Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 10:53 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 67 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon zář 24, 2012 7:17 pm 
Offline

Registrován: stř bře 07, 2012 9:59 pm
Příspěvky: 127
Bydliště: Olomouc
Dneska jsem se bavil jednou paní co se zabývá školením ochrany zdraví a HCCAP,
potvrdila mi, že bio zelenina je podvod, protože nikdo neví kolik je pesticidů v půdě
a říkala, že dobrou zeleninu má Lidl, že mají svoje pěstírny v Německu a že to testovali,
to mě potěšilo.

_________________
Suffering should be creative, should give birth to something good and lovely


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon zář 24, 2012 7:39 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Ja mám tiež v názve oddelenia v ktorom pracujem aj slovo "enviroment" a absolvoval som tiež nejaké školenia. Ale herbicídmi sa nezaoberáme. Tomu tovaru z Lidla osobne moc nedôverujem, aj výsledky testov sa dajú kúpiť. Ja som chcel počuť názor ak je tu niekto dobre informovaný o tom, či sa tie herbicídy odbúrajú a za akú dobu. O tom jednom mi na dotaz odpísali:

Dobrý den,

nemusíte mít takové obavy z použití chemie.
Když ji budete aplikovat v doporučených dávkách a intervalech, tak si půdu neznehodnotíte.
Postřik Dominátorem (obecně to platí i pro všechny přípravky s účinnou látkou glyphosate) se v půdě rozkládá velice rychle a nezanechává žádná rezidua.
Již po 24 hod. je možno vysévat či sázet jakoukoliv plodinu.
Kultivaci je však vhodné zahájit až po objevení příznaků na zasaženém porostu, proto nechte přípravek působit caa 10 dní.
Rychlost účinku je závislá na teplotě, vlhkosti půdy a slunečním svitu.
Vůči smyvu deštěm je přípravek odolný již za 2 hodiny, při chladnějším počasí za 3-5 hodin po aplikaci.
Porost je vhodné posekat, nechat obrůst na výšku caa 20 cm a pak teprve aplikovat postřik.

Keď som brigádoval kedysi dávno v Rakúsku tak mi jeden Srb ukazoval bio-uhorky rástli v skleníku z kvetináčoch, ťahali sa nahor. Nezdá sa mi že by z takých kvetináčov bez priemyselného hnojiva tak dokázali rásť.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte zář 25, 2012 8:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Deane píše:
Takú otázku by som sem zaradil, chcem zúrodniť kus pozemku, asi 15 árov ktoré sú totálne zarastené burinou, roky neobrábané. Kamarát mi radí použiť akýsi silný herbicíd ktorý preniká listami. Ja by som veľmi nerád pôdu zasvinil nejakou chémiou, o niektorých ale tvrdia že sú rýchlo odbúrateľné. No chcem si dopestovať ovocie bez chémie, pri dome nestriekam ani broskyňu ani nektarinku a mal som úrodu ktorá potešila. Chcel by som zúrodniť pozemok na kopaniciach ale ani pluh by tam nepomohol pokiaľ tú burinu neskántrim. Tak čo by ste mi poradili? Motyku neradte, tá sa tam v súčastnom stave nechytá.

Tak zde se těžko radí, jakákoliv chemie je pochopitelně problematická i když dnes ji máte naprosto ve všem, nicméně pokud se stará zem obrátí nějakou těžkou technikou, většinou již není problém z ní udělat pozemek vhodný k pěstování stromků. Je to sice otázka peněz, nicméně buldozer si pomocí radlice a zadních háků poradí určitě se vším a pak již to půjde pluhem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte zář 25, 2012 9:02 pm 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 12:19 am
Příspěvky: 296
Jarda píše:
Tak zde se těžko radí, jakákoliv chemie je pochopitelně problematická i když dnes ji máte naprosto ve všem, nicméně pokud se stará zem obrátí nějakou těžkou technikou, většinou již není problém z ní udělat pozemek vhodný k pěstování stromků. Je to sice otázka peněz, nicméně buldozer si pomocí radlice a zadních háků poradí určitě se vším a pak již to půjde pluhem.

V novom čísle č.Vitalita je zaujímavý rozhovor na túto tému,alebo str.týchto šikovných ľudí http://www.sadlivia.sk


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv říj 04, 2012 2:45 am 
Offline

Registrován: stř srp 04, 2010 12:31 am
Příspěvky: 153
Xeelee píše:
Ne, BIO výrobky se musí pěstovat bez chemie a bavíme se o domácím pěstování a dobrovolném použití sajrajtu jako je Roundup. Jak to souvisí s kvalitou potravin v obchodech?

Nebudu Vás zbavovat iluze, že BIO je bez chemie. Příspěvek Amy a Deane se týkal zušlechtění pozemku zasázením brambor a já si neumím představit, že pod drnem bez motyky, by tato, na kultivaci náročná okopanina, mohla vyrůst. Tím ale nechci používání těch sajrajtů nějak propagovat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv říj 04, 2012 12:13 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
pecador píše:
Nebudu Vás zbavovat iluze, že BIO je bez chemie. Příspěvek Amy a Deane se týkal zušlechtění pozemku zasázením brambor a já si neumím představit, že pod drnem bez motyky, by tato, na kultivaci náročná okopanina, mohla vyrůst. Tím ale nechci používání těch sajrajtů nějak propagovat.

To ty žiješ v paranoidní iluzi, že všechno obsahuje chemii. Jestli je potravina pěstována bez chemie se dá zjistit rozborem jejího složení a kvalita biopotravin bývá namátkově kontrolována. Kdyby to bylo tak jak píšeš, tak by se na neexistenci biobrambor přišlo a nikdo by neměl certifikát k jejich bio pěstování. Někdo potraviny za BIO jen vydává (podvodníci se najdou všude), ale kategoricky psát, že všechny brambory byly vypěstovány díky chemii je vzhledem k systému kontrol opravdu hloupost. Nebo snad můžeš své tvrzení doložit nějakými fakty?

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv říj 04, 2012 3:17 pm 
Offline

Registrován: stř srp 04, 2010 12:31 am
Příspěvky: 153
Xeelee píše:
To ty žiješ v paranoidní iluzi, že všechno obsahuje chemii. Jestli je potravina pěstována bez chemie se dá zjistit rozborem jejího složení a kvalita biopotravin bývá namátkově kontrolována. Kdyby to bylo tak jak píšeš, tak by se na neexistenci biobrambor přišlo a nikdo by neměl certifikát k jejich bio pěstování. Někdo potraviny za BIO jen vydává (podvodníci se najdou všude), ale kategoricky psát, že všechny brambory byly vypěstovány díky chemii je vzhledem k systému kontrol opravdu hloupost. Nebo snad můžeš své tvrzení doložit nějakými fakty?

Žiji v kraji bramborářském a o jejich pěstování něco vím. Zkuste se zeptat někoho, třeba i malozemědělce, co dělá proti mandelince, plísni a pod. a nevěřte nějakým certifikátům a tomu, co píší ve sdělovacích prostředcích. Kontrola a rozbory různých inspekcí jsou vždy o množství škodlivin ve vzorku v porovnání s normou. A norma... ta pokud přestane vyhovovat, tak se jednoduše upraví. (Porovnejte si nějaké normy, např. naše s USA a zjistíte, jak obsah některých cizorodých látek se někdy liší i desetinásobně) Tvrdím, že dnes už neexistuje potravina, která by žádnou chemii či cizorodé látky neobsahovala. Je to samozřejmě, a vždy bude, jen otázka obsahu, množství a toho, jak tyto látky na organismus působí. Kéž bych byl hlupákem a žil v paranoidní iluzi.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv říj 04, 2012 6:29 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
To, že toho víš hodně o pěstování brambor neznamená, že víš něco o pěstování bio potravin.
pecador píše:
Zkuste se zeptat někoho, třeba i malozemědělce, co dělá proti mandelince, plísni a pod. a nevěřte nějakým certifikátům a tomu, co píší ve sdělovacích prostředcích.
Kolik z nich nabízí svý brambory jako bio?
pecador píše:
Kontrola a rozbory různých inspekcí jsou vždy o množství škodlivin ve vzorku v porovnání s normou. A norma... ta pokud přestane vyhovovat, tak se jednoduše upraví.
Souhlas, ale jak to souvisí s pěstováním bio potravin? Normy pro běžně prodávané potraviny nejsou shodné s normami pro pěstování bio potravin. Pokud někdo chce prodávat svý produkty jako bio, tak pro něj platí úplně jiná pravidla. Platnou legislativu najdeš na http://www.kez.cz/narizeni-komise-es-71 ... es-8342007.

ObrázekObrázek
Citace:
Česká národní značka pro biopotraviny. K jejímu udílení jsou Ministerstvem zemědělství pověřeny kontrolní organizace KEZ, ABcert a Biokont. Pravé české a certifikované biopotraviny jsou označené grafickým symbolem BIO nebo jeho schválenými modifikacemi s nápisem “Produkt ekologického zemědělství”. Tato značka zaručuje, že produkty byly kontrolovány na každém kroku od pole přes úpravu a zpracování až ke konečnému spotřebiteli. Správně označená biopotravina nese i číslo kontrolní organizace: CZ-KEZ-01 nebo číslo a zkratku některé jiné schválené kontrolní organizace.
V Evropské unii je možno používat celoevropskou značku pro biopotraviny. Označování výrobků touto značkou, její podoba a podmínky jejího použití je upraveno Nařízením Rady EHS 2092/91 o ekologickém zemědělství.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát říj 05, 2012 10:50 am 
Offline

Registrován: stř srp 04, 2010 12:31 am
Příspěvky: 153
Xeelee píše:
To, že toho víš hodně o pěstování brambor neznamená, že víš něco o pěstování bio potravin.
pecador píše:
Zkuste se zeptat někoho, třeba i malozemědělce, co dělá proti mandelince, plísni a pod. a nevěřte nějakým certifikátům a tomu, co píší ve sdělovacích prostředcích.
Kolik z nich nabízí svý brambory jako bio?
pecador píše:
Kontrola a rozbory různých inspekcí jsou vždy o množství škodlivin ve vzorku v porovnání s normou. A norma... ta pokud přestane vyhovovat, tak se jednoduše upraví.
Souhlas, ale jak to souvisí s pěstováním bio potravin? Normy pro běžně prodávané potraviny nejsou shodné s normami pro pěstování bio potravin. Pokud někdo chce prodávat svý produkty jako bio, tak pro něj platí úplně jiná pravidla. Platnou legislativu najdeš na http://www.kez.cz/narizeni-komise-es-71 ... es-8342007.

ObrázekObrázek
Citace:
Česká národní značka pro biopotraviny. K jejímu udílení jsou Ministerstvem zemědělství pověřeny kontrolní organizace KEZ, ABcert a Biokont. Pravé české a certifikované biopotraviny jsou označené grafickým symbolem BIO nebo jeho schválenými modifikacemi s nápisem “Produkt ekologického zemědělství”. Tato značka zaručuje, že produkty byly kontrolovány na každém kroku od pole přes úpravu a zpracování až ke konečnému spotřebiteli. Správně označená biopotravina nese i číslo kontrolní organizace: CZ-KEZ-01 nebo číslo a zkratku některé jiné schválené kontrolní organizace.
V Evropské unii je možno používat celoevropskou značku pro biopotraviny. Označování výrobků touto značkou, její podoba a podmínky jejího použití je upraveno Nařízením Rady EHS 2092/91 o ekologickém zemědělství.
o.k. Confusio non sit, sed cum verecundia vultis scire (nevědomost není hanba, ale hanba je, když znalost odmítneš)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát říj 05, 2012 2:48 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
pecador píše:
o.k. Confusio non sit, sed cum verecundia vultis scire (nevědomost není hanba, ale hanba je, když znalost odmítneš)

Neodpověděl jsi mi na otázky. Informaci sem vzal v úvahu, vyhodnotil ji na základě dostupných informací a dospěl sem k názoru, že s tebou nesouhlasím. Tedy vlastně souhlasím, ale jen když to nevztahuješ k biopotravinám. Takže třetí doplňující otázka: Co víš o pěstování biopotravin a máš s tím nějaký zkušenosti? (Podle předchozích příspěvků tipuju že ne.)

Ve tvých příspěvcích mi schází jakýkoliv argumenty. Pořád dokola se oháníš jen nějakými osobními pěstitelskými nebio zkušenostmi (o kterých jsi nám tu toho opravdu moc nenapsal) a když je nepovažuju za relevantní, tak se vytasíš s latinou a tím, že máš prostě pravdu a basta. Když napíšeš z jakých důvodů si myslíš to co tvrdíš, tak mě možná přesvědčíš, ale nic takovýho jsi sem zatím nehodil. Důvěryhodnost tvých nepodložených tvrzení je v porovnání s platnou legislativou a informacemi na webech kontrolních a certifikačních organizací téměř nulová. Pokus se nevnucovat ostatním svý názory a začni s nimi věcně diskutovat. Tvůj poslední příspěvek není ničím jiným než hloupým útokem na oponenta.

K citátu: Ten používáš vždycky, když s tebou někdo nesouhlasí? Za mě jde o argumentační faul. A co to vůbec je za citát či moudro, který nezná ani Google? Zkoušel sem vyhledat i jeho části a nic.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte říj 09, 2012 10:08 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Bio potraviny jsou chutnější. Aspoň u masa to platí stoprocentně.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte říj 09, 2012 3:21 pm 
Offline

Registrován: úte pro 06, 2011 4:30 pm
Příspěvky: 102
Vševěd píše:
Bio potraviny jsou chutnější. Aspoň u masa to platí stoprocentně.

BIO maso je nejen chutnější, ale obsahuje i daleko míň sajrajtu z krmiva a metabolických odpadů z celoživotního stání bez možnosti výběhu.
U rostliné produkce je to trochu složitější. Tady je o tom pěkný článek
http://neviditelnypes.lidovky.cz/ekolog ... p_veda_wag


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát říj 12, 2012 8:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
pecador píše:
Nebudu Vás zbavovat iluze, že BIO je bez chemie. Příspěvek Amy a Deane se týkal zušlechtění pozemku zasázením brambor a já si neumím představit, že pod drnem bez motyky, by tato, na kultivaci náročná okopanina, mohla vyrůst. Tím ale nechci používání těch sajrajtů nějak propagovat.

S tím bych souhlasil, dnes si bio nedokáže vypěstovat ani člověk doma, protože rostliny jsou tak přešlechtěné, že se bez chemie okamžitě stanou potravou pro škůdce.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned říj 14, 2012 9:06 pm 
Offline

Registrován: pon dub 16, 2012 7:35 pm
Příspěvky: 115
pecador píše:
Nebudu Vás zbavovat iluze, že BIO je bez chemie. Příspěvek Amy a Deane se týkal zušlechtění pozemku zasázením brambor a já si neumím představit, že pod drnem bez motyky, by tato, na kultivaci náročná okopanina, mohla vyrůst. Tím ale nechci používání těch sajrajtů nějak propagovat.

Tak to je škoda, že jsem úrodu nevyfotila... a rozhodně se nejednalo o nějaké bramborové korálky.

_________________
Ani v česneku není dost česneku.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon říj 15, 2012 5:56 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Amy píše:
Tak to je škoda, že jsem úrodu nevyfotila... a rozhodně se nejednalo o nějaké bramborové korálky.

Naprosto souhlasim, to ja jsem si neco nafotil. \":-)\"
BIO potraviny se daji vypestovat i bez chemie.

Na zahone 1,3 x 3 m mam pres 70 kg mrkve (6 zahonu), na dalsich pres 60 kg cervene repy (2 zahony).
Na jednom radku je 2,5 kg mrkve.
Jedna bulva cervene repy ma v prumeru 1 kg.

Na zahradce 90 m2 mam 2 kontejnery po 800 l, plne biomasy. Neustale ji do kontejneru doplnuji a zeminu pouzivam na zahony.
V jednom kontejneru za rok zmizelo nejakych 250 kg odstavene mrkve, jablek, vojtesky, 2 pytle slamy, 8 pytlu posekane travy, 4 pytle listi, hromada plevele a dal uz si to nepamatuji. \":-)\"
Do druheho padlo 6 pytlu vojtesky, 4 pytle nadrcenych vetvi, 2 pytle slamy, 2 pytle posekane travy, 4 pytle listi, hromada nate z rajcat a okurek.
Co tam jeste vsechno nacpali sousedi netusim, ale podle toho , co rikali, toho bylo take dost.

Zahony prihnojuji pouze konskymi kopyty, nebo se da take pouzit kostni moucka.
Zasadne pudu v zahonech rycem neprevracim, aby se neznicila, pouze lehce kyprim ruskymi napady nazvanymi Tornado a Ryc pro line. \":-)\"
Zizaly stejne rejou za mne cely rok, pouze jim obcas na zahony prihazuji posekanou travu.
Tenky klacik se da lehce do zahonu zapichnot do hloubky 40 cm, jak je od zizal preryty.
Takze sazim a seju do neprerytych, pouze nakyprenych zahonu.

Proc by ty brambory nerostly sami, jenom tu pudu nesmim znicit oranim tak, ze je tvrda jak beton, a neni v ni zadny zivot.
Brambory nejlip roztou na kompostu, tak potrebuji stejnou pudu, jako je ten kompost.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 67 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz