Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 2:42 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1182 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 79  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: čtv dub 11, 2019 8:05 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Alopat píše:
Pokud jíš fermentované mléčné produkty s chlebem či bramborami, tak třetina přežije. Pokud ti jde o zachování laktobacilů při průchodu žaludkem a dvanáctníkem, tak nepij samotný kefír, bílkoviny v něm stimulují produkci žaludeční kyseliny a až na jednotky procent jsou ztraceny.

Na toto mi daj link z nejakej studie. Tu uz ide o presnu chemiu, vsetko sa da otestovat. Ja ti kludne mozem vyhrabat z archivu studiu, kde laktobacily kapali jak dive, vystavene zaludocnej kyseline. Ako vravim do 45 minut bolo vsetko mrtve, nevedeli najst ani jednu zivu. Ale verim, ze nejake specialne vyslachtene probiotika v laboratoriu by to mohli dat povedzme na max. 2 hodiny. So stastim nejake preziju, kedze jogurt sa do tych 2 hodin moze stravit (podla mnozstva). Co zvysilo ich prezitie podla studie, bol obsah jed.cukrov, glukozy alebo fruktozy, ale cez 2 hodiny nedala ziadna. Ked uz tak, preto jogurt zjest s ovocim, alebo trochou medu. To by snad mohlo nieco prezit. Ale mnozstva su aj tak mikroskopicke. jogurt obsahuje cca 10 milionov kultur na 1gram, cize v 100gramoch je 1 miliarda. Tolko je v 1 grame bryndze. A aj viac druhov. Teda jest jogurt kvoli probiotikam je blbost, ked ich este zaludok preriedi, tak do criev sa ti dostane niekolko milionov, ale markantny ucinok ma az niekolko miliard, co moze splnit akurat tak bryndza (s cukrom aby to vobec prezili). Ja uz som to tu par krat pisal, ze prirodna probioticka tabletka ma vyzerat tak, ze sa zje 5-10 gramov bryndze s trochou suse. ovocia, napri hrozienkami, alebo goji, take male mnozstvo bryndze odijde so zaludka do 2 hodin urcite, a vdaka tomu cukru aspon nieco prezije a teda do criev by sa snad aspon ta 1 miliarda mohla dostat.

Teoreticke laicke vysvetlenie na to tvrdenie o chlebe alebo zemiakoch mi napadlo, ze pri zuvani a prehltnuti na ne posobia sliny, ktore rozkaldaju skroby na jed.cukry, a pokracuje to ciastocne aj v zaludku ako prehltas sliny, cize ich prezivanie by sa mohlo zvysit vdaka tomuto javu. Inak neviem, preco by chlieb mal pomoct prezit im v zaludku.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: čtv dub 11, 2019 8:10 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jednorazovy_Nick píše:
Xion, uz asi hodinu "jogurtujem" mlieko bulharskou kulturou... Mlieko, ktore preslo "setrjou pasterizaciou" a velmi kvaltneho povodu. Uvidim o tej 22. ci 23. hodine ako to dopadne...
Co sa tyka tej greckej kultury, som si uplne isty, ze bola mrtva... ALE predavacka (zaroven majitelka, a dokonca udajne liecitelka...) mi na to povedala, ze "...nikto sa este nestazoval zeby mu nevysiel jogurt, zeby bola kulturs mrtva...Nemoxe byt, doniesli nam ju v zimnom obdobi a je v chladnicke...".... Boze, to su take kydy ze az..... Proste niekde sa pri vyrobe stala chyba A HOTOVO, je uplne jedno, ze to cely cas od prepravy po naskladenie bolo v chlsde...to s tym nic nema... Rovno som jej na to povedal, ze co poznam slovakov (cely zivot), tak ti by pre 2,3Eur ani nepipli, pokial by sa nedozvedeli o tom ze kultura je mrtva este priamo v obchode pri pokladni... LEBO VÄCSINA SLOVAKOV JE POSR*TYCH v takych veciach.
Povedia si "..Hmmm....pouzil som cely balik, nemam ako dokazat ze praskova kultura bola bez zivota uz po otvoreni....takze to predavacke ANI NEPOVIEM..."

No pokial sa nikto nestazoval, a nejde zas o tak velku polozku, nemalo by jej problem dat novu. Ale to som si uz vsimol, ze za "liecitelmi, ezoterikmi a mudrlantami" co su za bio obchodami a stale maju plnu hubu medovych reci o prirode, laske, bio pestovaniu, znecistovaniu zivotneho prostredia, v realite nevedia urobit jediny laskavy ustupok, a spravaju sa horsie nez najvacsi chamtivci a kapitalisti. Tato teta nebude vynimkou, kazdy kto ma srdce by ti dal novu, uz len preto, ze ti nevysiel jogurt na ktory si sa tesil. Ako som napisal, sprav to tak, ze ked ti to nevyjde opat, ziadaj zo zvysku kultury, aby to otestovali, dones im tam jogurtovac a nechaj to u nich na noc, ci to spravi jogurt, nech to vidia na vlastne oci. Ak to odmietnu, tak mozes vediet, ako im "ide o zakaznika", nejde im vobec, proste chcu mat polahky prasulky, a plnu hubu medovych keci, ako by mali ludai kupovat bio, a zdrave veci. Taka je bohuzial moja skusenost s ezoterikmi, bio maniakmi, joginmi, a celej tej tlupe ohladne zdraveho stravovania.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: čtv dub 11, 2019 9:32 pm 
Offline

Registrován: sob zář 01, 2018 11:00 pm
Příspěvky: 525
Xion : Je to VEĽMI divné..... O 15-tej hodine (prešlo 6 hodín) som rozmiešal 1L mlieka ktoré prešlo šetrnou pasterizáciou, s polkou balíka BULHARSKEJ jogurtovej kultúry. Polka balíka sa dá použiť na maximálne 2,5L mlieka. Ja som ju použil na liter mlieka, aby som mal o to väčšiu istotu, že sa jogurt podarí. Vyvaril som predtým hrniec, kvalitne všetko vyumýval, vriacou vodou vypláchol nerezovú nádobu jogurtovača ESSENS, vriacou vodou som ošetril aj tyčku kuchynského teplomeru ktorou som meral teplotu zohrievajúceho sa mlieka (zohrieval som do 37 stupňov), lyžičku ktorou som dôkladne rozmiešal kultúru v mlieku.... Dal som to do v podstate vriacou vodou vysterilizovaného jogurtovača.... Prešlo 6 hodín a .... mlieko rovnako riedke ako predtým.... JA TOMU NEROZUMIEM........... To je už takmer nemožné, aby aj druhú kultúru mala mŕtvu, hlavne, keď to je aj iná šarža, aj iný typ... Je to obchodík s veľkým sortimentom, s dlhou tradíciou, aj s internetovým predajom....

Ostáva mi jediné..... Kúpil som vysokopasterizované BIO mlieko (šetrná pasterizácia je 15 sekúnd pri 72 stupňoch, vysoká pasterizácia je 15 sekúnd pri 85 stupňoch...čo ma neteší, ale..stále to nie je ani 100 stupňov, ani nejakých 135 pri UHT) .... Rozmiešam v ňom druhú polovicu obsahu vrecúška bulharskej kultúry...ALE TERAZ S TÝM, že pol litra nalejem do spomínaného jogurtovača, a druhý pol liter do jogurtovača "Ariete Yogurella", ktorý považujem za horší (navyše umelohmotná nádobka ktorá k nemu patrí je neumývateľne zanesená od fermentovania obilnín v jogurtovači - no nahradím ju sklenenou fľaškou od uhoriek, takže prípadne "hygienický" problém je vyriešený)
Keď sa ANI TENTORAZ nepodarí jogurt, tak budem úplne v šoku, lebo potom na 100% nie je chyba ani v mlieku ani v jogurtovači (aká len chyba môže byť v jogurtovači ? ... \":roll:\" ), ale pani predáva MŔTVE kultúry (ale je mi potom záhadou, ako je možné, že ich ľudia kupujú... ???)

Hneď ráno dám vedieť ako to dopadlo.

1. Ak sa vytvorí jogurt v oboch jogurtovačoch, problém bol VŽDY V MLIEKU, a z nejakého dôvodu funguje na výrobu gréckeho a bulharského jogurtu (konkrétnej značky) LEN vysokopasterizované mlieko.
2. Ak sa vytvorí jogurt len v jogurtovači v ktorom budem budem jogurtovať v sklenenej nádobke, bude to znamenať, že nerezová nádoka (ale prečo by sa potom vyrábal jogurtovač s nerezovou nádobou ? \":lol:\" ) bola kontraindikačná výrobe jogurtu.
3. Ak sa nevytvorí jogurt ani v jednom prípade (bude to už štvrtý druh mlieka ktorý skúšam), tak chyba bude na 1000000% v jogurtových kultúrach, ktoré pani predáva. ALEBO TO BUDÚ PARANORMÁLNE JAVY ??? ... Ak sa jogurt znova nepodarí, pôjdem za pani a čo jej poviem ? ... Že predáva mŕtve kultúry, a že ja som jediný, ktorý jej to oznámil ? Túto možnosť zatiaľ (ráno uvidím) zavrhujem, lebo asi by som dostal infarkt...NIE Z TOHO, že pani z nejakého (asi nevedomého) dôvodu predáva mŕtve jogurtové kultúry, ale z dôvodu, že jej to nikto neoznámil. A potom u mňa človek "ako druh" ...klesne...

Takže ľudkovia, zajtra odhalíme skutočnosť ... \":D\"
Myslím, že bude platiť "bod č.1". V tom prípade ale budem silno sklamaný z jogurtovacích kultúr (aspoň od konkrétneho výrobcu), že im nie je pochuti ani surové, a ani šetrne pasterizované mlieko...

Dúfam, že z dôvodu vysokej zvedavosti nebudem mať problém zaspať... \":lol:\"

_________________
Od 13.8. 2020 tu uz nikdy nepridem (teste sa). Idem sa pokusit zachranit svoj zivot - psychika ma dava prilis dole.... Som sklamany ZO VSETKEHO, bohuzial.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: čtv dub 11, 2019 11:49 pm 
Offline

Registrován: sob zář 01, 2018 11:00 pm
Příspěvky: 525
Xion, az teraz v posteli som si precital tvoj prispevok kde pises Alopatovi o bryndzi...
Nejak sa mi nechce verit, ze napr. bulharsky jogurt obsahuje 100x menej probiotik/bifidobakterii nez bryndza... keby si napisal ze 4x menej, bral by som to, lebo bryndza je koncentrovanie ovcie mlieko so syridlom (cize syr).... Alebo hoci aj 10x menej... Ale 100x ? Vylucene... Preco je potom po svete znamejsi bulharsky jogurt nez bryndzaz ked ta je podla teba udajne 100x koncentrovanensia na probiotika nez bulharsky jogurt ?

Ako radsej by som denne zjedol 10g bryndze s nejakymi mrazenymi malinami, alebo s jednou susenou marhulou, nez bulharsky jogurt... Len z dovodu maleho objemu a nutnosti pripravy. Ale nejak sa mi nechce verit, ze 10g bryndze bude mat viac probiotik nez 200g bulharskeho jogurtu...ktory je mozno najzajimavejsim jogurtom z hladiska probiotik na svete.... Bulharsky jogurt je spajany s dlhovekostou, o bryndzi sa nic take netraduje (HOCI NEPISEM, ze sa jej to netyka)...

_________________
Od 13.8. 2020 tu uz nikdy nepridem (teste sa). Idem sa pokusit zachranit svoj zivot - psychika ma dava prilis dole.... Som sklamany ZO VSETKEHO, bohuzial.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: pát dub 12, 2019 2:22 am 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
pro Xiona: Bylo to zjištěno na bakteriích mléčného kvašení Lactococcus lactis, že podání s potravou drasticky zvyšuje přežití v trávicím traktu. Naopak tebou doporučované zvýšení koncentrace by v tomto případě paradoxně snížilo procentuální přežití.

Přežití, fyziologie a lýza Lactococcus lactis v trávicím traktu
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC91657/
https://en.wikipedia.org/wiki/Lactic_acid_bacteria
http://www.textbookofbacteriology.net/featured_microbe.html

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Naposledy upravil Alopat dne stř dub 17, 2019 12:21 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: pát dub 12, 2019 6:37 am 
Offline

Registrován: ned úno 25, 2018 9:53 pm
Příspěvky: 324
Něco jsem k tomu našla.Naši předkové jedli chleba s kyselým mlékem.Asi věděli proč.

2. Přechod tekutiny přes žaludek bez její sterilizace žaludeční HCl je možný skrze sulcus salivarius na malém zakřivení.
3. To už tu padlo: U zdravého člověka podobná mikroflóra prakticky nemá význam protože nemá co vylepšovat.
Existují studie, hodnotící účinky podobných výrobků na pacienty s chronickou zácpou, kde bylo prokázáno jak zlepšení klinického stavu, tak i posun mikroflóry stolice k fyziologické normě.
Běžně se užívají probiotické kultury v prevenci turistických průjmů, jako jsou "Montezumova pomsta" nebo "faraonova pomsta" a funguje to.
5. Zásadní je i původ bakterií, nejúčinnější jsou kmeny původem z lidských střev, kmeny izolované ze zvířat zpravidla kolonizují lidské střevo jen na pár hodin až dnů.

http://www.osel.cz/5953-probiotika-stre ... vnuji.html ( citováno z diskuse)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: pát dub 12, 2019 8:17 am 
Offline

Registrován: sob zář 01, 2018 11:00 pm
Příspěvky: 525
Takze...problem bol podla vsetkeho VZDY V MLIEKU, a podla vsetkeho bola kultura greckeho jogurtu ZIVA. \":shock:\" \":shock:\" \":o\" \":shock:\"
Jogurt s bulharskou kulturou sa teda podaril v oboch jogurtovacoch...
JA NECHAPEM....Pretoze sa podaril az pri stvrtom type mlieku...
Nepodaril sa pri surovom, setrne pasterizovanom (znacka "Moja Kravicka), a ani vysokopasterizovanom (BoheMilk), vsetko boli samozrejme plnotucne.
Podaril sa az pri tiez plnotucnom, ale takom : Vysokopasterizovane mlieko (TAMI, kvalita BIO)...

Ako je mozne, ze sa nepodaril pri surovom a pri nizkopasterizovanom, to by som este nejak vedel pochopit (hoci ma to stve, lebk take mlieka su najviac zive).. Ale ze sa nepodaril ani pri vysokopasterizovanom BoheMilk, ale pri TAMI BIO ano... ??? Nejak tomu nerozumiem...

ZDENINA : Podla mna nasi predkovia jedli chlieb s kysanym mliekom z dovodu takeho, ze chlieb su sacharidy s troskou bielkovin a prakticky bez tuku. V kysanom mlieku mali popri bifidobakteriach a laktobaciloch zivocisne bielkoviny a zivocisne tuky. Kazdy prirodny narod pridava k rastlinnym bielkovinam zivocisne (mliecny produkt, mäso, ryba, vajcia), aby sa zlepsil aminokyselinovy profil jedla, a aby sa obohatila prakticky malo vyzivna rastlinna zlozka potravy. Takze ja som nazoru, ze za tymto zvykom nasich predkov netreba hladat nic ine. Jest postny chlieb je dost onicom, smedi po nom... Zapijat ho vodou alebo cajom je hlupost. Ale zapijat ho hustejsim prirodnym zivocisnym "premastovadlom" s obsahom kvalitnych vitaminov, mineralov, tukov, bielkovin a probiotik, to je uz ovela rozumnejsie (hoci neviem s istotou, ci naozaj spravne). Kazdy mliecny produkt do urcitej miery "hasi" zaludocnu kyselinu. Sacharidom ako takym a skrobom by to nemalo vadit, kedze vraj na ich stravenie staci slabsia koncentracia kyselin v zaludku. Takze z toho mi vyplyva, ze ked uz kombivat mliecne produkty (len tie s kulturou, ine nekonzumovat), tak len so sacharidmi/skrobmi. No potom nechapem doporuceniam typu "Nejedzte mliecne produkty s pecivom, pretoze to zahlienuje organizmus a zanasa hrube crevo", ktore su spominane v mnohych knihach. Asi maju na mysli mrtve mlieko bez probiotik, a chlieb ci rozok z bielej psenicnej muky, s drozdim miesto kvasku.

Takze aj kebyze je prospesne kombinovat probioticke mliecne produkty so skrobmi, tak podla mne to ze tak robili nasi predkovia je vec chute a komfortu jedenia, a nie vec vypozorovania, ze "takto to lepsie osidli crevnu mikrofloru". Pretoxe ako som pisal, kazdy prirodny narod pridava k rastlinnej bielkoviny zivocisnu. Cize aj mäso ci vajicka k obilninam.
Nakonoec teda "delena strava" bude bludny koncept ? Mozno... Lebo aj nasi predkovia ocividne spajali bielkoviny so sacharidmi/skrobmi... A ani mäso nejedli so samotnou zeleninou, ale s/aj s chlebom, zemiakmi... Otazne ale je, ci to nerobili len z dovodu "Budeme jist co dum da...." ....Samozrejme si nenatierali vajicka dzemom, ani nejedli jablko s horcicou... To by uz bolo "na diagnozu" \":-)\"

_________________
Od 13.8. 2020 tu uz nikdy nepridem (teste sa). Idem sa pokusit zachranit svoj zivot - psychika ma dava prilis dole.... Som sklamany ZO VSETKEHO, bohuzial.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: pát dub 12, 2019 9:50 am 
Offline

Registrován: sob zář 01, 2018 11:00 pm
Příspěvky: 525
Napada mi jedna vec.... Co tak striedat konzumaciu skysnuteho nepasterizovaneho mlieka a bulharskeho jogurtu (ktory sa mi podarilo vyrobit len z vysokopasterizivaneho / uprava pri 85 stupnoch celzia / mlieka) ?
Ak je to dobry napadz tak v akom intervale ? Tyzden jedno, tyzden druhe ? Dva tyzdne jedno, dva tyzdne druhe ? Mesiac jedno, mesiac druhe ? Alebo dokonca striedat mozno aj denne ?
A raz tych 200ml zjest spolu so 100g zemiakovej kase (to skysnute nepasterizovane mlieko), raz s jednym kusom BIO bananu (bulharsky jogurt).
Ci take striedanie kvalitneho skysnuteho mlieka s bulharskym jogurtom bude stresom pre crevny mikrobiom ? Praveze sa mi zda, ze mikrobiom sa potesi....

Pripadne striedat toto : 5 dni za sebou 200g bulharskeho jogurtu (5 dni, lebo liter mlieka), 5 dni po 50g bryndze (.oznost rozrobit v 50-100ml vody), pripadne k tomu 5 dni po 200ml skysnuteho mlieka... To su uz tri rozne druhy potravin, z ktorych kazda bude mat ine zlozenie probiotik.... Hmmm....
No a jedavat ich so zemiakmi alebo bananom...

_________________
Od 13.8. 2020 tu uz nikdy nepridem (teste sa). Idem sa pokusit zachranit svoj zivot - psychika ma dava prilis dole.... Som sklamany ZO VSETKEHO, bohuzial.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: pát dub 12, 2019 10:27 am 
Offline

Registrován: sob zář 01, 2018 11:00 pm
Příspěvky: 525
Xion píše:
Jogurt to je vzdy 1 monokultura.

Kultúra bulharského jogurtu, citované zo stránky kde ich predávajú : Minimálne 1x109 živých kultúr v 1g, Laktobacillus delbrueckij sp.bulgaricus, Streptococcus salivarius sp.thermophilus, , kmene sú použité z prírodných zdrojov a nie su geneticky modifikované.

Takze si sa mylil, pokial som to spravne pochopil.

_________________
Od 13.8. 2020 tu uz nikdy nepridem (teste sa). Idem sa pokusit zachranit svoj zivot - psychika ma dava prilis dole.... Som sklamany ZO VSETKEHO, bohuzial.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: pát dub 12, 2019 11:35 am 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
Zrovna teď jsem v Lidlu narazil na fialové brambory, což byla potrava Inků. Pokud by někdo narazil na tabulku hodnot kyselosti žaludku při trávení různých druhů potravin, tak by to mohlo potvrdit výhodu konzumace kysaných mléčných produktů se škroby, což se dosud obecně pouze odsuzovalo, jak z důvodu nevhodné kombinace dle ajurvédy, tak daleko pravděpodobnějšího usazování modifikovaného škrobu v cévách, což spolu s nepřirozenými tukovými částicemi homogenizovaného mléka může živit patogenní mikroorganismy a způsobovat kardiovaskulární choroby.

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: pát dub 12, 2019 1:36 pm 
Offline

Registrován: sob zář 01, 2018 11:00 pm
Příspěvky: 525
Alopat píše:
Z hlediska dlouhověkosti bude mít větší zdravotní přínos přirozeně kysané syrové mléko...

A keby som do takeho mlieka vmiesal DODATOCNE trochu kultury z bulharskeho jogurtu a hned na to to zjedol spolu so zemiakmi ci kvalitnym chlebom ? Bol by potom taky mliecny produkt svojimi ucinkami kombinaciou skysnuteho mlieka a bulharskeho jogurtu ?

Chapes...o to sirsie spektrum bifidobakterii a laktobacilov by sa dostalo do celej traviacej sustavy vratane hrubeho creva....

_________________
Od 13.8. 2020 tu uz nikdy nepridem (teste sa). Idem sa pokusit zachranit svoj zivot - psychika ma dava prilis dole.... Som sklamany ZO VSETKEHO, bohuzial.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: pát dub 12, 2019 1:43 pm 
Offline

Registrován: sob zář 01, 2018 11:00 pm
Příspěvky: 525
AKY JE ROZDIEL MEDZI SKYSNUTYM SUROVYM MLIEKOM V DOMACICH PODMIENNKACH, A KYSANYM MLIEKOM ? JE TO TO ISTE, LEN TO "KYSANE" MA PRIVETIVEJSI NAZOV ?

Nasiel som na internete...

Probiotická kultúra je dnes pojem, ktorý nie je problematické postrehnúť v bežnej komunikácii. Pýšia sa ňou mnohé mliečne výrobky. Medzi tie najobľúbenejšie patria jogurty, charakteristické jogurtovou kultúrou a veľmi dobrou reklamou. Kefír však obsahuje baktérie, ktoré dokážu ľahšie kolonizovať črevný trakt. Rozdiel medzi kefírom, cmarom, acidofilným a kyslým mliekom nájdeme vo výrobe, každý z nich tvorený inou bakteriálnou kultúrou. Prednostne odporúčame jeden – čerstvé kyslé mlieko z bezpečného chovu, najlepšie od svedomitého gazdu, pretože obsahuje oveľa viac živých baktérii, ako tie, vystavené v krásnych obaloch v miestnych potravinách. Norma priemyselnej výroby uvádza, že v jednom grame kyslomliečneho výrobku musí byť minimálne 10 miliónov živých organizmov a vďaka moderným technologickým linkám majú dlhú dobu spotreby, počas ktorej si zachovávajú stále vysoký počet živých organizmov. Domáce kyslé mlieko je síce potrebné skonzumovať do niekoľkých dní, avšak nie je upravované (preto je potrebný bezpečný zdroj) a obsahuje oveľa viac živých organizmov, ktoré pomáhajú s trávením, prečisťujú hrubé črevo a ozdravujú trávenie a s ním celé telo.

Delikatesa z parapety
Najchutnejšie je čerstvo skysnuté mlieko, ktoré má jemnú perlovitú chuť, nezapácha a dá sa krájať lyžicou. Čím staršie je, tým viac zapácha, zároveň sa biela hmota oddeľuje od srvátky, ktorá je však hlavným zdrojom zdraviu prospešných látok.

Tak...budem experimentovat s jogurtovacom.... Zda sa mi, ze v nom (samozrejme bez pridania akejkolvek kultury) mi surove mlieko skysne najbezpecnejsim sposobom, aj z dovodu, ze na jeho skysnutie bude treba OVELA MENEJ casu, nez pri kysnuti v izbovej teplote..

Otazne je len to, kolko dni take skysnute surove mlieko vydrzi v chladnicke... Dufam, ze 5 dni s prehladom... Este ked do neho vmiesam bulharsku jogurtovu kulturu...

_________________
Od 13.8. 2020 tu uz nikdy nepridem (teste sa). Idem sa pokusit zachranit svoj zivot - psychika ma dava prilis dole.... Som sklamany ZO VSETKEHO, bohuzial.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: pát dub 12, 2019 3:14 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Jednorazovy_Nick píše:
Takze...problem bol podla vsetkeho VZDY V MLIEKU, a podla vsetkeho bola kultura greckeho jogurtu ZIVA. \":shock:\" \":shock:\" \":o\" \":shock:\"
Jogurt s bulharskou kulturou sa teda podaril v oboch jogurtovacoch...
JA NECHAPEM....Pretoze sa podaril az pri stvrtom type mlieku...
Nepodaril sa pri surovom, setrne pasterizovanom (znacka "Moja Kravicka), a ani vysokopasterizovanom (BoheMilk), vsetko boli samozrejme plnotucne.
Podaril sa az pri tiez plnotucnom, ale takom : Vysokopasterizovane mlieko (TAMI, kvalita BIO)...

Ako je mozne, ze sa nepodaril pri surovom a pri nizkopasterizovanom, to by som este nejak vedel pochopit (hoci ma to stve, lebk take mlieka su najviac zive).. Ale ze sa nepodaril ani pri vysokopasterizovanom BoheMilk, ale pri TAMI BIO ano... ??? Nejak tomu nerozumiem...

Nick: Já už jsem párkrát taky narazil, že to nejde a nejde ... Co tak asi bakterie můžou udělat, pokud jsou v mléku třeba antibiotika ... Já stabilně používám BIO mléko z Olmy a výsledky jsou dobré, většinou ho ale převařím - bakterie mají víc žrádla a jogurt je pak hustší. Jednou jsem zkusil dle amerického receptu přidat do mléka smetanu ke šlehání a bakteriím se ta dodaná smetana absolutně nelíbila - buď je zabila antibiotika, nebo karagenan, která je ve většině smetan ke šlehání ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: pát dub 12, 2019 4:27 pm 
Offline

Registrován: sob zář 01, 2018 11:00 pm
Příspěvky: 525
pefi píše:
Já stabilně používám BIO mléko z Olmy a výsledky jsou dobré, většinou ho ale převařím - bakterie mají víc žrádla a jogurt je pak hustší...

Mne vysiel husty jogurt, ale az nezvykle vlacny...
Ako pisem, vidim to tak, ze presedlam skysnute surove mlieko, do ktoreho zamiesam jogurtovu kulturu bez toho, aby v tom skysnutom mlieku pracovala, ale spolu s tym skysnutym mliekom zjem aj skroby (zemiak ci banan), aby sa probiotika dostali v hojnom mnozstve tam kde sa maju dostat.
Jedine, ze by mi ten napad napriklad Alopat vyhovoril... Ale nemyslim si, ze s nim nebude suhlasit...

Edit : Pefi, a neobavas sa, ze prevarenim mlieka zmenis strukturu jeho bielkovin, tukov, vapnika ? ... Lebo prevarene mlieko sa sprava uplne inak nez uvarene mäso... Medzi surovym a prevarenym mliekom je obrovsky rozdiel... A neviem, ci probiotika naockovane do takeho mlieka sa postaraju o vylepsenie prevarenim zdegradovanej formy bielkovin a tukov....

_________________
Od 13.8. 2020 tu uz nikdy nepridem (teste sa). Idem sa pokusit zachranit svoj zivot - psychika ma dava prilis dole.... Som sklamany ZO VSETKEHO, bohuzial.


Naposledy upravil Jednorazovy_Nick dne pát dub 12, 2019 5:41 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: pát dub 12, 2019 4:45 pm 
Offline

Registrován: ned úno 25, 2018 9:53 pm
Příspěvky: 324
Jednorazovy_Nick píše:
A keby som do takeho mlieka vmiesal DODATOCNE trochu kultury z bulharskeho jogurtu a hned na to to zjedol spolu so zemiakmi ci kvalitnym chlebom ? Bol by potom taky mliecny produkt svojimi ucinkami kombinaciou skysnuteho mlieka a bulharskeho jogurtu ?

Chapes...o to sirsie spektrum bifidobakterii a laktobacilov by sa dostalo do celej traviacej sustavy vratane hrubeho creva....

Za předpokladu,že ty kultury jsou sušený,tak to si myslíš,že ti obživnou v žaludku či ve střevech?
Musí se nejdříve probudit ,nažrat ,namnožit a hlavně to mléko zpracovat.Takhle z toho asi nic mít nebudeš.
Antibiotika budou asi velký problém.Proto převařit.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1182 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 79  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz