Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:53 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 41 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nejlepsi cesta k dostatku jodu?
PříspěvekNapsal: ned pro 11, 2022 7:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
empleat píše:
Jj vsechna media jsou propaganda v jednom ohledu nebo v druhem! Jinak je deseive: jak EU potlacuje svobodu slova a prisli s Hate Speech law, ktere uz bylo schvaleno, tak o tom zadna media neinformovala, jen nejaka fringe kontroverzni pravicova! A jeste chteji zrusit pravo veta a EU nam bude zasahovat i do svrchovanosti statu bez moznosti odvolani! Ted si chteji zvysit statni urednici platy, ale pritom tvrdili jako nedavno obycejnym lidem je zvednout nemuzou kvuli inflaci s kterou nic nedelaji a jedou si na dovolenou. Tady je hrozne vysoka korupce, politika je tu absolutni bida uplna komedie a kazdy si chce akorat prilepsit sam pro sebe a cesko se stava autokracii. Lidi kvuli nihilismu se obrati k diktature, ktera jim da smysl, ani bych to nedokazal vysvetlit ted... Lidi kvuli strachu a protoze svoboda je pro hodne lidi tezka, tak se vzdaji snadno svobod pro snadna poteseni a komfort. Horsi je ze zijeme v takove totalite skryte co neni videt! Tohle by vas mohlo zajimat, genialni filosof na politiku: https://iep.utm.edu/zizek/#He Vetsina lidi se zajima o moralnost jen kdyz se jich to tyka - Charlest Bukowski. Ja jinak jsem uplne mimo v politice, protoze do 21 jsem hral jen hry 24/7 :D musel bych to hodne nacist a premyslet o tom, nez bych se o necem rozhodl... Ja vim spis hodne specifickych veci a pak jsem mimo v zakladech :D

Se vsim bych souhlasil az na:

- reklamu: bez reklamy se dnes o tom produktu nikdo nedozvi, ale samodrejme kdo koupi neco jen na zaklade reklamy... Samodrejme jsou to jenom kecy...
- dukaz viru: wait what? :D jako covid, nevim co jineho by jste tim mohl myslet! Jako i nejvyssi soudy rozhoduji dnes o dobrych nesmyslech! Nechci se vas dotknout, ale vi neverite na Covid??? Coz se mi nechce verit, ale mozna poukazuje pouze na absurditu? Mate link? Jsem to ted nenasel.

Jo jinak nevim jestli jste slysel o terapii cervenym svetlem! Je to super! Treba dobra znacka: https://www.mitolight.cz/ https://www.gembared.com varuje pred marketingovymi triky! A nebo jestli mate cisticku vzduchu! Nemuzu si pomoc rad sdilim informace :D A plynove sporaky jsou velmi skodlive, pm 1/2.5/10 jsou vice nebezpecne pro zdravi nez se puvodne myslelo!

No reklama nic neříká o kvalitě a vlastnostech nabízeného produktu vždy je potřeba hledat reference ne reklamu. Dobré zboží se prodává samo bez reklamy protože ho každý doporučuje dál, je to vlastně takové letadlo i když v pozitivním slova smyslu. Totéž funguje u služeb, z mizerného řemeslníka neudělá mistra žádná reklama. Jinak moje názory na viry a očkování jsem zde již mnohokrát popisoval tedy stačí dohledat, ale pokud myslíte že jsem to nemyslel vážně tak tedy myslel jsem to vážně. Já totiž zásadně odmítám hlavně u virů institut víry a tvrdím že kdo věří neví a kdo ví ten nevěří. Tím nemyslím víru v Boha i když i tu beru trochu s otazníkem, ale věřící je vlastně i ateista protože věří že Bůh není. Osobně věřím že nad náma něco drží ochranou ruku protože lidstvo je natolik debilní že by zde jinak již dávno žádné lidstvo nebylo. Možná bych to něco nazval vyšší moc, univerzum, nebo strejda ufoun to už je na každém z nás jak problém víry vnímá. Každopádně problematika virů je právě spíše víra tedy kdo chce věřit ať věří a kdo nechce ať ho nikdo nenutí věřit, máme přeci svobodu vyznání. Poslední zbytky mých pochybností o tom že někdo z vládních odborníků ví co dělá smazal definitivně nesmysl že virus chodí do hospod až po 22 hodině a do té doby čeká ze slušnosti venku. Větší kravinu jsem snad v průběhu svého života od nějakého vládního představitele neslyšel a doufám že už ani neuslyším, protože po tomto těm s mozkem muselo dojít že celé to divadlo není vůbec o nějakém viru ale o zkoušce nastávajícího feudalizmu. Jinak červené světlo se zde široce probíralo ve vlákně o sauně tak nahlédněte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejlepsi cesta k dostatku jodu?
PříspěvekNapsal: ned pro 11, 2022 10:30 pm 
Offline

Registrován: pát lis 19, 2021 2:52 pm
Příspěvky: 30
Jarda píše:
No reklama nic neříká o kvalitě a vlastnostech nabízeného produktu vždy je potřeba hledat reference ne reklamu. Dobré zboží se prodává samo bez reklamy protože ho každý doporučuje dál, je to vlastně takové letadlo i když v pozitivním slova smyslu. Totéž funguje u služeb, z mizerného řemeslníka neudělá mistra žádná reklama. Jinak moje názory na viry a očkování jsem zde již mnohokrát popisoval tedy stačí dohledat, ale pokud myslíte že jsem to nemyslel vážně tak tedy myslel jsem to vážně. Já totiž zásadně odmítám hlavně u virů institut víry a tvrdím že kdo věří neví a kdo ví ten nevěří. Tím nemyslím víru v Boha i když i tu beru trochu s otazníkem, ale věřící je vlastně i ateista protože věří že Bůh není. Osobně věřím že nad náma něco drží ochranou ruku protože lidstvo je natolik debilní že by zde jinak již dávno žádné lidstvo nebylo. Možná bych to něco nazval vyšší moc, univerzum, nebo strejda ufoun to už je na každém z nás jak problém víry vnímá. Každopádně problematika virů je právě spíše víra tedy kdo chce věřit ať věří a kdo nechce ať ho nikdo nenutí věřit, máme přeci svobodu vyznání. Poslední zbytky mých pochybností o tom že někdo z vládních odborníků ví co dělá smazal definitivně nesmysl že virus chodí do hospod až po 22 hodině a do té doby čeká ze slušnosti venku. Větší kravinu jsem snad v průběhu svého života od nějakého vládního představitele neslyšel a doufám že už ani neuslyším, protože po tomto těm s mozkem muselo dojít že celé to divadlo není vůbec o nějakém viru ale o zkoušce nastávajícího feudalizmu. Jinak červené světlo se zde široce probíralo ve vlákně o sauně tak nahlédněte.

Souhlasim, ale stejne o tom produktu se nejak musi lide nejdrive dozvedet ne? Pritom kolik dneska je vyrobcu a produktu, marketing prokazatelne funguje a zvysuje trzby! Ale reputace je nakonec dulezitejsi, ikdyz spousta lidi se nachyta! Lide se prece jenom uci ikdyz pomalu a korporace jsou vine automaticky nez prokazi svou nevinnost! Vubec o penezich a marketingu nic nevim, ale nevim jak by nekdo bez reklamy odstratoval uspesne prodej produktu!

Hmm, s tim bych nesouhlasil, kdyz mame mikroskopy a muzeme viry pozorovat :D Jak by nemohli existovat? Ikdyz pokud chceme zajit do epistemologie kterou nikdo nema rad :D nic se nic neda dokazat ani vyvratit, az na: "I think therefore I Am" xD. Co kdyz se nakazim Covidem a umru vsechno si jen predstavuji, protoze jsem Boltzman Brain :D Je mozne ze pricina a nasledek jsou pouze lidske konstrukty! Nicmene kdyz je konzistentne pozorujeme a vidime ze viry zabiji lidi, tak je to divna pozice tvrdit ze nejsou, kdyz uz jenom ze zkusenosti vime opak! Jak by jste vyresil tento protiklad? Co je potom kdyz si dam to tela strikacku plnou Covidu a nasledne umru? Ikdyz nevidime realitu jak doopravdy je tak je ji potreba brat vazne jinak by jste mohl umrit a bez priciny a nasledku, by jsme ani nemohli vedet co nase akce zpusobi!!!

Samodrejme vedec je jen clovek a je schopen stejne tak spatne prace jako kazdy jiny a akademie je dneska silena, neni svoboda slova kvuli mladsim generacim ktere maji potrebu se citim bezpecne! A vedecka komunita ztraci duveru verejnosti a instituce svoji neschopnosti... Ale zase neverit ve vedu to je hyperbola! Ze by cela vedecka komunita a kazda zeme na svete lhala o Covidu je jednoduse nesmysl, a kdyby to byla konspirace nikdo by to nezpochybnil... pokud tedy nemate dukaz :D

Ikdyz si myslim ze tohle je blbost, tak dokazu vas nazor respektovat (zvlast u takovych lidi co se o tom dokazi dialekticky a slusne bavit) pokud neohrozuje ostatni! Ale myslim si ze i anti vaxeri maji svuj ucel, ikdyby se pletli 99% casu, tak jedno treba se plest nebudou! Ovsem pokud nekdo tvrdi neco co lze vyvratit, tak bych v tom videl problem, porad by mel ale clovek mit sanci vyvratit proti argument, nebo dat lepsi ale... Neni to dobre pro preziti spolecnosti, kdyz se cela spolecnost ubira jednim smerem! Idealne by byla svoboda slova a lide co maji jine nazory by je mezi sebou mohli diskutovat a kdyz nekdo rekne neco co je fakticky spatne tak to lze vyvratit, ale i to je napadnutelne! Kazdopadne lide se musi mit nejakou sdielnou realitu a musi existovat pricina a nasledek, jinak by neslo komunikovat! Protoze "there are no facts, only interpretations" - Nietzche. Ikdyz objektivni realita neexistuje (alespon pokud superdeterminismus neni pravda!), kazdy mame vlastni subjektivni realitu, nebo cast mozna sdilime s ostantimi! Tak kazdopadne porad plati to co jsem rikal!

_________________
Mam chronickou bolest je problem pro me i cist a mam toho nad hlavu, dik za pochopeni...

Audibook that will change your life!!! Can't Hurt me by David Goggins


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejlepsi cesta k dostatku jodu?
PříspěvekNapsal: pon pro 12, 2022 6:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
empleat píše:
Hmm, s tim bych nesouhlasil, kdyz mame mikroskopy a muzeme viry pozorovat :D Jak by nemohli existovat? Ikdyz pokud chceme zajit do epistemologie kterou nikdo nema rad :D nic se nic neda dokazat ani vyvratit, az na: "I think therefore I Am" xD. Co kdyz se nakazim Covidem a umru vsechno si jen predstavuji, protoze jsem Boltzman Brain :D Je mozne ze pricina a nasledek jsou pouze lidske konstrukty! Nicmene kdyz je konzistentne pozorujeme a vidime ze viry zabiji lidi, tak je to divna pozice tvrdit ze nejsou, kdyz uz jenom ze zkusenosti vime opak! Jak by jste vyresil tento protiklad? Co je potom kdyz si dam to tela strikacku plnou Covidu a nasledne umru? Ikdyz nevidime realitu jak doopravdy je tak je ji potreba brat vazne jinak by jste mohl umrit a bez priciny a nasledku, by jsme ani nemohli vedet co nase akce zpusobi!!!

Tak já přeci nikde nepíšu že v tom mikroskopu není nic vidět, ale bavím se o tom že nikdo není schopen prokázat existenci viru. Existují i jiné pohledy na celou věc třeba že jde o konkrétní poškození umírající buňky, ale těch teorií prostě je celá řada a je otázkou kdo má vlastně pravdu. Navíc existuje i poměrně rozsáhlý pokus z období Španělské chřipky kdy byl posazen zdravý jedinec k chrchlajícím lidem a nechytil nic, pak byl cíleně infikován potíráním úst a očí chrchlem od nemocného a zase nic, následně byl chrchel zapracován do injekce a vpraven do pokusné zdravé osoby a zase nic ani jeden z pokusných jedinců se prostě nenakazil. V té době údajně na ten xindl umíralo i dost koňů tak byl proveden pokus kdy nemocný kůň dostal na hlavu takový pytel do něj chrchlal a ten pytel pak dostal na hlavu zdravý kůň a zase nic tedy virulence a přenos viru cestou kterou bere jako směrodatnou medicína prostě nefungoval a pokus byl ukončen. Jak potom mám věřit že mě nakazí soused když nemá na hubě kus hadru který mu silně snižuje přísun kyslíku do organizmu je plný plísní, roztočů a dalšího šmejdu, z takového hadru onemocním spíše pokud si ho taky nasadím než od chrchláka bez hadru. Nakonec i exhumace osob z uvedeného období prokazuje že úmrtí byla většinou na infekce z těch hadrů které tehdy každý nosil, ale to už vám asi v ČT neřeknou tam šíří svou jedinou pravdu ale zda je to opravdu pravda to musí posoudit každý sám. Zajímavé je také se třeba zamyslet nad tím jak se ten virus dostane do nedostupných míst v nějaké díře v Rusku kde nikdo několik měsíců na návštěvě nebyl, nebo jak se objeví v pralese kde opět nebyl žádný kontakt několik měsíců, možná někdo ví jak to vysvětlit, ale já bych se klonil spíše k tomu že ta teorie virů a jejich šíření je hodně děravá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejlepsi cesta k dostatku jodu?
PříspěvekNapsal: pon pro 12, 2022 7:02 pm 
Offline

Registrován: pát lis 19, 2021 2:52 pm
Příspěvky: 30
Asi to zapichnu u tohodle, protoze mame prilis odlisny pohled na vec, takze by jsme urcite spolu nesouhlasili! A nevim jak by jsme nasli spolecnou zem, a nemam to silu ted resit... A nechci zase davat nejake argumenty a potom odejit, takze souhlasim nesouhlasit :)

_________________
Mam chronickou bolest je problem pro me i cist a mam toho nad hlavu, dik za pochopeni...

Audibook that will change your life!!! Can't Hurt me by David Goggins


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejlepsi cesta k dostatku jodu?
PříspěvekNapsal: pon pro 12, 2022 7:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
empleat píše:
Asi to zapichnu u tohodle, protoze mame prilis odlisny pohled na vec, takze by jsme urcite spolu nesouhlasili! A nevim jak by jsme nasli spolecnou zem, a nemam to silu ted resit... A nechci zase davat nejake argumenty a potom odejit, takze souhlasim nesouhlasit :)

V pohodě, každý přeci může věřit čemukoliv, máme zatím svobodu a já rozhodně nemám v úmyslu šířit víru ohněm a mečem, jenom dávám podklady pro zamyšlení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejlepsi cesta k dostatku jodu?
PříspěvekNapsal: ned dub 23, 2023 2:11 pm 
Offline

Registrován: pát lis 19, 2021 2:52 pm
Příspěvky: 30
Pockat, mam pocit ze halucinuji! Tady se pise obsah jodu v jogurtu je 76ug a v mlece 56ig na 1 hrnek, coz uz staci na doporucenou denni davku, ale ne kazdy den si asi dam oboji... https://ifmv.cz/jod-mate-dostatek-tohoto-duleziteho-mineralu/#:~:text=Nejv%C3%ADce%20j%C3%B3du%20je%20v%20oce%C3%A1nech,dulse%2C%20mo%C5%99sk%C3%BD%20fytoplankton%20apod.)

Pisu protoze vsude se to trochu lisi pochopitelne, ale mel jsem pocit ze to bylo mnoho mene! Ale dobre nasel jsem sul co je hodne zdrava a poad ma 11ug/g jodu! https://www.dtest.cz/test/tesco-sea-salt/68797?order-by=3&order-dir=2

Co jeste krome morskych plodu a jogurtu a mleka ma dost jodu? Chci se rybam vyhnout a morskym plodum uplne kvuli znecisteni, a budu uzivat kvalitni doplnek omega3: https://www.metagenics.com/omegagenics-epa-dha-2400 Ted nevim jestli je lepsi vice EPA nebo DHA na inflammation, cetl jsem ze EPA ale pak zase ze DHA snizila 4 inflammation markery a EPA jen 1, prilis mnoho informaci ted se nejsem schopny rozhodnout, budu o tom mluvit s lekarem samodrejme. A oboji jsou dobre...

Ani si uz nepamatuju co bylo predtim v tomhle threadu, mam extremni exekutivni dysfuncknce a trpim chronickou prokrastinaci zacal jsem stejne ulohu asi 1000 za roky and selhal jsem na nich pokazde... Potrebuju prioritizovat, problem je ze nedokazu delat dulezitou praci kvuli negativnim pocitum a trpim strukturovanou prokrastinaci a protoze musim od nekud zacit... Proto jsem takhle, je to na 10k stranek vysvetlit zacatek... Po poslouchani David goggins can't hurt me, vcera jsem usel 10.9km potom co jsem roky nemohl ujit vic nez 1-2 km... Nevim jestli si budu ani pamatovat tohle a nemam ani cas cist vsechno od zacatku! Ten lugoluv roztok se mi moc nelibil a bylo tam hodne problemu s necim (pro me), mam extremene tezky zivot a extremni ADHD i naprosto absurdne jednoduche veci mi delaji problemy, 3 minutova prace mi trva 1-3 hodiny... Jen rikam protoze asi budu otravovat :D A vincentka se take neda pit dlouhodobe. Trpim perfekcionismem a hledam perfektni resini, misto abych to udelal ve skocich a postupne se zlepsoval, protoze mam zabugovany mozek, mam 10/10 chronickou bolest, clovek si na to zvykne ze je to baseline, proto ani nedokazu mluvit... Mam existencni uzkost a socialni phobii, a musim moc filtrovat co rikam ,protoze tomu nikdo nebude rozumet a nemam cas ani to napsat a vysvetlit jednoduse strucne protoze pracuji 24/7 a jsem v pohybu nikdo mi nepomuze... Budete si myslet ze jsem blazen ale nikdo pod 160IQ mi nerozumi... Musel jsem to rict, protoze me to ovlivnuje jak pisu bojim se neco napsat ,ale potrebuji pracovat a vyuzit kazdou sekundu v mem zivote a nemam na to cas a mam fear of failure (vsechno co proste clovek muze mit, vim jsem divny), a potrebuju se dostat do neprijemnych situaci abych to prekonal... Mam problem dodelat 1 vec najednou, protoze mam ted iq tak 85 a zadnou pamet a tezke exekutivni dysfunkce tak mam problem dodelat 1 vec, nevim co driv, stavam se lepsi v prioritizaci, ale porad resim picoviny casto, prave se to chystam zmenit ale je to na dlouho prace... A i jenom si vzpomenout co jsem chtel delat je problem. Proto jsem najal programatora aby mi udela to do program presne na moje potreby, ikdyz jsem se zlepsil o 2000% posledne, tak porad jsem takhle, jen rikam kvuli pochopeni, protoze asi budu otravovat, ikdyz se nesnazim, potrebuju kazdou pomoc co muzu ziskat a vetsinou lidi nedokazou odpovedet ani na jednodusi otazky (i v casech kdy se vyjadrim lip), ikdyz tohle forum mi prijde docela fajn! JSem ted OK jinak :D Mam ex-mensa psychologa... Ja vim nejsem uplne normalni, za to nemuzu ze jsem 2E... Ale potrebuju pracovat 24/7... :D Nechci o tom taky furt mluvit, mam OCD, ale rekl jsem to ted abych se nemusel opakovat doufam, ze vas to moc neotravuje :D Protoze pak se divite proc chci X, ja vim, nekdy se ztratim v problemech a pak neco delam treba uplne zbytecne... Bez chatgpt bych byl v haji...

_________________
Mam chronickou bolest je problem pro me i cist a mam toho nad hlavu, dik za pochopeni...

Audibook that will change your life!!! Can't Hurt me by David Goggins


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejlepsi cesta k dostatku jodu?
PříspěvekNapsal: pon dub 24, 2023 6:49 am 
Online

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1952
empleat píše:
Pockat, mam pocit ze halucinuji! Tady se pise obsah jodu v jogurtu je 76ug a v mlece 56ig na 1 hrnek, coz uz staci na doporucenou denni davku, ale ne kazdy den si asi dam oboji... https://ifmv.cz/jod-mate-dostatek-tohoto-duleziteho-mineralu/#:~:text=Nejv%C3%ADce%20j%C3%B3du%20je%20v%20oce%C3%A1nech,dulse%2C%20mo%C5%99sk%C3%BD%20fytoplankton%20apod.)

Pisu protoze vsude se to trochu lisi pochopitelne, ale mel jsem pocit ze to bylo mnoho mene! Ale dobre nasel jsem sul co je hodne zdrava a poad ma 11ug/g jodu! https://www.dtest.cz/test/tesco-sea-salt/68797?order-by=3&order-dir=2

Co jeste krome morskych plodu a jogurtu a mleka ma dost jodu? Chci se rybam vyhnout a morskym plodum uplne kvuli znecisteni, a budu uzivat kvalitni doplnek omega3: https://www.metagenics.com/omegagenics-epa-dha-2400 Ted nevim jestli je lepsi vice EPA nebo DHA na inflammation, cetl jsem ze EPA ale pak zase ze DHA snizila 4 inflammation markery a EPA jen 1, prilis mnoho informaci ted se nejsem schopny rozhodnout, budu o tom mluvit s lekarem samodrejme. A oboji jsou dobre...

Ani si uz nepamatuju co bylo predtim v tomhle threadu, mam extremni exekutivni dysfuncknce a trpim chronickou prokrastinaci zacal jsem stejne ulohu asi 1000 za roky and selhal jsem na nich pokazde... Potrebuju prioritizovat, problem je ze nedokazu delat dulezitou praci kvuli negativnim pocitum a trpim strukturovanou prokrastinaci a protoze musim od nekud zacit... Proto jsem takhle, je to na 10k stranek vysvetlit zacatek... Po poslouchani David goggins can't hurt me, vcera jsem usel 10.9km potom co jsem roky nemohl ujit vic nez 1-2 km... Nevim jestli si budu ani pamatovat tohle a nemam ani cas cist vsechno od zacatku! Ten lugoluv roztok se mi moc nelibil a bylo tam hodne problemu s necim (pro me), mam extremene tezky zivot a extremni ADHD i naprosto absurdne jednoduche veci mi delaji problemy, 3 minutova prace mi trva 1-3 hodiny... Jen rikam protoze asi budu otravovat :D A vincentka se take neda pit dlouhodobe. Trpim perfekcionismem a hledam perfektni resini, misto abych to udelal ve skocich a postupne se zlepsoval, protoze mam zabugovany mozek, mam 10/10 chronickou bolest, clovek si na to zvykne ze je to baseline, proto ani nedokazu mluvit... Mam existencni uzkost a socialni phobii, a musim moc filtrovat co rikam ,protoze tomu nikdo nebude rozumet a nemam cas ani to napsat a vysvetlit jednoduse strucne protoze pracuji 24/7 a jsem v pohybu nikdo mi nepomuze... Budete si myslet ze jsem blazen ale nikdo pod 160IQ mi nerozumi... Musel jsem to rict, protoze me to ovlivnuje jak pisu bojim se neco napsat ,ale potrebuji pracovat a vyuzit kazdou sekundu v mem zivote a nemam na to cas a mam fear of failure (vsechno co proste clovek muze mit, vim jsem divny), a potrebuju se dostat do neprijemnych situaci abych to prekonal... Mam problem dodelat 1 vec najednou, protoze mam ted iq tak 85 a zadnou pamet a tezke exekutivni dysfunkce tak mam problem dodelat 1 vec, nevim co driv, stavam se lepsi v prioritizaci, ale porad resim picoviny casto, prave se to chystam zmenit ale je to na dlouho prace... A i jenom si vzpomenout co jsem chtel delat je problem. Proto jsem najal programatora aby mi udela to do program presne na moje potreby, ikdyz jsem se zlepsil o 2000% posledne, tak porad jsem takhle, jen rikam kvuli pochopeni, protoze asi budu otravovat, ikdyz se nesnazim, potrebuju kazdou pomoc co muzu ziskat a vetsinou lidi nedokazou odpovedet ani na jednodusi otazky (i v casech kdy se vyjadrim lip), ikdyz tohle forum mi prijde docela fajn! JSem ted OK jinak :D Mam ex-mensa psychologa... Ja vim nejsem uplne normalni, za to nemuzu ze jsem 2E... Ale potrebuju pracovat 24/7... :D Nechci o tom taky furt mluvit, mam OCD, ale rekl jsem to ted abych se nemusel opakovat doufam, ze vas to moc neotravuje :D Protoze pak se divite proc chci X, ja vim, nekdy se ztratim v problemech a pak neco delam treba uplne zbytecne... Bez chatgpt bych byl v haji...

Než se vedle pestré stravy a doplňků, se zvláštním ohledem na aminokyseliny, vitamíny a minerály, začnete zabývat biochemií - z důvodu Vaší přerušené syntézy neurohormonů a katecholaminů, tak si zopakujte přísloví. Důležité je držet na uzdě chronický (projevující se vysokým poměrem kortizol / DHEA-S s estrogenovou dominancí a převažujícími aktivitami sympatiku nad parasympatikem neboli vvyčerpáním nadledvin a špatným pulzováním štítné žlázy) a oxidační stres (způsobený nedostatkem zinku k mědi a její toxicitou, těžkými kovy, breberkami). Následně bych skrze signální molekuly sirovodíku a oxidu dusnatého řešil metylaci (https://www.wikiskripta.eu/w/Poruchy_metabolismu_sirn%C3%BDch_aminokyselin včetně kofaktorů MTHFR a DHPR, PAH, CBS), redoxní rovnováhu (akceptory a donory vodíku jako jsou organické kyseliny pro tetrahydrobiopterin a glutathion při nedostatku NAD+) a buněčnou produkci energie (NADH, NADPH a jejich béčkové prekurzory, dále CoQ10 a PQQ).

Kam nechodí slunce, tam chodí lékař (změřit hladinu Vitamínu D, který by spolu s výše zahrnutým hořčíkem, Vitamínem C a tyrosinem místo alprazolamu mohl předejít aplikaci SSRI a NSRI inhibitorů zpětného vychytávání cvokařem, steroidních a thyroidních hormonů endokrinologem).
Chodit spát a vstávat se slepicema (dodržovat biorytmy).
Stát nohama pevně na zemi (praktikovat uzemňování).

Depressionen im Sommer (Vitamin D)
https://genetisches-maximum.de/vitamin-d/depressionen-im-sommer-vitamin-d/
Tyrosine and tryptophan hydroxylases as therapeutic targets in human disease
https://www.tandfonline.com/doi/pdf/10.1080/14728222.2017.1272581
NAD+ metabolism and the control of energy homeostasis - a balancing act between mitochondria and the nucleus
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4487780/


Přílohy:
vitamin-d-dopamin-serotonin-1024x576.png
vitamin-d-dopamin-serotonin-1024x576.png [ 166.74 KiB | Zobrazeno 4273 krát ]

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Naposledy upravil Alopat dne ned dub 30, 2023 4:17 am, celkově upraveno 17
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejlepsi cesta k dostatku jodu?
PříspěvekNapsal: pon dub 24, 2023 10:03 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
empleat píše:
Pockat, mam pocit ze halucinuji! Tady se pise obsah jodu v jogurtu je 76ug a v mlece 56ig na 1 hrnek, coz uz staci na doporucenou denni davku, ale ne kazdy den si asi dam oboji... https://ifmv.cz/jod-mate-dostatek-tohoto-duleziteho-mineralu/#:~:text=Nejv%C3%ADce%20j%C3%B3du%20je%20v%20oce%C3%A1nech,dulse%2C%20mo%C5%99sk%C3%BD%20fytoplankton%20apod.)

Pisu protoze vsude se to trochu lisi pochopitelne, ale mel jsem pocit ze to bylo mnoho mene! Ale dobre nasel jsem sul co je hodne zdrava a poad ma 11ug/g jodu! https://www.dtest.cz/test/tesco-sea-salt/68797?order-by=3&order-dir=2

Co jeste krome morskych plodu a jogurtu a mleka ma dost jodu? Chci se rybam vyhnout a morskym plodum uplne kvuli znecisteni, a budu uzivat kvalitni doplnek omega3: https://www.metagenics.com/omegagenics-epa-dha-2400 Ted nevim jestli je lepsi vice EPA nebo DHA na inflammation, cetl jsem ze EPA ale pak zase ze DHA snizila 4 inflammation markery a EPA jen 1, prilis mnoho informaci ted se nejsem schopny rozhodnout, budu o tom mluvit s lekarem samodrejme. A oboji jsou dobre...

Ani si uz nepamatuju co bylo predtim v tomhle threadu, mam extremni exekutivni dysfuncknce a trpim chronickou prokrastinaci zacal jsem stejne ulohu asi 1000 za roky and selhal jsem na nich pokazde... Potrebuju prioritizovat, problem je ze nedokazu delat dulezitou praci kvuli negativnim pocitum a trpim strukturovanou prokrastinaci a protoze musim od nekud zacit... Proto jsem takhle, je to na 10k stranek vysvetlit zacatek... Po poslouchani David goggins can't hurt me, vcera jsem usel 10.9km potom co jsem roky nemohl ujit vic nez 1-2 km... Nevim jestli si budu ani pamatovat tohle a nemam ani cas cist vsechno od zacatku! Ten lugoluv roztok se mi moc nelibil a bylo tam hodne problemu s necim (pro me), mam extremene tezky zivot a extremni ADHD i naprosto absurdne jednoduche veci mi delaji problemy, 3 minutova prace mi trva 1-3 hodiny... Jen rikam protoze asi budu otravovat :D A vincentka se take neda pit dlouhodobe. Trpim perfekcionismem a hledam perfektni resini, misto abych to udelal ve skocich a postupne se zlepsoval, protoze mam zabugovany mozek, mam 10/10 chronickou bolest, clovek si na to zvykne ze je to baseline, proto ani nedokazu mluvit... Mam existencni uzkost a socialni phobii, a musim moc filtrovat co rikam ,protoze tomu nikdo nebude rozumet a nemam cas ani to napsat a vysvetlit jednoduse strucne protoze pracuji 24/7 a jsem v pohybu nikdo mi nepomuze... Budete si myslet ze jsem blazen ale nikdo pod 160IQ mi nerozumi... Musel jsem to rict, protoze me to ovlivnuje jak pisu bojim se neco napsat ,ale potrebuji pracovat a vyuzit kazdou sekundu v mem zivote a nemam na to cas a mam fear of failure (vsechno co proste clovek muze mit, vim jsem divny), a potrebuju se dostat do neprijemnych situaci abych to prekonal... Mam problem dodelat 1 vec najednou, protoze mam ted iq tak 85 a zadnou pamet a tezke exekutivni dysfunkce tak mam problem dodelat 1 vec, nevim co driv, stavam se lepsi v prioritizaci, ale porad resim picoviny casto, prave se to chystam zmenit ale je to na dlouho prace... A i jenom si vzpomenout co jsem chtel delat je problem. Proto jsem najal programatora aby mi udela to do program presne na moje potreby, ikdyz jsem se zlepsil o 2000% posledne, tak porad jsem takhle, jen rikam kvuli pochopeni, protoze asi budu otravovat, ikdyz se nesnazim, potrebuju kazdou pomoc co muzu ziskat a vetsinou lidi nedokazou odpovedet ani na jednodusi otazky (i v casech kdy se vyjadrim lip), ikdyz tohle forum mi prijde docela fajn! JSem ted OK jinak :D Mam ex-mensa psychologa... Ja vim nejsem uplne normalni, za to nemuzu ze jsem 2E... Ale potrebuju pracovat 24/7... :D Nechci o tom taky furt mluvit, mam OCD, ale rekl jsem to ted abych se nemusel opakovat doufam, ze vas to moc neotravuje :D Protoze pak se divite proc chci X, ja vim, nekdy se ztratim v problemech a pak neco delam treba uplne zbytecne... Bez chatgpt bych byl v haji...

Tak určitě bych vám radil se minimálně zamyslet nad tím co vám píše člen Alopat a k tomu jódu asi takto. Prvotní by mělo být laboratorní vyšetření jeho reálné hladiny aby jste věděl zda vůbec jde o deficit jódu. Pokud víte že je tam deficit jódu a nechcete jíst nic z moře nebo pít tu Vincentku pak velice dobrým zdrojem jsou třešně a višně tedy nyní když budou si prostě narvat mrazák na celý rok nebo na e-shopu máme višně sušené zde https://www.pro-zdravi-az.cz/?ex=zbo1&q ... %A1n%C4%9B které jsou dostupné celoročně. Obsahují navíc obrovské množství polyfenolů které mají i další zdravotní benefity a ten hlavní je že špičkově množí bakterie akkermansia kterých má naprostá většina lidí minimum a které celkem masivně ovlivňují mnoho tělesných pochodů a celkové zdraví člověka. V zásadě bych asi z toho co píšete doporučil nechat si ještě vyšetřit hladinu vitamínu B1 https://data.labin.cz/lp/sop/inf45370.htm .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejlepsi cesta k dostatku jodu?
PříspěvekNapsal: stř dub 26, 2023 11:14 pm 
Offline

Registrován: pát lis 19, 2021 2:52 pm
Příspěvky: 30
Diky vam obema :) Zkusim nejdriv se nechat vysetrit na hladinu jodu! Mam asi 1M veci ani si nedelam legraci myslim to "doslovne" ne metaforicky! A mam problem prioritizovat! Problem je mam silne bolesti hlavy 24/7 a problem precist 1 clanek abych mu rozumel... Jsem rad kdyz si udelam snidani a chodim ted hodne ven, trpim bedtime prokrastinaci 7 let a konecne chodim driv spat, porad denne je to muceni se donutit... Resit hodne ted jidlo hlavne se vyhybat nezdravim potravina a naproste zaklady jako jist 2 ovoce a zeleninu, mam problem i jednoduchy plan provest, mam extremni problemy s pameti, musel jsem najmout programatora abych mi udelat to do software na moje potreby protoze si na nic nevzpomenu a mam ADHD a exekutivni dysfunkce tak spatne jak jen je nekdo muze mit... Mam takovou uroven bolesti (psychickou hlavne, trpim existencni depresi) ze je to nerealne... ani nemuzu vysvetlit, mysleli by jste si ze jsem blazen... Taky mam velke problemy s pateri a RSI! To je ok... Alespon ze ted neco delam, delam asi o 3000% vic nez driv porad mi trva 3 minutova prace treba hodinu... PROSTE INSANE, jsem uplne sam na vsechno nemam nikoho kdo by mi mohl pomoci... Problem je mam tolik dusevnich poruch ze je to joke, mam perfekcionismus a self-sabotage a stress a fear of failure a ted nemuzu ani cist a mam iq tak 80, takze je to problem se z toho dostat, doslova peklo... Jeste mam asi 50 doktoru nevim co driv... proste absurdism... Alespon jsem nasel decentniho ex-mensa psychologa... Muj zivot je velmi tezky az je to absurdni co jsem musel vydrzet... Ja vim ze jste pravdepodobne OK, mam tendenci se prehnane vysvetlovat z traumatu...

_________________
Mam chronickou bolest je problem pro me i cist a mam toho nad hlavu, dik za pochopeni...

Audibook that will change your life!!! Can't Hurt me by David Goggins


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejlepsi cesta k dostatku jodu?
PříspěvekNapsal: čtv dub 27, 2023 11:52 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
empleat píše:
Diky vam obema :) Zkusim nejdriv se nechat vysetrit na hladinu jodu! Mam asi 1M veci ani si nedelam legraci myslim to "doslovne" ne metaforicky! A mam problem prioritizovat! Problem je mam silne bolesti hlavy 24/7 a problem precist 1 clanek abych mu rozumel... Jsem rad kdyz si udelam snidani a chodim ted hodne ven, trpim bedtime prokrastinaci 7 let a konecne chodim driv spat, porad denne je to muceni se donutit... Resit hodne ted jidlo hlavne se vyhybat nezdravim potravina a naproste zaklady jako jist 2 ovoce a zeleninu, mam problem i jednoduchy plan provest, mam extremni problemy s pameti, musel jsem najmout programatora abych mi udelat to do software na moje potreby protoze si na nic nevzpomenu a mam ADHD a exekutivni dysfunkce tak spatne jak jen je nekdo muze mit... Mam takovou uroven bolesti (psychickou hlavne, trpim existencni depresi) ze je to nerealne... ani nemuzu vysvetlit, mysleli by jste si ze jsem blazen... Taky mam velke problemy s pateri a RSI! To je ok... Alespon ze ted neco delam, delam asi o 3000% vic nez driv porad mi trva 3 minutova prace treba hodinu... PROSTE INSANE, jsem uplne sam na vsechno nemam nikoho kdo by mi mohl pomoci... Problem je mam tolik dusevnich poruch ze je to joke, mam perfekcionismus a self-sabotage a stress a fear of failure a ted nemuzu ani cist a mam iq tak 80, takze je to problem se z toho dostat, doslova peklo... Jeste mam asi 50 doktoru nevim co driv... proste absurdism... Alespon jsem nasel decentniho ex-mensa psychologa... Muj zivot je velmi tezky az je to absurdni co jsem musel vydrzet... Ja vim ze jste pravdepodobne OK, mam tendenci se prehnane vysvetlovat z traumatu...

Nechte si udělat intolerance na potraviny a genetické testy které mohou zachytit ten zdroj vašich problémů. Většina uvedených poruch začíná ve střevě a pokud máte třeba genetické predispozice dráždivého tračníku souvislost s množstvím psychických a kožních onemocnění je víceméně normální stav. Medicína takovým nešťastníkům léčí hlavu místo střeva a oni mnohdy trpí zbytečně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejlepsi cesta k dostatku jodu?
PříspěvekNapsal: čtv dub 27, 2023 12:09 pm 
Offline

Registrován: pát lis 19, 2021 2:52 pm
Příspěvky: 30
To pravdepodovne nemam, ani kozni onemocneni, ikdyz me svedi kuze kdyz jud ven v lete a kycham, muze byt letni alergie. A mam spatne RSI (repetitive strain injury)! Ale vim ze zdravi strev je velmi dulezite! O intoleranci na potraviny take spise nemam (ikdyz za otestovani nic nedam a tohle ME ZAJIMA!) a driv jsem nemel problem! Mam spise psychicke problemy, ale podivam se az budu mit cas! Dik za tipy!

_________________
Mam chronickou bolest je problem pro me i cist a mam toho nad hlavu, dik za pochopeni...

Audibook that will change your life!!! Can't Hurt me by David Goggins


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 41 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz