Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 7:21 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Mumio
PříspěvekNapsal: sob říj 27, 2012 3:51 pm 
Offline

Registrován: sob dub 07, 2012 11:39 am
Příspěvky: 121
MUMIO
Tento černý lesklý balzám, nazývaný slzami hor, je znám a používán jako významný lék po tisíciletí. O jeho léčebných vlastnostech psal i zmiňovaný tádžicko – perský lékař a filozof Avicena v 11. století n.l. . Mumio se nachází v horách Tianšanu, Altaje a Kavkazu, většinou v jeskyních, ve výšce od dvou do tří tisíc metrů.
Ve střední Asii je mumio široce používáno v lidovém léčitelství i dnes. Při zkouškách na zvířatech i lidech byla dokázána vysoká účinnost balzámu zejména při hojení zlomenin a zlepšování celkového stavu nemocných.
Dodnes zůstává záhadou původ mumia. Pro jeho vznik existuje několik domněnek: může to být produkt mikroorganizmů, něco jako nafta, rozložený med a vosk divokých včel nebo dokonce fermentované výkaly hlodavců, kteří na horských lukách spásají léčivé byliny. Každopádně bylo několika výpravami odborníků zjištěno, že se jedná o hnědou až černou hmotu se specifickou vůní (spíše zápachem), která prosakuje ze skalních puklin a tvoří na stěnách jeskyní krápníky. Mumio je na povrchu lesklé, podobné asfaltu, který bývá na trhu často podsunut místo mumia věci neznalým cizincům.
Uzbecký chirurg Šarikov z Taškentu, který se první začal mumiem vědecky zabývat asi před dvaceti lety, uvádí přes 70 knih východní medicíny, které se o mumiu zmiňují. Podle nich dodává tento balzám sílu celému organizmu, ale hlavně srdci. Používalo se ho také při nemocech jater a žaludku, při tuberkulóze, astmatu, zánětech, otravách, bolestech hlavy, migrénách, paralýze, obrně a cukrovce. Údajně léčí i zánět mozkových blan, roztroušenou sklerózu, otřes mozku, histerii, neurastenii, psychopatii a epilepsii. Mumio normalizuje funkci orgánů, odstraňuje jejich neduhy, má celkově posilující účinek na organizmus. Je třikrát účinnější než ženšen, výtažek z eleuterokoku nebo pantokrin (výtažek z mladých jeleních parohů). Nejvýrazněji se projevuje při aktivizaci pohlavní činnosti a rychlém srůstání zlomenin a zažíváni ran. Staré východní přísloví praví: Jen mumio zachraňuje před smrtí.
Mumio obsahuje 28 chemických prvků a 30 stopových látek, 10 kysličníků, 6 aminokyselin, řadu vitamínů, z nichž nejvýznamnější je B 12, R 617 a B 1 éterické oleje, včelí jed a vosk, smolnaté látky, které příznivě působí na látkovou výměnu a regenerační procesy v tkáních, obnovují sníženou funkci periferního nervstva a analyzujících center mozku, urychlující dělení buněk tím, že se účastní biosyntézy buněčných kyselin (DNK).

Mumio působí komplexně na celý organizmus a léčí současně mnoho nemocí. V běžném léku je maximálně 5 – 6 prvků, uměle, chemicky kombinovaných.

Mumio obsahuje 50 komponentů vybraných přírodou. Důležitá je čistota a jakost mumia: zjistíte ji mnutím mezi prsty. Kvalitní mumio rychle měkne, nekvalitní zůstává tvrdé.
Mumio má baktericidní a bakteriologický účinek. Zvyšuje výměnu minerálií, urychluje srůstání kostí (zejména u starých lidí), kostní svalek se tvoří o 8 až 17 dnů dříve než normálně. Mumio má vysoký léčebný účinek, protože současně ustaluje krevní obraz, zlepšuje celkový stav, spánek, chuť k jídlu, odstraňuje bolest. Léčí infikované zlomeniny, osteomyelity, spáleniny a špatně se hojící jizvy.
Mumio se pije jednou až dvakrát denně na lačno nebo večer před spaním v dávce od 0,2 – 0,5 gramu (velikost jedné až dvou zápalkových hlaviček). Léčebná kůra trvá 10 až 30 dnů. Po přestávce pěti až deseti dnů opakujeme proceduru (podle potřeby třikrát až čtyřikrát). U dětí se dávka snižuje na 1/2 až 1/4. Mumio není toxické, radioaktivní ani karcinogenní (nevyvolává tkáňové bujení). Při užívání mumia se nesmí pít alkohol (pouze červené víno v mírných dávkách zvyšuje účinek mumia v oblasti sexu, alespoň u mne).
Mumio se dobře rozpouští a můžeme ho pít s vodou, ovocnými šťávami, medem, čajem i mlékem. Používáme ho i jako mazání rozpuštěné ve vodě nebo lihu. Jedna dávka mumia se řídí váhou pacienta od 0,2 g (do 70 kg) do 0,5 g (do 90 kg výše).
Při zlomeninách kostí, kloubů, vykloubeninách, pohmožděninách, natrženém svalu, atrofických kožních jizvách, pištěli, nádorech, popáleninách, řezných ranách, revmatizmu:
1) přijímat vnitřně 0,2–0,5 g společně s mazáním postiženého místa tinkturou nebo vodním roztokem mumia. Léčebná kůra 25–28 dnů. Opakovat po 10 dnech podle potřeby. Mazání provádět stále, bez přestávky.
2) při pohmoždění hrudníku pít 0,2 g s odvarem kmínu.
Při krvácení do plic:
Pít 0,2 g roztoku mumia s ovocnými šťávami v ředění 1:20, dvakrát, třikrát denně, naposledy večer před spaním. Jsou zapotřebí 3–4 léčebné kůry po 25 dnech s l0ti denními přestávkami. Při těžkých formách nemoci v léčení pokračovat. Dobré je i mumio s medem a mlékem (ve stejném poměru).

Při cukrovce:
2krát denně užívat 0,2 g mumia ve vodním roztoku (1 hodinu před jídlem, večer před spánkem). Pít 10 dnů, 5 dnů přestávka. Opakovat podle potřeby. Na 1 léčebnou proceduru je zapotřebí 10 až 12 g mumia.
Při chřipce zánětech a alergiích, angíně, rýmě, kataru horních cest dýchacích, kašli:
„Užívat „denně po 0,2–0,3 g mumia s mlékem a medem (na lačný žaludek a před spaním) a stejným roztokem si na noc propláchnout nos a vykloktat. Kůra trvá 25–28 dnů.
Při onemocnění periferního nervstva, pohybového ústrojí (radikulitidy, neurodermitidy, plexitidy, neuralgie):
Pijeme roztok mumia 0,2 g s mlékem a medem, lehce přitom masírujeme zasažené místo a přitom vtíráme asi 8 až 10 % roztok mumia (nejlépe lihový) pět až šest minut. Procedura trvá 20 dnů a po přestávce ji můžeme zopakovat. U ischiasu přiložíme na noc obklad ze 2 g mumia a 2 g medu, který opakujeme pětkrát až šestkrát.
Při alergiích:
Mumio je jeden z nejsilnějších prostředků při léčení alergií. 1 g rozpustíme v 1 litru teplé vody (dobré mumio se rozpustí rychle a bez zakalení). Roztok užíváme jedenkrát denně ráno na lačno. Děti 1–3 roky – 50 ml, 4–7 let – 70 ml, 8 let a starší – 100 ml. Při silné alergii rozdělíme dávku na dva díly. Samotný ekzém natíráme koncentrovaným roztokem 1 g mumia na 100 ml vody.
Při kloubovém revmatizmu:
Východní léčitelství doporučuje smíchat mumio s růžovým nebo jiným olejem a pít přitom směs odvaru z bobů a 4 vaječných žloutků. Touto směsí obkládáme i bolavá místa.
Při neplodnosti mužů i žen, snížené pohlavní funkci a hypoleperemii (snížené jakosti spermií):
2 krát denně je nutno užívat ráno a před spaním 0,2–0,3 g mumia se sklenicí čerstvé mrkvové nebo borůvkové šťávy. Kůra trvá 25–28 dnů. Účinek můžete posílit tím, že mumio budete pít společně s vaječnými žloutky a výtažky z některých bylin nebo zeleniny (petržele, brambor, celeru atd.). Avicena doporučoval 20 dnů léčebné kůry na jaře i na podzim pro celkové posílení organizmu. Mumio nelze prakticky předávkovat. Pro jednoduché měření si stačí pamatovat, že jedna dávka je přibližně množství na špičku nože nebo velikosti zápalkové hlavičky. Stejné množství rozpustíme asi v 1 dcl vody nebo lihu (tinktura) a získáme tak mazání na bolavá místa.
Z vlastní, asi desetileté praxe, mohu potvrdit léčebné účinky mumia Moje matka, které je 73 let, už delší dobu praktikuje jarní a podzimní kůry podle Aviceny a značně se jí zlepšilo srdce (arytmie srdeční komory) Také přestala trpět rýmou a chřipkou. Architekt, který se mnou pracoval v Tádžikistánu léčí své dvě děti mumiem při chřipce. Za dva dny jsou zdravé. Účinek je skutečně silný, ale i při náhlém ulehčení je nutno pokračovat v léčebné kůře alespoň 10 dnů jako u antibiotik.
Šestnáctileté dívce léčili zanícený ret antibiotiky. Celé tělo se jí pokrylo boláky jako reakce na lék. Po pití roztoku mumia a mazání mumiovou tinkturou se kůže rychle vyčistila. Po mumiu zmizí i bradavice a výrůstky. Nejsilnější účinky jsou při srůstání kostí, zejména u starých lidí, o čemž jsem se přesvědčil v jedné z nemocnic v Dušanbe. Kdybych znal mumio dříve, nemusela moje babička zemřít na zlomeninu krčku. Mumiem a injekcemi B 12
jsem vyléčil svou milovanou jezevčici Arianu z Tumru, jinak Árinku, po úrazu páteře, kdy půl roku vláčela zadní nohy za sebou a zvěrolékař nabízel milosrdnou smrt. Tímto zázračným lékem prý oživoval dr. Husáka jeho hradní lékař. Mohu potvrdit omlazující účinky mumia i jeho zázračné působení na mužnou sílu. Každý, kdo odjížděl z Tádžikistánu, si ho vezl do zásoby a manželky a milenky se nestačily divit.

Dle ajurvedy je velice vhodny pro typ Váta ,pro Pitta se nedoporučuje


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mumio
PříspěvekNapsal: sob říj 27, 2012 5:32 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
A bude z Teba múmia. \":mrgreen:\"

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mumio
PříspěvekNapsal: sob pro 15, 2012 6:07 pm 
Offline

Registrován: úte led 24, 2012 8:05 pm
Příspěvky: 44
Tak musím leccos potvrdit. Na potenci to má opravdu blahodárné účinky. Penis je velice pohotový a snadno se nechá vyprovokovat. Dále se mi po užívání mumia žaludek proměnil v spalovací kotel. Mám chuť k jídlu jako za dětských časů. Pleť se velmi čistí a zuby sílí. Opravdový elixír mladí. Po užívání mumia se klidně můžete účastnit natáčení dalších dílů seriálu Mladí a neklidní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mumio
PříspěvekNapsal: ned pro 23, 2012 2:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
roberts píše:
Tak musím leccos potvrdit. Na potenci to má opravdu blahodárné účinky. Penis je velice pohotový a snadno se nechá vyprovokovat. Dále se mi po užívání mumia žaludek proměnil v spalovací kotel. Mám chuť k jídlu jako za dětských časů. Pleť se velmi čistí a zuby sílí. Opravdový elixír mladí. Po užívání mumia se klidně můžete účastnit natáčení dalších dílů seriálu Mladí a neklidní.

To je velice podnětná zkušenost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mumio
PříspěvekNapsal: čtv pro 27, 2012 7:52 pm 
Offline

Registrován: pon led 17, 2011 1:20 pm
Příspěvky: 34
Muže někdo doporučit mumio které je nejlepší nebo má osvedčené?
dík za odpověd , rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mumio
PříspěvekNapsal: čtv pro 27, 2012 8:01 pm 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 12:19 am
Příspěvky: 296
Snáď by vyhovovalo aj toto:
http://www.urinoterapie.eu/mumio_new.htm

Nemám s ním však skúsenosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mumio
PříspěvekNapsal: pát pro 28, 2012 4:44 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 08, 2011 9:46 am
Příspěvky: 259
slunce píše:
Muže někdo doporučit mumio které je nejlepší nebo má osvedčené?
dík za odpověd , rady.

Já si kupuji toto http://www.salviaparadise.cz/shilait-mumio-25g-p-904.html?cPath=13_434.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mumio
PříspěvekNapsal: pát pro 28, 2012 8:51 pm 
Offline

Registrován: pon led 17, 2011 1:20 pm
Příspěvky: 34
dík za typy rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mumio
PříspěvekNapsal: ned pro 30, 2012 4:53 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Mumio isto pomáha ale ste si istí že to, čo sa tu dá objednať cez net je opravdu múmio a nie iba neškodné placebo? Lebo dnes dokážu kadejakí podvodníci zarobiť na hocikom.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mumio
PříspěvekNapsal: ned pro 30, 2012 5:01 pm 
Offline

Registrován: sob dub 07, 2012 11:39 am
Příspěvky: 121
Deane píše:
Mumio isto pomáha ale ste si istí že to, čo sa tu dá objednať cez net je opravdu múmio a nie iba neškodné placebo? Lebo dnes dokážu kadejakí podvodníci zarobiť na hocikom.

¨já kupuji 5g mumio dr.drozen v lékarně .. http://www.samoleceni.cz/8595051700051/ ... tractum-5g
a jsem spokojeny na netu je i test jak poznat jestli se nejedná o nahrazku
toto mumio je primo i posvěcene tusím zdravotnictvim v zemi zběru prodavá se tu přes 15let


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mumio
PříspěvekNapsal: pon led 14, 2013 1:41 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 29, 2011 9:32 pm
Příspěvky: 182
http://www.drpopov.cz/mumio-30-tablet-p ... ID180.html

Koupil jsem tohle. Má to chuť jako pneumatika. Poměrně nechutné, nedivil bych se, kdyby to fakt byly zbytky výkalů \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mumio
PříspěvekNapsal: pon led 14, 2013 11:36 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
HARMON3K píše:
¨já kupuji 5g mumio dr.drozen v lékarně .. http://www.samoleceni.cz/8595051700051/ ... tractum-5g
a jsem spokojeny na netu je i test jak poznat jestli se nejedná o nahrazku
toto mumio je primo i posvěcene tusím zdravotnictvim v zemi zběru prodavá se tu přes 15let

Mohu potvrdit, že právě toto mumio je nejlepší. 15 let? Já ho beru už od děcka a to je už víc jak 15 let \":lol:\" ,ale to je jedno, důležité je, že je i po těch letech k zakoupení, většinou co je super, to je rychle z trhu stažený (zakázaný EU). Jinak ta cena 74 kč je příjemná, já se ted dostala až na 100kč \":twisted:\" a mnozí ho neváhají prodávat i nad 150 kč, takže díky moc za odkaz. Mimochodem tato lékárna má velmi příjemné ceny, mě tam zaujal i masážní gel z konopí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mumio
PříspěvekNapsal: čtv črc 18, 2013 8:47 am 
Offline

Registrován: čtv pro 20, 2012 7:20 pm
Příspěvky: 12
Stále se mi dělají na prstech ruky bradavice, co by se s tím dalo dělat nebo čím je to způsobeno?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mumio
PříspěvekNapsal: čtv črc 18, 2013 12:45 pm 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 12:19 am
Příspěvky: 296
[quote="chiqui255":3r5oba23]Stále se mi dělají na prstech ruky bradavice, co by se s tím dalo dělat nebo čím je to způsobeno?[/quote:3r5oba23]
Téma je už založená,dajte si do kolonky "hledat" bradavice :


Naposledy upravil janin dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mumio
PříspěvekNapsal: stř říj 02, 2013 9:04 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 24, 2011 1:31 am
Příspěvky: 113
jani píše:
Mohu potvrdit, že právě toto mumio je nejlepší. 15 let? Já ho beru už od děcka a to je už víc jak 15 let \":lol:\" ,ale to je jedno, důležité je, že je i po těch letech k zakoupení, většinou co je super, to je rychle z trhu stažený (zakázaný EU). Jinak ta cena 74 kč je příjemná, já se ted dostala až na 100kč \":twisted:\" a mnozí ho neváhají prodávat i nad 150 kč, takže díky moc za odkaz. Mimochodem tato lékárna má velmi příjemné ceny, mě tam zaujal i masážní gel z konopí.

Jani napis neco vice musi byt nejaka pocitova vec..Co klistyr?Pozorujes neco?Drzis se navodu?Pry na spodnim supliku v lednici,spotrebovat do 20 dnu atd..Co tinktura?Zkusila jsi?V jakym mnozstvi beres za den a jake davky?Promin dost me to zajima,kdyz v tom jedes tak dlouho-) Tolar


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz