Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 8:10 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pšenice a intolerance
PříspěvekNapsal: stř říj 21, 2020 12:45 am 
Offline

Registrován: stř led 08, 2020 10:16 pm
Příspěvky: 87
Bydliště: Praha
Nenašel jsem dané téma přes hledání, sice se divim, ale budiž, kdyžtak přesuňte prosím..

Jelikož jsem si uvědomil, že trpim intolerancí na lepek (alergií ne, jedl jsem pečivo od dětství s určitym "špatnym trávenim", tj. jsem pak takovej jako plnej a pociťuji vnitřní sucho - takovou jako nepropustnost, rád bych se zeptal, četl jsem, že jeden z důvodů je, nějaká technologická úprava pšenice, že je v ní víc právě lepku?

Byla to nějaká takováhle informace, která by mohla vysvětlovat, že problém je způsoben onou moditifikací pšenice a až v důsledku tedy nadměrným obsahem dané látky při konzumaci "běžného množství potraviny", oproti tomu, kdybych jedl běžně vypěstovanou bez modifikace..
Bohužel nevim kde to bylo a co tobylo, tak se ptám. Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pšenice a intolerance
PříspěvekNapsal: stř říj 21, 2020 7:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
VitekH píše:
Nenašel jsem dané téma přes hledání, sice se divim, ale budiž, kdyžtak přesuňte prosím..

Jelikož jsem si uvědomil, že trpim intolerancí na lepek (alergií ne, jedl jsem pečivo od dětství s určitym "špatnym trávenim", tj. jsem pak takovej jako plnej a pociťuji vnitřní sucho - takovou jako nepropustnost, rád bych se zeptal, četl jsem, že jeden z důvodů je, nějaká technologická úprava pšenice, že je v ní víc právě lepku?

Byla to nějaká takováhle informace, která by mohla vysvětlovat, že problém je způsoben onou moditifikací pšenice a až v důsledku tedy nadměrným obsahem dané látky při konzumaci "běžného množství potraviny", oproti tomu, kdybych jedl běžně vypěstovanou bez modifikace..
Bohužel nevim kde to bylo a co tobylo, tak se ptám. Díky.

Tak původní druhy pšenice jako kamut nebo špalda se dají také koupit, ovšem pekárenským provozům vyhovují odrůdy s vysokým obsahem lepku které se pěstují prakticky všude. Pekaře zdraví lidí moc nezajímá, je zajímá aby se z té pšenice dobře peklo a to splňuje. Další problém je urychlování zrání postřikem těsně před sklizní tedy zrno je nacucané chemií a mouka dle toho vypadá a také funguje. Je to vlastně pomalá sebevražda pokud se tím člověk cpe denně protože ty chemikálie v těle kumulují a po nějakém čase něco selže. Určitě je tedy mnoho dobrých důvodů proč pšeničné výrobky nejíst.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Ražná múka/žitná mouka
PříspěvekNapsal: čtv bře 09, 2023 9:05 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Už nejaký čas pozorujem, že mi múka nerobí dobre. Jarda, vy ste tu raz napísal, že pľúca majú tiež funkciu odpadného kanálu (mi otvorilo oči). Pretože kedykoľvek skonzumujem chlieb, na druhý deň mám priedušky "zasvinené" od hlienov, plný nos a furt vykašliavam ako počas chrípky. Vyskúšal som mnohé múky od klasickej bielej pšeničnej, momentálne testujem 2 typy kváskovej ražnej (žitnej) celozrnnej múky a reakcia môjho tela je vždy podobná. Mrzí ma to, lebo na čerstvý voňavý chlieb nedám dopustiť - nie je nič lepšie ako domáci upečený chrumkavý chlebík s vrstvou másla, lenže.. Ešte ma napadol experiment s múkou od nejakého lokálneho pestovateľa, či náhodou nie je problém v glyfosátoch a iných postrekoch - čisto zo zvedavosti..

Pozn. :!: : netvrdím, že múka je jed, ako iní fanatici a ideológovia. Len zrejme naozaj nie je vhodná pre každého alebo je problém v pesticídoch, who knows..

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ražná múka/žitná mouka
PříspěvekNapsal: čtv bře 09, 2023 12:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
neti píše:
Už nejaký čas pozorujem, že mi múka nerobí dobre. Jarda, vy ste tu raz napísal, že pľúca majú tiež funkciu odpadného kanálu (mi otvorilo oči). Pretože kedykoľvek skonzumujem chlieb, na druhý deň mám priedušky "zasvinené" od hlienov, plný nos a furt vykašliavam ako počas chrípky. Vyskúšal som mnohé múky od klasickej bielej pšeničnej, momentálne testujem 2 typy kváskovej ražnej (žitnej) celozrnnej múky a reakcia môjho tela je vždy podobná. Mrzí ma to, lebo na čerstvý voňavý chlieb nedám dopustiť - nie je nič lepšie ako domáci upečený chrumkavý chlebík s vrstvou másla, lenže.. Ešte ma napadol experiment s múkou od nejakého lokálneho pestovateľa, či náhodou nie je problém v glyfosátoch a iných postrekoch - čisto zo zvedavosti..

Pozn. :!: : netvrdím, že múka je jed, ako iní fanatici a ideológovia. Len zrejme naozaj nie je vhodná pre každého alebo je problém v pesticídoch, who knows..

Tak komerční mouky jsou vesměs sajrajt plný chemikálií, ale pokud by člověk měl mlýnek na obilí a umlel si těsně před spotřebou příslušné množství bio obilí teoreticky by to fungovat mohlo i když ono i naprosto čisté a organicky pěstované obilí není zrovna zcela vhodná potraviny pro dost velké procento populace.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz