Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 2:11 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv kvě 24, 2018 6:30 pm 
Offline

Registrován: ned říj 22, 2017 10:13 am
Příspěvky: 134
Někde jsem četl, že zdravé množství sacharidů v jednom jídle je 0,3 gramů na kilogram tělesné hmotnosti. Člověk vážící 100 kilogramů by tedy mohl v jednom jídle mít až 30 gramů sacharidů. jsou to jednoduché počty.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv kvě 24, 2018 8:23 pm 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
Modrovous píše:
Někde jsem četl, že zdravé množství sacharidů v jednom jídle je 0,3 gramů na kilogram tělesné hmotnosti. Člověk vážící 100 kilogramů by tedy mohl v jednom jídle mít až 30 gramů sacharidů. jsou to jednoduché počty.

Je mi až ZLE z toho nezmyslu....
Niektorí šarlatáni si také počty vycuciavajú z prsta... To by znamenalo, že napr. 100kg vážiaci muž si nemôže dať 2 kusy banánov, lebo prekročí 30g sacharidov... \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\"
Neskutočné HLODY, že si to sem vôbec napísal....SNÁĎ TOMU NEVERÍŠ ??? \":D\" \":D\"
Rovnako ako s bielkovinami...... že v jednom jedle maximálne 30g bielkovín, viac telo nestrávi.... Ja som bol na jednom jedle denne dokopy asi rok a pol.....A vedel som udržať dobrú formu, denne som prijal 100g bielkovín - V JEDNOM JEDLE. Bolo to síce nepohodlné (teraz mám 120g v dvoch jedlách, ale v 3hod okne), ale ŠLO TO, a nestratil som zo svaloviny nič. Keby moje telo nevedelo vstrebať tie bielkoviny a vstrebalo by sa len 30g, do pár mesiacov by som viditeľne schudol zo svaloviny.
So sacharidmi je to ešte smiešnejšie, v jednom jedle človek kľudne strávi aj 200g, kdeže by len 100... Jasné, nebude to nejaké zdravé, ale strávi ich. Čo je pre 100kg muža 30g sacharidov v jedle ? 100kg muž (keď nie je tučný) potrebuje na ketózu dostať sa možno pod 80-90g sacharidov/deň... To sú tri jedlá po 30g sacharidov, aby bol na hrane ketózy a klasického "sacharidového" metabolizmu.... Takže aby nevyšiel z odporúčanej hodnoty, musí jesť minimálne 4x denne, ideálne 5-6x ? \":D\" \":D\" \":D\"
Tyvole, veď 100g poondiatej ryže (v surovom stave, porcia ktorá chlapa ani náhodou nezasýti, pokiaľ tam nedá kopu mäsa a tuku) má 75-80g sacharidov.... to si má dávať 35g ryže, aby sa zmestil do 30g ? Neskutočný blud.... A 33kg decko si nemôže dať ani pomaranč, lebo prekročí 10g sacharidov \":D\" \":D\" \":D\"
Neskutočné hlody.
Kde ty na to chodíš ? Napíš autora, je to k***t jak vyšitý.....mali by ho zbaviť svojprávnosti.

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv kvě 24, 2018 9:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Modrovous píše:
Někde jsem četl, že zdravé množství sacharidů v jednom jídle je 0,3 gramů na kilogram tělesné hmotnosti. Člověk vážící 100 kilogramů by tedy mohl v jednom jídle mít až 30 gramů sacharidů. jsou to jednoduché počty.

To je otázka jak budete mít nastavena kriteria, toto množství například prakticky nehne s krevním cukrem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát kvě 25, 2018 6:40 am 
Offline

Registrován: ned říj 22, 2017 10:13 am
Příspěvky: 134
Jarda píše:
To je otázka jak budete mít nastavena kriteria, toto množství například prakticky nehne s krevním cukrem.

Ano, tak nějak jsem to četl, že když se člověk drží tohoto množství, tak to nehne s krevním cukrem, léčí to inzulínovou rezistenci a mnoho dalších chorob. Tneto limit je v podstatě přísná nízkosacharidová dietu na hranici ketózy, ale je tam silný terapeutický efekt. Člen Jednorazovynick vůbec nepochopil posdatatu mého příspěvku a jeho komentář je úplně mimo, ale jsem rád, že Vy jste Jardo pochopil správně, jak to bylo myšleno.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát kvě 25, 2018 7:42 am 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
Modrovous: nezahovaraj, ty ZBABELEC.... !
Pisal si toto : "Někde jsem četl, že zdravé množství sacharidů v jednom jídle je 0,3 gramů na kilogram tělesné hmotnosti"... Boha jeho..... Takze stale trvas na tom, ze to nie je BLABOL??? Ak by to bola pravda, tak by bolo nezdrave pre 50kg zenu zjest 1 banan, lebo ma viac ako 15g sacharidov... A keby zjedla aj 25g ryze (vazene v surovom stave), uz by to bolo viac, nez je "zdrave". Podla toho primitivneho textu ktory si napisal. Nie si autorom, len si to kvazi citoval, alwbo si informaciu riadne ZKOMOLIL, ale, do riti, preco sa tak pchas niekam panovi Jardovi ze aky on je mudry, chapavy, miesto toho, aby si priznal, ze si skratka napisal BLUD ???
Lebo ak male/mierne hnutie s cukrom v krvi je NEZDRAVE, potom vlastne hovoris, ze pre clovek je vhodna len zivocisna strava, lebo napr. 70kg vaziaci muz v jednom jedle nemoze prijat (aby to bolo akoze ZDRAVE...) viac nez 22g sacharidov.... Ale z toho sa 70kg vaziaci muz/zena NIKDY NENAJE... Ved to je uplny PRD... Samozrejme, ak sa k tomu neprida mozno 50g bielkovin a 100g tuku... Cize to vidim na mäso ci vajcia a maslom/mastou, a malicky krajcek chleba k tomu (alebo trosilinku ryze).
Navyse - si totalne mimo, mozno ti chyba kreatin .... Lebo ja som sa pytal v uvodnej otazke tohto topicu na mnozstvo sacharidov v jednom jedle SPOLU S BIELKOVINAMI A TUKMI, pripadne S VLAKNINOU (cely plod ovocia, zeleniny vysokosacharidovej, celozrne obilniny/strukoviny).... S bielkovinami a tukmi nehne 3pg sacharidov s krvnym cukrom nie ze 80kg chlapovi, ale ani 15kg DECKU. A ty tu pises o konzumacii cistej glukozy... \":D\" \":D\"
Takze kto nepochopil - ja, ci ty ??? No jasne, ze TY. Keby som si daval v tej kasi 120g sacharidov (ako eom aj daval, v spojitosti s bielkovinami, tukmi a vlakninou), nezevihlo mi ziaden cukor sposobom, zeby to bolo nezdrave - a uz vobec nie v pripade, ked som tu kasu jedol 21 hodin po poslednom jedle minuleho dna. ALE keby som vypil nalacno behom 5 minut pol litra/liter vody s rozpustenymi 120g glukozy, to by uz bolo nieco uplne ine...tam by to uz jednoznacne vadilo a nebolo by to zdrave.
Nerob zo mna teda nechapavca, ale pis VECNE, pretoze si skratka napisal BLUD. Preco to teda nepriznas ? Utrpi tvoje ego ? Len takou banalnostou ze si napisal somarinu ? ... Strasne. Ci stale trvas na tom, ze viac nez 30g sacharidov v jedle je pre 100kg muza uz nezdrave ? Budes si za tym zanovito, tvrdohlavo stat ? \":D\"

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 26, 2018 6:22 am 
Offline

Registrován: úte bře 18, 2014 11:54 am
Příspěvky: 325
Modrovous- videl jsem v jednom rozhovoru, ze uz pred sto lety byl nejaky doktor Atkinson( to jmeno nevim jak se pise), ktery ordinoval svym pacientum pri lecbe nekterych nemoci stravu s obsahem 30g za den! Pry mel vyborne vysledky. Takze to neni jen nejaky napad posledni doby.
Jrdnorazovy- jsi nemocny clovek. Pokus se to nekomentovat. Stejne ty tve slohove prace prolozene vykriky asi nikdo necte.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz