Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 12:11 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte led 26, 2010 2:20 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon čer 15, 2009 3:16 pm
Příspěvky: 131
Bydliště: Středočeský kraj
Dobrý den,
četl jste knihu Helmut Wandmaker - Tajemství všech nemocí?
Je tam dost zajímavých věcí, ale překvapuje mě, že píše, že se nemá jíst česnek nebo med...
Taky jak se má správně kombinovat zelenina, to už je pak opravdu uplná věda...
Je tedy něco špatně na tomto obědě: Hlíva, rajčata, ledový salát, paprika, česnek, syrová brambora?
Předem děkuji za odpověď,
Jana


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte led 26, 2010 7:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Jana píše:
Dobrý den,
četl jste knihu Helmut Wandmaker - Tajemství všech nemocí?
Je tam dost zajímavých věcí, ale překvapuje mě, že píše, že se nemá jíst česnek nebo med...
Taky jak se má správně kombinovat zelenina, to už je pak opravdu uplná věda...
Je tedy něco špatně na tomto obědě: Hlíva, rajčata, ledový salát, paprika, česnek, syrová brambora?
Předem děkuji za odpověď,
Jana

Ne, tuto knihu neznám, nelze se dopracovat v průběhu jednoho života k veškeré moudrosti světa a všem rozdílným názorům na jednotlivé věci. Například makrobiotici tyto potraviny odmítají také a zase máte jiné směry, které je vyloženě doporučují. Je to prostě jako v politice všichni víme, že je vše podstatné již rozkradeno a přesto mnoho lidí věří, že naše ekonomika stoupá, protože to tvrdí pán XY a ten přeci nelže. Pochybuji, že by naši předci takto některé věci zkoumali, protože než by to vyzkoumali, tak by bylo po nich. Prostě snědli to, co našli a bylo to jen trochu poživatelné. Pro zajímavost, dokonce třeba medvěd, po ukončení zimního spánku sní i několik kilo česneku, aby vyhnal parazity ze střev, kde se měli za dobu zimního spánku šanci dobře namnožit. Je hnán pudem a naši předci ho užívali také, tak se pokuste používat tento šestý smysl a on vám postupně řekne, co je pro vás dobré v daném momentě a co ne. Pokud pouze našprtáte mnoho různých vzájemně si odporujících knih, tak vám z toho šlehne a zdravá stejně nebudete.
Ten oběd je, podle mého názoru, naprosto OK.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř led 27, 2010 9:27 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
Jana píše:
Dobrý den,
četl jste knihu Helmut Wandmaker - Tajemství všech nemocí?
Je tam dost zajímavých věcí, ale překvapuje mě, že píše, že se nemá jíst česnek nebo med...
Taky jak se má správně kombinovat zelenina, to už je pak opravdu uplná věda...
Je tedy něco špatně na tomto obědě: Hlíva, rajčata, ledový salát, paprika, česnek, syrová brambora?
Předem děkuji za odpověď, Jana

Tuto knihu právě teď čtu \":)\" a ano, jak píše Jarda, člověk si to musí v hlavě dost filtrovat, protože já osobně už přečetl desítky knih a někdy si odporují, takže pak přemýšlím, co by instinktivně udělal náš předek nebo jak to maj zvířata ve volné přírodě.
K obědu: nemám znalosti a zkušenosti jako Jarda, ale to rajče bych já osobně z této kombinace vynechal - je to ovoce, které nemá déle ležet v žaludku. Když už takhle s rajčetem, tak OK, snědl bych jej jako první a po chvilce ten zbytek. Jestliže by rajče leželo smíchané v salátu v žaludku delší dobu, "překlopí" se jeho alkalizující účinek na kyselinotvorný, pokud vím, ale jistěže se mohu mýlit.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř led 27, 2010 11:40 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon čer 15, 2009 3:16 pm
Příspěvky: 131
Bydliště: Středočeský kraj
Je to zajímavá kniha, co? \":-)\", hlavně jak píše, že jsme totálně zdraví až v případě, kdy se nám z požití jednoho vařeného jídla udělá hrozně zle.
Že med je špatný, česnek je jed....nevím nevím
Včera byl kvůli této knize málem rozchod s mým přítelem, myslí si, že jsem v nějaké sektě \":-)\" ach jo
RAJČATA JSOU OVOCE???


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř led 27, 2010 11:48 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Jindra píše:
Tuto knihu právě teď čtu \":)\" a ano, jak píše Jarda, člověk si to musí v hlavě dost filtrovat, protože já osobně už přečetl desítky knih a někdy si odporují, takže pak přemýšlím, co by instinktivně udělal náš předek nebo jak to maj zvířata ve volné přírodě.
K obědu: nemám znalosti a zkušenosti jako Jarda, ale to rajče bych já osobně z této kombinace vynechal - je to ovoce, které nemá déle ležet v žaludku. Když už takhle s rajčetem, tak OK, snědl bych jej jako první a po chvilce ten zbytek. Jestliže by rajče leželo smíchané v salátu v žaludku delší dobu, "překlopí" se jeho alkalizující účinek na kyselinotvorný, pokud vím, ale jistěže se mohu mýlit.

To se nemýlíte, ale nějaké kyseliny musí člověk také přijímat, protože pouze ze zásad se žít nedá. Jsme konstruováni ze zásad, ale jako palivo máme kyseliny, na tom nic nezměníte a aby náš energetický výkon byl co nejvyšší, tak musíme mít ideální spalování a to vám pouze zásady nezajistí. Vždy je to o výsledném pH moče a slin, což jsou jediné opravdu vypovídající hodnoty, vše ostatní jsou dohady a tabulky v různých knihách si pouze protiřečí. Pokud dva lidé snědí stejnou potravinu u každého zareaguje jinak. To je také hlavní důvod, řídit se podle pH, nebo po nějaké době zkušeností i instinktem, jako každé jiné zvíře, od nichž se lišíme velice málo a pouze vlastní blbostí si ničíme zdraví.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř led 27, 2010 12:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Jana píše:
Je to zajímavá kniha, co? \":-)\", hlavně jak píše, že jsme totálně zdraví až v případě, kdy se nám z požití jednoho vařeného jídla udělá hrozně zle.
Že med je špatný, česnek je jed....nevím nevím
Včera byl kvůli této knize málem rozchod s mým přítelem, myslí si, že jsem v nějaké sektě \":-)\" ach jo
RAJČATA JSOU OVOCE???

To záleží do značné míry jaké vařené jídlo to bude, po některých se vám neudělá špatně do konce vašeho života.
Med naše tělo umí tisíce let a špatný je pouze pančovaný, nebo ve velkém množství, u česneku je to podobné, ale jsou jedinci kteří ho mohou jíst v obdivuhodných dávkách. Například já snesu na jedno jídlo i celou hlavičku, ale ne denně a někdy ho zase nejím třeba týden. Znám dokonce člověka, který za den dokáže sníst 6 hlaviček a to je extrém i z mého pohledu. Pokud by to byl jed, tak se vyšponuje a pouze potvrdí ty údaje v knize, což se mu běžně nestává.
Rozdíl v názorech na jídlo, řešit v domácnosti, je blbost a pokud váš partner bude jako špičkové jídlo milovat pražené škorpióny, tak se nesnažte ho přesvědčit, že zdravější je mrkev. Jezte si ji vy a pokud vám do toho bude kafrat on, tak mu prostě suše sdělte, že se mu do jeho škorpiónů také nehrabete a je klid. Vždy to je o slušné míře tolerance.
Rajčata jsou skutečně ovoce, ale zkuste je sníst v ovocném salátu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot], očkovaná a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz