Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 8:30 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 93 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: B12
PříspěvekNapsal: úte črc 02, 2013 9:14 am 
Offline

Registrován: pát říj 14, 2011 12:33 pm
Příspěvky: 15
Ahoj všem, bohužel stále nacházím rozporuplné informace o tom, zda je B12 z rostlinné stravy využitelný. Pořád kulminuji mezi nejedením a velmi malém jedení masa, momentálně tak 2x za měsíc rybu, sýr 1x měsíčně a občas máslo a vejce, jinak tak 99% vegan strava s min. 50% raw stravy. Z krevních testů mám nedostatek B12. V dostatečné míře jím rostlinné zdroje B12 a zřejmě to nefunguje \":-(\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B12
PříspěvekNapsal: úte črc 02, 2013 9:48 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Verda1973 píše:
Ahoj všem, bohužel stále nacházím rozporuplné informace o tom, zda je B12 z rostlinné stravy využitelný. Pořád kulminuji mezi nejedením a velmi malém jedení masa, momentálně tak 2x za měsíc rybu, sýr 1x měsíčně a občas máslo a vejce, jinak tak 99% vegan strava s min. 50% raw stravy. Z krevních testů mám nedostatek B12. V dostatečné míře jím rostlinné zdroje B12 a zřejmě to nefunguje \":-(\"

Ktere rostlinne zdroje jis? A mas nejake zdravotni problemy? Nebo jen tak z nudy chodis na krevni testy v dobre vire, ze doktori, prestoze neumeji temer nic vylecit, vedi presne kolik mas mit v tele ktereho vitaminu a mineralu?

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B12
PříspěvekNapsal: úte črc 02, 2013 10:44 am 
Offline

Registrován: pát říj 14, 2011 12:33 pm
Příspěvky: 15
Ptam se ja, nechapu, pro mi davas otazky \":-D\" Proc z nudy? Mam zdravotni problemy a tak hledam pricinu, to je snad logicke, ne? \":-)\" K lekari rozhodne nechodim a o lekarich vim sve, vim i dost o alternativni medicine. Nedostatek mi nasli i na premereni na pristroji u alternativniho lekare, bohuzel jsem nazev zapomnela. Mam bohatou stravu, jim biopotraviny, zadne nekvalitni jidlo, stravuji se dost zdrave. Rada bych, aby se debata drzela tematu B12. Dekuji za pochopeni.


Naposledy upravil Verda1973 dne úte črc 02, 2013 9:55 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B12
PříspěvekNapsal: úte črc 02, 2013 12:25 pm 
Offline

Registrován: úte pro 06, 2011 4:30 pm
Příspěvky: 102
Projdi si toto: http://vitaminb12bereteho.wordpress.com/
Tam, hádám, najdeš vše, co tě zajímá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B12
PříspěvekNapsal: úte črc 02, 2013 9:54 pm 
Offline

Registrován: pát říj 14, 2011 12:33 pm
Příspěvky: 15
Diky Ondro, mrknu \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B12
PříspěvekNapsal: úte črc 02, 2013 10:44 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Verda1973 píše:
Ptam se ja, nechapu, pro mi davas otazky \":-D\" Proc z nudy? Mam zdravotni problemy a tak hledam pricinu, to je snad logicke, ne? \":-)\" K lekari rozhodne nechodim a o lekarich vim sve, vim i dost o alternativni medicine. Nedostatek mi nasli i na premereni na pristroji u alternativniho lekare, bohuzel jsem nazev zapomnela. Mam bohatou stravu, jim biopotraviny, zadne nekvalitni jidlo, stravuji se dost zdrave. Rada bych, aby se debata drzela tematu B12. Dekuji za pochopeni.

Psala jsi ze "V dostatečné míře jím rostlinné zdroje B12 a zřejmě to nefunguje \":-(\"", tak me zajimaly detaily. Mozna bych ti pak poradil co bys jeste mohla zkusit nebo bych se dozvedel, ze to co si myslim ze by melo fungovat nefunguje.... tak sorry

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B12
PříspěvekNapsal: úte črc 02, 2013 10:55 pm 
Offline

Registrován: pát říj 14, 2011 12:33 pm
Příspěvky: 15
Jde o to, kdyby to bylo napsany normalne jako dotaz, co tedy vlastne jim. Tvuj prispevek vyznel jako ze ja jsem blb a ty jsi nejchytrejsi. Jim bezne rostlinne zdroje, ktere jsou doporucovany, urcite je kazdy zna. Nejim zadne doplnky stravy z lekarny, jestli myslis toto. Vzhledem k dostupnym informacim a vyjadreni veganske spolecnosti (ci jak se to jmenuje) pochybuji o tom, ze ty rostlinne zdroje funguji. Jak jim, jsem popsala. Mam uplne jiny zdravotni problem, ktery nesouvisi se stravovanim. Tak se prislo i na to, ze mam nizkou hladinu B12. Cetla jsem prispevek http://vitaminb12bereteho.wordpress.com/ a z toho vyplyva, ze to asi tak bude. Na druhou stranu je na svete nekolik milionu ci spise vice veganu a zjevne nedostatkem netrpi. Tezko rici, cemu verit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B12
PříspěvekNapsal: stř črc 03, 2013 12:19 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Verda1973 píše:
Jde o to, kdyby to bylo napsany normalne jako dotaz, co tedy vlastne jim. Tvuj prispevek vyznel jako ze ja jsem blb a ty jsi nejchytrejsi. Jim bezne rostlinne zdroje, ktere jsou doporucovany, urcite je kazdy zna. Nejim zadne doplnky stravy z lekarny, jestli myslis toto. Vzhledem k dostupnym informacim a vyjadreni veganske spolecnosti (ci jak se to jmenuje) pochybuji o tom, ze ty rostlinne zdroje funguji. Jak jim, jsem popsala. Mam uplne jiny zdravotni problem, ktery nesouvisi se stravovanim. Tak se prislo i na to, ze mam nizkou hladinu B12. Cetla jsem prispevek http://vitaminb12bereteho.wordpress.com/ a z toho vyplyva, ze to asi tak bude. Na druhou stranu je na svete nekolik milionu ci spise vice veganu a zjevne nedostatkem netrpi. Tezko rici, cemu verit.

Nazoru je spousta, nicmene nejzajimavejsi je jak to funguje v praxi. Za zajimave povazuju dva zdroje, nutricni kvasnice a Spirulinu, vim samozrejme o clancich proti. Nicmene beres nejake nutricni kvasnice a Spirulinu??? A jeste myslim pisou o nejakych mikroorganizmech na spatne umytych prirodnich potravinach, tech mam urcite hodne:-), ale nechce se mi to hledat.
> Mam uplne jiny zdravotni problem, ktery nesouvisi se stravovanim.
Takze zadny zdravotni problem ktery by mohl souviset s nedostatkem B12 nemas?

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B12
PříspěvekNapsal: stř črc 03, 2013 9:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Verda1973 píše:
Jde o to, kdyby to bylo napsany normalne jako dotaz, co tedy vlastne jim. Tvuj prispevek vyznel jako ze ja jsem blb a ty jsi nejchytrejsi. Jim bezne rostlinne zdroje, ktere jsou doporucovany, urcite je kazdy zna. Nejim zadne doplnky stravy z lekarny, jestli myslis toto. Vzhledem k dostupnym informacim a vyjadreni veganske spolecnosti (ci jak se to jmenuje) pochybuji o tom, ze ty rostlinne zdroje funguji. Jak jim, jsem popsala. Mam uplne jiny zdravotni problem, ktery nesouvisi se stravovanim. Tak se prislo i na to, ze mam nizkou hladinu B12. Cetla jsem prispevek http://vitaminb12bereteho.wordpress.com/ a z toho vyplyva, ze to asi tak bude. Na druhou stranu je na svete nekolik milionu ci spise vice veganu a zjevne nedostatkem netrpi. Tezko rici, cemu verit.

A co takhle homocystein, ten máte v normě, nebo vysoký. Pokud vysoký, máte špatnou skladbu bakterií ve střeva a pak se béčka netvoří a musejí se dodávat. Dávky jsou pochopitelně někde jinde, než jsou ty doporučené, třeba B12 se bere 1500 mcg denně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B12
PříspěvekNapsal: čtv črc 04, 2013 12:09 am 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
Dnes jsem si dal skoro půl kila jater, tam je B12 na měsíc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B12
PříspěvekNapsal: čtv črc 04, 2013 12:19 am 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
[quote="Kachně":14p6gu9k]Dnes jsem si dal skoro půl kila jater, tam je B12 na měsíc.[/quote:14p6gu9k]
Jenže to takhle nejde. Sníst množství na měsíc. Tělo to nevezme a neuloží.
Jinak,

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B12
PříspěvekNapsal: čtv črc 04, 2013 10:51 am 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
Jen je osmahnu a jím jako čevabčiči s bramborama hořčicí a cibulí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B12
PříspěvekNapsal: čtv črc 04, 2013 10:58 am 
Offline

Registrován: pát říj 14, 2011 12:33 pm
Příspěvky: 15
Dekuji vsem.

Jarda: homocystein mam v norme, proto to az tak neresim \":-)\" Tak spis resim, zda to cele o B12 nejsou bachorky nebo ze kazde telo je jine.

Kachne: maso nejim, jen velmi obcasne ryby a vnitrnosti bych nikdy nejedla, specialne jatra. Vzdyt je to skladiste odpadu, fuj!

Pv: ano, mam problem s kycli, nerovnovahu, udajne jeden delsi bocni adjuktor na protilehle strane panve od kycle dolu. Pry i nejake zanetlive lozisko v trisle, byla jsem opakovane na Global Diagnostics a jeste na jednom vysetreni, nazev nevim. Dnes budu zkouset telove svice na postizene misto. Pri zatizeni me strasne boli hamstringy a stehuje se mi to ruzne v trisle dopredu a dozadu. Spirulinu jim snad na kila \":-)\" Kvasnice jist nechci, protoze se pestuji zpravidla na GMO psenici a psenici i GMO odmitam jist. Mozny je, ze ho mam dostatek, jen jsou spatne normy. Cetla jsem, ze i masozravci maji nekdy nizkou hladinu B12. Jenze informaci je mraky a casto jsou protichudne. V tomhle pripade nejsem schopna dat na intuici, proste to nejak nefunguje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B12
PříspěvekNapsal: čtv črc 04, 2013 11:43 am 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
[quote="Verda1973":1r7wntf8]Dekuji vsem.

Kachne: maso nejim, jen velmi obcasne ryby a vnitrnosti bych nikdy nejedla, specialne jatra. Vzdyt je to skladiste odpadu, fuj!

[/quote:1r7wntf8]
A že se tam ta spouta odpadu vejde, divím se že člověk nemá

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B12
PříspěvekNapsal: čtv črc 04, 2013 12:11 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
[quote="Kachně":38n9f48v]A že se tam ta spouta odpadu vejde, divím se že člověk nemá

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 93 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz