Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 6:38 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Aminokyseliny
PříspěvekNapsal: pát úno 23, 2018 7:24 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 394
Dle testu mi chybí všechny neurotransmittery, tak bych chtěl brát glutamín, tryptofan, fenylalanin, tyrosin a GABA. Jak je ideálně rozprostřít během dne? Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aminokyseliny
PříspěvekNapsal: sob úno 24, 2018 4:01 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Igi píše:
Dle testu mi chybí všechny neurotransmittery, tak bych chtěl brát glutamín, tryptofan, fenylalanin, tyrosin a GABA. Jak je ideálně rozprostřít během dne? Díky.

L-tryptofan 500-1500 mg odpol., večer do 22:00
(Večerní dávky jsou třeba, je-li problémem usínání či narušovaný spánek)
L-tyrosin 500-2000 mg ráno, dopoledne, odpoledne do 15:00
GABA 100-500 mg 1-3x denně ve stresových obdobích
DL-fenylalanin 500-1500 mg ráno, dopoledne, odpoledne do 15:00
L-glutamin 500-1500 mg ráno, dopoledne, odpoledne


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aminokyseliny
PříspěvekNapsal: stř dub 18, 2018 10:51 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Jarda píše:
Igi píše:
Dle testu mi chybí všechny neurotransmittery, tak bych chtěl brát glutamín, tryptofan, fenylalanin, tyrosin a GABA. Jak je ideálně rozprostřít během dne? Díky.

L-tryptofan 500-1500 mg odpol., večer do 22:00
(Večerní dávky jsou třeba, je-li problémem usínání či narušovaný spánek)
L-tyrosin 500-2000 mg ráno, dopoledne, odpoledne do 15:00
GABA 100-500 mg 1-3x denně ve stresových obdobích
DL-fenylalanin 500-1500 mg ráno, dopoledne, odpoledne do 15:00
L-glutamin 500-1500 mg ráno, dopoledne, odpoledne

Kde jste prosím Vás koupil gabu? Podle testu mi také chybí všechny neurotransmittery. Jak Vám to všechno pomohlo, hlavně ta gaba by mě zajímala? Musíte se jistě cítit také hrozně jako já, jak to všechno zvládáte, hlavně v práci a mezi lidmi.
Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aminokyseliny
PříspěvekNapsal: čtv dub 19, 2018 6:48 am 
Offline

Registrován: úte úno 27, 2018 4:34 pm
Příspěvky: 123
Igi píše:
Dle testu mi chybí všechny neurotransmittery, tak bych chtěl brát glutamín, tryptofan, fenylalanin, tyrosin a GABA. Jak je ideálně rozprostřít během dne? Díky.

Žádné spolehlivé testy na nedostatek neurotransmiterů neexistují.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aminokyseliny
PříspěvekNapsal: čtv dub 19, 2018 9:25 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Lukopren píše:
Žádné spolehlivé testy na nedostatek neurotransmiterů neexistují.

To máte sice pravdu že jde o testy orientační, což ovšem vůbec neznamená že je v tom zásadní problém, spoustě lidem hodně pomůže dodat tyto relativně neškodné látky a ulevit tak svým problémům. Je to stále určitě lepší než když na každý psychický problém dostanou klienti MUDrců univerzální AD na vychytávání serotoninu a přitom by mnoha z nich daleko více vyhovovalo jíst třeba sardinky jako bohatý zdroj typtofanu, z něhož serotonin vzniká. Pokud to nepomůže tak se člověk po rybičkách maximálně pokadí, což ovšem může také léčit u lidí se zácpou a jiné vedlejší účinky tam nejsou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aminokyseliny
PříspěvekNapsal: sob kvě 05, 2018 7:20 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 394
krasnagadgetka píše:
Kde jste prosím Vás koupil gabu? Podle testu mi také chybí všechny neurotransmittery. Jak Vám to všechno pomohlo, hlavně ta gaba by mě zajímala? Musíte se jistě cítit také hrozně jako já, jak to všechno zvládáte, hlavně v práci a mezi lidmi.
Děkuji.

Koupil jsem na iherbu. No upřímně řečeno jsem ten test vyplnil trošku víc kriticky a bral to za celý život jestli dané stavy někdy v životě byly. Posledních pár let je to mnohem lepší a to jsem nic z toho nebral. Zkoušel jsem tu GABU na spaní, ale nějak moc neúčinkovala ani na zklidnění ne, nejlépe na mě působí z uvedených tyrosin. Stejně si myslím, že základ je v psychice a toto jsou jen takové dočasné pomůcky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aminokyseliny
PříspěvekNapsal: sob kvě 05, 2018 7:21 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 394
Jarda píše:
L-tryptofan 500-1500 mg odpol., večer do 22:00
(Večerní dávky jsou třeba, je-li problémem usínání či narušovaný spánek)
L-tyrosin 500-2000 mg ráno, dopoledne, odpoledne do 15:00
GABA 100-500 mg 1-3x denně ve stresových obdobích
DL-fenylalanin 500-1500 mg ráno, dopoledne, odpoledne do 15:00
L-glutamin 500-1500 mg ráno, dopoledne, odpoledne

Děkuji, ale spíše to myslím tak, co se může s čím kombinovat. Jestli něco z toho na prázdný žaludek či s jídlem(a jakého typu).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aminokyseliny
PříspěvekNapsal: sob kvě 05, 2018 8:41 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Igi píše:
Děkuji, ale spíše to myslím tak, co se může s čím kombinovat. Jestli něco z toho na prázdný žaludek či s jídlem(a jakého typu).

To jsou aminokyseliny, což je v podstatě totéž jako by jste se mě ptal kdy si můžete dát vejce, nebo maso, prostě dle chuti. Asi nejvyšší využitelnost bude pochopitelně nalačno s trochou vody, ale pokud vám to nebude sedět klidně s jídlem, nebo po něm.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aminokyseliny
PříspěvekNapsal: pon pro 10, 2018 5:54 pm 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
Zdravím, tiež mam psychické problémy, chcel by som sa spýtať kde ste si dali robiť testy na hladinu neurotransmiterov ?

Dá sa to nejak odpozorovať aj s príznakov? Mávam depresie, občasne pocity úzkosti, depresie bývajú niekedy dosť silné s myšlienkami na samovraždu, dosť silne únavy.

Energiu nemám skoro vôbec, nevládzem chodiť do práce ani nič tak som momentálne doma, ale neviem kto by mi mohol dať PN keďže nemám oficiálne diagnózu, jedine ísť k psychiatrovi s depkami a užívať tie ich lieky čo fakt 2x nechcem.. Mam byt "zodpovedný" a isť k psychiatrom a pristúpiť na ich liečbu ? Aj keď ja osobne tomu moc neverím a skôr sa budem točiť len v nejakom blúdnom kruhu ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aminokyseliny
PříspěvekNapsal: pon pro 10, 2018 6:07 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Menma21 píše:
Zdravím, tiež mam psychické problémy, chcel by som sa spýtať kde ste si dali robiť testy na hladinu neurotransmiterov ?

Dá sa to nejak odpozorovať aj s príznakov? Mávam depresie, občasne pocity úzkosti, depresie bývajú niekedy dosť silné s myšlienkami na samovraždu, dosť silne únavy.

Energiu nemám skoro vôbec, nevládzem chodiť do práce ani nič tak som momentálne doma, ale neviem kto by mi mohol dať PN keďže nemám oficiálne diagnózu, jedine ísť k psychiatrovi s depkami a užívať tie ich lieky čo fakt 2x nechcem.. Mam byt "zodpovedný" a isť k psychiatrom a pristúpiť na ich liečbu ? Aj keď ja osobne tomu moc neverím a skôr sa budem točiť len v nejakom blúdnom kruhu ?

V neurotransmiterech vám medicína moc asi nepomůže, test si udělejte zde https://www.juliarosscures.com/mood-type-questionnaire/ a podle toho jak vám to vyjde tak se ozvěte a já vám řeknu co se jak rovná. Jinak z medikace od lékařů můžete vyzkoušet Valdoxan pokud vám ho někdo předepíše, ovšem ze zkušeností vím že mají velký problém s tím když jim někdo řekne co chce napsat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aminokyseliny
PříspěvekNapsal: úte pro 11, 2018 12:30 am 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Jarda píše:
V neurotransmiterech vám medicína moc asi nepomůže, test si udělejte zde https://www.juliarosscures.com/mood-type-questionnaire/ a podle toho jak vám to vyjde tak se ozvěte a já vám řeknu co se jak rovná.

Pokud vám vyjde, že bodově jste poměrně blízko jejich hranic, tak to hoďte za hlavu. Psychicky jsem na tom relativně slušně, byť by to mohlo být lepší, ale i tak mi vyšlo, že mám deficit serotoninu, endorfinu i GABA/cortisolu. Takže bych výsledky tohoto testu bral poněkud s rezervou.

Navíc psychické problémy způsobuje nejen nízká hladina, ale také vysoká hladina a pravděpodobně dost podstatné jsou vzájemné poměry jednotlivých neurotransmiterů v mozku, takže pokud test rozeznává jako problém pouze stav "nízká hladina", tak to nebude zcela správně.

Navíc funguje-li hematoencefalická bariéra, tak by se třeba GABA z krve neměla do mozku dostat, proto se GABA dá použít spíš na otestování, zda je tato bariera propustná, nebo nepropustná.

Menma21 píše:
Zdravím, tiež mam psychické problémy, chcel by som sa spýtať kde ste si dali robiť testy na hladinu neurotransmiterov ?

Deficit neurotransmiterů je důsledek a lepší je jít blíž ke kořenům problému. Něco jsem popisoval zde:
viewtopic.php?p=88916#p88916

Začal bych testy z krve - dá se udělat B12, folát, zinek, měď, ceruloplasmin, diferenciální krevní obraz, jaterní testy, případně homocystein. Podle výsledků se pak dá pátrat dál.

U většiny hodnot byste měl být poblíž středu normálního intervalu (25% až 75%), u jaterních testů byste měl mít hodnoty spíš na spodním okraji normálu.
Diferenciální krevní obraz:
Zvýšené basofily jsou obvyklé při nedostatečné methylaci,
Nízké basofily jsou obvyklé při příliš výkonné methylaci,
Nízké neutrofily jsou typické pro deficit dostupné mědi.

Navíc prakticky všichni, kdo mají psychické problémy, jsou deficitní na zinek a B6.

Ze své zkušenosti musím dodat, že na stav mé psychiky má zásadní vliv stav střev (trávení/vylučování), takže řešit to dodáváním neurotransmiterů znamená potlačovat příznaky, nikoliv uzdravovat tělo. Ne náhodou tady pan Jarda radí že je potřeba dát si dohromady v první řadě defekaci. Z počátku mi to přišlo zvláštní, ale čím víc vnímám své tělo, tím víc pravdy v tom nacházím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aminokyseliny
PříspěvekNapsal: úte pro 11, 2018 10:52 am 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Menma21 píše:
Mam byt "zodpovedný" a isť k psychiatrom a pristúpiť na ich liečbu ? Aj keď ja osobne tomu moc neverím a skôr sa budem točiť len v nejakom blúdnom kruhu ?

Psychické problémy mají biochemickou podstatu - psychiatr Walsh z ktve a moči (stovky tisíc vzorků od několika tisíc pacientů) roztřídil pacienty do pěti skupin podle příčiny. A každá skupina potřebuje jiný způsob léčby. Klasická psychiatrie všechny pacienty zkouší házet do jednoho pytle a pak nasazuje léky stylem pokus omyl dle příznaků a zkušeností psychiatra. Navíc psychiatři neléčí příčinu, ale tlumí příznaky, takže jako každý lékař jsou užiteční při akutních stavech, ale ale s chronickými problémy si neví rady.

Umíte-li anglicky, zkuste si přečíst toto, to vám ukáže světlo na konci tunelu: https://restorativemedicine.org/digest/ ... -biotypes/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aminokyseliny
PříspěvekNapsal: úte pro 11, 2018 1:05 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
pefi píše:
Psychické problémy mají biochemickou podstatu - psychiatr Walsh z ktve a moči (stovky tisíc vzorků od několika tisíc pacientů) roztřídil pacienty do pěti skupin podle příčiny. A každá skupina potřebuje jiný způsob léčby. Klasická psychiatrie všechny pacienty zkouší házet do jednoho pytle a pak nasazuje léky stylem pokus omyl dle příznaků a zkušeností psychiatra. Navíc psychiatři neléčí příčinu, ale tlumí příznaky, takže jako každý lékař jsou užiteční při akutních stavech, ale ale s chronickými problémy si neví rady.

Umíte-li anglicky, zkuste si přečíst toto, to vám ukáže světlo na konci tunelu: https://restorativemedicine.org/digest/ ... -biotypes/

V předchozím příspěvku jste zmínil že jste se podivoval proč stále tlačím na správnou defekaci a on ten důvod je právě v tom že jakákoliv chyby v této oblasti automaticky přetěžují další detoxikační orgány a vyvolává se vnitřní stres, což pochopitelně končí u depresí a jiných psycho stavů a dalších jako by onemocnění, ale v naprosté většině případů je možné odstranit potíže upravením defekace. Když s klienty hovořím tak jim kladu takovou záludnou otázku, "Znáte automechanika který umí vyladit motor u auta s bramborou ve výfuku." a kupodivu nikdo takového automechanika nezná. Já zrovna tak neznám lékaře který dovede uzdravit člověka s "bramborou ve výfuku" a tristní na tom je že se na stav výfuku ani lékaři dnes neptají, tak daleko do došlo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aminokyseliny
PříspěvekNapsal: úte pro 11, 2018 9:51 pm 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
Dobrý deň, ďakujem za odkazy a rady, Skúsim si spraviť ten test na hladinu neurotransmiterov a dám vedieť.
Citace:
Deficit neurotransmiterů je důsledek a lepší je jít blíž ke kořenům problému. Něco jsem popisoval zde:

Tak to som ani netušil, tak potom to nemá zmysel ani riešiť ?

Testy sa dajú spraviť od doktorov ? Myslím na toto -
Citace:

B12, folát, zinek, měď, ceruloplasmin, diferenciální krevní obraz, jaterní testy, případně homocystein. Podle výsledků se pak dá pátrat dál

Podla vlasovej analýzy mi chýba B12 podla pomeru minerálov, ďalej kremik,sodik a selen.

Sodik som do určitej miery už zrovnal, nedávno som mal veľkú potrebu všetko soliť, soľ používam iba himalájsku a sú to také "kamienky" ktoré si pomliem + je tam aj nejake korenie, nemyslím si že by to nejak malo škodiť, každopádne pocit na slané sa vyrazne znížil.

Plánujem Kupit B komplex a možno aj osobitne B12 a užívať to. Myslíte že to bude stačiť kedže sa jedná zjavne o deficit ?
Citace:
u jaterních testů byste měl mít hodnoty spíš na spodním okraji normálu.

Viem že asi to nič neznamená ale skúšal som milion rôznych očíst pečene a žlčníku a moc sa to nepoholo, neviem či to súvisí práve s pečenou ale často ma palia líca a pálenie líc väčšinou sa ešte zväčší ked napríklad si dám alkohol, okrem tohoto som si všimol že som strašne moc podráždený, nervózny až agresívny čo som až do takejto miery nebol a rozhodne byť nechcem - môže to súvisieť aj s tou pečenou? Viem že keď som jedával vajcia a syry tak sa ten pocit agresie a podráždenia zväčšil nerozumiem tomu, preto vajcia nejedávam aj keď chutia mi. Dá sa nejakým spôsobom niečo s tým robiť ? Celkovo s pečenou? Robil som si dlohdobo kávove klystíry a nejak som nezaznamenal zmenu, mal som pár očíst aj poľa Jardy, tam to bolo kúsok lepšie. Okrem toho ostropestrec som užíval dlohodobo a nič, neviem akým spôsobom si mam dať dokopy tu pečeň, už mam pocit že čím viac sa snažím ju čistiť tým horšie si len robím.
Citace:
Ze své zkušenosti musím dodat, že na stav mé psychiky má zásadní vliv stav střev (trávení/vylučování)
Citace:
Ne náhodou tady pan Jarda radí že je potřeba dát si dohromady v první řadě defekaci. Z počátku mi to přišlo zvláštní, ale čím víc vnímám své tělo, tím víc pravdy v tom nacházím.

Presne toto je môj problém, ja mávam veľmi často (už sa jedna skôr o bežný stav) velké zápchy a kvôli tomu robím klystír tak 1-3x do týždňa inakšie tlačím a nič nejde, Občas je ta stolica mastná a musím použiť kefu na očistenie záchodu, čo viem že tiež není dobre, ako to mám riešiť ?? Toto u mna je už dlhšiu dobu.
Citace:
Klasická psychiatrie všechny pacienty zkouší házet do jednoho pytle a pak nasazuje léky stylem pokus omyl dle příznaků a zkušeností psychiatra. Navíc psychiatři neléčí příčinu, ale tlumí příznaky

Presne tohoto sa bojím aby som sa ešte viac tam nedoriadil ako teraz, len ma mrzí že nemám narok ani na posratu PN kedže pokial nepristupim na liečbu tak nemam nič a my už vieme ako u nich vypadá liečba... to je z kaluže do blata.. nemam poriadne peniaze platit si zdravotku ale do roboty chodiť nevládzem.. ja sa čudujem že ešte mam silu dať sa do poriadku pretože často sa pýtam kvôli čomu vlastne bojujem, v realnom živote som stejnak sám, bez priatelov a dalšie veci..

Anglicky čo to viem, takže skúsim to pozrieť ďakujem.

Jarda chcem sa spýtať už keď píšem tu, tie lanové semiačka čo predávate na vašom e-shope je aká odroda? Viem že niektoré odrody sú s veľa omega 6 a do teraz, hoci v dobrej viere, som kupoval v obchode klasicke lanové semiačka no zrejme to boli práve tie, takže aj keď som si robil sirnúpatlanicu tak som si vlastne nepomáhal.

ďakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aminokyseliny
PříspěvekNapsal: stř pro 12, 2018 12:05 am 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
[quote="Menma21":f55av74g]Testy sa dajú spraviť od doktorov ? Myslím na toto -
B12, folát, zinek, měď, ceruloplasmin, diferenciální krevní obraz, jaterní testy, případně homocystein. Podle výsledků se pak dá pátrat dál
Podla vlasovej analýzy mi chýba B12 podla pomeru minerálov, ďalej kremik,sodik a selen. [/quote:f55av74g]
Ano, jde o klasické testy, které dělají doktoři, ale háček je v tom, že se nesmíte uchlácholit konstatováním, že výsledek je v normě. Výsledek musí ležet nejen "v normě", ale také musí ležet ideálně někde poblíž optima, tedy zjednodušeně nesmí být blízko ani dolní ani horní hranice normálního intervalu.
Nadbytek nějakého vitamínu je také problém - například to může znamenat, že vitamínu je v zásobě dost, ale tělo ho nedokáže využít.

Pokud byste si laboratorní testy platil sám, tak pro začátek pomůže nechat udělat z krve (séra): B12, folát, zinek, měď, ceruloplasmin.

Pokud máte výsledky vlasovky, tak se podívejte zda výsledky náhodou nenaznačují tzv. "hidden copper toxicity":
----
Signs of hidden copper – a high calcium level and a low potassium level. Other hidden copper indicators are a low hair zinc, mercury toxicity, or a low sodium/potassium ratio.
----
Pokud vám chybí selen, tak vám nebude dobře fungovat štítná žláza. Selen je v brazilských ořeších.

Jak si ve vlasovce stojíte s poměry Ca/Mg, Ca/K, Na/Mg, Zn/Cu ?
Jak jste na tom s bórem ?

[quote="Menma21":f55av74g]lánujem Kupit B komplex a možno aj osobitne B12 a užívať to. Myslíte že to bude stačiť kedže sa jedná zjavne o deficit ? [/quote:f55av74g]
To je častá chyba. B-komplex naopak může být u psychických poruch součást problému.
Když se podíváte na odkazy, které jsem dával, tak se dočtete, že zatímco některým lidem některá b-čka pomáhají, tak jiným naopak škodí. Konkrétně folát může u některých lidí zvyšovat sklony k sebevraždě. Takže je dobré:
1) stanovit B12 a folát z krve, abyste viděl na čem jste a podle toho zkusit odhadnout jaký biotyp jste nebo naopak nejste. Minimálně týden, lépe 14 dní před odběrem krve se vyhýbejte multivitamínům, které obsahují B-vitamíny, abyste nezkreslil výsledky.

2) Vyzkoušet jak reagujete na jednotlivé B-vitamíny a také na různé formy těchto vitamínů
Pomáhat, nebo naopak škodit mohou zejména: folát, B12, B3. Stav krve napoví, ale nakonec je potřeba zkusit jednotlivé vitamíny a počítat s tím, že vám dodání vitamínu může vyvolat depresi nebo záchvat paniky a dodání folátu může vyvolat myšlenky na sebevraždu.

Ikdyž by krev ukázala, že jste deficitní na folát, tak je potřeba zkusit poměrně opatrně (v malém množství) obě dostupné formy folátu (kyselina listová a methylfolát), jestli na nějakou nebudete reagovat lépe/hůře, než na jinou. Zcela bezpečná forma je konzumace většího množství zelené zeleniny, ale nemusí to stačit.

Například některým biotypům vitamín B3 redukuje záchvat paniky (a dá se použít jako rychlá první pomoc), ale jinému biotypu naopak B3 může záchvat paniky vyvolat.
Dále pak podle toho jak vám fungují

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz