tam asi nic nezlepšíte, ani nic nepokazíte, spíše bych se zaměřil na hořčík a vitamín K.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát dub 29, 2016 9:18 am 
Offline

Registrován: pát dub 29, 2016 7:39 am
Příspěvky: 1
Mam dotaz. Dostal jsem kefirovou kulturu a s nadsenim jsem ji nasadil. Bohuzel jsem narazil na problem. Vysledny produkt chutna jinak, nez komercne dostupny kefir. To by samozrejme nebyl problem an sich, ale chut podomacky vyrobeneho kefiru mi prijde kvalitativne horsi. Obsahuje chutovou slozku, kterou neumim dost dobre popsat, je to neco mezi nahorklym a nasladlym ocasem.
Ovsem predevsim bych se chtel Vas, zkusenych, zeptat, zda je houbicka na fotce v poradku. Ma na nekterych mistech bily povlak. Vypada jako zaschle mleko, ale neni tomu tak. Houba je cerstve umyta, tento povlak umyt nelze.


Přílohy:
IMG_20160429_070054212.jpg
IMG_20160429_070054212.jpg [ 810.79 KiB | Zobrazeno 15722 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned kvě 29, 2016 11:56 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
JRandi píše:
Mam dotaz. Dostal jsem kefirovou kulturu a s nadsenim jsem ji nasadil. Bohuzel jsem narazil na problem. Vysledny produkt chutna jinak, nez komercne dostupny kefir. To by samozrejme nebyl problem an sich, ale chut podomacky vyrobeneho kefiru mi prijde kvalitativne horsi. Obsahuje chutovou slozku, kterou neumim dost dobre popsat, je to neco mezi nahorklym a nasladlym ocasem.
Ovsem predevsim bych se chtel Vas, zkusenych, zeptat, zda je houbicka na fotce v poradku. Ma na nekterych mistech bily povlak. Vypada jako zaschle mleko, ale neni tomu tak. Houba je cerstve umyta, tento povlak umyt nelze.

Z fotky neodhadnu jak je velká, ale mě připadá v pořádku. Povlak a sliz je v pořádku, to je celkem běžné a odstraňovat ten sliz není zrovna dobrý nápad, ten je právě to nejlepší co tam je. Chuťově se může trochu lišit podle druhu mléka ze kterého se vyrábí, ale neměl by mít zásadní pachuť. Můžete vyzkoušet jiné mléko, třeba vám výsledný produkt bude chutnat lépe.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz