Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 4:09 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: DHEA-S
PříspěvekNapsal: pon dub 05, 2021 7:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Oslik555 píše:
Máte prosím nějakou odzkoušenou značku a ideálně i zdroj odkud objednávat ? klidně si připlatím ale aby v tom bylo to co tam má být. Děkuji

U DHEA se moc seknout nemůžete, ale z mého pohledu je výhodné kvůli případnému ředění kupovat práškovou formu v tobolkách s tím že tento produkt dělá firma MRM. Klidně mě zavolejte a vysvětlím jak na to.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DHEA-S
PříspěvekNapsal: ned dub 18, 2021 8:09 pm 
Offline

Registrován: sob kvě 23, 2020 2:17 pm
Příspěvky: 20
Jarda píše:
Sice netuším co přesně řešíte, ale obecně se doporučuje cyklování v intervalu 25 dní brát pak 5 dní nebrat a znovu stále dokola. Otázkou je kolik dokáže tělo poslat do testosteronu a kolik do estradiolu, což by velké vítězství zrovna nebylo.

Lze nějak ovlivnit aby DHEA šla to testosteronu nebo ti nijak významně ovlivnit nejde ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DHEA-S
PříspěvekNapsal: ned dub 18, 2021 10:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Oslik555 píše:
Lze nějak ovlivnit aby DHEA šla to testosteronu nebo ti nijak významně ovlivnit nejde ?

Tak to nevím, ale možná by pomohlo v tom směrování nasazení taurinu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DHEA-S
PříspěvekNapsal: pát dub 23, 2021 1:23 pm 
Offline

Registrován: sob kvě 23, 2020 2:17 pm
Příspěvky: 20
Jarda píše:
Tak to nevím, ale možná by pomohlo v tom směrování nasazení taurinu.

Ještě jsem pátral a efekt který hledám je stimulace enzymu 5-alfa-reduktázy který zvyšuje konverzi testosteronu na DHT. Což právě dělá DHEA. Nicméně jsem si četl na netu že lidi co berou testosteron tak si sníží jeho produkci a už se to nedá vrátit, takže trochu mám strach že si udělám to samé u DHEA. Vypátral jsem, že ten samý enzym stimuluje taky kreatin a trans fats ( největší bordel co je ). Je ještě něco co to dělá ? Nerad bych si trvale poškodil produkci DHEA i přesto že budu pravidelně cyklovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DHEA-S
PříspěvekNapsal: pát dub 23, 2021 7:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Oslik555 píše:
Ještě jsem pátral a efekt který hledám je stimulace enzymu 5-alfa-reduktázy který zvyšuje konverzi testosteronu na DHT. Což právě dělá DHEA. Nicméně jsem si četl na netu že lidi co berou testosteron tak si sníží jeho produkci a už se to nedá vrátit, takže trochu mám strach že si udělám to samé u DHEA. Vypátral jsem, že ten samý enzym stimuluje taky kreatin a trans fats ( největší bordel co je ). Je ještě něco co to dělá ? Nerad bych si trvale poškodil produkci DHEA i přesto že budu pravidelně cyklovat.

Na to vám asi nikdo nebude schopen jednoznačně odpovědět, ale testosteron je koncový hormon a tím pádem má mnoho vedlejších účinků pokud je předávkován. Jiná věc je dostat se na normální hladinu tím si určitě nic neodvaříte a DHEA je naopak hormon s prakticky nejnižším stupněm konverze ihned po pregnenolonu, což ho činí vysoce bezpečným a silně pochybuji že si jeho rozumným podáváním lze zásadně uškodit. Pochopitelně je potřeba se zase bavit o dávce, ale když vezmu v potaz že zdravý člověk si produkuje cca 4 mg denně a dodáte tuto dávku předpokládám že nezkazíte nic.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DHEA-S
PříspěvekNapsal: pát dub 23, 2021 8:33 pm 
Offline

Registrován: sob kvě 23, 2020 2:17 pm
Příspěvky: 20
Jarda píše:
Na to vám asi nikdo nebude schopen jednoznačně odpovědět, ale testosteron je koncový hormon a tím pádem má mnoho vedlejších účinků pokud je předávkován. Jiná věc je dostat se na normální hladinu tím si určitě nic neodvaříte a DHEA je naopak hormon s prakticky nejnižším stupněm konverze ihned po pregnenolonu, což ho činí vysoce bezpečným a silně pochybuji že si jeho rozumným podáváním lze zásadně uškodit. Pochopitelně je potřeba se zase bavit o dávce, ale když vezmu v potaz že zdravý člověk si produkuje cca 4 mg denně a dodáte tuto dávku předpokládám že nezkazíte nic.

Pro mé účely bude třeba spíš tak 75mg. Samozřejmě ne všechno se vstřebá ale i tak


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DHEA-S
PříspěvekNapsal: pát dub 23, 2021 10:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Oslik555 píše:
Pro mé účely bude třeba spíš tak 75mg. Samozřejmě ne všechno se vstřebá ale i tak

Některé prameny uvádějí například u pregnenolonu co rok to miligram tedy uvedené množství by bylo podle těchto pramenů pro věk 75 let. Zda totéž platí i pro DHEA si netroufám odhadnout, já lidem za takových podmínek doporučuji dodávat spíše pregnenolon jehož vedlejší účinky jsou minoritní a DHEA jenom v rozumné denní dávce. Tělo si pak může snadněji dorovnávat poměry jednotlivých hormonů z primárního hormonu pregnenolonu, což je pro něj snazší než přetlačovat vysoké dávky vyšších stupňů konverze.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz