Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv říj 28, 2021 1:02 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř čer 02, 2021 9:54 pm 
Administrátor
Administrátor

brandebura píše:
Dobrý den,

nějaký tip kde koupím? děkuji

Dá se zde běžně pěstovat a pokud vím tak i na netu není problém ho koupit, ale není zrovna levný to pěstování je lepší. Sám jsem letos zasel cca 250 semínek rozsázel jsem z toho cca 150 sazeniček a nyní čekám až na té naší globálně oteplené planetě přestane v červnu mrznout a vysadím ven. U paprik a okurek jsem to výrazné oteplování podcenil a většina šla kvůli mrazíkům do háje tedy u toho pelyňku to nehodlám opakovat.

PříspěvekNapsal: čtv čer 03, 2021 1:20 pm 

Dobrý den,

když si to dám do truhlíku na balkon tak mi budou stačit třeba dva truhlíky předpokládám? Myslíte že je v tom rozdíl dle odkazů níže, zase ale nevím co bych dělala s 1000 kusy.

https://www.semena.cz/pelynek/1656-pely ... gIxPfD_BwE

https://www.obchodiste.cz/produkt/artem ... a-1000-ks/

děkuji

PříspěvekNapsal: čtv čer 03, 2021 7:47 pm 
Administrátor
Administrátor

brandebura píše:
Dobrý den,

když si to dám do truhlíku na balkon tak mi budou stačit třeba dva truhlíky předpokládám? Myslíte že je v tom rozdíl dle odkazů níže, zase ale nevím co bych dělala s 1000 kusy.

https://www.semena.cz/pelynek/1656-pely ... gIxPfD_BwE

https://www.obchodiste.cz/produkt/artem ... a-1000-ks/

děkuji

Tak to moc neodhadnu protože ve volné přírodě nejde o zrovna malou rostlinu. Při dobrých podmínkách může mít i 2 metry a to by pak ten truhlík musel být minimálně o objemu 30 l a ještě by bylo potřeba se o rostlinu dost starat aby z ní bylo dost suché natě. Každopádně si nejsem jistý zda se dá vysévat i nyní, já mám již rostlinky minimálně 10 cm velké a ty největší i dvakrát takové. Ta semínka jsou neskutečně drobná a nesmíte je dát pod hlínu jinak vám nic nevyroste, potřebují pro svůj růst světlo tedy se sejí pouze na urovnanou zem jako celer a trochu uválcují. Ideální je podívat se na nějaká videa z nich se ten postup dá pochopit snadno. Čistě teoreticky by se možná dalo řešit pěstování i v bytě těsně u okna, nebo pod speciální zářivkou jako se pěstuje ve skříních konopí. Semínka si zachovávají dobrou klíčivost až 5 let a při uskladnění v mrazáku patrně i mnohem déle.

PříspěvekNapsal: pát čer 11, 2021 12:06 pm 

Ještě bych se chtěla zeptat k těm tabletám artemisininu, jaký má vliv na játra? Když je to bylina dá se říct že játrům pomáhá a čistí nebo tam bude docházet k nějakému detoxu čistění a bude je spíš zatěžovat. Nevyšly mi teď úplně dobře jaterní testy, zvýšené ALP a AST tak by mi zajímalo jestli můžu brát nebo ne.

díky

PříspěvekNapsal: pát čer 11, 2021 10:12 pm 
Administrátor
Administrátor

brandebura píše:
Ještě bych se chtěla zeptat k těm tabletám artemisininu, jaký má vliv na játra? Když je to bylina dá se říct že játrům pomáhá a čistí nebo tam bude docházet k nějakému detoxu čistění a bude je spíš zatěžovat. Nevyšly mi teď úplně dobře jaterní testy, zvýšené ALP a AST tak by mi zajímalo jestli můžu brát nebo ne.

díky

Tak pelyněk roční je poměrně silná podpora trávení a výborný likvidátor malých šmejdů. Každopádně pokud se ho vezme moc a trefíte větší zamoření šmejdy střeva tak takový stav tělo řeší průjmem a může dojít ke krátkodobému velkému zatížení jater. Osobně bych se zase tolik nebál, jde o celkem běžný stav a v konečném důsledku dojde spíše ke zlepšení.

PříspěvekNapsal: úte říj 26, 2021 4:17 pm 

Pane Jardo mohu se optat?

1. Je při přípravě odvaru z pelyňku ročního důležité množství vody, kterým se 5 g. pelyňku zaleje? Má se to popíjet celý den, tak se mě zdá optimální množství 1 litr, může být?

2. Pít striktně na lačno, nebo možno i po jídle?

3. Může se jedna káva denně, nebo to bude působení pelyňku rušit?

Moc díky za odpovědi.

PříspěvekNapsal: úte říj 26, 2021 6:15 pm 
Administrátor
Administrátor

Pontiac07 píše:
Pane Jardo mohu se optat?

1. Je při přípravě odvaru z pelyňku ročního důležité množství vody, kterým se 5 g. pelyňku zaleje? Má se to popíjet celý den, tak se mě zdá optimální množství 1 litr, může být?

2. Pít striktně na lačno, nebo možno i po jídle?

3. Může se jedna káva denně, nebo to bude působení pelyňku rušit?

Moc díky za odpovědi.

1) Běžně se užívá 5g sušené drogy ideálně rozmixované na prášek. Ten zalijete litrem vařící vody a necháte cca 15-20 minut vyluhovat. Poté slít do termosky a popíjet v průběhu dne po dobu 10 dní a pak zhruba dvojnásobně dlouhá přestávka. Pokud si nálev budete připravovat v konvičce s vnitřním nerezovým sítkem projde drobná zelená složka a tento lógr je dobré také vypít, ale do termosky bych ho nenaléval.
2) Dá se pít jak nalačno tak s ním zapít jídlo, velice dobře podporuje trávení.
3) Káva předpokládám zásadně vadit nebude i když není důvod dráždit k výkonu vyčerpaný adrenální systém, spíše bych se snažil o dosažení vnitřního klidu.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]