Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 1:40 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte lis 08, 2022 10:55 pm 
Offline

Registrován: pát lis 19, 2021 2:52 pm
Příspěvky: 30
Ahoj,

1. nevim kam postovat moc, kdyztak mi reknete nekdo. Mam hodne ruznorode otazky...

V US maji USDA kde lze najit plne nutricni informace za limity co se uvadi na baleni potravin! EFSA nic takoveho nema!!!

Nic jsem nenasel, ale chtel jsem se zeptat: neexistuje stranka pro znackove potraviny (nevim jak se preklada "branded foods"), kde se uvadi plny nutricni profil testovany laboratoremi? Co testuje potraviny v EU/CR?!

Potrebuji nutne Omegu 6 a 3 v pomeru 3:1 na inflammation. Problem je ze se to neda zjistit a ikdyz to najdu pro potravinu obecne nebo pro podobnou potravinu, tak to nemusi byt vybec presne! Velmi casto se to lisi co jsem se dival! Proto treba kdyz bych si nasel obecne pro spenat, nebo pro mak, tak se to muze vyrazne lisit a prilis mi rozhodit pomer...

A odhadem to opravdu nejde kdyz si vybec nemuzu byt jisty nekdy ani priblizne jakou uroven ocekavat a jeste se to muze lisit z produktu k produktu, coz vyzaduje jeste vetsi miru presnosti...

Extremne frustrujici ze to neda najit...

_________________
Mam chronickou bolest je problem pro me i cist a mam toho nad hlavu, dik za pochopeni...

Audibook that will change your life!!! Can't Hurt me by David Goggins


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát lis 11, 2022 8:49 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
empleat píše:
Ahoj,

1. nevim kam postovat moc, kdyztak mi reknete nekdo. Mam hodne ruznorode otazky...

V US maji USDA kde lze najit plne nutricni informace za limity co se uvadi na baleni potravin! EFSA nic takoveho nema!!!

Nic jsem nenasel, ale chtel jsem se zeptat: neexistuje stranka pro znackove potraviny (nevim jak se preklada "branded foods"), kde se uvadi plny nutricni profil testovany laboratoremi? Co testuje potraviny v EU/CR?!

Potrebuji nutne Omegu 6 a 3 v pomeru 3:1 na inflammation. Problem je ze se to neda zjistit a ikdyz to najdu pro potravinu obecne nebo pro podobnou potravinu, tak to nemusi byt vybec presne! Velmi casto se to lisi co jsem se dival! Proto treba kdyz bych si nasel obecne pro spenat, nebo pro mak, tak se to muze vyrazne lisit a prilis mi rozhodit pomer...

A odhadem to opravdu nejde kdyz si vybec nemuzu byt jisty nekdy ani priblizne jakou uroven ocekavat a jeste se to muze lisit z produktu k produktu, coz vyzaduje jeste vetsi miru presnosti...

Extremne frustrujici ze to neda najit...

Podle mě to zase moc hrotíte, člověk nikdy nejedl naprosto přesně, vždy budete v konkrétní den mít něčeho málo a něčeho naopak moc. Druhý den dáte jiné jídlo které si můžete postavit tak aby kompenzovalo rozdíly dne předešlého a jste v zásadě přesně. Já zde často doporučuji nutriční kalkulačku https://cronometer.com/ kde si pozapínáte co potřebujete a tak nějak se k těm požadovaným informacím dostanete. Pochopitelně nebudou přesné protože každý pěstitel a chovatel má jiné podmínky chovu nebo pěstování tedy vždy bude odlišný stav nutrientů v dané potravině. Každopádně tímto postupem docílíte přesnosti v dodávání nutrientů neporovnatelně vyšší než naprostá většina lidí okolo vás a i než jsou možnosti moderní medicíny tedy já o ničem lepším zatím nevím.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv lis 17, 2022 7:47 pm 
Offline

Registrován: pát lis 19, 2021 2:52 pm
Příspěvky: 30
Jinak pro doplneni existuje: Eurofir ale ten neni pro verejnost (stoji 1500eur rocne a take pocita pouze prumery latek v potravinach)!

Take jsou 2 zdarma, ale nebudou asi nic moc:
https://www.nutridatabaze.cz/vyhledavani-potravin/
http://www.pbd-online.sk/

_________________
Mam chronickou bolest je problem pro me i cist a mam toho nad hlavu, dik za pochopeni...

Audibook that will change your life!!! Can't Hurt me by David Goggins


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát lis 18, 2022 2:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
empleat píše:
Jinak pro doplneni existuje: Eurofir ale ten neni pro verejnost (stoji 1500eur rocne a take pocita pouze prumery latek v potravinach)!

Take jsou 2 zdarma, ale nebudou asi nic moc:
https://www.nutridatabaze.cz/vyhledavani-potravin/
http://www.pbd-online.sk/

Tak 1500 eur je docela slušná cifra za tu už pár obědů koupíte a pokud nejde o kalkulátor minimálně srovnatelný s cronometrem pak bych ho vůbec nebral v úvahu. Ono nejde pouze o hodnoty jednotlivých nutrientů ale hlavně o to že vám ten kalkulátor každou položku rozloží do jednotlivých částí a ty pak posčítá za celý den tedy máte souhrn všeho co do těla za ten den šlo. Navíc ještě je dělaný pro občany USA kteří mají většinou zcela vypnuté mozky a funguje tedy jako semafor, prostě vás na ty chyby upozorní barevným zvýrazněním položek, což se mnohdy hodí i v našich končinách u slabších jedinců.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz