Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:06 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: ROSTLINA STRAVA LEK NEBO JED?
PříspěvekNapsal: úte srp 11, 2020 10:37 pm 
Offline

Registrován: sob zář 01, 2018 11:00 pm
Příspěvky: 525
Obsidián píše:
Xion píše:
nemam to cas pozerat, ale vhodne nastavena veganska dieta pomaha, kym zle nastavena skodi.
Presne rovnako to je , ked sa pridaju zivocisne veci.
Mnoho ludi dopadne tak ako rozprava ona, na "normalnej" masitej strave.
Obidve maju svoje "dangers", nebezpecia, chytaky, ktore treba poznat. Mnoho veganov sa odpali rastlinnymi olejmi a omega-6 kyselinami a antinutrientami. Maso ich ale nezachrani, aj tak dopadnu zle. Ked potom zomieraju na masitej a zivocisnej strave, v utrpeni, len zatrpknu, stiahnu sa do seba, a neurobia uz nove video, ze sa mylili, a ani masita strava ich nezachranila. Proste ostanu ticho. Nevedomy clovek vzdy funguje takto, aby pomylil co najviac ludi. Niekedy sa este deje to, ze na smrtelnej postely to odvolaju, ale pre komercne alebo fanaticke ucely, sa to uz nerozsiri, teda nikto to nechce pocut, ked to co vydali, je prilis popularne... a klame to ludi nadalej, povodna verzia, ktoru este aj sam autor na smrtelnej postely odvolal.

Jedno viem ale isto, clovek nemusi jest maso, aby bol zdravy. Ak ochorie, je to vzdy kvoli niecomu inemu, nez z absencie masa. Samozrejme, casto sa to zvali na nedostatok masa... pritom neexistuje dokaz, ze to bolo z toho, ale neisti ludia to tak casto robia. Hlavne kvoli tomu, ze sa mylili a stalo sa im nieco zle, tak musia najst vinnika, za ich neuspech a utrpenie.

Problem toho celeho je toto:
Ked niekto pomaly zomiera na masitej/zivocisnej/"normalnej" strave, NIKDY sa to nehodi na tento smer stravovania.
Ked niekto ochorie/zomrie na vegetarianstve/vitarianstve/veganstve, VZDY sa to hodi na to, ze to bolo kvoli tomu

Ked sa niekomu polepsi na nejakej strave, a potom dostane chorobu, VZDY sa to hodi na veganstvo.
Ked je ale vsejedlik, polepsi sa mu na masa, a potom pohorsi, VZDY sa pochvali, ze maso pomohlo, a k tomu ostatnemu sa hlada ina pricina.

Toto som si vsimol, ze to funguje zakonite.

Pritom kazdy vie, ze strava nerozhoduje o zdravi kompletne, dokonca z mensej casti. Pritom, bez dokazu to moze byt takto, clovek je vegan, v pohode, prejde na masitu stravu sekne s tym proste, a ked sa mu neskor zacne pohorsovat, suvis v tom nevidi. Vacsinou ti ludia uz neprejdu naspat na veganstvo, a rozhodne nepriznaju, ze by to mohlo byt kvoli strave. Ked sa to ale stane opacne, teda vyskusa veganstvo a zacne sa mu pohorsovat, a vrati sa naspat, vzdy za to mohlo veganstvo. Ja uz som videl tychto videi a pribehov furu, a vzdy je to o tom istom, ked sa strafuje do nejakeho smeru kompletne. A vzdy za pricinu ochorenia mohlo nieco ine, nez strava. Rozdiel je len v tom, ze ked sa to stane veganovi, tak casto obvini veganstvo, lebo sa citi podvedeny, kolko investoval do stravy a zdravia, a aj tak ochorel. Ked sa ale stravoval "normalne", uz sa to nehodi na stravovanie, vzdy ten pribeh pokracuje tak, ze hlada ine riesenia, automaticky sa predpoklada, ze tu chorobu zo stravovania dostat nemohol.
Skvěle napsané. Mě třeba překvapuje, že vegané, kteří se kolem mě v poslední době mihli, byli zároveň kuřáci.

Xion, si hlupák LEVEL ULTRA, pretože je až nesmierne očividné, ako si vytváraš svoje príbehy, ktoré nemajú nič spoločné s realitou. Dopĺňaš si kde chceš čo chceš, LEN ABY SI SÁM PRED SEBOU OSPRAVEDLNIL DEBILITU ZVANÚ VEGÁNSTVO.........XION, ŽIADEN ŽIVOČÍCH NIE JE VEGÁN, LEN J*BNUTÍ JEDNOTLIVCI ĽUDSKÉHO DRUHU SÚ VEGÁNMI. Ale ty si už stratený, bohužiaľ sa utápaš vo vlastných, sebou samým zmyslených virtualitách. Za to môže buď absencia živočíšnej stravy, alebo jej veľmi maličký podiel v tvojom jedálničku. Vegánska strava ničí zdravý rozum, ucelenosť, vegáni strácajú pojem o realite, vytvárajú si vlastné príbehy, KTORÝM UVERIA a považujú ich za realitu. Viď napríklad niektorí "akože breathariáni", ktorí boli predtým vegáni či vitariáni. Žerú aj naďalej, ale oklamali samých seba že sú breathariáni, takže žijú život "rozdvojených osobností".

Obsidián, ty zas nechápeš, že cigarety sú extrémny JANG, a preto sa niektorí vegáni stanú fajčiarmi, pretože vegánska strava je proste silný JIN (vitariánska zas extrémny Jin), a preto sú k cigaretám tak priťahovaní. K cigaretám, kávičkám bez cukru (silný jang), atď... A ešte vo svojej hlúposti pritakávaš Xionovi. Chlapci, chcem vidieť vaše ksichty a vaše telá....... Zdravý pohľad to rozhodne nebude. Ja jem každý deň mäso nejakých 10 rokov (ani predtým som nebol vegetarián, ale nejedol som ho denne), a keď si odmyslím robiacu sa plešku v pokročilom štádiu (dedičná obgeneráciou, obaja dedovia boli skoro plešatí), vyzerám nie na 33, ale na 26. A to nie preto, žeby som bol nízky a útly, alebo mi mi "chýbala brada" (myslené kosť) a pripomínal by som decko. Proste vyzerám mlado, sviežo a zároveň mužne. Som štíhly a vyšportovaný zároveň. Pekný hrudník, široký chrbát, mäsitý zadok, nezaostávajúce stehná, silný stred tela (vypracované priame aj šikmé brušné svaly, core). Bez mäsa a živočíšnych potravín by som taký nikdy nebol.

Obaja hlupáčikovia si zapíšte jedno za uši : Strava, na ktorej pri cvičení nespravíte svaly (choďte aj niekam s FAKE svalnatými steroidovými "vegánmi" z YT, ktorí sú platení priamo alebo nepriamo Gatesom za PODVODNÚ propagandu vegánstva), nemôže byť vhodná pre človeka.
Nič ste nepochopili, neviete kam až siahajú paprče Matrixu...... Ide o to urobiť vegánstvo ATRAKTÍVNE.....aby naň prešlo čo najviac ľudí..... Na ceste za tým cieľom sa mnohonásobne zneužíva ľudská naivita. Ide o jedno - spraviť z človeka ešte väčšiu ovcu, a zhoršiť až úplne zničiť jeho plodnosť.

_________________
Od 13.8. 2020 tu uz nikdy nepridem (teste sa). Idem sa pokusit zachranit svoj zivot - psychika ma dava prilis dole.... Som sklamany ZO VSETKEHO, bohuzial.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ROSTLINA STRAVA LEK NEBO JED?
PříspěvekNapsal: stř srp 12, 2020 7:34 am 
Offline

Registrován: stř říj 01, 2014 5:45 pm
Příspěvky: 76
Jednorazovy_Nick píše:
Xion, si hlupák LEVEL ULTRA, pretože je až nesmierne očividné, ako si vytváraš svoje príbehy, ktoré nemajú nič spoločné s realitou. Dopĺňaš si kde chceš čo chceš, LEN ABY SI SÁM PRED SEBOU OSPRAVEDLNIL DEBILITU ZVANÚ VEGÁNSTVO.........XION, ŽIADEN ŽIVOČÍCH NIE JE VEGÁN, LEN J*BNUTÍ JEDNOTLIVCI ĽUDSKÉHO DRUHU SÚ VEGÁNMI. Ale ty si už stratený, bohužiaľ sa utápaš vo vlastných, sebou samým zmyslených virtualitách. Za to môže buď absencia živočíšnej stravy, alebo jej veľmi maličký podiel v tvojom jedálničku. Vegánska strava ničí zdravý rozum, ucelenosť, vegáni strácajú pojem o realite, vytvárajú si vlastné príbehy, KTORÝM UVERIA a považujú ich za realitu. Viď napríklad niektorí "akože breathariáni", ktorí boli predtým vegáni či vitariáni. Žerú aj naďalej, ale oklamali samých seba že sú breathariáni, takže žijú život "rozdvojených osobností".

Obsidián, ty zas nechápeš, že cigarety sú extrémny JANG, a preto sa niektorí vegáni stanú fajčiarmi, pretože vegánska strava je proste silný JIN (vitariánska zas extrémny Jin), a preto sú k cigaretám tak priťahovaní. K cigaretám, kávičkám bez cukru (silný jang), atď... A ešte vo svojej hlúposti pritakávaš Xionovi. Chlapci, chcem vidieť vaše ksichty a vaše telá....... Zdravý pohľad to rozhodne nebude. Ja jem každý deň mäso nejakých 10 rokov (ani predtým som nebol vegetarián, ale nejedol som ho denne), a keď si odmyslím robiacu sa plešku v pokročilom štádiu (dedičná obgeneráciou, obaja dedovia boli skoro plešatí), vyzerám nie na 33, ale na 26. A to nie preto, žeby som bol nízky a útly, alebo mi mi "chýbala brada" (myslené kosť) a pripomínal by som decko. Proste vyzerám mlado, sviežo a zároveň mužne. Som štíhly a vyšportovaný zároveň. Pekný hrudník, široký chrbát, mäsitý zadok, nezaostávajúce stehná, silný stred tela (vypracované priame aj šikmé brušné svaly, core). Bez mäsa a živočíšnych potravín by som taký nikdy nebol.

Obaja hlupáčikovia si zapíšte jedno za uši : Strava, na ktorej pri cvičení nespravíte svaly (choďte aj niekam s FAKE svalnatými steroidovými "vegánmi" z YT, ktorí sú platení priamo alebo nepriamo Gatesom za PODVODNÚ propagandu vegánstva), nemôže byť vhodná pre človeka.
Nič ste nepochopili, neviete kam až siahajú paprče Matrixu...... Ide o to urobiť vegánstvo ATRAKTÍVNE.....aby naň prešlo čo najviac ľudí..... Na ceste za tým cieľom sa mnohonásobne zneužíva ľudská naivita. Ide o jedno - spraviť z človeka ešte väčšiu ovcu, a zhoršiť až úplne zničiť jeho plodnosť.

Nicku,
z toho, co tu už x let předvádíš, bych řekla, že ti tvůj masitý zadek (a masitá strava) ke štěstí nijak nedopomohl. Sám sebe popisuješ jako nějakého mužného alfa samce, ale často tu jen hystericky kvičíš, což bývá spíše vlastností žen. Vegani, o kterých jsem se zmínila kouřili ještě před tím, než s veganstvím začali. Jsem veganka/vegetariánka několik let, nekouřím ani nepiju kafe. Lidé mi běžně tipují o deset až patnáct let méně. Stravě to ale určitě nepřipisuju. Veganství nepropaguju a Bill Gates mě (bohužel) nesponzoruje. Jestli se cítíš jako opravdový muž, který prozřel z nevědomosti a prokoukl „paprče Matrixu“, myslíš si, že země je plochá a Gates zavedl veganství, aby zahubil lidstvo.. bože, asi se začínám chlapů bát víc, než doposud.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ROSTLINA STRAVA LEK NEBO JED?
PříspěvekNapsal: stř srp 12, 2020 9:07 pm 
Offline

Registrován: sob zář 01, 2018 11:00 pm
Příspěvky: 525
Obsidián píše:
Nicku,
z toho, co tu už x let předvádíš, bych řekla, že ti tvůj masitý zadek (a masitá strava) ke štěstí nijak nedopomohl. Sám sebe popisuješ jako nějakého mužného alfa samce, ale často tu jen hystericky kvičíš, což bývá spíše vlastností žen. Vegani, o kterých jsem se zmínila kouřili ještě před tím, než s veganstvím začali. Jsem veganka/vegetariánka několik let, nekouřím ani nepiju kafe. Lidé mi běžně tipují o deset až patnáct let méně. Stravě to ale určitě nepřipisuju. Veganství nepropaguju a Bill Gates mě (bohužel) nesponzoruje. Jestli se cítíš jako opravdový muž, který prozřel z nevědomosti a prokoukl „paprče Matrixu“, myslíš si, že země je plochá a Gates zavedl veganství, aby zahubil lidstvo.. bože, asi se začínám chlapů bát víc, než doposud.

Tak aspoň vidíš akí ľudia začínajú s "duchovným vegánstvom" - aj takí, čo fajčia. Čiže to má h*vno spoločné s duchovnom.
Hystericky kvičím, pretože neviem uniesť to, ako sa klamstvá propagujú v mene kvázi zdravia (vegánstvo), kvázi reality (Zemeguľa).
Papier znesie veľa - jasné, ľudia ti tipujú o 10 až 15 rokov menej..... Papier/"papier" znesie veľa. Chcem vidieť dôkaz. Niekto to zneužije, niekto nie. Odjakživa vegetariáni a vegáni starnú rýchlejšie. Čím prírodné kmene konzumovali (a konzumujú, týka sa to aj súčasnosti) viac živočíšnych potravín, tým lepšie vyzerali, tým lepšie zdravie mali, lepšie zuby, kosti, menšia novorodenecká úmrtnosť, atď, atp.
To, že veríš mainstreamu, a to čo sa v ňom nedozvieš (alebo to, čo je protikladom tomu čo sa dozvieš v mainstreame) je presne ten výsledok, o ktorý ide zavedením vegetariánstva a HLAVNE vegánstva...... Strata zmyslu pre zdravý úsudok. Najviac do tejto spleti lží (že vegetariánstvo a vegánstvo sú zdravé) sa chytia tí ľudia, ktorých aspoň ako-tak zaujíma duchovno.....PRESNE PRE NICH je to nachystané, aby im to zahatilo cestu.
Ak sa náhodou stane to čo predpokladám (bodaj by som sa mýlil) a očkovanie proti "fake covid-19" bude POVINNÉ (minimálne v zmysle, že ak sa nedáš očkovať, nebudeš môcť byť zamestnaná - čiže budeš bez príjmu, a samozrejme nebudeš môcť vôbec navštevovať veľké verejné podujatia a možno ani "stredné"), potom si na mňa spomeň. Spomeň si na mňa aj vtedy, keď bude "Plochá Zem" & SKUTOČNOSŤ vecou oficiálnou, mainstreamovou.
Chcem vidieť teba ako by si sa tešila zo života keby si vedela, že všade naokolo je KLAMSTVO, že je nám klamané prakticky vo všetkom... Bohužiaľ nie som na takej úrovni, aby som aj napriek tejto skutočnosti dokázal byť šťastný, vysmiaty. Chcel by som byť na takej úrovni, ale nie som.

_________________
Od 13.8. 2020 tu uz nikdy nepridem (teste sa). Idem sa pokusit zachranit svoj zivot - psychika ma dava prilis dole.... Som sklamany ZO VSETKEHO, bohuzial.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ROSTLINA STRAVA LEK NEBO JED?
PříspěvekNapsal: čtv srp 13, 2020 9:32 am 
Offline

Registrován: stř říj 01, 2014 5:45 pm
Příspěvky: 76
Jednorazovy_Nick píše:
Tak aspoň vidíš akí ľudia začínajú s "duchovným vegánstvom" - aj takí, čo fajčia. Čiže to má h*vno spoločné s duchovnom.
Hystericky kvičím, pretože neviem uniesť to, ako sa klamstvá propagujú v mene kvázi zdravia (vegánstvo), kvázi reality (Zemeguľa).
Papier znesie veľa - jasné, ľudia ti tipujú o 10 až 15 rokov menej..... Papier/"papier" znesie veľa. Chcem vidieť dôkaz. Niekto to zneužije, niekto nie. Odjakživa vegetariáni a vegáni starnú rýchlejšie. Čím prírodné kmene konzumovali (a konzumujú, týka sa to aj súčasnosti) viac živočíšnych potravín, tým lepšie vyzerali, tým lepšie zdravie mali, lepšie zuby, kosti, menšia novorodenecká úmrtnosť, atď, atp.
To, že veríš mainstreamu, a to čo sa v ňom nedozvieš (alebo to, čo je protikladom tomu čo sa dozvieš v mainstreame) je presne ten výsledok, o ktorý ide zavedením vegetariánstva a HLAVNE vegánstva...... Strata zmyslu pre zdravý úsudok. Najviac do tejto spleti lží (že vegetariánstvo a vegánstvo sú zdravé) sa chytia tí ľudia, ktorých aspoň ako-tak zaujíma duchovno.....PRESNE PRE NICH je to nachystané, aby im to zahatilo cestu.
Ak sa náhodou stane to čo predpokladám (bodaj by som sa mýlil) a očkovanie proti "fake covid-19" bude POVINNÉ (minimálne v zmysle, že ak sa nedáš očkovať, nebudeš môcť byť zamestnaná - čiže budeš bez príjmu, a samozrejme nebudeš môcť vôbec navštevovať veľké verejné podujatia a možno ani "stredné"), potom si na mňa spomeň. Spomeň si na mňa aj vtedy, keď bude "Plochá Zem" & SKUTOČNOSŤ vecou oficiálnou, mainstreamovou.
Chcem vidieť teba ako by si sa tešila zo života keby si vedela, že všade naokolo je KLAMSTVO, že je nám klamané prakticky vo všetkom... Bohužiaľ nie som na takej úrovni, aby som aj napriek tejto skutočnosti dokázal byť šťastný, vysmiaty. Chcel by som byť na takej úrovni, ale nie som.

Jo. Vegany, kteří s tímhle typem stravování začali ze zdravotních nebo etických důvodů a přitom kouří, považuju docela za pokrytce. Pokud tedy brzy na to neseknou i s tím (nezdravým a neetickým) kouřením. S tím stárnutím už zase paušalizuješ. Proto se mi líbil Xionův příspěvek, protože je z něho cítit nadhled. Poznala jsem několik vegetariánů/veganů, kteří vypadali velmi dobře a zdravě, přestože se takto stravovali už roky. Ano, muži byli spíše štíhlejší, ale nevnímala jsem to u nich jako mínus, působilo to přirozeně. Naopak mi přijde smutné, když muži staví svoji sebehodnotu na velikosti svých svalů. Někdy to dokonce působí směšně. Na jednu stranu to ale chápu, taky jsem v některých věcech dost marnivá a směšná.

Ale chci tím říct hlavně asi to, že ty se tu, Nicku, stavíš na piedestal duchovní zralosti, přitom jednou z tvých nejvyšších hodnot je to, jestli jsi dost krásný a mladě vypadající, jestli máš dostatečně masitý zadek atd. Neuroticky pozoruješ sám sebe a běda všem nedokonalostem. Při tom tvém perfekcionismu mě překvapuje, že plešku si chceš „odmyslet“ a vymlouváš se na genetiku, na kterou se dá svést prakticky cokoliv, ačkoliv dnes už se ukazuje, že i genetika jde ovlivnit stravou, životním stylem, emocionálním prožíváním a podobně. Sice si nemyslím, že by pleš byla nějak závadná, ale pobavilo mě, že jakmile se u tebe objeví něco, co ti dle tvého vlastního měřítka nehraje do karet, hned si to chceš odmýšlet.

Další věcí je, že vyzdvihuješ jedinečnost a schopnost vystoupit z davu, ale lidi vnímáš automaticky jako stádo ovcí. Jako by jsi jim nedával vůbec žádný prostor pro to, aby byli jedineční svým vlastním (a jedinečným) způsobem. Je pro tebe snad měřítkem jedinečnosti pouze to, že člověk jí maso a věří, že země je plochá? Vegetariány/vegany hážeš do jednoho pytle. Jenomže já znám (osobně) takové, kteří opravdu vypadají o 10 let mladší. Znám takové i masožravce, takže nemám potřebu to házet na styl stravování. Neber to, prosím tě, jako nějaké lynčování, jen si musím trochu rýpnout, ale chováš se jako typický stádovitý fanatik. Jako ovce, která vykřikuje, že všichni jsou ovce, protože si sama chce připadat jiná a výjimečná. Tvářit se jako „nejsem ovce a dokážu jít proti proudu“, to je dnes móda. Ale každý, kdo se aspoň trochu zajímá o psychologii davů, ví, že ovce jsme do určité míry všichni a ti, co si myslí, že nejsou, jsou na tom možná nejhůře.

O tom, že život je plný klamů a sebeklamů nepochybuji. Právě proto mě děsí fanatici, kteří vykřikují do světa svoje zaručené pravdy, ať už se týkají tvaru Země, náboženství, stravy nebo čehokoliv dalšího. Jedni jsou si jistí, že Země je kulatá, druzí, že je placatá, třetí prohlašují, že je dutá a my žijeme uvnitř… Za chvíli to bude trojhran nebo někdo zjistí, že žádná Země ani neexistuje. Nejsem natolik vzdělaná, abych mohla cokoliv z toho posoudit a když se jednou ukáže, že všechno je jinak, hroutit se z toho asi nebudu. Možná to bude šok, ale šoků už jsem v životě přežila, tak třeba přežiju i pár dalších. Největší psycho ale je, že potom jsou tady lidé, kteří na to vzdělaní jsou a stejně každý říká něco jiného, asi i podle toho, co se jim hodí do jejich vlastního světonázoru. A samozřejmě mají pro svá tvrzení i spoustu jakože důkazů. Takže já to mám jednoduché – nevěřím moc ničemu a učím se žít s nejistotou. Žádný med to není, ale po tom, čemu už jsem v životě propadla a věřila, mě i ty „zaručené pravdy“ přijdou dost nejisté. Svět prostě není dokonalý.

K tomu tvému odchodu – to už tady bylo několikrát a nikdy jsi to moc dlouho nevydržel \":P\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ROSTLINA STRAVA LEK NEBO JED?
PříspěvekNapsal: stř led 06, 2021 8:11 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 14, 2012 12:25 pm
Příspěvky: 148
zdravím nerad ruším výživnou diskuzi, ale rad bych se zeptal.
Přiberu spíš na Jank stravě, nebo na jin stravě?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ROSTLINA STRAVA LEK NEBO JED?
PříspěvekNapsal: stř led 06, 2021 10:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Tony210 píše:
zdravím nerad ruším výživnou diskuzi, ale rad bych se zeptal.
Přiberu spíš na Jank stravě, nebo na jin stravě?

To bude do značné míry záležet zda nyní je vaše tělo v přebytku jinu nebo jangu a vždy je potřeba se rovnat do středu. Udělejte si tento test a uvidíte https://www.patentnimedicina.cz/pm/jinjangtest1.php


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ROSTLINA STRAVA LEK NEBO JED?
PříspěvekNapsal: čtv led 07, 2021 4:25 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 14, 2012 12:25 pm
Příspěvky: 148
Jarda píše:
To bude do značné míry záležet zda nyní je vaše tělo v přebytku jinu nebo jangu a vždy je potřeba se rovnat do středu. Udělejte si tento test a uvidíte https://www.patentnimedicina.cz/pm/jinjangtest1.php

vyšlo mi
HUBENÝ JIN (odpovídá nedostatečnému YANG)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ROSTLINA STRAVA LEK NEBO JED?
PříspěvekNapsal: čtv led 07, 2021 8:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Tony210 píše:
vyšlo mi
HUBENÝ JIN (odpovídá nedostatečnému YANG)

Pak by vám měla sedět strava s vyšším podílem jangu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ROSTLINA STRAVA LEK NEBO JED?
PříspěvekNapsal: sob led 09, 2021 2:23 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 14, 2012 12:25 pm
Příspěvky: 148
Jinak Jing a Jang, nebo Sympatikus a parasympatikus.
to jsou dvě rozdílné věci to spolu nesouvisí?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ROSTLINA STRAVA LEK NEBO JED?
PříspěvekNapsal: ned led 10, 2021 9:30 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Tony210 píše:
Jinak Jing a Jang, nebo Sympatikus a parasympatikus.
to jsou dvě rozdílné věci to spolu nesouvisí?

Ono spolu souvisí naprosto všechno tedy že to spolu nesouvisí se tvrdit nedá, ale jde i jiné stavy v organizmu. Já bych to asi nejstručněji popsal jako stav těla a stav duše.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ROSTLINA STRAVA LEK NEBO JED?
PříspěvekNapsal: pon led 25, 2021 11:09 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Dnes majú niektorí vedci jasno v tom, že rastlinná strava nie je pre človeka vhodná. Dočítate sa, že semená rastlín obsahujú údajne škodlivé antinutrienty a človek by sa im mal vyhnúť. Vždy pri podobných vyhláseniach spozorniem, pretože si uvedomujem, že "vždy môže byť všetko inak" a realita je vždy komplexnejšia, ako ľudské (vedecké) zjednodušené vnímanie sveta.

Áno, rastlinná strava obsahuje antinutrienty, takže pri jej nadmernej konzumácii (veganská, vegetarianská strava) môže byť zdraviu škodlivá. Veganská strava je extrémny typ stravovania (človek nie je bylinožravec, ale všežravec) a teda je vhodná iba pre malú časť populácie. To isté platí pre ďalšie extrémne stravovanie - carnivore (človek nie je mäsožravec, ale všežravec). Treba upozorniť, že neexistuje jeden typ stravovania, ktorý by fungoval celoplošne na celú populáciu, ako sa nás snažia fanatici presvedčiť - tak ako neexistuje jeden typ výchovy detí, dosahovania úspechu, jeden štýl života.

Genetické rozdiely medzi skupinami ľudí sú obrovské. Napr. existujú gen. mutácie, ktoré znižujú schopnosť konvertovať beta-karotén (prekurzor vitamínu A) na Retinol. Na tomto fóre som sa dočítal, že "nezdraví ľudia majú zníženú schopnosť konvertovať beta-karotén". Myslím, že tá kauzalita je opačná. Tým, že niektorí ľudia majú zníženú schopnosť konvertovať prekurzor vitamínu A (a konzumujú prevažne rastlinnú stravu - mrkvu ap.), tým majú deficit Retinolu a preto majú zdravotné problémy.

Ďalším príkladom je polymorfizmus génov pre Amylázu (znížený počet kópií) u niektorých ľudí, čo sa prejavuje zlým trávením škrobov. Moja mama napr. prosperuje na zemiakoch a pre mňa sú klasické zemiaky pohromou. Dajte si do úst lyžicu maizeny (alebo iného škrobu) a "cumlite" ju nejaký čas v ústach - ak začnete vnímať sladkú chuť, tak máte vysoký počet kópií pre amylázu a škroby by vám nemali robiť problém (test od jedného doktora).

Ďalším príkladom je genetická mutácia, ktorá sa prejavuje zníženou schopnosťou konvertovať alfa-linoleové mastné kyseliny (rastlinné oleje) na DHEA a EPA omega 3 mastné kyseliny, čo sa prejavuje symptómami deficitu. V tom prípade je vhodné zaradiť do stravovania aspoň sardinky, keďže malé ryby majú málo tuku a preto obsahujú najmenej toxických kovov. Osobne sa výhýbam rybám z veľkochovu (losos ap.) - videl som niekoľko dokumentov \":(\".

Suma sumárum: nedám dopustiť na strukoviny (luštěniny), aj napriek tomu, že obsahujú údajne škodlivé lektíny. Podľa mňa je to diskutabilné. Vyradil som však cereálie - aj napriek tomu, že čerstvý teplý chlieb s kvalitným máslom je najlepšie jedlo na svete. Dôležitá je podľa mňa primeranosť a vyváženosť. Momentálne sa rastlinné potravinové zdroje začali démonizovať, čo nepovažujem za vhodné.

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Naposledy upravil neti dne stř led 27, 2021 11:42 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ROSTLINA STRAVA LEK NEBO JED?
PříspěvekNapsal: stř led 27, 2021 9:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
neti píše:
Dnes majú niektorí vedci jasno v tom, že rastlinná strava nie je pre človeka vhodná. Dočítate sa, že semená rastlín obsahujú údajne škodlivé antinutrienty a človek by sa im mal vyhnúť. Vždy pri podobných vyhláseniach spozorniem, pretože si uvedomujem, že "vždy môže byť všetko inak" a realita je vždy komplexnejšia, ako ľudské (vedecké) zjednodušené vnímanie sveta.

Áno, rastlinná strava obsahuje antinutrienty, takže pri jej nadmernej konzumácii (veganská, vegetarianská strava) môže byť zdraviu škodlivá. Veganská strava je extrémny typ stravovania (človek nie je bylinožravec, ale všežravec) a teda je vhodná iba pre malú časť populácie. To isté platí pre ďalšie extrémne stravovanie - carnivore (človek nie je mäsožravec, ale všežravec). Treba upozorniť, že neexistuje jeden typ stravovania, ktorý by fungoval celoplošne na celú populáciu, ako sa nás snažia fanatici presvedčiť - tak ako neexistuje jeden typ výchovy detí, dosahovania úspechu, jeden štýl života.

Genetické rozdiely medzi skupinami ľudí sú obrovské. Napr. existujú gen. mutácie, ktoré znižujú schopnosť konvertovať beta-karotén (prekurzor vitamínu A) na Retinol. Na tomto fóre som sa dočítal, že "nezdraví ľudia majú zníženú schopnosť konvertovať beta-karotén". Myslím, že tá kauzalita je opačná. Tým, že niektorí ľudia majú zníženú schopnosť konvertovať prekurzor vitamínu A (a konzumujú prevažne rastlinnú stravu - mrkvu ap.), tým majú deficit Retinolu a preto majú zdravotné problémy.

Ďalším príkladom je polymorfizmus génov pre Amylázu (znížený počet kópií) u niektorých ľudí, čo sa prejavuje zlým trávením škrobov. Moja mama napr. prosperuje na zemiakoch a pre mňa sú klasické zemiaky pohromou. Dajte si do úst lyžicu majonézy a "cumlite" ju nejaký čas v ústach - ak začnete vnímať sladkú chuť, tak máte vysoký počet kópií pre amylázu a škroby by vám nemali robiť problém (test od jedného doktora).

Ďalším príkladom je genetická mutácia, ktorá sa prejavuje zníženou schopnosťou konvertovať alfa-linoleové mastné kyseliny (rastlinné oleje) na DHEA a EPA omega 3 mastné kyseliny, čo sa prejavuje symptómami deficitu. V tom prípade je vhodné zaradiť do stravovania aspoň sardinky, keďže malé ryby majú málo tuku a preto obsahujú najmenej toxických kovov. Osobne sa výhýbam rybám z veľkochovu (losos ap.) - videl som niekoľko dokumentov \":(\".

Suma sumárum: nedám dopustiť na strukoviny (luštěniny), aj napriek tomu, že obsahujú údajne škodlivé lektíny. Podľa mňa je to diskutabilné. Vyradil som však cereálie - aj napriek tomu, že čerstvý teplý chlieb s kvalitným máslom je najlepšie jedlo na svete. Dôležitá je podľa mňa primeranosť a vyváženosť. Momentálne sa rastlinné potravinové zdroje začali démonizovať, čo nepovažujem za vhodné.

Ten test Amylázy je výborný nápad, jednoduchý a pro každého. Právě takovéto jednoduché informace jsou důvodem proč jsou podobná fóra jako toto velkým přínosem pro široký okruh uživatelů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ROSTLINA STRAVA LEK NEBO JED?
PříspěvekNapsal: stř led 27, 2021 11:52 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Našiel som si čas a pre istotu som si vyhľadal zdroj, aby nevznikol ďalší mýtus - mea culpa, nie je to majonéza ale maizena, čize kukuričný škrob na dochucovanie (presne rovnako som si to poplietol, keď som robil tento test s mamou \":(\"), citujem

"Jednu čajovú lyžičku maizeny, alebo iného škrobu (môže byť aj chlieb) nechať 5-10 minút v ústach a počas žuvacích pohybov sledovať, či sa objaví sladká chuť a aká je jej intenzita. Sladká chuť je spôsobená uvoľnením maltózy prostredníctvom slinnej amylázy (AMY1). Čím sladšia chuť, tým vyšší počet kópií génu AMY1 by sa mal nachádzať v slinách a tým lepšie by malo byť trávenie škrobu.

Upozornenie: Výpovednejšiu hodnotu má pozitívny výsledok (t.j., pocit sladkej chuti, ktorý môžete kvantifikovať na 5-stupňovej verbálnej škále, alebo vizuálnej analógovej škále - VAS). Pri výraznom pocite sladkosti je takmer isté, že nemusíte obmedzovať škroby. Ak by ste necítili zmenu, treba test opakovať po 15 minútach, alebo ešte lepšie, skúsiť to s chlebom. ktorý sa štiepi ľahšie, ako natívny škrob (tepelne nespracovaný škrob). Treba brať do úvahy aj to, že efektívnosť tejto chemickej reakcie môže byť ovplyvnená rôznymi faktormi, ako je napr. pH slín, ap. Pri zvažovaní vhodnosti, alebo nevhodnosti konzumácie škrobu treba brať do úvahy aj iné parametre (hmotnosť, hodnoty triglyceridov, HDL, aktivity amylázy v krvi, prípadne orálny glukózový tolerančný test)"

https://www.facebook.com/MichalPijakMDP ... 708784587/

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ROSTLINA STRAVA LEK NEBO JED?
PříspěvekNapsal: čtv led 28, 2021 8:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
neti píše:
Našiel som si čas a pre istotu som si vyhľadal zdroj, aby nevznikol ďalší mýtus - mea culpa, nie je to majonéza ale maizena, čize kukuričný škrob na dochucovanie (presne rovnako som si to poplietol, keď som robil tento test s mamou \":(\"), citujem

"Jednu čajovú lyžičku maizeny, alebo iného škrobu (môže byť aj chlieb) nechať 5-10 minút v ústach a počas žuvacích pohybov sledovať, či sa objaví sladká chuť a aká je jej intenzita. Sladká chuť je spôsobená uvoľnením maltózy prostredníctvom slinnej amylázy (AMY1). Čím sladšia chuť, tým vyšší počet kópií génu AMY1 by sa mal nachádzať v slinách a tým lepšie by malo byť trávenie škrobu.

Upozornenie: Výpovednejšiu hodnotu má pozitívny výsledok (t.j., pocit sladkej chuti, ktorý môžete kvantifikovať na 5-stupňovej verbálnej škále, alebo vizuálnej analógovej škále - VAS). Pri výraznom pocite sladkosti je takmer isté, že nemusíte obmedzovať škroby. Ak by ste necítili zmenu, treba test opakovať po 15 minútach, alebo ešte lepšie, skúsiť to s chlebom. ktorý sa štiepi ľahšie, ako natívny škrob (tepelne nespracovaný škrob). Treba brať do úvahy aj to, že efektívnosť tejto chemickej reakcie môže byť ovplyvnená rôznymi faktormi, ako je napr. pH slín, ap. Pri zvažovaní vhodnosti, alebo nevhodnosti konzumácie škrobu treba brať do úvahy aj iné parametre (hmotnosť, hodnoty triglyceridov, HDL, aktivity amylázy v krvi, prípadne orálny glukózový tolerančný test)"

https://www.facebook.com/MichalPijakMDP ... 708784587/

Tak toto již je mě známo z mládí kdy jako dítě jsem vždy kůrku z chleba měl raději tvrdou a dlouho žvýkat, to mělo super chuť.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ROSTLINA STRAVA LEK NEBO JED?
PříspěvekNapsal: čtv kvě 06, 2021 4:11 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Neviem, do ktorého vlákna mám vložiť vlog od chiropraktika Eric Berg, tak to dám sem. Stále toho (ľudstvo) vieme pomerne málo a príroda je komplexnejšia ako sme schopní uchopiť.

Soils Are NOT Depleted of Nutrients...WHAT?
https://www.youtube.com/watch?v=vNCmrLgZ2uU

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz