Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 20, 2024 3:10 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 67 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř zář 12, 2012 4:29 pm 
Offline

Registrován: stř zář 12, 2012 4:20 pm
Příspěvky: 3
Jo, našel jsem to, tady na konkurečních novinkách psali http://www.novinky.cz/ekonomika/277806-biopotraviny-nejsou-hodnotnejsi-ani-zdravejsi-naopak-maji-vice-dusicnanu.html aktuálněji.
Mimochodem, co říkáte na bio kávu?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř zář 12, 2012 4:31 pm 
Offline

Registrován: stř zář 12, 2012 4:20 pm
Příspěvky: 3
Existuje třeba něco jako bio káva bez kofeinu?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv zář 13, 2012 12:14 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Bio maso - ano, ak je niekto drogovo zavisly na mase.
Bio mliecne vyrobky a vajcia - ano oplati sa za narast ceny
Bio ovocie a zelenina - vacsinou nie, v ojedintelych pripadoch sa oplati riesit. Rozdiel medzi kvalitne dopestovanou domacou zeleninou a ovocim a tym bio v obchodoch, je minimalny, alebo ziadny. Dokonca, casto krat je aj rozdiel v kvalite v prospech domaceho. Treba na to vsak iste schopnosti pobehat trhy, a spoznat zahradkarov, ktori vedia dobre pestovat. Cena je vyrazne nizsia ako za BIO.
BIO ostatne vyrobky - zalezi od narastu ceny, ale vacsinou sa neoplati riesit obiloviny, ten narast ceny za to nestoji. Ja naprikald kupujem obcas BIO kecup nie preto, ze je zdravy... on je nezdravy. Ale preto, ze chuti lepsie a stoji iba o trochu viac. Takze tu treba pouzit rozum. Napriklad blbost je kupit bio pohanku za 2,50, ked normalna pohanka stoji 1,40. Ta chemia v rastlinach vobec nieje az taka skodliva, je to miminalny rozdiel v zdravi. A zivin tam je vacsinou viac len o male percento. Dvojnasobny priplatok sa rozhodne neoplati.

Dalej, samozrejme sa riskuje, ze clovek sa stane tercom podvodu.
Moj pohlad na BIO je skor nie, ako ano. A tam, kde je ano, treba naozaj pouzivat hlavu, ale aj cakry - mudrost a intuiciu. Povedal by som, ze vacsina ludi je tym BIOom tahana za nos viac, nez im je to k skutocnemu prospechu.

Raz som cital clanok, ze pestovat BIO je v skutocnosti lacnejsie. Bola to tusim permakultura, ktora to vysvetlovala, ze je to tak. Hovorili tam, ze tie nekrestanske peniaze za BIO, je podvod na ludoch jak svina. Ze oni vedia vyrobit jednotku ovocia alebo zeleniny lacnejsie, nez ti, co pouzivaju chemiu, a su zavisli na postrekoch, neustale kupovat specialne semena, atd... takze asi tak. Moj nazor na BIO je viac negativny, ako pozitivny.

A este jedna vec... najviac, co sa mi nepacia na BIO obchodoch je to, ako predrazia aj bezne veci, co dostat aj v supermarketoch, alebo inych obchodoch. Kebyze daju vysoke ceny len za tie BIO veci... ale to ma vie vzdy vytocit, ked v hypernove vidim keksy Dobre casy za 1,79, a v bio obchode ktory je hned vedla hypernovy, su za 2,69. Nakopat tych uzernikov do prdele.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv zář 13, 2012 5:27 am 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Xion píše:
Raz som cital clanok, ze pestovat BIO je v skutocnosti lacnejsie. Bola to tusim permakultura, ktora to vysvetlovala, ze je to tak. Hovorili tam, ze tie nekrestanske peniaze za BIO, je podvod na ludoch jak svina. Ze oni vedia vyrobit jednotku ovocia alebo zeleniny lacnejsie, nez ti, co pouzivaju chemiu, a su zavisli na postrekoch, neustale kupovat specialne semena, atd... takze asi tak. Moj nazor na BIO je viac negativny, ako pozitivny.

A este jedna vec... najviac, co sa mi nepacia na BIO obchodoch je to, ako predrazia aj bezne veci, co dostat aj v supermarketoch, alebo inych obchodoch. Kebyze daju vysoke ceny len za tie BIO veci... ale to ma vie vzdy vytocit, ked v hypernove vidim keksy Dobre casy za 1,79, a v bio obchode ktory je hned vedla hypernovy, su za 2,69. Nakopat tych uzernikov do prdele.

Ja si niečo málo vypestujem sám bez chémie a mám v úmysle si svoju produkciu rozšíriť. Nestriekám nič, ani rajčiny ani broskyne a tento rok sa mi aj nektarinky vydarili a samozrejme bez chémie. Ak by som striekal to si môžem kúpiť v obchode.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned zář 23, 2012 9:10 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
stovi píše:
Existuje třeba něco jako bio káva bez kofeinu?

To nevím, kafe nepiji, nicméně, proč pít kafe bez kofeinu, když se vlastně pije hlavně kvůli tomu kofeinu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned zář 23, 2012 9:14 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Bio maso - ano, ak je niekto drogovo zavisly na mase.
Bio mliecne vyrobky a vajcia - ano oplati sa za narast ceny
Bio ovocie a zelenina - vacsinou nie, v ojedintelych pripadoch sa oplati riesit. Rozdiel medzi kvalitne dopestovanou domacou zeleninou a ovocim a tym bio v obchodoch, je minimalny, alebo ziadny. Dokonca, casto krat je aj rozdiel v kvalite v prospech domaceho. Treba na to vsak iste schopnosti pobehat trhy, a spoznat zahradkarov, ktori vedia dobre pestovat. Cena je vyrazne nizsia ako za BIO.
BIO ostatne vyrobky - zalezi od narastu ceny, ale vacsinou sa neoplati riesit obiloviny, ten narast ceny za to nestoji. Ja naprikald kupujem obcas BIO kecup nie preto, ze je zdravy... on je nezdravy. Ale preto, ze chuti lepsie a stoji iba o trochu viac. Takze tu treba pouzit rozum. Napriklad blbost je kupit bio pohanku za 2,50, ked normalna pohanka stoji 1,40. Ta chemia v rastlinach vobec nieje az taka skodliva, je to miminalny rozdiel v zdravi. A zivin tam je vacsinou viac len o male percento. Dvojnasobny priplatok sa rozhodne neoplati.

Dalej, samozrejme sa riskuje, ze clovek sa stane tercom podvodu.
Moj pohlad na BIO je skor nie, ako ano. A tam, kde je ano, treba naozaj pouzivat hlavu, ale aj cakry - mudrost a intuiciu. Povedal by som, ze vacsina ludi je tym BIOom tahana za nos viac, nez im je to k skutocnemu prospechu.

Raz som cital clanok, ze pestovat BIO je v skutocnosti lacnejsie. Bola to tusim permakultura, ktora to vysvetlovala, ze je to tak. Hovorili tam, ze tie nekrestanske peniaze za BIO, je podvod na ludoch jak svina. Ze oni vedia vyrobit jednotku ovocia alebo zeleniny lacnejsie, nez ti, co pouzivaju chemiu, a su zavisli na postrekoch, neustale kupovat specialne semena, atd... takze asi tak. Moj nazor na BIO je viac negativny, ako pozitivny.

A este jedna vec... najviac, co sa mi nepacia na BIO obchodoch je to, ako predrazia aj bezne veci, co dostat aj v supermarketoch, alebo inych obchodoch. Kebyze daju vysoke ceny len za tie BIO veci... ale to ma vie vzdy vytocit, ked v hypernove vidim keksy Dobre casy za 1,79, a v bio obchode ktory je hned vedla hypernovy, su za 2,69. Nakopat tych uzernikov do prdele.

Tak ano, nakopat do prdele a nejen úředníky, ale i ty lidi, co tomu blábolu věří, přeci člověku s mozkem to musí snadno dojít a člověk bez mozku se bez řádného kopance do prdele stejně neobejde, jinak to prostě nepochopí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned zář 23, 2012 5:56 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Takú otázku by som sem zaradil, chcem zúrodniť kus pozemku, asi 15 árov ktoré sú totálne zarastené burinou, roky neobrábané. Kamarát mi radí použiť akýsi silný herbicíd ktorý preniká listami. Ja by som veľmi nerád pôdu zasvinil nejakou chémiou, o niektorých ale tvrdia že sú rýchlo odbúrateľné. No chcem si dopestovať ovocie bez chémie, pri dome nestriekam ani broskyňu ani nektarinku a mal som úrodu ktorá potešila. Chcel by som zúrodniť pozemok na kopaniciach ale ani pluh by tam nepomohol pokiaľ tú burinu neskántrim. Tak čo by ste mi poradili? Motyku neradte, tá sa tam v súčastnom stave nechytá.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned zář 23, 2012 7:32 pm 
Offline

Registrován: pon dub 16, 2012 7:35 pm
Příspěvky: 115
Deane píše:
Takú otázku by som sem zaradil, chcem zúrodniť kus pozemku, asi 15 árov ktoré sú totálne zarastené burinou, roky neobrábané. Kamarát mi radí použiť akýsi silný herbicíd ktorý preniká listami. Ja by som veľmi nerád pôdu zasvinil nejakou chémiou, o niektorých ale tvrdia že sú rýchlo odbúrateľné. No chcem si dopestovať ovocie bez chémie, pri dome nestriekam ani broskyňu ani nektarinku a mal som úrodu ktorá potešila. Chcel by som zúrodniť pozemok na kopaniciach ale ani pluh by tam nepomohol pokiaľ tú burinu neskántrim. Tak čo by ste mi poradili? Motyku neradte, tá sa tam v súčastnom stave nechytá.

Stará metoda pro zušlechtění pozemku je zasazení brambor.

Pokud je tam tráva vysoká, zkusit alespoň trochu seseknout. Pak zasadit brambory tzv. "pod drn". Krumpáčem (když motyka nefunguje) nebo rýčem nadzvednout drn s hlínou, vhodit bramboru, drn s hlínou přišlápnout zpět. Hotovo. Žádné "hrobečky" (navršená hlína) se nedělají. Brambory tak nakypří půdu pro další rok.

Ještě než začnou brambory růst, tak se zelená "nepřátelská" květena může postříkat herbicidem typu Roundup. Cílem je dát budoucím mladým rostlinkám brambor prostor pro růst - ale toho by se mělo dát docílit i mechanickou cestou.

_________________
Ani v česneku není dost česneku.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned zář 23, 2012 7:43 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Ale tam je to horšie, tam sa nedá ani dostať. Preto sa pýtam na chémiu. Ja by som chcel vedieť že ak napr. tým Roundupom alebo niečím iným zelinu spálim, potom by som použil oheň a nakoniec traktor s pluhom. Ako dlho bude zem zamorená, tieto prípravky by sa mali rýchle odbúrať, cez korene by nemali byť rastlinou prijímané, no stejne by som chcel poznať Váš názor.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned zář 23, 2012 7:54 pm 
Offline

Registrován: ned led 16, 2011 12:30 am
Příspěvky: 165
To Deane:
http://ekozahrady.com/brambory_netradicne.htm
http://ekozahrady.com/texty/brambory_v_sene.doc


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned zář 23, 2012 7:55 pm 
Offline

Registrován: pon dub 16, 2012 7:35 pm
Příspěvky: 115
Deane píše:
Ale tam je to horšie, tam sa nedá ani dostať. Preto sa pýtam na chémiu. Ja by som chcel vedieť že ak napr. tým Roundupom alebo niečím iným zelinu spálim, potom by som použil oheň a nakoniec traktor s pluhom. Ako dlho bude zem zamorená, tieto prípravky by sa mali rýchle odbúrať, cez korene by nemali byť rastlinou prijímané, no stejne by som chcel poznať Váš názor.

Metodu jsem zkusila na roky neobhospodařovaný pozemek, kde x-let staré vrstvy trávy vytvořily neproniknutelný povlak. Tenkrát to odskákal nový rýč, ale fungovalo to.

_________________
Ani v česneku není dost česneku.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon zář 24, 2012 1:04 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Amy píše:
Ještě než začnou brambory růst, tak se zelená "nepřátelská" květena může postříkat herbicidem typu Roundup.

Tu toxickou ultrasračku od Monsanta? Děláš si prdel?

http://orgo-net.blogspot.cz/2012/04/her ... santo.html

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon zář 24, 2012 1:18 am 
Offline

Registrován: stř srp 04, 2010 12:31 am
Příspěvky: 153
Xeelee píše:
Tu toxickou ultrasračku od Monsanta? Děláš si prdel?l

Nerad bych aby to na Vás působilo urážlivě, jste ale zcela mimo realitu. Každá brambora, kterou si běžně koupíte, byla ošetřená nejen roundapem ale i pesticidy proti mandelince, plísni atd... To platí i v případě, že se honosí přívlastkem BIO!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon zář 24, 2012 1:44 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
pecador píše:
Nerad bych aby to na Vás působilo urážlivě, jste ale zcela mimo realitu. Každá brambora, kterou si běžně koupíte, byla ošetřená nejen roundapem ale i pesticidy proti mandelince, plísni atd... To platí i v případě, že se honosí přívlastkem BIO!

Ne, BIO výrobky se musí pěstovat bez chemie a bavíme se o domácím pěstování a dobrovolném použití sajrajtu jako je Roundup. Jak to souvisí s kvalitou potravin v obchodech?

(Brambory nejím \":)\" a když už si dávám nějakou škrobovitou zeleninu, tak většinou ve zkvašeném stavu.)

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon zář 24, 2012 5:26 am 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Amy píše:
Tenkrát to odskákal nový rýč, ale fungovalo to.

Jaj, to viem že sa to dá, ale pozemok má cca 17 árov a ja nemám ani 100% zdravie, kríže v prdeli a nemám ten pozemok pri dome aby som sa mu mohol denne venovať. Ja sa tomu postreku chcem samozrejme vyhnúť. Ak by bol nejaký postrek odbúrateľný napr. do 3 rokov tak by som ho možno použil aspoň okolo plota. Kamarát tam používa tento:
http://www.agromanualshop.cz/p220-dominator-1-l/
Ponúkol sa mi že on by si tam zasial lucerku ktorú by kosil pre býka, ja by som si nasadil stromky. No nemám vôbec chuť tam ten postrek aplikovať. Na ten kúsok čo by som si nechal na obrábanie by som samozrejme chémiu nepoužil.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 67 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz