Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát dub 19, 2024 12:32 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 67 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Ovoce a zelenina - kvalita
PříspěvekNapsal: pon úno 23, 2015 7:06 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 23, 2014 2:38 pm
Příspěvky: 13
Divim se, ze tu podobne tema jeste neni, tedy alespon jsem ho nenasel. Jaky mate nazor na kupovanou zeleninu a ovoce v bio vs. NEbio kvalite?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovoce a zelenina - kvalita
PříspěvekNapsal: pon úno 23, 2015 7:21 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Toto téma je zde přetřásáno denně.
Za mne - bi či nebio v marketu rozlišíte akorát cenově, na farmářském trhu je to to samé, akorát se můžete zapovídat s prodejcem a nějakým vcítěním se zjistit, jak se věci mají. Také můžete nakupovat přímo tam, kde víte všechny okolnosti, také si to můžete ukmotit sám.
Kamarád vyzkoušel všechno.
Nakupuje zeleninu v marketu a jí ji co nejvíce (měřeno tím, že skoro nejí), zcela blažen. Slouží mu dobře a že děkuje za optání.
Já znám farmářské trhy velmi dobře a moje rada jest - pokud nepěstujete, doporučuji, nakupte si podle gusta. Zeleniny nelze snísti tolik, abyste zkrachoval nebo aby vám bylo blbě, nějak jste si uškodil..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovoce a zelenina - kvalita
PříspěvekNapsal: stř bře 18, 2015 10:23 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 05, 2015 9:23 am
Příspěvky: 29
Za poslední roky poklesl obsah vitamínu a minerálů díky novým technikám v zemědělství velmi drasticky. Cituji: Nejmarkantněji je to vidět například u rajčat, u nichž se snížil podíl vápníku oproti roku 1985 o neuvěřitelných 78 %, u brokolice to bylo o 73 %. Extrémně nízké hodnoty byly zjištěny také u vitaminu C, kde jeho obsah u jablek poklesl o 60 % a u jahod dokonce o 87 %.

Zdroj: http://www.denik.cz/reklama/ovoce-a-zel ... iny-2.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovoce a zelenina - kvalita
PříspěvekNapsal: pát bře 20, 2015 1:49 pm 
Offline

Registrován: pon bře 09, 2015 3:06 pm
Příspěvky: 9
Jak už bylo napsáno, liší se to podle mě akorát cenově...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovoce a zelenina - kvalita
PříspěvekNapsal: čtv bře 26, 2015 11:55 am 
Offline

Registrován: čtv bře 26, 2015 11:52 am
Příspěvky: 10
Nemyslím si, že by se nějak lišila kvalita.. kdyby neodpovídalo ovoce normám, nemohli by ho dávat do obchodu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovoce a zelenina - kvalita
PříspěvekNapsal: čtv bře 26, 2015 10:52 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
milusecachtova píše:
Nemyslím si, že by se nějak lišila kvalita.. kdyby neodpovídalo ovoce normám, nemohli by ho dávat do obchodu

A tak to by zase jako mohli a děje se to běžně tak se všemi věcmi (i mimo ty normy).
Na druhou stranu, normy právě kvalitu prodávaných potravin totálně pohřbily.
Protože přinesly legalisaci lží a podvodů a šetření na nesprávném místě.
(jako výrobce mám i osobní zkušenost se státním zkušebním a taktrochu i normovacím podnikem - posalány poctivé výrobky k přezkoušení, za nemalý peníz získáno razítko, věci NEBYLY zkoumány na úrovni vydaným protokolů o zkouškách a testech, to nebylo technicky možno, bez destrukce zaslaných vzorků ... jen jsme se prostě divili ... )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovoce a zelenina - kvalita
PříspěvekNapsal: ned bře 29, 2015 6:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Bobek píše:
Divim se, ze tu podobne tema jeste neni, tedy alespon jsem ho nenasel. Jaky mate nazor na kupovanou zeleninu a ovoce v bio vs. NEbio kvalite?

Obávám se že jsem zde již mnohokrát zmiňoval, že na BIO podvod nevěřím. Pokud se zeptáte pracovníků v sadech italských BIO pěstitelů jablek, dozvíte se že jediný podstatný rozdíl, je v postřiku v závislosti na denní době. Normální jablka se stříkají ve dne a BIO v noci, aby to nikdo neviděl. Uvědomte si že dnešní přešlechtěné kultivary rostlin prakticky bez chemikálií pěstovat nejde, to by všechno chcíplo, nebo to sežerou škůdci.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 67 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz