Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 8:43 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Camu Camu
PříspěvekNapsal: pon led 20, 2014 9:43 pm 
Offline

Registrován: sob dub 30, 2011 3:08 pm
Příspěvky: 273
Nejkvalitnější prášek z usušeného ovoce Camu camu je 100% čistou formou Camu camu pocházejícího z původní panenské části amazonského deštného pralesa. Camu camu prášek zaručuje bohaté množství komplexního přírodního vitaminu C bez přídavku syntetického vitaminu C.
Camu camu neboli Myciaria dubia je ovoce s největším množstvím vitamínu C na celém světě. Předčí i ovoce Acerola a to nejméně třikrát. Camu camu je keř roustoucí především na březích řek v osamocených oblastech ekosystémů amazonských pralesů. Ovoce z těchto keřů, které dorůstají výšky maximálně 6 metrů, má 2-3 centimetry v průměru. Plody mají purpurově červenou barvu a žlutou dužinu.
K výrobě čistého Camu camu prášku se velice pečlivě sbírají jen nejzralejší čerstvé bobule z keřů rostoucích na březích kolem původních pralesních řek. Poté jsou jednoduše zpracovány, tj. omyty, vypeckovány a následně usušeny za velice nízkých teplot, aby nedošlo ke znehodnocení důležitých živin. Prášek je poté prosíván, čímž se získají ty nejmenší a pro tělo nejvyužitelnější částice. Konečný produkt je tedy 100% čistý usušený prášek s obsahem 12 % přírodního vitamínu C.
Camu Camu je výživově velice bohaté bobulovité ovoce, které obsahuje silné fytochemikálie, včetně aminokyselin serinu, valinu, leucinu a nejvíce vitamínu C ze všech známých rostlin na světě.
Doporučená dávka: 1 čajová lžička (5 g)
Hodnoty na 100 g
Proteiny 1,55 g
Tuky 0,13 g
Vláknina 0,55 g
Vápník 7,4 mg
Železo 0,94 mg
Zinek 3,3 mg
Draslík 9,71 mg
Vitamin B1 0,074 mg
Vitamin B2 0,16 mg
Vitamin B3 0,02 mg
Vitamin C 7,49 g
Doporučené dávkování: jedna lžička denně.

_________________
Pokud nejsi připraven změnit svůj život,není ti pomoci.
HIPPOKRATES(460-377 PŘ.KR.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Camu Camu
PříspěvekNapsal: sob úno 15, 2014 6:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
RaDu píše:
Nejkvalitnější prášek z usušeného ovoce Camu camu je 100% čistou formou Camu camu pocházejícího z původní panenské části amazonského deštného pralesa. Camu camu prášek zaručuje bohaté množství komplexního přírodního vitaminu C bez přídavku syntetického vitaminu C.
Camu camu neboli Myciaria dubia je ovoce s největším množstvím vitamínu C na celém světě. Předčí i ovoce Acerola a to nejméně třikrát. Camu camu je keř roustoucí především na březích řek v osamocených oblastech ekosystémů amazonských pralesů. Ovoce z těchto keřů, které dorůstají výšky maximálně 6 metrů, má 2-3 centimetry v průměru. Plody mají purpurově červenou barvu a žlutou dužinu.
K výrobě čistého Camu camu prášku se velice pečlivě sbírají jen nejzralejší čerstvé bobule z keřů rostoucích na březích kolem původních pralesních řek. Poté jsou jednoduše zpracovány, tj. omyty, vypeckovány a následně usušeny za velice nízkých teplot, aby nedošlo ke znehodnocení důležitých živin. Prášek je poté prosíván, čímž se získají ty nejmenší a pro tělo nejvyužitelnější částice. Konečný produkt je tedy 100% čistý usušený prášek s obsahem 12 % přírodního vitamínu C.
Camu Camu je výživově velice bohaté bobulovité ovoce, které obsahuje silné fytochemikálie, včetně aminokyselin serinu, valinu, leucinu a nejvíce vitamínu C ze všech známých rostlin na světě.
Doporučená dávka: 1 čajová lžička (5 g)
Hodnoty na 100 g
Proteiny 1,55 g
Tuky 0,13 g
Vláknina 0,55 g
Vápník 7,4 mg
Železo 0,94 mg
Zinek 3,3 mg
Draslík 9,71 mg
Vitamin B1 0,074 mg
Vitamin B2 0,16 mg
Vitamin B3 0,02 mg
Vitamin C 7,49 g
Doporučené dávkování: jedna lžička denně.

Určitě velice dobré, ale takových rostlin je na světě opravdu docela dost i když ani jedna není samospásná a je třeba je brát pouze jako doplněk stravy na srovnání deficitů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Camu Camu
PříspěvekNapsal: stř srp 08, 2018 11:31 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Je možné, že po camu camu jsem hrozně unavená? Může to být nějaký detoxikační projev? Je možné brát camu camu každý den v roce?
Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Camu Camu
PříspěvekNapsal: čtv srp 09, 2018 7:40 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
krasnagadgetka píše:
Je možné, že po camu camu jsem hrozně unavená? Může to být nějaký detoxikační projev? Je možné brát camu camu každý den v roce?
Děkuji.

To je divné, normálně by mělo člověka spíše nastartovat. Detox ve větších dávkách asi vyvolávat může a brát se dá stále.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Camu Camu
PříspěvekNapsal: pát srp 10, 2018 11:09 am 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
RaDu píše:
Nejkvalitnější prášek z usušeného ovoce Camu camu je 100% čistou formou Camu camu pocházejícího z původní panenské části amazonského deštného pralesa. Camu camu prášek zaručuje bohaté množství komplexního přírodního vitaminu C bez přídavku syntetického vitaminu C.
Camu camu neboli Myciaria dubia je ovoce s největším množstvím vitamínu C na celém světě. Předčí i ovoce Acerola a to nejméně třikrát. Camu camu je keř roustoucí především na březích řek v osamocených oblastech ekosystémů amazonských pralesů. Ovoce z těchto keřů, které dorůstají výšky maximálně 6 metrů, má 2-3 centimetry v průměru. Plody mají purpurově červenou barvu a žlutou dužinu.
K výrobě čistého Camu camu prášku se velice pečlivě sbírají jen nejzralejší čerstvé bobule z keřů rostoucích na březích kolem původních pralesních řek. Poté jsou jednoduše zpracovány, tj. omyty, vypeckovány a následně usušeny za velice nízkých teplot, aby nedošlo ke znehodnocení důležitých živin. Prášek je poté prosíván, čímž se získají ty nejmenší a pro tělo nejvyužitelnější částice. Konečný produkt je tedy 100% čistý usušený prášek s obsahem 12 % přírodního vitamínu C.
Camu Camu je výživově velice bohaté bobulovité ovoce, které obsahuje silné fytochemikálie, včetně aminokyselin serinu, valinu, leucinu a nejvíce vitamínu C ze všech známých rostlin na světě.
Doporučená dávka: 1 čajová lžička (5 g)
Hodnoty na 100 g
Proteiny 1,55 g
Tuky 0,13 g
Vláknina 0,55 g
Vápník 7,4 mg
Železo 0,94 mg
Zinek 3,3 mg
Draslík 9,71 mg
Vitamin B1 0,074 mg
Vitamin B2 0,16 mg
Vitamin B3 0,02 mg
Vitamin C 7,49 g
Doporučené dávkování: jedna lžička denně.

Tak kolko vitaminu C je v tom prasku na 100g.... ?! .... 12g ci 7,5g ???????

\":D\" \":D\" \":D\"

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Camu Camu
PříspěvekNapsal: pát srp 10, 2018 2:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
JednorazovyNICK píše:
Tak kolko vitaminu C je v tom prasku na 100g.... ?! .... 12g ci 7,5g ???????

\":D\" \":D\" \":D\"

Takto se nad tím vůbec nedá uvažovat to je komplex látek s naprosto jinou účinností než umělé céčko.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Camu Camu
PříspěvekNapsal: pát srp 10, 2018 6:53 pm 
Offline

Registrován: úte úno 27, 2018 4:34 pm
Příspěvky: 123
Jarda píše:
Takto se nad tím vůbec nedá uvažovat to je komplex látek s naprosto jinou účinností než umělé céčko.

Umělé céčko podle mých zkušeností nefunguje, možná snad dokonce z těla vitamín C vytahuje, protože kdykoliv si dám celaskon, tak mě začne trápit nachlazení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Camu Camu
PříspěvekNapsal: sob srp 11, 2018 1:02 pm 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
Lukopren píše:
Umělé céčko podle mých zkušeností nefunguje, možná snad dokonce z těla vitamín C vytahuje, protože kdykoliv si dám celaskon, tak mě začne trápit nachlazení.

Potom su ako mozne rake vysledky s branim megadavok Ccka (cista kyselina l-askorbova alebo askorbova), o com som cital v jednej knihe ? Mozno to bol BLUD, mozno klamali...JA NEVIEM, dnes je mozne vsetko. Ale ciste C-cko z DMka napriklad, zmiesane s kurkumou (flavonoid), alebo zjedene spolu s bobulovitym ovocim (cernice, cierne ribezle, maliny...)...nebude to posobit synergicky ?
Ja si denne davam asi 1,5g Ccka z DMka (do vody s citronovou stavou), avsak nezda sa mi, zeby to nieco robilo... Pit vodu s citronom, C-ckom a kurkumou mi NECHUTI...fuj... Preto si k Ccku kurkumu nedavam...

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Camu Camu
PříspěvekNapsal: sob srp 11, 2018 1:59 pm 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
Neklamali, ale samotný Vitamín C nestačí, potlačuje totiž pouze jednu část metabolismu nádoru, který se snadno převrátí a začne si vyrábět ATP energii (nejčastěji anaerobní) glykolýzou. K úspěchu je zapotřebí komplexní protokol, to jest dohromady asi 5 léků a až přijdete na to kterých a proč, tak si se mnou můžete potykat. Rakovinu jsem rozklíčoval před půl rokem a nyní pouze sumarizuji přírodní alternativy k takové léčbě.

Umělý Vitamín C mi opakovaně zastavil nachlazení - rýmu a bolesti v krku, takže se z počáteční virózy nestala angína. Jediný problém bych viděl v dlouhodobém užívání velkých dávek ve formě, která není neutralizovaná alkalickými kovy, to by mohlo způsobovat zdravotní komplikace popsané na těchto stránkách dokonce přímo propagátorem megadávek panem Hromadou.

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Camu Camu
PříspěvekNapsal: čtv srp 16, 2018 10:52 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Jarda píše:
To je divné, normálně by mělo člověka spíše nastartovat. Detox ve větších dávkách asi vyvolávat může a brát se dá stále.

Je mi z camu camu docela divně, úzko. Nemůže to být tím, že obsahuje zinek a já mám podle vlasové analýzy přebytek zinku? A nebo protože bych měla doplnit sodík, podle vlasové analýzy a camu camu obsahuje draslík? Když se najím, tak se mi udělá lépe. Nevím, zdali ho užívat, nebo možná přidat do vody ke camu camu ještě třeba himalájskou sůl.
Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Camu Camu
PříspěvekNapsal: pát srp 17, 2018 7:15 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
krasnagadgetka píše:
Je mi z camu camu docela divně, úzko. Nemůže to být tím, že obsahuje zinek a já mám podle vlasové analýzy přebytek zinku? A nebo protože bych měla doplnit sodík, podle vlasové analýzy a camu camu obsahuje draslík? Když se najím, tak se mi udělá lépe. Nevím, zdali ho užívat, nebo možná přidat do vody ke camu camu ještě třeba himalájskou sůl.
Děkuji.

Vše zmíněné není možno odhadovat, ale pokud si myslíte že z jeho braní vzniká problém tak je nutné to spočítat na nutriční kalkulačce a dle výsledku se řídit. Osobně se domnívám že ta minimální dávka camu camu nemůže mimo slabé žaludeční nevolnosti vyvolávat nic a i ten žaludek zlobí jenom u extra citlivých osob a pouze po omezenou dobu. Předpokládám že vám ten pocit spouští spíše psychika, prostě se soustředíte že bude problém, tak tedy je.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Camu Camu
PříspěvekNapsal: pát srp 17, 2018 10:07 am 
Offline

Registrován: ned říj 22, 2017 10:13 am
Příspěvky: 134
krasnagadgetka píše:
Je mi z camu camu docela divně, úzko. Nemůže to být tím, že obsahuje zinek a já mám podle vlasové analýzy přebytek zinku? A nebo protože bych měla doplnit sodík, podle vlasové analýzy a camu camu obsahuje draslík? Když se najím, tak se mi udělá lépe. Nevím, zdali ho užívat, nebo možná přidat do vody ke camu camu ještě třeba himalájskou sůl.
Děkuji.

To bude určitě pouze hypochondrie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Camu Camu
PříspěvekNapsal: ned srp 19, 2018 6:56 pm 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
Modrovous píše:
To bude určitě pouze hypochondrie.

Když budeš potichu a šoupat nohama, tak se tady od nás zkušenějších můžeš naučit jak nechodit po doktorech.

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz